Nowe kamery od Sony na 2010 rok

Seba_Fan

New member
Bez reklam
teraz sie zastanawiam widzac ten ostatni film, czy lepiej widziec cala panorame, czy moze kawalek ale za to blizej, z mojego doswiadczenia to czesto robie zoom jak i czesto z bliska chce cala panorame, fuck znowu problem


YouTube - Nová řada kamer Sony HDR 550


co do bateri to jak widac typ V a nie H, no to Sony polecialo

 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Shinzon

ja bym sie nie przejmowal jakimis ludzmi co pisza,ale mnie tez juz zaczyna denerwowac (nie wchodzic w dyskusje sa osoby co lubia takie male przepychanki) i jeszcze, wchodza nowe osoby chca sie dowiedziec malym kosztem (wysilkiem) i znikaja, zaczynam tez myslec czy to ma sens pomogac, skoro Oni nigdy nie pomogli
W kazdym razie duzo wniosles i byles dla mnie wzorem, pozdrawiam i zycze sukcesow w zyciu.
 

Shinzon

New member
Shinzon

ja bym sie nie przejmowal jakimis ludzmi co pisza,ale mnie tez juz zaczyna denerwowac (nie wchodzic w dyskusje sa osoby co lubia takie male przepychanki) i jeszcze, wchodza nowe osoby chca sie dowiedziec malym kosztem (wysilkiem) i znikaja, zaczynam tez myslec czy to ma sens pomogac, skoro Oni nigdy nie pomogli
W kazdym razie duzo wniosles i byles dla mnie wzorem, pozdrawiam i zycze sukcesow w zyciu.

Dzięki za słowa uznania i również pozdrawiam.
 

LCC

New member
@Seba, na stronie Sony.pl już od dawna są dane techniczne kamerki i tam jest napisane, że ma akumulator z serii "V" - NP-FV50, nie wiem dlaczego tego nie widziałeś.

Powiedzcie mi czy ta xr550 ma 1080i czy 1080p bo widzę, że najnowsze Panasa mają już 1080p.
 

jaskol

New member
aparat z nagrywaniem full HD

Tak się zastanawiam czy jest sens kupowania kamery xr550 jak teraz taki najnowszy kompakt Sony HX5 też ma FullHD 1080 i jakość nie odbiega od jakości z kamery, ale za to cena już tak bo to koszt jakieś max 1600zł.

Miałem mozliwosc dłuzszego testowania HX1. Faktycznie filmy w full HD, wygladają bardzo dobrze.
Dobra stabilizacja, zoom optyczny i dobre trzymanie ostrosci.
Minusem jest słabsza jakosc przy gorszym oswietleniu - ale to norma w cyfrowkach, podobnie jak w kamerze np: 105-ce.
Natomiast kamera xr550 to juz jednak wyzsza pólka.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
@Seba, na stronie Sony.pl już od dawna są dane techniczne kamerki i tam jest napisane, że ma akumulator z serii "V" - NP-FV50, nie wiem dlaczego tego nie widziałeś.

Powiedzcie mi czy ta xr550 ma 1080i czy 1080p bo widzę, że najnowsze Panasa mają już 1080p.

tylko z tego co ktos powiedzial na forum angielskim ze nie jest kompatybilne, a znowu na stronie Sony USA ze sa kompatibilne, wiec juz sam nie wiem. Sony ma 1080i i jest to na stronie, dziwne ze nie widziales :) co do aparatow nagrywajacych w HD, to zaczyna mnie to intersowac, bo cos mnie denerwuja Ci producenci kamer dalem tu watek http://www.hdtv.com.pl/forum/kamery...ii-vs-canon-sx1-vs-sony-hx1-vs-kamery-hd.html
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
warto zobaczyc
YouTube - Sony Handycam 2010 key features
interesuje mnie funkcja (niestety nie ma jeszcze instrukcji) na temat zgrywania z kamery na dysk zewnetrzny, jesli to by bylo i dzialalo to jest rewelacja, kupic kamere na karty i zabrac tez ze soba dysk 2,5 cala. (oczywiscie zeby nie bylo, ja to robie od dwoch lat, nie mylic z noszeniem laptopa)

dodam jeszcze dla zainteresowanych DVD
24Mbps recording is not compatible with AVCHD DVD burning
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Zawsze chciałem o to zapytać !

