Nowe amplitunery Onkyo

Deimos

Banned
Ja jeszcze w kwestiach cenowych, dzisiaj otrzymałem z zaprzyjaźnionego sklepu jeszcze nieoficjalną cene na Onkyo 905 i podobno ma być to ok. 7000pln:) Ale tak naprawde to pewnie przekonamy się we wrześniu jaka będzie prawda...
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ciekawostki dropsa...



138532ac6942f4bfmed.gif
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Dzieki pmcomp i mac79 za obszerne info. Zacząłem się nad tym tematem zastanawiać jak poczytałem recenzję PS3 w nowym numerze Audio ( :D ).
To Ci co się zawsze odżegnywali od videowców.
Wychodzi więc z Waszych wywodów, że konwersja 1080p/24 do 1080i/60 będzie sie odbywać (w moim przypadku) w Onkyo 875 (już mnie dziś baaardzo swędział portfel żeby go zamówić :D :D .
Czyli spoczko.
Na avsforum w wątkuuzytkowników 875 jeden z pacjentów opisywał wrażenia pracy Reona nad sygnałem SD. STwierdził, że "zależy od kanału". jeżeli jakość jest dobra to po Reonie jest dużo lepsza (ale nie HD :) ).
Natomiast jak z anteeny płynie badziew to i sto reonów nie pomoże. Sparafrazował tym samym wielokrotnie przytaczane przeze mnie przysłowie, że z g... bata nie ukręcisz....
 

jasny12

New member
skalowanie

nie wie nikt czy nowe onkio maja możliwośc skalowania sygnalu sd z kablówki i jezeli tak to w jaki sposób i jezeli ktos zna ten temat czy moglby sie wypowiedziec bo wlaśnie skladam sobie sprzęt od roku nie moge znależc sprzetu o odpowiednich parametrach 1080p za rozsadne pieniądze z gory dziękuję
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
jasny12 napisał:
nie wie nikt czy nowe onkio maja możliwośc skalowania sygnalu sd z kablówki i jezeli tak to w jaki sposób i jezeli ktos zna ten temat czy moglby sie wypowiedziec bo wlaśnie skladam sobie sprzęt od roku nie moge znależc sprzetu o odpowiednich parametrach 1080p za rozsadne pieniądze z gory dziękuję

Normalnie. Podajesz sygnał z SD po komponencie do amlitunera, upskalujesz do 1080p i voile !!!
Przynajmniej u mnie da się z kablówkowego boxa wyjśc komponentem. A jeżeli masz tylko "żółty" sygnał to też nie ma sprawy. Nowe onkya dadzą radę.
Poczytaj gości w wątku Onkyo TX-SR875 na AVSForum. Tam robia takie rzeczy. Podobno rezultat jest niezły (nikt nie mówi, że boski) :)
 

emigrant

Member
a jak to wyglada tuner np. dreambox ->scart->kabel z jednej strony scart do drima z drugiej component->onkyo 875-> TV i up do 1080p? czy to raczej musi isc natywnie component od tunera tv do amplitunera?
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
A jak ja mam kablówke i mam tylko koncowke antenowa, bez zadnego innego łącza czy dekodera, to jak mialbym wtedy to wykonac??
 

emigrant

Member
dosc fajna informacja z avsforum:

Upconversion and Upscaling Information

605, 705, 805:
a. Analog transcoding
Takes native composite & S-video streams and transcodes through Component Video Out
b. Digital processing
Takes a native composite, S-video, component video and outputs to HDMI Out @ 720p
c. Deinterlacing & Up-Scaling
Takes a 480i & 480p native video stream and outputs to HDMI Out @ 720p
d. 720p, 1080i and 1080p capabilities
Takes a 720p or 1080i or 1080p native digital video stream and passes these through to HDMI Out.

