Nowe kamery od Sony na 2010 rok

ktp

New member
Chce kupic cx550 ale przy cenie o ponad 1000 wyższej niż cx520 a przy różnicy w zasadzie tylko obiektywu szerokokątnego na razie wydaje sie to nieopłacalne. Dlatego zainteresowałem sie modelem XR350 i stąd moje pytanie bo wygląda na to jakby xr 350 miał całkiem nową matryce a stosunek wielkości do ilości pikseli wydaje się podobny jak w cx520/550. Czy jest to alternatywa dla wspomnianych kamer? czy raczej dla xr200 ? Prosze o pomoc
 

Phuong

New member
Chce kupic cx550 ale przy cenie o ponad 1000 wyższej niż cx520 a przy różnicy w zasadzie tylko obiektywu szerokokątnego ...

+ viewfinder
+ zapisywanie na dysku USB bez kompa
+ ekran 3,5" 921tys
+ obsluga kart SD (tansze)

Jest tez jeden powazny minus nowych kamer :(

- Brak kompatybilności z bateriami NP-FH
Nawet gdy sie utnie kawalek plastiku aby pasowaly to i tak wew chip wykrywa ,ze to nie bateria NP-FV i po paru minutach wylacza kamerke.
Pozostaje czekac az nowe baterie i ich zamienniki pojawia sie masowo na rynku :(

ps.
CX550 od redcoon ma polska gwarancje + polska fakture zakupu + polska instrukcje i jezyk w kamerce :)
 
Ostatnia edycja:

ktp

New member
Viewfinder mam w swojej od 7 lat ale nie zdazyło mi sie użyć. SD - istotne, zapis HDD - istotne , ekran - pewnie też - ale czy warte 1300 zł czyli cenę kamery sd?. Naprawde istotny jest tylko zmieniony obiektyw. w każdym razie dopóki cena nie spadnie poniżej 4000 to raczej będę myślał o czymś innym. Co ciekawe w porównaniach na you tube wydaje mi się, że stabilizacja w 550 działa nieco słabiej niż 520. Wrażenie czy kwestia szerokiego kąta? Może twardsze buty testującego :). Pozatym brak zamienników aku to też istotna wada. Na razie - przy tej cenie zakup raczej nieopłacalny różnica pomiędzy 520 a 550 nie powinna przekroczyć 500 zł. Tak więc czekam na porównanie 550 a 350 bo może się okazać, że 350 będzie ciekawą ofertą.
 

Phuong

New member
cx550 vs xr550
64GB vs 240GB

ALE :)
XR nie nalezy uzywac w miejscach o duzym halasie (np:koncerty)
XR moze nagrywac szumy systemu blokowania glowic dysku w przypadku dzialania sil bezwladnosci (np: wesole miasteczko)
XR nie mozna stosowac na wysokosciach powyzej 5km (malo istotne w Polsce)

Co ciekawe w porównaniach na you tube wydaje mi się, że stabilizacja w 550 działa nieco słabiej niż 520. Wrażenie czy kwestia szerokiego kąta? Może twardsze buty testującego :).

Stabilizacja jest ta sama a efekty na youtube zaleza od samego autora i jego dyspozycji w danej chwili ;).
Jednak co sie zdaje potwierdzac to , ze autofocus zostal usprawniony (dziala szybciej), co rowniez jest malym plusikiem wzgledem modeli 09r
 
Ostatnia edycja:

ktp

New member
XR550 raczej jest poza moim zasięgiem. Raczej zastanawiam się nad cx550 a xr350. Prawie jestem zdecydowany na cx550 ale poczekam aż ceny spadną. Myślę, że cena 3999 byłaby już sensowna. Jak nie spadnie to kupie cx520 lub xr350 - zależnie jak w testach wypadnie xr350. Bardzo interesuje mnie ta matryca w xr350 - wcześniej chyba nie była stosowana w innych modelach.
cx550:
Liczba pikseli brutto (tys.) 6631, Przetwornik obrazu EXMOR R™ CMOS 6,3 mm (typ 1/2,9)
XR350:
Liczba pikseli brutto (tys.) 4200, Przetwornik obrazu Exmor R™ CMOS 4,5 mm (typ 1/4)
Wielkośc pojedyńczego piksela jest więc zbliżona a zatem powinno być przy gorszym oświetleniu znacznie lepiej niż xr200
 

