Nowe kamery Panasonic'a HDC-SD700, Tm700, HS700

Seba_Fan

New member
Bez reklam
fps to klatki na sekunde
w filmach mowi sie pisze P
w grach itd fps
tak mi sie zdaje

Tobot oczywiscie ogladajac na TV

Shinzon
napisal dokladnie to co ja wczesniej, tylko pewnie nikt mnie nie zrozumial, ani nie czytal :)

jeszcze dodam model SD700 jest bardzo tani w porownaniu do Sony CX550, ale za to drozszy niz CX520
dla wiekszosci osob co wazne
-dzialanie auto
-stabilzacja
-jak odtworzyc material
-slabe oswietlenie
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
Dodam jeszcze, że tryb 50p w Panasonicu ma przepustowość 28Mbit/sec. Może się wydawać, że to tak dużo. Należy jednak pamiętać, że wygenerowanie klatki w "progressive" wymaga 2x tyle danych. Ciekaw jestem jak Panasonic będzie sobie radził z trudnymi ujęciami jak woda w trybie "progressive" przy przepustowości 28MBit/sec.
 

Shinzon

New member
Poniżej fotka przedstawiająca róznice, pomiedzy progressive, a interlace. Z tego jasno wynika, że progressive jest duzo lepsze od przeplotu.

Jak oglądasz na komputerze i na kiepskim programie do odtwarzania to tak, a jak oglądasz 50i na najnowszym TV to masz konwersje w locie na progressive i żadnych takich ząbków nie ma zapewniam Cię. Również najnowsze playery (nawet darmowy splash) konwertują obraz na progressive. Wymaga to oczywiście dodatkowej mocy obliczeniowej komputera, aby w locie robić taką konwersję. Wsparciem może tu być moc obliczeniowa procesora karty graficznej.
 
Ostatnia edycja:

Aptos

New member
tm 700

Tak jak napisał shinzon, 50p to dodatkowy bajer, taki pokaz mozliwosci:) róznice widac golym okiem, obraz jest naprawde lepszy, ale co z tego skoro nic z tym nie mozna zrobic ( póki co), wiec najlepiej nie zawracac sobie tym trybem głowy i skoncentrowac sie na normalnym trybie nagrywania, który mozna potem przerobic lub bezproblemowo zarchiwizować.

co do wybory modelu, byłem zdecydowany na wersje sd, czyli bez żadnej pamieci, ale róznica w cenie pomiedzy sd a tm była 120 złotych, a wiec nie duzo jak na 32 gb.

Mam jeszcze małe pytanko odnosnie kart, bo i owszem mozna kupic karty za 100 zł, ale małe pytanie, czy jesli predkosc zapisu tych kart to 10mb, jak wyglada nagrywanie na te karty, kiedy bitrate to powiedzmy 28mb?, czyli wychodziłoby na to ze trzeba kupic karte o predkosci zapisu ok 30 mb a taka nie kosztuje juz 100 zł tylko ok 400zł, dobrze mysle?

pozdro
 

Aptos

New member
konkretna odpowiedz

Jak oglądasz na komputerze i na kiepskim programie do odtwarzania to tak, a jak oglądasz 50i na najnowszym TV to masz konwersje w locie na progressive i żadnych takich ząbków nie ma zapewniam Cię. Również najnowsze playery (nawet darmowy splash) konwertują obraz na progressive.


I to mi wystarczy:) dobrze wiedziec:) pozdrowionka
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
moze kamyk Shizone w koncu zrozumie, bo mi sie nie udalo :(

PANASONIC Kamera HDC-TM700

4 200 PLN z Vatem


PANASONIC Kamera HDC-SD700


3 573 PLN z Vatem


to jak mowisz 120zl to oczywiscie warto, ja nie znalazlem takiej roznicy, jak jest mala roznica to brac z karta

o panas z dyskiem nie wspomne cena dosc wysoka

te ceny co podalem to sie chwala ze sa dostepne, nikt nie mowi, ale to nie od polskiego dystrybutora
 

Shinzon

New member
Software'owa konwersja 1080i na 1080p w programie Splash player ...

Splash - Next Generation Player

splashf.jpg
 
Ostatnia edycja:

Aptos

New member
Owszem zgodzę się z tobą mozna to przerobic, ale powiedz mi czy słowo "konwersja" nie mówi samo za siebie? czy przerabianie czegos na cos innego za pomoca programu nie niesie za sobą w konsekwencji utraty jakości, czy nie bedzie to wygladać gorzej aniżeli plik u źródła nagrany w 1080p?wiesz cos ale zoom cyfrowy, lub rozdzielczośc interpolowana, że niby jest, działa ale efekt jest raczej kiepski.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
duza czesc programow to robi i maja tak default ustawione, chyba tylko na MACu VideoLan tego nie robi, trzeba mu recznie wybierac
Swoja droga to dobry program Splash jakosc ma rewelacyjna, ale dla mnie nie przydatny, mam zew dekoder, a ten program (bezplatny) ma wyl to opcje.
 

Shinzon

New member
Owszem zgodzę się z tobą mozna to przerobic, ale powiedz mi czy słowo "konwersja" nie mówi samo za siebie? czy przerabianie czegos na cos innego za pomoca programu nie niesie za sobą w konsekwencji utraty jakości, czy nie bedzie to wygladać gorzej aniżeli plik u źródła nagrany w 1080p?wiesz cos ale zoom cyfrowy, lub rozdzielczośc interpolowana, że niby jest, działa ale efekt jest raczej kiepski.

