Nowe kamery od Sony na 2010 rok

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nie moge edytowac jakis blad wiec

w jednym z tych linkow masz 1 rok gwarancji
w drugim 2 lata, dodam od siebie ze nie sa te gwarancje raczej uznawane w polsce, za to w polsce teraz mamy gwarancje 2 lata
 

jjumbo

New member
Co do gwarancji

Co do gwarancji one powinny mieć 2 lata.Jeśli ktoś kupi kamerę na aukcji internetowej troszkę tsńszą napewno będzie ona mieć gwarancję europejską.Co to oznacza?
Ano to że kamera będzie mieć gwarancję lecz w przypadku awarii gdy oddamy do serwisu a okaże się że kamera została zakupiona na rynku np.niemieckim (serwis dowie się o tym po numerach kamery) a my posiadamy fakturę z Polski to jest problem bo kamera przekroczyła nielegalnie granicę,serwis może w tym przypadku poinformować urząd skarbowy o takiej sytuacji.A fakturę Polską to każdy może fikcyjną wypisać.
 

Phuong

New member
Co do gwarancji one powinny mieć 2 lata.Jeśli ktoś kupi kamerę na aukcji internetowej troszkę tsńszą napewno będzie ona mieć gwarancję europejską.Co to oznacza?
Ano to że kamera będzie mieć gwarancję lecz w przypadku awarii gdy oddamy do serwisu a okaże się że kamera została zakupiona na rynku np.niemieckim (serwis dowie się o tym po numerach kamery) a my posiadamy fakturę z Polski to jest problem bo kamera przekroczyła nielegalnie granicę,serwis może w tym przypadku poinformować urząd skarbowy o takiej sytuacji.A fakturę Polską to każdy może fikcyjną wypisać.


Nie spotkalem jeszcze na ebayu sprzedawcy zagranicznego ,ktory by proponowal fakture polska ;)
Skarbowka mozesz straszyc sprzedawcow(polskich kretaczy z allegro) a nie nas kupujacych :p
 

michu__22

New member
Witam Panowie własnie dzis zamowiłem cx 550 w redcoon za 4300!! ;) cena jak na razie jest jedna z najniższych gwarancja polska 24 miesiace. Przesiadam sie z mojej wysłużonej cx 6 ;) i nie mogę sie juz doczekać. Jak dojdzie podziele sie wrażeniami.
 

jjumbo

New member
gwarancja

ja nikogo nie straszę skarbówką bo nie mam takiego zamiaru.ostrzegam tylko kupujących o możliwości wystąpienia późniejszego problemu.Sam chcę kupić cx550 i wiem że cena praktycznie po kosztach od Polskiego dystrybutora to ok 5000 zł a dostępność za 2-3 tygodni(chyba że sprzedawca był wcześniej zapisany w kolejce)
 

jjumbo

New member
gwarancja

A jeszcze co do straszenia to nie sprzedawcy powinni się bać tylko kupujący.
Sprzedawca kupuje za granicą np.kamerę.Kupuje ją po cenie netto bez vatu bo kupuje do Polski .U nas ma odprowadzić vat a nie robi tago.Przecież nikt nie będzie za granicą tego sprawdzał bo przecięż im się nie chce.W polsce sprzedaje tę kamerę po obniżonej cenie (bo kupił ją bez vatu) kupujący jest zadowolony że kupił taniej do czasu gdy mu się zepsuje.Jak się zepsuje to serwis strzela focha że to nie u nas kupiona bo numery kamery są zarejestrowane na rynek np.niemiecki.a JAK KLIENT PODSKAKUJE TO PISZĄ PISMO DO URZEDU SKARBOWEGO ŻE PRZEMYT.
VAT OD TAKIEJ KAMERY PŁACI WTEDY KUPUJĄCY I MA DUŻO PROBLEMÓW:sad:
 

