Nowe kamery od Sony !!!

LCC

New member
Zapomniałem napisać, że mam też Sony XH1 (FullHD 1440x Exmor) i mimo, że to jest w miarę tani aparat 1600zł na łeb bije moją SR12. Teraz na tygodniach ma wyjść jego następca (HX7?) już z FullHD 1920x i Exmor R, zoom 25-30x. Jestem ciekawy czy pobije, albo przynajmniej dorówna XR500 czy 550.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
to wlasnie dlatego pisalem o tym ostatnio, zaczelo to mnie denerwowac takie podejscie
tez wkurza mnie pisanie do mnie prywatnie na PM co kupic, jak dziala itd
(osoby ktore dopiero sie zarejestrowaly, albo z dwoma wpisami)
dlatego teraz to olewam.

Co do aparatow, zalozylem osobny watek, ale tutaj napisze, ze sciagnalem pare filmow z aparatow i wygladaja dobrze, juz ze wspomnianego panansonic gh1, ale cos mi sie nie podoba w obrazie taki nijaki, na razie nie znalazlem alternatywy dla kamery, ogladalem za to wczoraj moje nagrania stare i sa OK, niekotre ujacia nawet bylem pod wrazeniem jakie sa ladne, niektore znowu w sniegu sa jakies takie slabe, chyba musze pokombinowac z usatwieniami manulanymi.
 

LCC

New member
@Shinzon, no jestem na forum trochę dłużej niż Ty więc z pewnością dużo dużo większej liczbie osób pomogłem. Swego czasu bardzo dużo udzielałem się w dziale LCD, jak również kamer z mojej serii SR11-12. Przygotowywałem małe FAQ nawet.

Z pewnością zrobie porówanie ale muszę mieć warunki. W następnym tygodniu będę w terenie to coś nagram.

Co do ładności @Seba, to są ładne jak je sami oglądamy. Ale jak już porówniujemy to samo nagranie z innym to wtedy widzisz sporą różnicę.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
to wrzuc gdzies jak mozesz pare roznych nagran, mi nie chodzi porowanie z sr11, bo mnie nie intersuje porowanie kamery tej, wiec pare roznych nagran zeby zobaczyc jak to wyglada, swoja droga zobacz filmy z panasonic gh1
 

Phuong

New member
Zapomniałem napisać, że mam też Sony XH1 (FullHD 1440x Exmor) i mimo, że to jest w miarę tani aparat 1600zł na łeb bije moją SR12. Teraz na tygodniach ma wyjść jego następca (HX7?) już z FullHD 1920x i Exmor R, zoom 25-30x. Jestem ciekawy czy pobije, albo przynajmniej dorówna XR500 czy 550.


Nie HX7 , tylko TX7 :)
I mozna go kupic za 1400 w sklepach.
Namowilem moja kolezanke na ten wlasnie model ze wzgledu na exmor R i filmy 1920x1080 50i 17Mb/s z ekranem 3,5 920tys!!
Jednak cos mi sie wydaje ,ze SONY postaralo sie o to, zeby aparat za 1400zl nie byl konkurencja dla ich kamer za 5tys ,czy nawet tych za 3,5 :)

Sony TX7 w akcji :
/watch?v=T3NL2rbRRzc (na youtube)
 
Ostatnia edycja:

LCC

New member
Wiem co piszę, nie Sony TX7 bo to zabawka dla dzieci. Chodzi mi o HX1 czyli HX7 (podobno tak ma się nazywać). Oczywiście, że TX7 nie ma co porównywać z kamerami nawet jakby miał 100 mbit i 6000x6000 rozdziałkę bo ma kiepską optykę... zoom tylko 4 czy 5x, a tutaj mówimy o 20-30x.

Jeśli poleciłeś koleżance Sony TX7 to błąd, ja bym zaproponował najnowszego Sony HX5, albo poczekał właśnie na następcę HX1 (HX7?).
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
@Shinzon, no jestem na forum trochę dłużej niż Ty więc z pewnością dużo dużo większej liczbie osób pomogłem. Swego czasu bardzo dużo udzielałem się w dziale LCD, jak również kamer z mojej serii SR11-12. Przygotowywałem małe FAQ nawet.

Życzę temu forum, aby było na nim więcej takich forumowiczów jak Ty.
 

Phuong

New member
Wiem co piszę, nie Sony TX7 bo to zabawka dla dzieci. Chodzi mi o HX1 czyli HX7 (podobno tak ma się nazywać). Oczywiście, że TX7 nie ma co porównywać z kamerami nawet jakby miał 100 mbit i 6000x6000 rozdziałkę bo ma kiepską optykę... zoom tylko 4 czy 5x, a tutaj mówimy o 20-30x.