Oczywiście masz rację. Nagranie 50p ma w sobie 2x tyle danych co 50i. Software'owa konwersja w locie z interlaced na progressive pozwala jednak na uniknięcie tych nieładnych ząbków, które wcześniej wrzucałeś na fotce. Ząbki pojawiają się przy ruchu, gdy rysowane są na przemian linie w interlaced. 50p jest kwestią przyszłości kiedy będzie powszechnie wspierane i będzie odpowiednia moc obliczeniowa, aby 50p obrabiać. Dziś 50p jest niepraktyczne i nieekonomiczne i bardziej jako chwyt reklamowy. A to dlatego, że konwersja w locie z 50i na 50p daje bardzo dobre efekty i trudno jest dostrzec różnicę między 50p oraz 50i konwertowanym na "p". Różnica pewnie jest i czyste 50p jest lepsze niż konwersja. Pytanie czy warto ładować się w coś co nie jest standardem i męczyć się z obróbką tego i z 2x taką ilością danych po to tylko aby mieć odrobinę lepszy obraz widoczny dopiero pod lupą.
 

Shinzon

New member
Uważam, że w kamerze Panasonic TM700 rewelacyjne jest to, że jest tyle różnych trybów do wyboru. Wspaniale, że TM700 ma nie tylko 50p, ale również 50i AVCHD kompatybilne ze specyfikacją Blu-Ray. Panasonic bardzo dobrze wiedział, że daliby plamę, gdyby kamera TM700 miała tylko 50p. A tak można sobie w ramach jednej kamery poeksperymentować z różnymi trybami i wybrać ten dla siebie najlepszy.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
jesli to zrobili to i procesor musi byc w miare nowy, co wrozy w przyszlosci jeszcze wiecej, a ten model jest tylko poczatkiem (testowanie na ludziach,ktorzy kupia) co jesli cos wyjdzie z tym procesorem, ze dostaje za wysoka temperature, albo cos innego.
Czas pokaze, na razie za malo osob ma, za pol roku bedziemy wiedziec.
Jesli to bedziesz hit sprzedazy w 2010 to Sony moze miec klopoty w 2011 i jeszcze ta cena.
 

luznyPL

New member
Mam jeszcze małe pytanko odnosnie kart, bo i owszem mozna kupic karty za 100 zł, ale małe pytanie, czy jesli predkosc zapisu tych kart to 10mb, jak wyglada nagrywanie na te karty, kiedy bitrate to powiedzmy 28mb?, czyli wychodziłoby na to ze trzeba kupic karte o predkosci zapisu ok 30 mb a taka nie kosztuje juz 100 zł tylko ok 400zł, dobrze mysle?

Gdzieś czytałem że zalecane są do tych kamer karty Class10. Czy wolniejsze też będą działały? :niewiem:
Tak jak piszesz dobra firmowa karta to wydatek nawet 400PLN.
 

Kamyk79

New member
No zauzmy, ze cena TM700 to 4100, a SD700 to 3500. Koszt kupna dobrej karty o ktorej pisal luznyPL to 400 PLN, wiec wyszloby, ze "kupno SD700" wyniosloby 3900 PLN, czyli mozna powiedziec, ze zblizenie do TM700, ale ja w takim wypadku wolalbym doplacic te 200 PLN i miec wbudowana pamiec wewnetrzna i druga pamiec mozna zawsze dokupic w ramach potrzeb...
 

Kamyk79

New member
Mnie zastanawia jeszcze jedno, patrzylem w specyfikacji formatu blu ray, ze material 50p moze byc zakodowany tylko w rozdzielczosci 720p. Czy Tm700 nagrywa 50p tylko w 1080p czy nagrywa tez w 720p?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nie chce juz pisac poraz setny, wiec obrazek wyjasni specyfikacje AVCHD, tez wazny jest profil, Blu-ray 4.1
jeszcze odemnie jesli chcemy zrobic sobie DVD zeby odtworzyc w blu-ray odtwarzaczu (DVD-AVCHD) to max jest 17 Mbit/s, wyzsze juz nie pojda

 
Ostatnia edycja:

posejdon82

New member
posejdon82
widziales zwykle pliki i sie podjarales, inne kamery podobnie nagrywaja :)
jak ogladales pliki to chyba widziales ile maja klatek

Drogi Seba Fan, jesli myslisze ze ze mnie taki Mietek podnietek to jestes w bledzie.Stwierdzilem fakty obraz jest lepszy z pansa niz z sony ale to moja opinia.Jak zauwazylem temat sony cx550 nie jest tak entuzjastycznie kontynuowany, Widze ze nowy obiekt konkurencji wszystkich zainteresowal.Gdyby kamery nagrywaly tak samo albo podobnie ludzie nie logowaliby sie po klika razy dziennie aby sledzic watek:D.Dobra niewazne

podaje linka mam nadzieje ze komus sie przyda, przyznaje sie ze sie ucze hd, byc moze jest jeszcze wiecej ludzi tutaj na tym forum ktorzy sa na moim etapie ale wstydza sie przyznac...


HDTV - Fakty i mity na temat 1080p
 
Do góry