Nowe kamery Panasonic HC-X900 / X800

Banasia

New member
Witajcie forumowicze :)
Miesiąc temu mój mąż kupił sobie kamerę Panasonic HC-X800, zbliżają się jego urodziny i chciałabym mu kupić jakiś prezent najlepiej związany z jego ostatnią zdobyczą. Mąż filmuje głównie na zewnątrz i myślałam o jakimś dobrym mikrofonie bo wiatr jest zabójczy dla tego wbudowanego ale to raczej przerasta mój budżet. Padło więc na filtr polaryzacyjny, widziałam w internecie jak zmienia on wygląd zieleni i nieba i myślę że taki efekt spodobałby się mojemu wybrankowi. Problem w tym że nie bardzo wiem czy taki filtr będzie pasował do kamery, na stronie producenta niby jest napisane że potrzebuję filtru 49mm ale nie wiem jak to będzie z zamocowaniem go do kamery. Do tej pory widziałam tylko filtry mocowane do obiektywów lustrzanek... Czy nie będzie problemów z "doczepieniem" filtru do kamery? Nie chciałabym wyrzucić 150zł na prezent z którego mąż nawet nie skorzysta...
pozdrawiam i liczę na pomoc
 

azet

New member
Bez reklam
hc x-900- co oznacza zapalona na zielono ( nie czerwono) kontrolka stanu zasilania ?
mam problem- po zamknięciu ekranu lcd- kamera powinna zasłonić obiektyw i wyłączyć się, coś się zepsuło - nie zasłania obiektywu a zapala się na zielono kontrolka zasilania .Mogę wyłączyć kamerę ale tylko przyciskiem po otwarciu ekranu lcd i wtedy też zamknie obiektyw .
 

azet

New member
Bez reklam
Ty ........slimak........że tak powiem.... nic nie zmieniałem ..o ile dobrze pamiętam dwa dni wstecz....... rzeczywiście był włączony... wyłączyłem i jest normalnie... tzn. jak było- zamknięty ekran lcd i zamyka się przesłona obiektywu .......a już miałem do naprawy wysyłać ...uffff... dzięki
 
Ostatnia edycja:

azet

New member
Bez reklam
ostatnio nieźle dawało w nocy aż się obudziłem....... z tego wszystkiego wziołem kamerę i chciałem conieco sfilmować .....ale nie bardzo wyszło czy ktoś już wie, ma doświadczenie - kamera ogarnie nocne niebo ? jakie powinny być ustawienia , kombinowałem ale nie bardzo mi się udało ....
 
Ostatnia edycja:

glwojtek

New member
Witam, posiadam kamerkę x900, czy występowanie u góry ekranu ciemniejszych smug w kształcie lejków, co najbardziej przeszkadza przy poruszaniu kamerą na boki jest normalne? Jeden występuje tak w połowie , drugi w 3/4 górnej krawędzi, efekt odwrotny do świecenia na jasno na czarnym ekranie przez podświetlenie matrycy. Poproszę o pomoc, ogólnie jestem zadowolony z kamery. Jeśli ktoś używa konwertera szerokokątnego w tej kamerze, czy zwiększa on dystorsję? Dzięki za pomoc
 
Do góry