875, 905:
a. Analog transcoding
Takes a native composite & S-video streams and transcodes through Component Video Out
b. Digital processing
Takes a native composite, S-video, component video and transcodes/processes to HDMI Out @ 720p or 1080i or 1080p
c. Deinterlacing & Up-Scaling
Takes a native 480i, 480p, 720p or 1080i video stream and outputs to HDMI Out @ 1080p
d. 1080p capability
Takes a native 1080p video stream and passes this through to HDMI Out.

poza tym to ja czekam na super test onkyo 605 i 875 na hdtv.com.pl ;) 905 raczej nie bo bedzie poza zasiegiem finansowym dla wiekszosci ludzi, a 605 vs. 875 sa jakies roznice konkretniejsze, miedzy 875 a 905 prawie ze zadnych
 
Ostatnia edycja:

Fatman_1

New member
Bez reklam
Kuba_ps2 napisał:
A jak ja mam kablówke i mam tylko koncowke antenowa, bez zadnego innego łącza czy dekodera, to jak mialbym wtedy to wykonac??

Pozostaje Ci iść do Twojego operatora niech Ci dadza porządny dekoder. Ten Twó musi byc bardzo wiekowy.
 

jasny12

New member
nie mam boxa mam kabelek tylko :) może da się przepuścic przez dvd bo chodzi o wyjście sd ,yamaha1700 -1080p ,661-1080i, onkio405,505.a jedynie przepuścic juz jako 1080p lub i , przez ampli , jezeli ktoś widzial taki zabieg na wlasne oczy czy to się oplaca ta kombinacja.dzięki za odpowiedz:D

dzieki Fatman 1, Emigrant ale jesteście pewnie w tym temacie jasniejsi a ja jestem cimną stroną moze jezeli dvd by nie mial to moze nagrywarka np. panasa dmr-eh67 ona musi miec wejscie i później wyjsc komponentem na ampli i jeszcze jedno czy w nagrywarce mozna byloby przepuścic to juz na 1080p a moze dvd maja wejscie sd a jezeli chodzi o dzwiek dynamika z odrobiną analityczności co byscie polecali do popu z reguły :)
 

AreckiW

New member
są testy TX-SR875 - rewelacja

Onkyo TX-ST875 podbija Wielką Brytanię. Po zdobyciu pięciu gwiazdek w What Hi-Fi? nadszedł czas by stać sprzętem referencyjnym i to w nie byle jakiej redakcji, a w renomowanym Home Cinema Choice. Amplituner Onkyo tak przypadł do gustu Panu Ryszardowi Stevenson, że chciałby on mieć go w każdym pomieszczeniu.

zdjecie.php
TX-SR875 zachwycił doskonałym wręcz wyposażeniem, które nie ma sobie równego wśród amplitunerów aktualnie dostępnych na rynku. Wskazano tu: dekodery dźwięku HD - Dolby Tru HD i DTS HD Master Audio (dostępne na płytach Blu-ray i HD DVD), łącza HDMI v1.3a, procesor wizyjny HQV (Hollywood Quality Video) Reon-VX, system korekcji akustyki pomieszczenia Audyssey MultEQ XT, a także umiejętność konwertowania dowolnego sygnału wideo do postaci 1080p.

Oprócz wspaniałego wyposażenia, zapewniającego posiadaczowi amplitunera spokojny żywot przez najbliższych kilka lat, bez obawy o to, że sprzęt mu się szybko zestarzeje, nowy amplituner Onkyo zachwycił także brzmieniem, które w fazie testowej „ustawione” zostało tak, by przypodobać się wybrednym gustom Brytyjczyków. Na pochwałę zasługuje zwłaszcza: niepohamowana dynamika odtwarzania dowolnego sygnału dźwiękowego i nieprawdopodobnie precyzyjne odwzorowanie efektów specjalnych.
źródło: maxaudio.pl
 

AreckiW

New member
ceny amplitunerów Onkyo w PL

znalazłem na stronie AVMANIA ceny:

Onkyo TX-SR 805 za 3799 zł zaś
Onkyo TX-SR 875 za 4599 zł.

pozdr.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
jasny12 napisał:
[...] może da się przepuścic przez dvd bo chodzi o wyjście sd ,yamaha1700 -1080p ,661-1080i, onkio405,505.a jedynie przepuścic juz jako 1080p lub i , przez ampli ,[...]
jezeli dvd by nie mial to moze nagrywarka np. panasa dmr-eh67 ona musi miec wejscie i później wyjsc komponentem na ampli i jeszcze jedno czy w nagrywarce mozna byloby przepuścic to juz na 1080p a moze dvd maja wejscie sd [...]

jasny 12,
- nie słyszałem o amplitunerze AV, który miałby wejście antenowe (jedynie wejście anteny UKF 75 om, w takim samym kształcie jak antena TV). Po prostu żaden amplituner nie ma takich układów konwersji. Potrzebny byłby wmontowany tuner telewizyjny aby móc z niego wyjść sygnałem kompozytowym czy komponentowym.
- żadna znana mi nagrywarka nie obsługuje sygnału 1080i/p. Nagrywarka może maksymalnieobsłuzyć 576i a co lepsze upskaluja na wyjściu dopiero 720p.
- nie znam DVD, które miałoby wejście SD bo i po co ?

