Nowe ampli H/K

WoJoW

New member
Mam pytanie, czy wiecie może czy w niedalekiej przyszłości mają się pojawić jakieś nowe modele amplitunerów Harman/Kardon? Chodzi mi szczególnie o nowe dekodery i HDMI 1.3. Ponieważ nosze się z zakupem ampli i szczerze powiem że H/K mi się najbardziej podobają (wygląd i granie) spośród konkurentów, ale chciałbym już coś bardziej przyszłościowego.
 

bogge

New member
Harman Kardon przygotowuje aktualnie 2 amplitunery z HDMI 1.3, będą w sprzedaży w Marcu, o ile nie przeciągnie się proces produkcyjny, co zawsze może mieć miejsce (czego bym sobie nie życzył).

Co ciekawe, najpierw te amplitunery ukażą się w Europie (oczywiście wersja EU 240V/50Hz), a dopiero później w USA - słaby kurs dolara robi swoje ;)

Jeśli interesuje cię design, to polecam przyjrzeć się amplitunerowi serii AVR 350 - nowe amplitunery będą mieć dokładnie taki sam design.
 

Pawel_23

New member
Też z chęcią bym już kupił sobie jakiś zestaw kina, ale nowe Harmany też mnie ciekawią.
Ciekawe jakie będą ceny tych amplitunerów.
 

bogge

New member
Nowe amplitunery HK będą wyposażone w wejście HDMI 1.3, skalowanie materiału do 1080p, jak i będą wspierać w pełni formaty Dolby True HD, DTS HD MA, a więc to, co tygrysy w HD lubią najbardziej. Jeśli chodzi o ceny, to w przypadku prostszego modelu będą one zbliżone (ale jednak wyższe) od aktualnej ceny AVR 347, w przypadku wyższego modelu oficjalna cena będzie na poziomie aktualnej AVR 745, ale to oczywiście tylko u oficjalnego dystrybutora, który jak wiadomo zarobić musi (tylko czemu aż tyle...)
 

Dwight

New member
Rety, jak ja dawno po rosyjsku nie czytalem. To bylo nie lada wyzwanie :)
Niestety wspominaja tylko o 155, 255 i 355 a mnie bardzo interesuje co sie ma wydarzyc z nastepcami 445 i 645.
 

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czekam niecierpliwie na te nowe amlitunery -355/?/ gdyż mysle ze dla moich potencjalnych kolumn JBL seria L bedzie to idealny zakup. Mam nadzieje ze cene nie przekroczy znacznie 3500zł
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
155,255,355 wchodzą a 445,645,745 zostają :) widocznie to udane konstrukcje.

Ktoś tam wyrzej ostro przesadzał z cenami, spokonie będą normalne.
 

hotix

New member
blackninja napisał:
155,255,355 wchodzą a 445,645,745 zostają :) widocznie to udane konstrukcje.

Ktoś tam wyrzej ostro przesadzał z cenami, spokonie będą normalne.

Chyba inżynierowie Harmana coś się ociągają jestem zwolennikiem HK, ale ostatnio przekonało mnie Onkyo jednak 3x32bit-owe procki robią swoje działa niesamowicie szybko no i PCM1796 by brown, jak zejda troszke z ceny to moze sie skusze na 745 ale nowy design wogole mi sie nie podoba szczegolnie białe diody no ale to sa moje gusta a wiadomo o ..sie nie dyskutuje;)
 

hotix

New member
Wydaje mi się że HK prowadzi politykę Audi czeka aż konkurencja się zaprezentuje a później udeży z rewelacyjnym sprzętem i pobije wszystkich na głowe taką mam nadzieję czekam i czekam może uzbieram więcej cashu he he co by lepszy ampli kupic.
 

bogge

New member
Z tego co wiem, testy nowych amplitunerów dokonywane wewnątrz koncernu przedłużają się, co może niestety opóźnić wprowadzenie ich do produkcji i do finalnej sprzedaży. I tak mamy tym razem lepiej niż klienci w Stanach, gdyż z racji kiepskiego kursu $ do €, to właśnie Europa będzie się cieszyć wcześniej nowymi modelami.
HK przyzwyczaił już do wolniejszego wprowadzania nowości, pozostaje więc cierpliwie czekać, choć ja chętnie pojechałbym do Monachium, żeby dokonać zakupu po wystawie nowych klocków, a najchętniej AVR 755 wraz z nowym odtwarzaczem Blu Ray, który będzie mieć swoją premierę na Berlińskiej IFA Show, ale dopiero we Wrześniu ;).

P.S.
Tym samym HK dodał swoją cegiełkę do wojny formatów wspierając standard obozu niebieskich.
 
Ostatnia edycja:

bogge

New member
Jeszcze raz dziś przeczytałem newsy na angielskiej stronie i w sumie dziwię się, że Brytyjski What Hi Fi ma tak nieprecyzyjne informacje. Podają w swoim newsie, że tylko AVR 755 będzie wspierać nowe formaty dźwięku HD, a przecież Dolby True HD i DTS Master Audio będą wspierać również modele 255, 355 i 655.
Co do ceny, to ciężko oczekiwać aby sprzedawali nowość taniej, od poprzedniej serii - dekodery i licencje kosztują Panowie, ale na pewno nie będzie aż tak źle.
 

bogge

New member
martinzg napisał:
Tylko cena £750 za avr 355 troche mnie przeraza. Mam nadzieje ze blackninja zaproponuje taniej.

355 można nazwać odpowiednikiem aktualnego amplitunera serii 347 - aktualna cena 347 oscyluje wokół 3500 złotych (najtaniej w oficjalnej ofercie widziałem za 3200).

750 funtów za nowy AVR 355, to po dzisiejszym kursie około 3629 PLN. Hmm, moim zdaniem cena nie jest zabójcza, zwłaszcza biorąc pod uwagę nowe dekodery i HDMI 1.3.

Pozdrawiam
 
Do góry