michu__22

New member
cx 550 a cx 520... oprócz lepszego ekranu i szerokiego konta, ma jest jeszcze wizjer który może sie przydać jak pada bateria;) czy w słonecznym miejscu, mozliwość zgrywania na dysk zewnetrzny co jest super gdy nie ma sie dostepu do lapka i nie trzeba wydawać zbędnej kasy na xr 550. Do tego ten szeroki kont jest moim zdaniem wielkim plusem!!. Co prawda można kupić konwerter ale to zawsze znaczny wydatek i dodatkowy grat który trzeba wozić z kamerą ;) pozatym zawsze to dodatkowe szkło i napewno nie polepsza nagrywanego obrazu. 520 ma 17Mb/s a 550 24Mb/s. Więc wydaje mi się ze kupno nowej cx wcale nie jest takie nieuzasadnione :)
 

Phuong

New member
kolejne minusiki nowej cx550..

W trybie 24 Mbps nie mozna korzystac z Dual Rec (robie zdjec podczas filmowania)
W trybie 24 Mbps nie dziala wykrywanie usmiechu (zdjecia)
Kopiowanie na dysk USB jest mozliwe tylko ze specjalna przejsciowka SONY ~ 100zl
(zwykle przejsciowki mini USB nie funkcjonuja)

SONY jak to SONY, za kazda duperele kaze sobie SŁONO placic, a przy tym zabezpiecza sie , gdyby ktos chcial uzyc czegos NIE od SONY , ehh

Kamerki robia swietne ale jako firma to sa na samym koncu dla mnie.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
"W trybie 24 Mbps nie dziala wykrywanie usmiechu (zdjecia)"
a do czego Ci ten usmiech bo dla mnie to zbedne jest.
co do kableka usb to racja wkurzajace, chcialem podpiac i nie moglem, naszczescie Pan z salonu Sony, zalatwil kabelek i po sprawie (Pozdrawiam)
funkcji copy jest swietna tego chcialem, choc mam photobank, nie podoba mi sie ze na sile ma pamiec wbudowana.
Wkurzajace jest menu, nie dosc ze duze to wkolko wraca do poczatku i czlowieka moze szlak trafic.
Wykonanie zdecydowanie lepsze i ladniejsze nic CX520.
jednym slowem jak cena by byla nizsza i raty to by byla u mnie w kieszeni, na koniec Sony dalo nizsza cene.
 

Phuong

New member
Funkcja kopiowania bezposrednio na dysk USB trwa 2h (64GB), w przypadku kopiowania do kompa, czas jest o polowe krotszy = 1h.

To co pisalem wczesniej o trybie 24 Mbps i jego "wadach", jest jednak nieistotne, gdyz zdjecia podczas filmowania sa targicznej jakosci..., mozna je sobie podarowac.
Dopiero w trybie zdjec, da rade cos fajnego pstryknac.

CX550 nie jest demonem szybkosci jezeli chodzi o zmiane barwy swiatla.
Zajmuje mu to 5-10sec (przejscia z pokoju oswietlonego przez okna do ciemnej lazienki z halogenami)
Plusem jest za to prawidlowe dzialanie.
 
Ostatnia edycja:

michu__22

New member
...a wiec tak jak myslałem nie załapałem sie na dostawę z redcoona nastepna dostawa dopiero 30 kwietnia ale i tak nie wiadomo nic na 100 procent wiec olałem ta firme. Pozatym jak sie dowiedzialem sprzęt mają sprowadzany z Holandii wiec nie ma polskiego menu i cholera wie jak do konca bedzie z gwarancja. Zamowiłem dzis w EQualia troszke droższa ale kamera z rzutu na polski rynek. Wiec powinno być wszystko ok :) a co wiecej mają ja na magazynie ;)
 

jjumbo

New member
do michu 22

:-|Muszę Cię znowu rozczarować ale wydaje mi się że kamery oni z Polskiej dystrybucji również nie mają.
Ja czekam na tę kamerę jestem zapisany w kolejce od dwóch tygodn i dopiero za dwa tygodnie ją dostanę chyba że ktoś zrezygnuje i wskoczę na jego miejsce.Niestety tak jest z drogimi nowościami na Polskim rynku A kamerę będę mieć z POLSKIEJ dystrybucji cena ok 5000-5100 zł jak na dzień zamówienia(cena z minimalną marżą)
 