Twoim ratunkiem może byc komp z tunerem TV z wyjściem kompozytowym.
kabelek (ściana) -> komp (zamiana na kompozyt) -> amplit (upskaling do 1080) -> TV HD
I to by było na tyle...
 

Deimos

Banned
AreckiW napisał:
Onkyo TX-ST875 podbija Wielką Brytanię. Po zdobyciu pięciu gwiazdek w What Hi-Fi? nadszedł czas by stać sprzętem referencyjnym i to w nie byle jakiej redakcji, a w renomowanym Home Cinema Choice. Amplituner Onkyo tak przypadł do gustu Panu Ryszardowi Stevenson, że chciałby on mieć go w każdym pomieszczeniu.

TX-SR875 zachwycił doskonałym wręcz wyposażeniem, które nie ma sobie równego wśród amplitunerów aktualnie dostępnych na rynku. Wskazano tu: dekodery dźwięku HD - Dolby Tru HD i DTS HD Master Audio (dostępne na płytach Blu-ray i HD DVD), łącza HDMI v1.3a, procesor wizyjny HQV (Hollywood Quality Video) Reon-VX, system korekcji akustyki pomieszczenia Audyssey MultEQ XT, a także umiejętność konwertowania dowolnego sygnału wideo do postaci 1080p.

Oprócz wspaniałego wyposażenia, zapewniającego posiadaczowi amplitunera spokojny żywot przez najbliższych kilka lat, bez obawy o to, że sprzęt mu się szybko zestarzeje, nowy amplituner Onkyo zachwycił także brzmieniem, które w fazie testowej „ustawione” zostało tak, by przypodobać się wybrednym gustom Brytyjczyków. Na pochwałę zasługuje zwłaszcza: niepohamowana dynamika odtwarzania dowolnego sygnału dźwiękowego i nieprawdopodobnie precyzyjne odwzorowanie efektów specjalnych.
źródło: maxaudio.pl
Czyli jak ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości, to już ich nie powinien teraz mieć:)
 
Ostatnia edycja:

AreckiW

New member
przepraszam

pisałeś o teście w What Hi-Fi i 5 gwiazdkach, a ja zacytowałem dzisiejszy news na maxaudio o drugim teście w Home Cinema Choice i nocie "referencyjnej" dla 875.
Częściowo te newsy się powtarzają, ale jednak są różne.
Mimo to przepraszam.
Pozdrowienia
 
Ostatnia edycja:
Same superlatytwy słyszę na temat tego TX-SR875 (805 i 905).. strasznie chwalony za wyposażenie itd.. ale zerknijcie sobie na Denona 3808 i zobaczycie wtedy ze SR875 troche wtedy traci ze swojego blasku :).

Dla wygodnych (czyli i dla mnie) wklejam poniżej specyfikcaje.

