Nowe dziecko Denona z Serii AVR

Rafal7

Banned
Denon poszerza swoją ofertę o nowy 9.2-kanałowy sieciowy amplituner AV, model AVR-X6200W. Urządzenie będzie dostępne od października.

Na pokładzie Dolby Atmos, Denon jest też przystosowany do aktualizacji zapewniającej innowację Auro-3D. Ponadto najnowsza wersja HDMI, wsparcie 4K Ultra HD i kompatybilność z HDCP 2.2 na wszystkie wejścia HDMI.
Jakość (jak mówi producent - fenomenalną) przetwarzanej muzyki model AVR-X62000W zawdzięcza 9-kanałowemu wzmacniaczowi o mocy 205W na kanał i unikatowym tranzystorom DHCT, a także technologiom Denon jak obwód D.D.S.C. z funkcją przetwarzania AL24 Processing Plus i wspieraną przez efektywne przetworniki D/A. Połączenie HD z Denon Link jest zapewnione – dzięki transmisji wolnej od zakłóceń – za pomocą kompatybilnego odtwarzacza Denon Blu-ray.
Na pokładzie nowego modelu znajduje się dekoder Dolby Atmos i upmixer Dolby Surround zapewniające zniewalający wielowymiarowy dźwięk odtwarzany z głośników zamontowanych w suficie lub zestawu głośników Dolby Atmos.
Po przeprowadzeniu darmowej aktualizacji dostępnej w późniejszym okresie 2015 roku urządzenie będzie w stanie obsłużyć innowacje DTS:X i DTS Neural:X upmixer.
9-kanałowy wzmacniacz może zostać wykorzystany do obsługi nowoczesnych formatów dźwięku 3D lub oferując ten sam lub odmienny sygnał audio przesyłany do drugiej lub trzeciej domowej strefy.




- 9-kanałowy wzmacniacz w dyskretnej obudowie o mocy 205W na jeden kanał
- Monolityczne wykończenie wzmacniacza i autorskie tranzystory Denon
- D.D.S.C.-HD Digital i AL24 Processing Plus; Denon Link HD
- 11.2-kanałowe przetwarzanie, 13.2-kanałowa sekcja pre-out, 3 strefy multiroom - Dolby Atmos do 7.1.4 lub 9.1.2 (z dodatkowym 2-kanałowym wzmacniaczem); gotowy do obsługi DTS:X (dzięki aktualizacji oprogramowania dostępnej w późniejszym okresie 2015 roku)
- Auro-3D, Auromatic (do dźwięku 9.1 płatna aktualizacja)
- Cztery zaawansowane procesory DSP 32-bit
- Najnowsza wersja HDMI z 4K/60Hz full-rate pass-through na wszystkie wejścia z rozdzielczością 4:4:4, HDR, BT2020
- 8 wejść HDMI (1 na przodzie) i 3 wyjścia HDMI z pełnym wsparciem HDC 2.2 - Zaawansowane przetwarzanie wideo ze skalowaniem sygnałów o niższej rozdzielczości do 1080p i 4k Ultra HD
- Certyfikat ISF
- Wbudowane Wi-Fi z podwójną anteną, wbudowany Bluetooth
- Wejście USB na przednim panelu
- Obsługa licznych strumieniowanych formatów, w tym pliki o wysokiej rozdzielczości DSD, FLAC i AIFF
- AirPlay i strumieniowanie muzyki DLNA; Spotify Connect; radio internetowe
- Zaawansowany tryb ECO z ustawieniami off/on/automatycznie
- Audyssey MultEQ XT32 (Pro ready), Sub EQ HT i LFC
- Audyssey Dynamic Volume i Dynamic EQ
- Pozłacane terminale
- Wejście phono (MM)
- Nowa aplikacja Denon AVR Remote App (dostępna na Android i iOS)
- Setup Assistant w 9 językach, także polskim; terminale głośnikowe oznaczone kolorami
Amplituner będzie dostępny w kolorze premium silver i czarnym.