Okazuje sie, ze najtanszy z powyższych aparatów Sony HX1 oferuje najładniejsze nagrania w HD
Warto obejrzec Sony Cyber-shot DSC-HX1 handheld HD video with zoom - Cameralabs on Vimeo

Mam aparat Sony HX-1. Jakość filmów w HD nim robiona jest powalająco doskonała ( oglądam z odległości 2,5 m na LCD 46" ( vide mój opis poniżej ). WIĘC po co kupować oddzielnie kamerę HD , gdy jakość filmów jest taka sama(?) jak z aparatu cyfrowego ? (pomijam przypadki, w których ktoś TYLKO jest zainteresowany filmami ).
Może czegoś nie wiem ?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
zamiesc gdzies pare filmikow to sie sprawdzi, no chyba ze tylko chciales sie pochawlic ze masz, bo jak czytales uwaznie to chcieli bysmy troche plikow.
innymi to za bardzo odbieglismy od tematu
 

Shinzon

New member
zamiesc gdzies pare filmikow to sie sprawdzi, no chyba ze tylko chciales sie pochawlic ze masz, bo jak czytales uwaznie to chcieli bysmy troche plikow.
innymi to za bardzo odbieglismy od tematu

To będzie wielkie święto jak ktoś coś wrzuci. Ludziom się nie chce, bo to trzeba plik przygotować, wrzucić na serwer. Leniwy naród jesteśmy i tyle :bober:
 

jackpe

New member
WIĘC po co kupować oddzielnie kamerę HD , gdy jakość filmów jest taka sama(?) jak z aparatu cyfrowego ? (pomijam przypadki, w których ktoś TYLKO jest zainteresowany filmami ).
Dalej uważam, że jeżeli coś jest do wszystkiego to jest do d... .
To samo mógłbym powiedzieć, że po co kupować aparat, jak XR500 ze swoim przetwornikiem robi super fotki. A właśnie, że nie robi i długo robić nie będzie. Żadna firma nie wyprodukuje szybko dobrego urządzenia 2 w 1 bo się to nie opłaca. Wtedy spadła by sprzedaż tych dwóch oddzielnych. A że da się kamerą robić zdjęcia i aparatem kręcic filmy, to już inna sprawa. Po prostu się da. Telefonem też a może niedługo i lodówką. Już to raz pisałem ale powtórzę. Kiedy kupowałem swoją XR500 też stałem na rozdrożu. Miałem gotówkę na kamerę. Miałem Canona 5D i szkła do niego. Poważnie myślałem o sprzedaży Canona i kupienia za to 5D mark II, bo uważałem i uważam go za mistrza świata w foto i filmach HD. Do tego dochodzi możliwość wymiany obiektywów, super wielkości pełnowymiarowa matryca i moje zaufanie do Canona, którego różne modele posiadam co najmniej od kilkunastu lat. Tylko do cholery niech ktoś spróbuje tym kręcić filmy w tak wygodny sposób jak kamerą. Cała ergonomia tego sprzętu to zaprzeczenie filmowania. Fotografowanie tak. Przykładamy do oka, krótkie pomiary i ekspozycja i koniec. A tu mamy kręcić film. Pomijając niewygodę to jest to nawet śmieszne dla mnie. Do tego znów dochodzi targanie ze sobą torby sprzętu, bo nie wiadomo, które szkło i kiedy się przyda. A kamerę biorę w dłoń i nawet nie czuję, że ją niosę. Chcę coś szybko sfilmować, otwieram ekran i jadę. Często osoba filowana nawet nie wie o tym. Mogę iść na spacer z dzieckiem tyłem,przodem a nawet bokiem jak mi się umyśli / Pozdrawiam Shinzon i Twoje bąble :) / i ostatecznie nawet foto pstryknąć podczas filmowania i nawet tak robię niekiedy, przyznaję się, profanując jakość mojego 5D. Dla mnie rozsądnym wyjściem byłaby możliwość robienia porządnych zdjęć przez kamerę, ale nie odwrotnie. A dlaczego to patrz wyżej. No i do tego cena. Gdyby za sumę poniżej 2tys.zł. można sprzedać sprzęt mający w sobie funkcje 2-ch innych o łącznej wartości i jakości sprzętu za ok. tylko 6tys.zł. to pomyślcie sami kto na tym najwięcej straci.
A tak na marginesie tych dywagacji, to oczywiście nic nie ujmując Sony HX-1 wystarczy sobie obejrzeć jego stabilizacje, a o tej funkcji w kamerach Sony ostatnio najczęściej rozmawialiśmy. Do tego dochodzi dziesiątki jeszcze innych niuansów i niuansików. I jestem zadowolony z siebie, że mam XR500, Canona 5D i szkieł trochę i Canona G10 na szybkie pstrykanie po domu. Na razie nic nie zapowiada tego, abym zamienił te klamoty na super hiper coś jedno co filmuje, fotografuje, gotuje, sprząta i d... daje.
Pozdrawiam wszystkich starych i nowych użytkowników sprzętu Sony :)
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
To będzie wielkie święto jak ktoś coś wrzuci. Ludziom się nie chce, bo to trzeba plik przygotować, wrzucić na serwer. Leniwy naród jesteśmy i tyle :bober:

Nie do końca... skompresowany ORYGINALNY PLIK HD niczego ( w kontekście jakości ) nie pokaże. A 3 minuty w HD, to ok. 300 MB:-D.
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Dalej uważam, że jeżeli coś jest do wszystkiego to jest do d... .
To samo mógłbym powiedzieć, że po co kupować aparat, jak XR500 ze swoim przetwornikiem robi super fotki. A właśnie, że nie robi i długo robić nie będzie. Żadna firma nie wyprodukuje szybko dobrego urządzenia 2 w 1 bo się to nie opłaca. Wtedy spadła by sprzedaż tych dwóch oddzielnych. A że da się kamerą robić zdjęcia i aparatem kręcic filmy, to już inna sprawa. Po prostu się da. Telefonem też a może niedługo i lodówką. Już to raz pisałem ale powtórzę. Kiedy kupowałem swoją XR500 też stałem na rozdrożu. Miałem gotówkę na kamerę. Miałem Canona 5D i szkła do niego. Poważnie myślałem o sprzedaży Canona i kupienia za to 5D mark II, bo uważałem i uważam go za mistrza świata w foto i filmach HD. Do tego dochodzi możliwość wymiany obiektywów, super wielkości pełnowymiarowa matryca i moje zaufanie do Canona, którego różne modele posiadam co najmniej od kilkunastu lat. Tylko do cholery niech ktoś spróbuje tym kręcić filmy w tak wygodny sposób jak kamerą. Cała ergonomia tego sprzętu to zaprzeczenie filmowania. Fotografowanie tak. Przykładamy do oka, krótkie pomiary i ekspozycja i koniec. A tu mamy kręcić film. Pomijając niewygodę to jest to nawet śmieszne dla mnie. Do tego znów dochodzi targanie ze sobą torby sprzętu, bo nie wiadomo, które szkło i kiedy się przyda. A kamerę biorę w dłoń i nawet nie czuję, że ją niosę. Chcę coś szybko sfilmować, otwieram ekran i jadę. Często osoba filowana nawet nie wie o tym. Mogę iść na spacer z dzieckiem tyłem,przodem a nawet bokiem jak mi się umyśli / Pozdrawiam Shinzon i Twoje bąble :) / i ostatecznie nawet foto pstryknąć podczas filmowania i nawet tak robię niekiedy, przyznaję się, profanując jakość mojego 5D. Dla mnie rozsądnym wyjściem byłaby możliwość robienia porządnych zdjęć przez kamerę, ale nie odwrotnie. A dlaczego to patrz wyżej. No i do tego cena. Gdyby za sumę poniżej 2tys.zł. można sprzedać sprzęt mający w sobie funkcje 2-ch innych o łącznej wartości i jakości sprzętu za ok. tylko 6tys.zł. to pomyślcie sami kto na tym najwięcej straci.
A tak na marginesie tych dywagacji, to oczywiście nic nie ujmując Sony HX-1 wystarczy sobie obejrzeć jego stabilizacje, a o tej funkcji w kamerach Sony ostatnio najczęściej rozmawialiśmy. Do tego dochodzi dziesiątki jeszcze innych niuansów i niuansików. I jestem zadowolony z siebie, że mam XR500, Canona 5D i szkieł trochę i Canona G10 na szybkie pstrykanie po domu. Na razie nic nie zapowiada tego, abym zamienił te klamoty na super hiper coś jedno co filmuje, fotografuje, gotuje, sprząta i d... daje.
Pozdrawiam wszystkich starych i nowych użytkowników sprzętu Sony :)

Nie do końca.... to kwestia indywidualnej satysfakcji ( ciagle mówimy o jakości ) ze zrobionych zdjęć/filmów. Ja wybrałem zwoje rozwiązanie po tym, jak zobaczyłem kolegę z Gdańska objuczonego po brzegi wypchanym plecakiem ( akcesoria ) ,aby zrobić kilka zdjęć i filmów.W tym przypadku nie wróciłem na tarczy :krol:
 

abcaa

New member
Po wielu męczarniach doszedłem tylko do jednego wniosku. Kamera>film, aparat>zdjęcia.
Jest mały problem na wycieczkach i innych tego typu imprezach, trzeba brać ze sobą jedno i drugie, a jest to już jakimś obciążeniem, zwłaszcza że lubimy swobodę rąk. ALE, ja rozwiązałem to tak, oprócz 500 którą mam na pasku z boku, kupiłem Nikona D40 ze standardowym obiektywem18-55, jest lekki i robi znakomite zdjęcia. Po co mi wlec ze sobą D300 z ciężkimi szkłami, to jest nie porozumienie. D40 na szyi i nawet go nie czuje. Z wyprawy jestem zadowolony, zdjęcia z lustrzanki OK, a film zXR500 rewelka.
Próbowałem robić filmik Canonem 7D, panowie wszystko gra, ale....... do tego jest potrzebny statyw i tylko z niego kręcić TYLKO!!!! bo z ręki to nijak d.d

Pozdrawiam
 
Do góry