Phuong

New member
A jeszcze co do straszenia to nie sprzedawcy powinni się bać tylko kupujący.
Sprzedawca kupuje za granicą np.kamerę.Kupuje ją po cenie netto bez vatu bo kupuje do Polski .U nas ma odprowadzić vat a nie robi tago.Przecież nikt nie będzie za granicą tego sprawdzał bo przecięż im się nie chce.W polsce sprzedaje tę kamerę po obniżonej cenie (bo kupił ją bez vatu) kupujący jest zadowolony że kupił taniej do czasu gdy mu się zepsuje.Jak się zepsuje to serwis strzela focha że to nie u nas kupiona bo numery kamery są zarejestrowane na rynek np.niemiecki.a JAK KLIENT PODSKAKUJE TO PISZĄ PISMO DO URZEDU SKARBOWEGO ŻE PRZEMYT.
VAT OD TAKIEJ KAMERY PŁACI WTEDY KUPUJĄCY I MA DUŻO PROBLEMÓW:sad:

bzdury.
Przemyt bylby gdybys sprowadzal kamery z zamiarem ich sprzedazy (bez oplacenia podatkow).
Kupic kamerke za granica moze kazdy, chocby i na wakacjach, bedac u cioci w odwiedzinach.
Kwestia gwarancji to juz inna sprawa.
Wystarczy przedzwonic do serwisu i przedstawic sytuacje, mowiac jaka gwarancje i rachunek mamy.
Uzyskamy odpowiedz przez telefon.
 

jjumbo

New member
gwarancja

żadne bzdury.kupić kamerę możesz będąc u cioci w niemczech.wtedy dostajesz fakturę zakupu niemiecką powiększoną o niemiecki vat i jak ci się kamera zepsuje to dostarczasz ją do serwisu Polskiego i wtedy kamera niemiecka(po numerach) faktura niemiecka a naprawiają w Polsce bo gwarancja europejska i jest git.Gdy kamera niemiecka faktura polska no to zonk
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Witam Panowie własnie dzis zamowiłem cx 550 w redcoon za 4300!! ;) cena jak na razie jest jedna z najniższych gwarancja polska 24 miesiace. Przesiadam sie z mojej wysłużonej cx 6 ;) i nie mogę sie juz doczekać. Jak dojdzie podziele sie wrażeniami.

podobnie myslalem, cos ta cena niska jest, tez bede sie przesiadal z cx6

Phuong
tylko ze jak jedziesz np przez USA to powinenes to zglosic do oclenia
 

Nermand

New member
Seba:

no i lepszy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny." to mi wytlumacz?

"czekam na Ebuyer.com bo to według mnie najlepszy sklep internetowy na świecie." to tez wytlumacz, jeszcze a co z VAT, Clo


Co jakiś czas jeżdzę do Wlk.Brytanii po sprzęt bo lepiej na tym wychodzę,lecisz na weekend wydajesz na bilet 100zł i kupujesz np.kamerę o 1/3 cenę niżej niż w Polsce,co się niezmiernie opłaca.2 lata temu kupiłem kamerkę SR12,niestety którą mi skradziono oraz rok temu laptopa Sony Vaio.

A co do lepszego serwisu-
Jak pół roku temu zepsuł się dysk twardy w tym laptopie,to zadzwoniłem do Ebuyera i kurier mi przyniósł nowego laptopa,zabierając starego... gdzie tak w Polsce robią? ;P
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Seba:

no i lepszy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny." to mi wytlumacz?

"czekam na Ebuyer.com bo to według mnie najlepszy sklep internetowy na świecie." to tez wytlumacz, jeszcze a co z VAT, Clo


Co jakiś czas jeżdzę do Wlk.Brytanii po sprzęt bo lepiej na tym wychodzę,lecisz na weekend wydajesz na bilet 100zł i kupujesz np.kamerę o 1/3 cenę niżej niż w Polsce,co się niezmiernie opłaca.2 lata temu kupiłem kamerkę SR12,niestety którą mi skradziono oraz rok temu laptopa Sony Vaio.

A co do lepszego serwisu-
Jak pół roku temu zepsuł się dysk twardy w tym laptopie,to zadzwoniłem do Ebuyera i kurier mi przyniósł nowego laptopa,zabierając starego... gdzie tak w Polsce robią? ;P

hm a do mnie przyjechal i na miejscu naprawil, gdzie tak robia?
w pl, wiec nie tak zle
co do kamer to nie widzialem zeby w UK byly lepsze ceny, chyba ze zle sklepy ogladam, ale na amazon kamery sa drogie, wiec gdzie powinienem patrzec, choc glosniki 40kg kupilem w UK i mi przywiezli :)

co do Ebuyera mam nadzieje ze nie jestes w jakis sposob z nimi powiazany, bo za bardzo zachwalasz, powiedz nie pracujesz tam? do Polski wysla? za ile?