Phuong

New member
...a wiec tak jak myslałem nie załapałem sie na dostawę z redcoona nastepna dostawa dopiero 30 kwietnia ale i tak nie wiadomo nic na 100 procent wiec olałem ta firme. Pozatym jak sie dowiedzialem sprzęt mają sprowadzany z Holandii wiec nie ma polskiego menu i cholera wie jak do konca bedzie z gwarancja. Zamowiłem dzis w EQualia troszke droższa ale kamera z rzutu na polski rynek. Wiec powinno być wszystko ok :) a co wiecej mają ja na magazynie ;)

Model 550ve jest na Europe, czyli ma tez jezyk polski w menu.
Jak pisalem wczesniej cx550 z redcoon posiada wszystko po polsku (gwarancje tez)

W przypadku tych kamer nie ma czegos takiego jak "wersja na polski rynek "
W pudelku z kamera masz 4 grube ksiazki (instrukcje) w wiekszosci jezykow EU, po 5-6 jezykow na ksiazeczke(polski tez), tak samo z karta gwarancyjna (sa chyba wszystkie jezyki EU, w tym PL)
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Funkcja kopiowania bezposrednio na dysk USB trwa 2h (64GB), w przypadku kopiowania do kompa, czas jest o polowe krotszy = 1h.

To co pisalem wczesniej o trybie 24 Mbps i jego "wadach", jest jednak nieistotne, gdyz zdjecia podczas filmowania sa targicznej jakosci..., mozna je sobie podarowac.
Dopiero w trybie zdjec, da rade cos fajnego pstryknac.

CX550 nie jest demonem szybkosci jezeli chodzi o zmiane barwy swiatla.
Zajmuje mu to 5-10sec (przejscia z pokoju oswietlonego przez okna do ciemnej lazienki z halogenami)
Plusem jest za to prawidlowe dzialanie.

64GB to raczej sie nie zgrywa, bardziej jak na wycieczke sie pojedzie i masz 12 GB, ja testowalem juz i swietna sprawa, duzy plus, choc mam photobank to jednak to swietna opcja

zdjecia dokladnie sensu nie ma,

zmiane barwy itd, dokladnie,ostrosc czasem lubi dlugo robic

co do jakosci na zoom cos mi sie srednio podobalo robilem zoom z jednego pomieszenia do drugiego no i wyszla jakas mora i twarze takie rozmazane, ale na mojej cx6 to samo bylo, choc myslalem ze cx550 sobie lepiej poradzi
niesiety nie mialem okazji sie pobawic w swietle slonecznym :)
jak ktos ma nagranie z podworka niech udostepni
szeroki kont robi wrazenie porownanie z moja, nie nie bede porownywal szkoda gadac
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
:-|Muszę Cię znowu rozczarować ale wydaje mi się że kamery oni z Polskiej dystrybucji również nie mają.
Ja czekam na tę kamerę jestem zapisany w kolejce od dwóch tygodn i dopiero za dwa tygodnie ją dostanę chyba że ktoś zrezygnuje i wskoczę na jego miejsce.Niestety tak jest z drogimi nowościami na Polskim rynku A kamerę będę mieć z POLSKIEJ dystrybucji cena ok 5000-5100 zł jak na dzień zamówienia(cena z minimalną marżą)

hm szkoda ci 300zl wiecej, w euro masz, zerknij

ja rozumiem roznice 1tys, ale 300zl i jeszcze raty bez oprocentowania i jeszcze mozna gwarnacje dokupic od uszkodzenia upadku itd

prosze bardzo link
Sony HDR-CX550VE - Kamera Sony - Opis w RTV EURO AGD

w USA juz mozna kupic za 1200$ to swietna cena, chyba zaraz pojade na okecie, jutro bede z kamera :)
 