dz0xMjAwJmg9NDc4_src_37646-denon_avr_x6200w_fot1.jpg


dz0xMjAwJmg9NDc0_src_37644-denon_avr_x6200w_fot3.jpg


dz0xMjAwJmg9ODAw_src_37645-denon_avr_x6200w_fot4.jpg
 

sebol81

New member
I teraz pytanie - po jakiego grzyba ta informacja jest mi potrzebna? Tym bardziej w amplitunerze kina domowego.
Mnie nie interesuje ile taka marketowa popierdułka generuje mocy przy 1 kanale wysterowanym w danym momencie, ale powiedzmy przy minimum 5 kanach...
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Panie to jest chwyt marketingowy na kowalskiego. .:) Pamiętam jak się cieszyłem, że mam 125wat co się okazało na 1 kanał. Szukając dalej po załączeniu 7 kanałów moc ampli spadła do 35-40 wat. To jak w takim przypadku mają zagrać 2 mocne fronty z koro niema mocy, która by je napedzila.... Jakie było moje zdziwko jak podłączyłem końcówkę mocy pod fronty .... kolumny dostały skrzydeł. ..;-)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Panowie odpowiedzcie mi proszę na jedno intrygujące mnie pytanie, mianowicie kupujemy pożądanej klasy amplituner z przedziału 5-10tys zł. Następnie dowiadujemy się za rok, że ampli który kupiliśmy ma swojego następcę ba dodali nawet jeden dekoder dźwięku np DTS x. I teraz to co mnie nurtuje czy ten ampli, który kupiłem rok wcześniej powiedzmy za 10 tyś zł nie ma fizycznej możliwości wgrania nowego oprogramowania które by mogło obsłużyć nowy dekoder dźwięku po aktualizacji? Przecież z wyglądu oba uzadzenia wyglądają identycznie,porównywalna moc, te same wyjścia i ilość końcówek mocy różnica tylko w oprogramowaniu. ... Czy jak mam możliwość aktualizuj softu to czy nie mogę poprostu aktualizować soft co roku nawet za opłatą (powiedzmy do 2 tys. Zl) a nie co roku mam wywalić znowu 10tysakow aby tylko mieć na pokładzie nowy kodek...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Takie opcje upgrejdu w ampli oferowane są od dawna, tyle, że nie dotyczą każdego jednego ampli.
Mówiąć wprost, nie każdy ampli jest ready na takie ficzery i pozostaje jedynie wymiana ampli na obecny model.
 

werf

Active member
Bez reklam
Ze znanych mi urządzeń w miarę świeżych Denon 7200W i procesor 8802 ma płatną aktualizacje sprzętową do HDCP 2,2 DTX X zdaję się nie obejmuje
Samym softem Auro 3D kilka tamtorocznych modeli D@M

Nad oferował kiedyś rozbudowę o dodatkowe moduły
 

Rafal7

Banned
Wszystko się da, tylko producent musi mieć chęć przystosować sprzęt do takich aktualizacji, wydajniejszy procesor, więcej wbudowanej pamięci.
Ale niestety kasa ma się zgadzać jak chcesz nowinki kup nowy model i tak już musi być jak jest.Proste.
 
Ostatnia edycja:
P

PlayStation

Guest
Panowie odpowiedzcie mi proszę na jedno intrygujące mnie pytanie, mianowicie kupujemy pożądanej klasy amplituner z przedziału 5-10tys zł. Następnie dowiadujemy się za rok, że ampli który kupiliśmy ma swojego następcę ba dodali nawet jeden dekoder dźwięku np DTS x. I teraz to co mnie nurtuje czy ten ampli, który kupiłem rok wcześniej powiedzmy za 10 tyś zł nie ma fizycznej możliwości wgrania nowego oprogramowania które by mogło obsłużyć nowy dekoder dźwięku po aktualizacji? Przecież z wyglądu oba uzadzenia wyglądają identycznie,porównywalna moc, te same wyjścia i ilość końcówek mocy różnica tylko w oprogramowaniu. ... Czy jak mam możliwość aktualizuj softu to czy nie mogę poprostu aktualizować soft co roku nawet za opłatą (powiedzmy do 2 tys. Zl) a nie co roku mam wywalić znowu 10tysakow aby tylko mieć na pokładzie nowy kodek...

Nic nie mam do Ciebie LOLEK. ;-)
Fajnie napisałeś...Kupujemy pożądanej klasy amplituner z przedziału 5-10 tys zł.
I najlepsze...:hihi: Następnie dowiadujemy się za rok, że ampli który kupiliśmy ma swojego następcę :hihi: bo dodali nawet jeden dekoder dźwięku.
No po prostu... Jebłem :lol:

Jak to dobrze :mrgreen:, że w stereo nie ma takiego burdelu.
Rozumiem że Kino domowe "chodzi" swoimi ścieżkami.
Ale... jeżeli klient kupuje "Okręt Flagowy" nieważne jakiej marki, jest pewny że wydał swoją ciężką kasę na właściwy sprzęt, i nie będzie sobie zawracał głowy następcą za... rok :shock:
Jeżeli miałbym być wścibski...miałbym dwie możliwości.
Pierwsza...
Pojechałbym do sklepu, w którym kupiłem ten "niby" wymarzony amplituner, i rzuciłbym w pysk sprzedającym.

Druga...
Wystawił na Allegro.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Stary poczciwy flagowy model Denona A1HD miał również możliwość upgrejdu. Zdarza się, że te faktycznie flagowe modele danej marki (w przypadku Marantza AV8802, a nie SR7009) mają furtkę.
 

sihborx

New member
No niestety takie są skutki postępu technologicznego, którego poniekąd sami się domagamy.
W audio nie ma aż takich zmian jak w video. Są tego pozytywy (obraz HD, UHD, 3D etc) jak i negatywy (sprzęt video szybko się starzeje) i choć też się wkurzam to co zrobisz ...... nic nie zrobisz.
I sprzedawca nie ma tu nic do rzeczy, jak i winy w tym jego żadnej więc nie ma co w niego rzucać Ampli.... szkoda Ampli ;)

Aby to zmienić producenci musieli by stworzyć amplitunery modułowe- coś jak PC-ty. W razie potrzeby wymienisz CPU, GPU, Ram i inne ale i nawet PC-ty mają jakieś ograniczenia, których nie przeskoczysz.

Nie wiem czy to w ogóle fizycznie możliwe ;););)
Także coś za coś ;););) i za nasze pieniążki ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry