Nowe ampli H/K

garywr

New member
AVR255 - problem z radiem FM

Witam,

Mam niestety mały problem z radiem FM w amp AVR 255.

Po zakupie i złożeniu wszystkich klocków w całość nie mogłem poradzić sobie coś z radiem - w trybie wyszukiwania Auto amp nie wynajdywał żadnych stacji. Walczyłem z tym trochę, pomieszałem z kablami i zaczął wynajdywać stacje...
Ale teraz gdy amp pogra dłużej (2 - 3 h) np z DVD lub SAT, po przełączeniu na Radio FM następuje cisza w głośnikach, a na wyświetlaczu migają tylko lampki głośników, tak jakby czekał na sygnał :(

Nie wiem co z tym fantem zrobić, zgłosić do serwisu czy co ?
 

Hienka

New member
A ja mam takie pytanie: czy warto podpinać do AVR 355 kolumny w bi-wiring? Posiadam kolumny JBL L 820, mają grać i jako fronty i jako tyły. Myślałem o tym żeby podpiąć w ten sposób (bi-wiring) tylko fronty. Czy robić tak, czy lepiej kasę na podwójne okablowanie wydać na jeden kabel jakiś bardziej wypasiony? Na kabel zamierzam wydać ok. 50PLN/m, kable raczej ok 2m długości (do frontowwych). Słyszałem że do tych kolumn potrzebne są raczej jakieś 'lepsze' kable, ze względu na przenoszone częstotliwości (do 40kHz). Ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
garywr poczekaj na instrukcje już wyszła pocztą, jak nie poskutkuje to serwis.

Hienka kup kimbera 4PR i będzie ok, jak chcesz możesz podłączyć nim normalnie i po biwiringu. Charakt. częst.: +/- 0.5 dB dc - 100 kHz
 

Hienka

New member
A czy wg Ciebie gra jest warta świeczki? Czy to raczej 'chłyt marketingowy' i praktycznie nie ma różnicy w jakości dźwięku? I jaki przekrój byś polecił na odległość ok. 2m? 4PR ma tylko 2cm2, nie za mało to?
 
Ostatnia edycja:

garywr

New member
blackninja napisał:
garywr poczekaj na instrukcje już wyszła pocztą, jak nie poskutkuje to serwis.

blackninja dzięki za wysłanie instrukcji w naszym ojczystym języku :)
radzę sobie z angielskim i instrukcję w języku ang mam już przewertowaną, no chyba że z tych wrażeń nie zrozumiałem czegoś ;)

Rozumiem, że serwis to firma RBC w Katowicach czy do Ciebie ?
 
Ostatnia edycja:

garywr

New member
Instrukcja w ojczystym języku na pewno się przyda :)

Mail do serwisu poszedł... i już nastawiam się na rozłąkę z moim nowiutkim AVR :(
 

bogge

New member
Ja z kolei mam problem innej natury. Walczę z pilotem uniwersalnym TC30 Harmana, który poprzednio bez żadnych problemów obsługiwał AVR 745 (który pochopnie sprzedałem na początku roku czekając na Styczniowy wypust AVR 355.... :rolleyes: ), oraz aktualnie AVR 235 w zestawie KD w sypialni, ale za cholerę nie chce obsługiwać poprawnie AVR 355 :???:

Problem polega na tym, że włącza wszystkie urządzenia bez problemu, ale AVR 355 nie przechodzi na poszczególne tryby - jak chcę oglądać np. telewizję z platformy 'n' i pozostawię amplituner w tym trybie, to jak włączę ponownie nie ma problemu, jeśli zaś będę chciał włączyć np. oglądanie DVD/słuchanie muzyki, czy też platformę CP, albo obejrzeć film HD, amplituner nie reaguje na polecenia pilota - włącza wszystko pięknie, ale nie wybiera trybu DVD, TV, Game itd. Muszę korzystać z pilota AVR 355, aby wybrać właściwy tryb. Przycisk "Help" również nie rozwiązuje problemu - ki diabeł? Jeśli ma ktoś jakieś sugestie, będę dźwięczny ;)

Siedziałem 3 godziny konfigurując go poprzez sieć, grzebałem w opóźnieniach itd, nic to nie daje. Mam najnowszy firmware pilota, więc nie powinno być problemu, a jednak jest.


Pozdrawiam


Aha, dźwięk AVR 355 po konfiguracji jest miodny - ja jestem baaardzo zadowolony :)
 

lepp

New member
Bez reklam
Kolega pisze o pilocie Harmana a nie Logitecha. A przy okazji co to za pomysł aby 745 wymieniać na 355?
 

bogge

New member
lepp napisał:
Kolega pisze o pilocie Harmana a nie Logitecha. A przy okazji co to za pomysł aby 745 wymieniać na 355?

Zgadza się, jest to pilot Harmana, jaki był dodawany do 745, oraz jaki można kupić u nich oficjalnie. Jeśli chodzi o przesiadkę z 745, to 'pomysł' jest banalny - przesiadka na wzmacniacz i kolumny 2.0 wyłącznie do stereo. 355 ma służyć do kina z nowymi dekoderami, ot co ;) .

Pozdrawiam
 

bogge

New member
Ja się już nie podejmuję 'cynkować' - ostatnio moje newsy z pierwszej ręki, okazały się opóźnione ze względów testów i produkcyjnych (w Chinach robi się coraz drożej)
 
Do góry