Ostatnia edycja:

winsger

New member
Rozważam zakup kamery cx550 w Stanach. Mam jednak wątpliwość czy nie będę miał u nas kłopotów z odtwarzaniem nagrań, gdyż kamera nagrywa w standardzie 1920 x 1080/60i. Nie planuję używać sygnału analogowego wiec sygnał analogowy NTSC nie jest problemem. Zakładam przerzucanie nagrań do komputera i dalszą obróbkę (przycinanie, dodawanie menu), a później odtwarzanie na BR, playstation oraz okazjonalnie odtwarzanie bezpośrednio z kamery podłączonej po HDMI do telewizora. Jeżeli odtwarzanie będzie wymagać przekodowywania materiału źródłowego do lokalnego standardu to takie rozwiązanie odrzucam ze względu na ewentualną utratę jakości związaną z przekodowywaniem.

Czy i jakie są/mogą być kłopoty z odtwarzaniem u nas filmów nagranych w standardzie 60i ?
Czy wymagane będzie przekodowywanie materiału ?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
a czytales cos czy nic, bo o tym jest pelno i szkoda poraz 100 to samo pisac!


jaka jest roznica miedzy NTSC a PAL?
znajdz odpowiedz i ja napisz
50i i 60i
jaka roznica tych standardow i co sie bedzie dzialo na kompie?
napisz

kurcze czy wy wszyscy tacy leniwi jestescie

poczytaj o AVCHD!
 

luznyPL

New member
:-|Muszę Cię znowu rozczarować ale wydaje mi się że kamery oni z Polskiej dystrybucji również nie mają.
Ja czekam na tę kamerę jestem zapisany w kolejce od dwóch tygodn i dopiero za dwa tygodnie ją dostanę chyba że ktoś zrezygnuje i wskoczę na jego miejsce.Niestety tak jest z drogimi nowościami na Polskim rynku A kamerę będę mieć z POLSKIEJ dystrybucji cena ok 5000-5100 zł jak na dzień zamówienia(cena z minimalną marżą)

Mają bo to jest autoryzowany dystrybutor Sony.
 

posejdon82

New member
Hej nie mam pojecia dlaczego ludzie napalaja sie na redcona i inne wynalazki:) pisalem wczesniej salon Sony w Warszawie chcial mi sprzedac za 4700pln nowa cx 550-i masz pewniaka, pewnie z gwarancja tez sa elastyczni, i wspominali o dobrej cenie na baterie:) ja tylko tam bede kupwal, wole nawet 500 zl zaplacic wiecej i nie szukac dziury w calym...
 

winsger

New member
SebaFan,
Przeszukałem forum i przejrzałem temat o obróbce ACVHD. Ponieważ nie wszystko było dla mnie jasne (informacje z różnych wiadomości spowodowały, że mam mały mętlik w głowie) zadałem otwarte pytanie, aczkolwiek w istocie pytanie sprowadza się do tego czy będę musiał przekodowywać materiał do 50i czego (przekodowywania) chciałbym uniknąć.
Rozumiem, że różnice w standardzie kodowaniu sygnału analogowego NTSC i PAL nie będą dla mnie problemem gdyż nie zamierzam odtwarzać sygnału analogowego (z tego też powodu nie zagłębiałem się w poznanie różnić w tym zakresie). Rozumiem, że 50i/60i to różnica w liczbie klatek/s i więcej klatek/s w standardzie 60i traktuję jako plus. Wyczytałem, że nie powinno być problemów z odtwarzaniem materiału 60i na monitorze komputera, gdyż ten wyświetla obraz z częstotliwością 60 Hz (takie znalazłem argumenty). Znalazłem informacje, iż z odtwarzaniem na TV materiału z kamery kupionej w Stanach nie powinno być problemu (głównie argumenty były takie, że większość TV obsługuje NTSC - tutaj rozumiem, że chodziło o sygnał analogowy), ale nie do końca rozumiem jak to się ma do poprzedniego wniosku (dotyczącego monitora) skoro częstotliwości telewizorów to 50 Hz i wielokrotność. Nie znalazłem odpowiedzi na pytanie (może przeoczyłem), czy do prawidłowego odtwarzania sygnału cyfrowego na TV niezbędne będzie przekodowywanie materiału ze standardu 60 i do standardu 50i ?
 
Do góry