Features Breakdown
  • 130W/channel x 7
  • Newly revised front panel and controls
  • ALL NEW GUI Setup and control interface (front panel setup possible as well)
  • 0.05% THD
  • 3 independent power transformers
(tego nie ma w Onkyo)
  • 6 independent power supply circuits
(brak w Onkyo)
  • Dynamic discrete surround circuit-HD (revised for HD audio formats)
  • Analog Devices SHARC 21366 (1) and 21367 (1) DSP
  • Dolby TrueHD and Dolby Digital+ decoding
  • dts-HD Master Audio decoding
  • Dolby Digital EX, dts ES Discrete/Matrix/Neo:6
  • XM-HD 5.1 with Neural Surround
  • Compressed audio restorer for portables/iPods
(brak w Onkyo)
  • Audyssey MultEQ XT room correction with eight (8) mic positions
  • Revised Y/Mold setup microphone
  • AL24 processing (AL24+ front left/front right)
  • 24-bit/192kHz DACs (2/8 ch PCM1791A)
  • Analog-to-Digital conversion all channels on stereo analogue inputs (24/192 PCM1804)
  • Variable high/low-pass crossover points (12/24dB) 40-250Hz
  • Assignable digital inputs
  • Denon Link 3rd (PCM/DSD compatibility)
  • 8-channel parallel digital inputs (for professional monitoring use)
  • iPod-ready with Denon D-dock
  • USB port (front and rear) for portable music players/flash drives/HDD with Command and Control functionality, on-screen data
(brak w Onkyo)
  • XM Satellite Radio-ready (Mini-tuner compatible)
  • Multi-source, multi-zone discrete tuner select function (AM/FM/XM/HD)
  • HDMI 1.3a repeater inputs/outputs with support for 1080p/24/60 and 12-bit Deep color, xvYCC color space, auto lip sync correction, and 7.1 uncompressed 24-96 audio plus SACD
  • Analogue to HDMI video conversion/scaling (480p/720p/1080i/1080p)
  • Faroudja DCDi video processing (FLI-2310)
  • Audio Inputs/outputs:
    3 digital S/PDIF
    4 digital optical
    2 optical, assignable S/PDIF outputs
    Phono input
    10 analogue inputs including tuner
    2 analogue record outputs (with DAC to allow digital source output)
  • Video Inputs/outputs
    4 HDMI 1.3a inputs
    1 HDMI 1.3a output
    7 composite/s-video video inputs
    3 composite/s-video video outputs
    3 component video inputs (100MHz)
    2 parallel (main zone) component video outputs (100MHz)
  • Independent video conversion (s-video to composite for Zone 2)
  • Source delete function
  • Source function rename
  • Dual surround mode speaker selection
  • System setup/surround parameters lockout
  • 8-channel external analogue inputs
  • Pure Direct/Direct/Stereo modes for digital/analogue inputs
  • 7 DSP effect modes
  • Multi-channel stereo mode
  • 56-station auto-preset memory tuning
  • RS-232 port with new Denon 2-way remote control and RF/IR base station
  • RJ-45 Ethernet port (MAC/PC streaming, Internet radio, web browser, enhanced for WMA lossless and AAC)
(brak w Onkyo)
  • PC setup and control via Ethernet (with remote off-site diagnosis, correction, update and upgrade capability)
(brak w Onkyo)
  • 3-zone, 3-source (with DACs for digital audio PCM support)
  • Composite video output for second zone with OSD for meta-data from iPod/XM/streaming
  • Discrete IR remote codes (4 for main zone, 2 for multi-zone)
  • Enhanced power amplifier assign for multi-zone (Zones 2 and/or 3 in split mono) or bi-amping; four (4) modes in all
  • 8 channel preamp outputs for main zone
  • Relay-controlled protection circuits
  • New enhanced multi-zone remote with punch-through commands
  • Compatible with RC-7000/7001CI IR/RF 2-way remote/base station (optional
  • 35.6 pounds
  • Dimensions: 17.1" x 6.7" x 16.9"
MSRP is expected to be $1599 and availability is later this month.



(To co pisałem w nawiasach - że nie ma w Onkyo - miałem na myśli model 875) - nie brałem pod uwage 905 bo MSPR dla 905 to 2099 - a 875 to 1699 czyli i tak więcej o 100$ niż Denon 3808)



No a w drugą stronę to na korzyść Onkyo przemawia:
THX2 - brak go u konkurncji
DAC S/N R - 123 do 113 db
HQV Reon-VX vs Faroudja DCDi
HD IVTC (deinterlacing) - brak u Denona



Jak dla mnie w tym pojedynku zwycięzcą zostaje Denon 3808.



I na koniec jeszcze prztyczek w nos - co prawda o gustach sie nie dyskutuje - ale nikt nie zabrania wyrażania opinii więc - jak dla mnie Denon jest znacznie bardziej atrakcyjny wizualnie :)
 

emigrant

Member
hmm a co z sygnalem 1080p/24? zalozmy, ze puszcze sygnal 1080p/24 z playera HD do onkyo 875 i do TV zakladajac od razu ze player i lcd/plasma wspiera 1080p/24 , co wtedy robi onkyo 875? przepusci te 1080p/24 czy bedzie cos juz kombinowac po swojemu?
 
Do góry