Nowe amplitunery Onkyo

miro.t

New member
Witam
Dal zwykłego zjadacza chleba, który nie ma zbyt wyrafinowanego słuchu (dopiero zaczynam w tej materii, może mój słuch sie wyrobi z czasem) to który z tych nowych modeli Onkyo byście polecali, tak żeby nie było przesady formy nad treścią??
Pozdrawiam.
 

Deimos

Banned
To zależy czym ten chleb chcesz obłożyć? ;) Jak polędwicą to Onkyo 905, jak szynką to model 875, jak lepszą kiełbasą to 805, jak normalną kiełbasą, to 605 Cie również zadowoli (E.I.S.A 2007/20088)8)8).
Wszystko zależy od tego ile planujesz wydać kasy. Pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

Fatman_1

New member
Bez reklam
Ale jakbyś chciał z kiełbasą szynkową (lepsza od zwykłej ale gorsza od szynki) to poczekaj na 705. Ma być we wrześniu. :)
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Fatman_1 napisał:
Ale jakbyś chciał z kiełbasą szynkową (lepsza od zwykłej ale gorsza od szynki) to poczekaj na 705. Ma być we wrześniu. :)

A co ciekawego bedzie w 705? Mam narazie w planach zakup 605, mam nadzieje ze cena bedzie okej z PL gwarancja i beda jakies fajne zestawy... Jedyne co w 605 mi brakuje to podswietlania tam gdzie jest pokretlo od glosnosci.... Pieknie to wygladalo w 604 i w wyzszych modelach :)
 

miro.t

New member
Witam.
Dzięki za menu ze stajni Onkyo, z tego wszystkiego wybiorę chyba 605. Jak czytam, to ma najlepszy stosunek cena/jakosć/brzemienie.
Moim marzeniem było by mieć 875, ale jak narazie to tylko sfera marzeń.
No chyba żeby za namowa Fatman_1 poczekać na 705, tylko szkoda że nie wiadomo w jakich granicach bedzie cena oscylowała.

Być może macie jeszcze jakies inne propozycje denona, yamahy lub coś innego w kwocie do 2500zł

Tak przy okazji jaki zestaw kolum byście polecali do onkyo.
 

Terrible Ted

New member
Fatman_1 napisał:
Zobaczyłem dziś nowe amplitunery Onkyo
TX-SR 505 - cena 1699 pln
TX-SR 605 - cena 599 Euro
Tx-SR 805 - nie znam ceny yet.

Wypasione jest to nieźle. HDMI w standardzie 1.3a czyli pełna obsługa blu ray i tego drugiego standardu ;-)
Korekcja akustyki pomieszczenia Audyssey 2EQ. O reszcie - zobaczcie testy TX-SR 505 - TX-SR 605 na areadvd.de.
Linki do testów:
http://www.areadvd.de/hardware/2007/onkyo_tx_sr605e_1.shtml
http://www.areadvd.de/hardware/2007/onkyo_tx_sr505e.shtml

Ciekawe czy kaszana z podłączeniem "n" się powtórzy (jak w 674) czy nie. Piszcie jak będziecie coś wiedzieć.

Pozdro dla wszystkich
Kupilem ostatnio OnkyoTX-SR505 tzw."floor model".Cena obnizona do $145.Cena oryginalna $298.Moje pierwsze oceny sa bardzo pozytywne.Nie mialem problemow z podlaczeniem.Wejscia HDMI dzialaja bez zarzutu.Oceniam ten wzmacniacz bardzo pozytywnie.
 

