Nowe kamery Panasonic'a HDC-SD700, Tm700, HS700

Kamyk79

New member
Tak ten sklep 1-2 Shannon Street Limerick odpisał mi na maila i napisał, że sprzedaje tylko na terenie Irlandii, więc niestety nie da rady ściągnąć tego do Polski. To już kolejny sklep, który nie eksportuje towaru poza swój kraj.
 

Anhinga

New member
Mam SD707. Pełne oznaczenie HDC-SD707EGK, na Europę, przeznaczona na rynek niemiecki (panasonic daje tu szczególne warunki gwarancyjny - to wyczytałem na tym forum), czarna.
Oryginalna instrukcja obsługi (też po polsku) jest dla sd700, sd707, tm700, hs700. Po wgraniu jest wcześniej wymieniony skrót, a w pdf-ie sd707 i sd700 są już połączone, jeden model. Te 707 - powtarzam, to oznaczenie na rynek niemiecki. Często tak bywa. Japonia inne, Stany inne, Europa inne, UK inne itd...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Tak ten sklep 1-2 Shannon Street Limerick odpisał mi na maila i napisał, że sprzedaje tylko na terenie Irlandii, więc niestety nie da rady ściągnąć tego do Polski. To już kolejny sklep, który nie eksportuje towaru poza swój kraj.
to lec do nich, bilet dasz 300zl a jaka radosc kupisz i bedziesz nagrywal cala swoja podroz powrotna
 

Jacek144

New member
Mam SD707. Pełne oznaczenie HDC-SD707EGK, na Europę, przeznaczona na rynek niemiecki (panasonic daje tu szczególne warunki gwarancyjny - to wyczytałem na tym forum), czarna.
Oryginalna instrukcja obsługi (też po polsku) jest dla sd700, sd707, tm700, hs700. Po wgraniu jest wcześniej wymieniony skrót, a w pdf-ie sd707 i sd700 są już połączone, jeden model. Te 707 - powtarzam, to oznaczenie na rynek niemiecki. Często tak bywa. Japonia inne, Stany inne, Europa inne, UK inne itd...

Teraz już jest jaśniej. Dzięki za wyjaśnienie nurtującej kwestii. Rozumiem,że w 707 EGK jest polskie menu.
Pozdrawiam
 

andrzejsch

New member
Witam wszystkich
Od wczoraj jestem właścicielem TM700. Ogólnie rewelacja, ale zrobiłem kilka filmików w ciszy i rzeczywiście wentylator o którym ktoś już wcześniej pisał daje się we znaki. Czy może ktoś wie, czy można to jakoś wyelminować, czy jest to bolączka tego modelu?
 

tobot

Member
Witam wszystkich
zrobiłem kilka filmików w ciszy i rzeczywiście wentylator o którym ktoś już wcześniej pisał daje się we znaki. Czy może ktoś wie, czy można to jakoś wyelminować, czy jest to bolączka tego modelu?

Do takich sytuacji (cisza tła) zakupiłem mikrofon Audiotechnika PRO 24CM (450zł.) - i spokój! Taka jest rada - jedyna na dzisiaj.
 

martivip

New member
Witam
właśnie przymierzam sie do tej kamery :)

Mam pytanko do użytowników tej kamery, ma ona wbudowaną funkcję w kamerę*która konwertuje filmy nakręcone w 50P na kartę pamięci, tylko do jakiego formatu 30p ?? 50i ?? wiem że amerykańska wersja TM700 konwertuję do 30p a europejska ?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
mozesz przeczytac instrukcje bedzie wiecej wiedzial
kamery nie maja takiej opcji, niby skad ma byc taka funkcja, kamera nie jest urzadzeniem multi-cos-tam
chodzi o nagrywanie 50i itd
 

martivip

New member
ok.

wychodzi na to ze eurpejska wersja mie ma tej opcji :

