Nowe ampli H/K

ra74

New member
pytanie o 255

głupie pytanie ale wolę się upewnić.
- Jeżeli tor sygnału po hdmi jest:
dekoder hd (n,cyfra, upc,aster) -> avr 255 -> tv to będę miał dźwięk dd 5.1 ? czy muszę mieć w tv wyjście optyczne ?

- w 255 jest skaler 1080p, jeżeli jest tv z dobrym skalerem np pioneer to czy ten w hk ma gdzieś zastosowanie ? czy może lepiej kupić tańszy tv i zdać się na skaler w hk ?

- czy te kolumienki które sprzedaje hk - hkts 11 nie są za słabe do 255 ? czy nie wystąpi przesterowanie/uszkodzenie przy podkręceniu głośności ? produkty tej samej firmy więc powinny być chyba dopasowane
 

armi

New member
Bez reklam
1. jeśli tylko Twój dekoder wypuści dźwięk 5.1 przez HDMI to będzie 5.1 - niektóre dekodery mają z tym problem, jakby problem wystąpił to trzeba dekoder połączyć z ampli optycznie lub coaxialnie

2. wybór należy do Ciebie. scaler w avr255 zbiera dobre recenzje. dobre TV to nie tylko dobry scaler, głębia kolorów, czerń itd. - wybór należy do Ciebie

3. będzie grało ok. dobra dynamika itd. - przy czym ten ampli będzie miał trochę 'rezerwy' z tym zestawem
 

ra74

New member
3 myślę że jest trochę za "dobry" do tych kolumienek, ale przyszłościowy
Z drugiej strony słabszy jest 155 ale kosztuje w sumie niewiele mniej, nie ma scalera. Myślałem też nad CA 540R v3, głównie ze względu na wymiary i dobrą opinię oczywiście też. W szafce tv mam 2 wnęki więc w 1 wejdzie na styk HK a w drugą musi wejść dekoder hd i odtwarzacz. Nie ma tam true hd czy dolby dts chyba ale ja pokoju 7 kolumn i tak nie wstawię więc nie wiem czy będę w stanie wykorzystać te bajery
 

omar

New member
a propos wchodzenia `na styk` to proponuje sie dobrze zastanowic - moj 255 z minimalna iloscia miejsca od gory mocno podgrzewal polke `nad` wiec go przestawilem. wolalem chuchac na gorące.. tj na zimne :)
 

garywr

New member
Nie zauważyłem aby HK255 miał dwa rodzaje nóżek... raczej jest jedna :confused:

Ale nawet 2 cm to moim zdaniem to za mało...
U mnie było ok 4 cm i nie niestety amp podgrzewał półkę nad sobą, a do tego nagrzewał się tak że nie można było go dotknąć, a do tego występowały problemy z radiem FM (po dłuższym graniu amp i nagrzaniu się, radio nie chciało grać).
Po przerzuceniu amp na szafkę, gdzie nie ma żadnych ograniczeń, amp jest lekko ciepły i co najważniejsze - nawet po kilku godz. radio nadal gra :)
 

ra74

New member
co do nózek na stronie harmana jest wys 165mm a podanym przeze mnie linku 151mm i jakieś inne nóżki

zmartwiłeś mnie tymi informacjami, początkowo byłem nastawiony na ca w wersji srebrnej, ale widziałem ostatnio harmana, w zaciemnionym pomieszczeniu i prezentował się super, nie wiem czy to każdy model tak ma ale po bokach na złączeniu górnej i dolnego panelu sączyło się białe światełko + pokrętło głośności, naprawdę super
 

garywr

New member
Co do wysokości to zarówno na stronie której podałeś jak i na stronie Harmana podana jest wysokość 151 mm
(http://www.harmankardon.com/specifi...age=ENG&cat=REC&ser=&prod=AVR 255/230&sType=C)

Co do prezencji Harmana to faktycznie wygląd jest super :)
jak to określił mój kolega na odsłuchu - nie widać że to amplituner, stoi jakiś klocek i świeci, no a do tego gra rewelacyjnie :D

a białe światełko to lampka przy włączniku plus do tego oczywiście podświetlone pokrętło głośności oraz białe napisy ;)
 

emil_yo

New member
garywr napisał:
.... niestety amp podgrzewał półkę nad sobą, a do tego nagrzewał się tak że nie można było go dotknąć, a do tego występowały problemy z radiem FM (po dłuższym graniu amp i nagrzaniu się, radio nie chciało grać).
Po przerzuceniu amp na szafkę, gdzie nie ma żadnych ograniczeń, amp jest lekko ciepły i co najważniejsze - nawet po kilku godz. radio nadal gra :)
Skoro został już poruszony problem grzania ampli w tym wątku i nie czepnął się jeszcze nikt za off topa ;) to mam pytanie: czy nie pojawiają się odbarwienia bezpośrednio pod ampli na lakierze lub fornirze, którym powleczone są meble? :hmm:
Ładne mam fornir na półeczce ale pani ze sklepu tak mi nagadała odnośnie pielęgnacji, że właściwie pierdnąć obok nich jest szkodliwe hehehe :-D

Pozdro
e~yo
 

boncio1

New member
@lepp mają. Tzn ma 255, więc 355 tym bardziej.
A co do wysokości, to 255 nie ma 151cm, tylko 162, przynajmniej mój.
Wydawało mi się, że jak mierzyłem w MM, to było właśnie ok 150.
Radio gra już ponad 6 godzin i nie ma problemu.
 

Deimos

Banned
boncio1 napisał:
@lepp mają. Tzn ma 255, więc 355 tym bardziej.
A co do wysokości, to 255 nie ma 151cm, tylko 162, przynajmniej mój.
Wydawało mi się, że jak mierzyłem w MM, to było właśnie ok 150.
Radio gra już ponad 6 godzin i nie ma problemu.

Kurcze, czyżby chińczycy zaczeli produkować sprzęt wg swojego wzrostu 151cm i 162?;) :hmm:
 

lepp

New member
Bez reklam
Czy nowe Harmany konwertują sugnał z HDMI na component? Tzn, czy moge podłączyć do Harmana Blu R po HDMI, a wypuścić na telewizor po componencie?
 

Bambolo82

Banned
lepp napisał:
Czy nowe Harmany konwertują sugnał z HDMI na component? Tzn, czy moge podłączyć do Harmana Blu R po HDMI, a wypuścić na telewizor po componencie?
Chodzi Ci o tzw. konwersję w dół video, z sygnału cyfrowego na analogowy. Nie wiem jak HK, ale ja mam teraz przed oczyma firmową tabelkę Yamahy i widzę że żaden model amplitunera Yamaha nie potrafi tego (nawet najdroższy DSP-Z11).

Generalnie amplitunery potrafią konwertować wideo w górę tzn. z sygnału analogowego (np.: s-video, component) na cyfrowy (HDMI). Konwersja w dół, w odwrotna stronę, jest chyba dostępna wyjątkowo, tylko w najdroższych, najbardziej zaawansowanych modelach. Myślę, że nowe Harmany również nie potrafią tego, poza ewentualnie najdroższym modelem.

Będziesz zatem musiał, albo zakupić telewizor z HDMI, albo podłączyć odtwarzacz BD z amplitunerem za pomocą component.
 
Ostatnia edycja:

lepp

New member
Bez reklam
Problem w tym, że mam 2 odbiorniki z hdmi projektor i tv, chaiłem podłączyć projektor po hdmi, a tv po componencie. wychodzi na to, że potrzebny bedzie jekiś rozdzielacz, albo ampli z 2 wyjściami a o taki też nie łatwo.
 
Do góry