dominikm

New member
Mysle powaznie o zakupie 875. Bardzo powaznie. W zasadzie jestem zdecydowany. Jedyne co mnie powstrzymuje to charakter dzwieku. Wszyscy pisza, ze to rewelacyjny amplituner w super cenie ale nikt nie raczy wspomniec jaki dzwiek gra. Do tej pory obowiazywala zasada: Onkyo "zmulone", Denon analityczny. Czy tak jest nadal? Nie chce znow ubrac sie w dzwiek taki jak w moim Onkyo 939. Wiem, to juz prehistoria:) Ale czy nowe Onkyo jest choc troche bardziej analityczne? Modle sie o to.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Modele z "7" w nazwie są specjalnie podrasowanew pod kątem dźwieku "żeby sprostać wymaganiom audioofilów - brytoli".Jak to są tacy audiofile jak Ci co ich widzę leżących zaszczanych i zarzyganych na ulicach Pragi, Budapesztu i Krakowa - to dziękuję.
Jestem zdecydowany na 875 ale... musze posłuchać. Obym się nie rozczarował.
Obraz mam w głębokim... poważaniu. I jeżeli z zamkniętymi oczami 705 będzie brzmiało tak jak 875 na moich testowych płytach to kasy nie będę wywalał tylko kupię za różnice PS3.

BTW: jak to jest z filmami w blue-ray 1080p/24 ???
Mój telewizor wyświetla natywnie "tylko" 1080i/50 lub 1080i/60. WIęc jak to będzie up/down skalowane, łamane (50 ani 60 nie jest wielokrotnością 24). Czy ja wogóle coś zobaczę jak zapuszcze film BR na PS3 na moim TV ?
Niech mi to ktoś wyjaśni please.
 

mac79

New member
Fatman_1 napisał:
BTW: jak to jest z filmami w blue-ray 1080p/24 ???
Mój telewizor wyświetla natywnie "tylko" 1080i/50 lub 1080i/60. WIęc jak to będzie up/down skalowane, łamane (50 ani 60 nie jest wielokrotnością 24). Czy ja wogóle coś zobaczę jak zapuszcze film BR na PS3 na moim TV ?
Niech mi to ktoś wyjaśni please.

FullHD jest raczej 1080p/60 (60,50,30,24 to jest nie ważne, ponieważ to jest tylko odświeżanie ekranu, im niższe tym bardziej dostrzeżesz migotanie na pulpicie, lecz w filmach różnicy między 30 a 60 nie ma) natomiast ważne jest to co podałeś 1080i, czyli będziesz miał obraz w rozdzielczości 1920x1080 ale niestety z przeplotem, czyli będzie wyświetlana co druga pozioma linia, spotkałem paru ludzi którzy dostrzegają różnice między 1080i a 1080p i to w dodatku musi być duży ekran, powyżej 42' na Twojej 37' żadnej różnicy byś nie dostrzegł.....
 

pmcomp

New member
dominikm napisał:
Nie chce znow ubrac sie w dzwiek taki jak w moim Onkyo 939. Wiem, to juz prehistoria:) Ale czy nowe Onkyo jest choc troche bardziej analityczne? Modle sie o to.

No nie bluźnij.
Z 939 dźwięk jak na klasę amlitunerów był znakomity. Miałem to wiem. Potem zamieniłem na Marantza 14-kę a potem na Denona 10-kę, a potem ... wyleczyłem się z amplitunerów jak kupiłem procek Tag McLarena :D .

Ograniczeniem w tym Onkyo będą końcówki mocy i tu możesz podpiąć coś zewnętrznego. Niestety toru analogowego przedwzmacniacza w nim nie zmienisz. :p

Ja dekoduję na pokładzie BD i wysyłam 5.1 do Taga. Dźwięk marzenie.

Pozdro
 

pmcomp

New member
Fatman_1 napisał:
BTW: jak to jest z filmami w blue-ray 1080p/24 ???
Mój telewizor wyświetla natywnie "tylko" 1080i/50 lub 1080i/60. WIęc jak to będzie up/down skalowane, łamane (50 ani 60 nie jest wielokrotnością 24). Czy ja wogóle coś zobaczę jak zapuszcze film BR na PS3 na moim TV ?

Zobaczysz. Nastąpi konwersja pull-down. Jakość zależy od układów które ten proces przeprowadzają.
Idealiści video mówią, że wtedy obraz "skacze" czy tam "drży". Ja tam żadnego skskania nie widzę i nie chcę widzieć.

Poozdro
 
Do góry