103
Copying
: [COPY]
[
]
When copying from the built-in memory to the SD card
[]
When copying from the SD card to the built-in memory
[]
This will convert and copy the scenes recorded as 1080/50p scenes in the built-in memory to the SD card as normal scenes.
[]
When copying from the HDD to the SD card
[]
When copying from the SD card to the HDD
[]
This will convert and copy the scenes recorded as 1080/50p scenes in the HDD to the SD card as normal scenes.


tak jak wspomniałem amerykańska i japońska ma tą funkcje a oto dowód powyżej z instrucji, prosu wersja europejska jest okrojona :(

Poszukaj, a znajdzesz info o tej funkcji :)
 

soriek

New member
W polskiej wersji instrukcji też jest coś takiego:

[] Kopiowanie z pamięci wewnętrznej na kartę SD
[] Kopiowanie z karty SD do pamięci wewnętrznej
[] Takie działanie spowoduje konwersję i skopiowanie scen
zarejestrowanych w pamięci wbudowanej jako sceny w trybie 1080/50p,
na kartę SD jako sceny normalne.
[] Kopiowanie z dysku twardego na kartę SD
[] Kopiowanie z karty SD na dysk twardy
[] Takie działanie spowoduje konwersję i skopiowanie scen zarejestrowanych
na HDD jako sceny w trybie 1080/50p, na kartę SD jako sceny normalne.

Poza tym w tym co ty wkleiłeś tez jest 50p a nie 60p wiec to fragment instrukcji europejskiej a nie amerykanskiej/japonskiej
 

martivip

New member
tia

pomyliłem sie

ok to wersja europejska konwertuje 50p w wewnętrznej pamięci na SD do .....p ???

co rozumiemy poprzez "sceny normalne" w wersji US konwertuje 60p do 30p
 

soriek

New member
Jesli w wersji amerykanskiej jest z 60p do 30p to tutaj zapewne 50p -> 25p

chociaz po przejrzeniu instukcji nie znalalem informacji ze kamera ta moze nagrywac w 25p, odnioslem wrazenie ze da sie tylko 50p i 50i

za to w google mozna znalezc informacje ze nagrywa 50p 50i 25p


btw. widze ze tak jak ja planujesz kupic ta kamere, co sadzisz o dzwieku wiatraczka ktory slychac na niektorych filmach?
 

martivip

New member
właśnie dlatego piszę tu na forum aby szczęśliwi posiadacze eu.wersji TM700 wypowiedzieli się na ten temat :)

tryb 25p bynajmniej w wersji Jap/US nie ma nic wspólnego z wewnętrzną funkcją konwersji do 30p tryb 25p nazywa się Cinema Mode.

Haloooo czy ktoś z użytkowników może to sprawdzić w naturze !!! :) Please !!!!

Co do dzwięku wentylatora, a przejżałem chyba z 1000 filmików to powiem tak jak go szukasz to znajdziesz, nie przesadzajmy więszość z nas a bynajmniej ja w fazie pre-produkcji/montażu rzadko kiedy używam dzwięku nagranego kamerą.

na zachodnich forach znaleźli rozwiązanie, przełącz dzwięk na 2-ch (bo jak się okazało to tylny mikrofon łapie dzwięk wentylatora).

Pytanie co będzie z tym wentylatorem za 2 lata kurz itp.... pewnie wyzyta w serwisie i wymiana na nowy......

postep techniki ot co jasne mogło by niebyć tego wentylatora....ale jest jak jest trza z tym żyć i nie szukać na siłe, ne ma produktu idealnego.

to moje zdanie :)
 
Ostatnia edycja:

soriek

New member
to wiem

ale wlasnie przez ten wiatraczek zastanawiam sie czy wybrac tm700 czy moze jednak tm300 lub nawet tm60
 

Jacek144

New member
Do takich sytuacji (cisza tła) zakupiłem mikrofon Audiotechnika PRO 24CM (450zł.) - i spokój! Taka jest rada - jedyna na dzisiaj.

Jesteś zadowolony z tego rozwiązania,czy bardzo zadowolony? Z mocowaniem rozumiem nie ma problemu. A jak zachowuje się ten mikrofon na wietrze?
 
Do góry