Jeśli poleciłeś koleżance Sony TX7 to błąd, ja bym zaproponował najnowszego Sony HX5, albo poczekał właśnie na następcę HX1 (HX7?).

Moj blad :) nie moglem wyszukac w sieci tego HX7

Piszesz, ze lepszy bylby HX5 od TX7 ale pod jakim wzgledem?
GPS i 2x wiekszy zoom kosztem wyswietlacza... Matryca ta sama.
Nie wiem ,czy roznica w obiektywie (Carl Zeiss vs G Sony) byla na tyle istotna dla małpek.
Polecilem jej oba modele, ona wybrala z nich TX7
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Wystarczy ,zeby zobaczyc roznice w postaci kiepskiej stabilizacji, gdzie kompakty jeszcze dluuugo nie dorownaja kamerom.

a co powiesz na to jak do aparatu kupisz obiektyw ze stabilizacja
(nie pisze tutaj o konkretnym aparacje, kompakt-lustrzanka)
a widziales panasonic gh1, ma taka sama stabilizacje jak inne kamery
 
Ostatnia edycja:

Phuong

New member
a co powiesz na to jak do aparatu kupisz obiektyw ze stabilizacja
(nie pisze tutaj o konkretnym aparacje, kompakt-lustrzanka)
a widziales panasonic gh1, ma taka sama stabilizacje jak inne kamery
To co pisalem odnosilo sie tylko do kompaktow (co zaznaczylem)
gh1 trudno nazwac kompaktem ;)
Aparaty z wymienna optyka to juz zupelnie innna bajka !
 

LCC

New member
Te wszystkie modele aparatów i kamer to chwyty marketingowe bez problemu można wsadzić taką samą stabilizację z kamer i do kompaków tylko po co jak można zarobić i na tym i na tym. Czekam na czasy jak te dwie rzeczy połączą, a to już niedługo bo marketing w końcu ich doprowadzi pod mur. Co do HX5 to jego był wybrał ze względu na optykę G i zoom, no i GPS też jest dla mnie ważny bo robię dużo zdjęć, a zawsze fajnie wiedzieć gdzie się dokładnie to robiło i zobaczyć to na ładnej mapie. Odkąd Sony zarządza ten komik sir Howard to jakaś popelina się wyrabia.

Co do lustrzanek to z pewnością lepszy będzie najnowszy Canon EOD 550D od tego Panasa.
 
Ostatnia edycja:

Phuong

New member
Lustrzanka do filmow za duza i nieporeczna, plusem sa ciekawe efekty uzyskiwane.

Kompakty(te najnowsze) tylko teoretycznie maja "super" parametry, porownywalne do kamer.
I tak przy kreceniu statycznych scen z pieknym swiatlem roznica jest niewielka, roznice widac dopiero w gorszych warunkach i na wiekszym ekranie.Plusem jest cena.

Co do najnowszych kamer z 24Mbit/sec od SONY mam mieszane uczucia.
Wydaje mi sie , to tylko dla marketingu.
Podejrzewam ,ze CI w SONY doskonale wiedza ,ze roznicy Kowalski nie zauwazy miedzy 16 a 24Mbit/sec, dlatego do tej pory nie wprowadzili tego.
W tym roku zostaliby sami na rynku ze swoimi 16Mbit/sec i dla Kowalskiego bylby to znak ,ze SONY nie idzie z duchem czasu.
Zmiana na 24 Mbit/sec mialaby znaczenie gdyby poszla za tym zmiana sensora/matrycy, a tak to tylko zabieg softu przygotowany przez PR firmy.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dla mnie oczywiste bylo 16Mbit/sec (na 40 calach nie widac nawet z nizszymi roznicy), bo jest to zmienne w zaleznosci od materialu, jak i wypalanie tego materialu na DVD, teraz przy 24Mbit/sec (na 120 calach juz bedzie pewnie widac) mamy inna sytaucja wypalanie na DVD odpada, ceny Blu-ray sa juz tanie i bedzie wypalanie wlasnie na nich, za to ciekawe jest wide i to jest dosc dobre, to wlasnie jest jak dla mnie ta duza zmiana + lepsza stabilizacja, + tego do konca nie wiem, zgrywanie z kamery bezposrednio na dysk twardy (bez kompa)
przesadzialem nie az tak duza.
 
Do góry