Phuong

moja przyjechala w pudelku i w zwyklym bagazu, choc miala to w torbie starsza osoba, bo mnie to od razu zgarneli na mala rewizje :)

ja leje na te ceny w Internecie, czesto sobie pisza z dupy.

na amazon uk kosztuje CX550 blisko 5tys wiec w sklepie obok mam za podobna cene:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

posejdon82

New member
sony cx 550

Witam, dzwonilem wczoraj do warszawy do Sony, maja sony cx 550 za 4700pln, normalnie miala byc w cenie 7 tys zdziercy!!!!Ceny internetowe reguluja jednak ceny na rynku.Pan z sony byl skory do wynegocjowania ceny, maja upusty na dodatkowe baterie.Warto popytac.

Sol Pol to sklep ktory zaopatruje sony center:) w ceneo po wpisaniu cx 550 widnieje w 4 ej pozycji z cena 4798 kiedys kupwalem, kamere sr7 w salonie i stad wiem.Warto dodac 400 zl i miec z salonu pewniaka niz z redcon.Ale to tylko moja opinia.Sam czekam na testy nowej cx 550 i chyba czas na kamere.w Irlandii maja kamere za 1499 E wow tylko brac haah nie wiem jak jest w UK , ja bede bral w Polsce.
 

pafnucy80

New member
Witam a ja wczoraj zamowilem w szwajcarskim sklepie internetowym kamerke plus aku i torba po swietach szwagier mi przywiezie a oto szczegóły:
- Sony HDR-XR550VE HDD AVCHD 240GB CHF 1'460.00 x 2.67 = 3900 PLN!!!
- Sony ACC-FV70 Tasche + Akku CHF 179.10 x 2.67 = 478 PLN!!!

Wiec chyba lepszej opferty nie znajdziemy, porownojac do CX za 4700 w Polsce to SONY lekko przegina ceny!!! Czekam na kamerke mam nadzieje ze spelni moje oczekiwania. Pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Witam, dzwonilem wczoraj do warszawy do Sony, maja sony cx 550 za 4700pln, normalnie miala byc w cenie 7 tys zdziercy!!!!Ceny internetowe reguluja jednak ceny na rynku.Pan z sony byl skory do wynegocjowania ceny, maja upusty na dodatkowe baterie.Warto popytac.

Sol Pol to sklep ktory zaopatruje sony center:) w ceneo po wpisaniu cx 550 widnieje w 4 ej pozycji z cena 4798 kiedys kupwalem, kamere sr7 w salonie i stad wiem.Warto dodac 400 zl i miec z salonu pewniaka niz z redcon.Ale to tylko moja opinia.Sam czekam na testy nowej cx 550 i chyba czas na kamere.w Irlandii maja kamere za 1499 E wow tylko brac haah nie wiem jak jest w UK , ja bede bral w Polsce.

jestes super!
salony Sony sa do prezentacji nie do kupna i to wszyscy wiedza nawet Ci w salonach Sony co spzedaja, bylem u nich ogladalem TV a TV kupilem pietro nizej i im powiedzialem, a obsluga mnie zaprosila na dalsza zabawe TV u nich.

Inna kwesta to ze w Internecie nie dotkniesz nie pobawisz sie, a to jest doswadczenie bardzo cenne, a co Ci daje net- tak naprawde tylko cenne nizsza, zastanow sie jakby byly tylko takie sklepy- zakupy w ciemno?
Tutaj dobra polityka Sony, masz salon jedziesz do nich i masz do woli sprzet do testowania, duzy plus dla Sony.

pafnucy80
zapytaj szwagra kiedy wraca do szwajcari jak nie bedzie dzialac kamera :)
 
Ostatnia edycja:

michu__22

New member
z redcoona beda dzwonić dopiero w niedziele. Niby zamowienie złożone ale towar przyjdzie w weekend i nie moga powiedziec czy kamerka jest przydzielona do zamowienia. Troche dziwnie. Bo jak sie zamowiło ileś sztuk i ma sie iles zamowień to można chyba powiedziec czy sie człowiek załapał czy nie. Mam nadzieje ze bedzie ok :)
 
Do góry