Nowe ampli H/K

wojtaszu

New member
Instrukcja Obsłygi Avr 255

Witam
Czy Ktos Mógłby Podpowiedzieć Gdzie I Jak Można Zdobyć Polską Wersję Instrukcji Do Avr 255.

Z Góry Dzięki !!!
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
blackninja napisał:
Ja słucham w Logic 7 Music lub stereo. 5CHstereo to dobre na imprezy, bo grają wszystkoe głośniki z podobnym poziomem głośności.
tylko że jest jeden problem: w 2-channel stereo jest olbrzymie osłabienie basów (przynajmniej na 255, nie wiem jak jest z 355) i ten mode nie nadaje się w zasadzie do niczego...
nie jestem osamotniony w tym problemie:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=771558&page=16
(post #227)
 

goodoldpink

New member
Kwestia może tkwić w ustawieniach głośników. Jeżeli masz podpięte tylko dwa i w Speaker Setup masz uaktywniony głośnik centralny, to może być taki efekt. Ja mam podpięte tylko dwa głośniki i mam uaktywnione w setupie głośniki frontowe i surround żeby móc korzystać z trybów movie, music i game. Jak wyłączyłem centralny głośnik w setupie dźwięk dostał mocnego kopa :)

Ogólnie odsłuchuję w stereo AVR255 od kilku dni i jestem oczarowany. Podpinałem wcześniej głośniki do AVR132 u kumpla i wiedziałem czego się spodziewać ;) Oxygene Jarre'a to istna uczta dla ucha, wszystko oddane bardzo precyzyjnie, każdy niuans jest słyszalny. Dźwięk miękki, ze sporą ilością spodu i wyrazistą górą. Bardzo mi się podoba:) Mocniejsza muzyka tez super (Tool - 10000 Days - brzmi znakomicie). Chodź spędziłem parę godzin nad tym, żeby doprowadzić go do odpowiadającego mi stanu bo zaraz po włączeniu na domyślnych ustawieniach istna załamka ;)
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
dzięki za odpowiedź

mam 5.1
nie będę w setupie wyłączał centralnego każdorazowo gdy chcę posłuchać muzyki zamiast tv/filmu po to by za chwilę go musieć włączać
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
oj, nie możecie zrozumieć że to kwestia 2-channel stereo mode, które coś dziwnie działa???
mam podłączone analogowo osobne CD wysokiej klasy na odrębnym setupie i... kiszka
inne mode'y działają b.ładnie, w tym stereo 5-channel i różne Logic-7
tylko ta jedna opcja ma bardzo upośledzony bas - tak jakby sub się zepsuł
(aha - nie mogę używać do muzyki tylko systemu 2.0 lub 3.0, bo mam za małe satelity L&R)
mnie tam rybka, bo słucham muzy na innym sprzęcie w innym pokoju, chodzi o żonę :) ale jej 5-kanałowe stereo pasuje, więc nie narzekamy...
w sumie napisałem to tylko jako ciekawostkę, podając link do innego forum żeby było widać, że nie jestem osamotniony w wyłapaniu tego problemu

przypominam:
http://www.avforums.com/forums/showt...771558&page=16 (post #227)
 
Ostatnia edycja:

marko__k

New member
pytanie

Witam. Własnie planuje kupic sobie HK AVR255 do nowego mieszkania. Pokoj ma ok 25m2. Słucham muzyki elektronicznej typu house, trance oraz tez czasami jazz. Mysle ze bede uzywał sprzetu w stosunku 30/70 filmy/muzyka. Czy potraficie mi doradzic jakie głosniki powinienem dobrac. Kwestie nagrywarki/odtwarzacza DVD pomijam bo planuje miec PS3. Z góry dziekuje za porady. Pzodrawiam
 

marko__k

New member
w przedziale 2000-4000zł nie wiem jakie sa roznice miedzy sprzetami w tym przedziale czy warto naprawde dac wiecej i to sie bedzie odczuwało dlatego prosze o porade. czy jestes w stanie mi podac jakie głsoniki wg Twojego doswiadczenia do takiej muzyki beda dobrze wspołgrały z tym HK.
 
Ostatnia edycja:

marko__k

New member
Dzięki. Zainteresuję się tymi głośnikami. Mam nadzieję ze do mojego house i trance też się beda dobrze nadawać, bo nie ukrywam ze to głownie tej muzyki słucham. Znajomi mi mowia ze do takiej muzyki elektronicznej przede wszystkim nadaje sie JBL co Ty jako fachowiec mozesz powiedziec czy jest jakis zestaw/konfiguracja głosnikow JBL warta zainteresowania do tej muzyki (moze byc poza przedziałem cenowym ktory wskazałem). Sam jestem w kropce czy warto dac wiecej np na JBL niz na cos tanszego bo nie wiem czy jestem w stanie dostrzec roznice.

Własnie zauwazyłem ze te głosniki sa jednak drozsze niz moj przedział wiec raczej nie dla mnie
 
Ostatnia edycja:

hasgaliel

New member
do jazzika (wg mnie) MA BR6 z H/K 255 jak najbardziej...jestem świeżo po odsłuchu tego połączenia :) niestety nie wiem jak z house i trance :(
 

garywr

New member
Hoodzielec napisał:
oj, nie możecie zrozumieć że to kwestia 2-channel stereo mode, które coś dziwnie działa???
A powiedz jakie masz fronty L+R, bo własnie słucham plyty CD w trybie 2-channel stero i bas pięknie chodzi. Dla pewności wyłączyłem sub'a.

Ja słucham na AVR255 oraz kolumnach MA BR5 i jest bajecznie :)

Acha... może podaj jeszcze jakie masz ustawienia w Crossover (Size), a dokładanie znajdziesz to w Speaker Setup -> Manual Setup -> Crossover (Size) -> Front Left&Right
 
Ostatnia edycja:

marko__k

New member
blackninja napisał:
Zdaje Ci się z tą ceną :)

JBL to raczej nie jazz ale kino domowe owszem.

Hmmm ceny sprawdzałem szybko na ceneo.pl i w jednym z poznańskich sklepów i wychodzi mi za ten zestaw głosników ok 6000-6500zł. Troche duzo chciałbym sie wmiescic w 4000zł za same głosniki. Mozesz jeszcze cos mi polecic godnego zainteresowania z głosników pasujacego do HK AVR255 do muzyki elektronicznej. Pokoj ma ok 25m2. Mysle ze bede uzywał sprzetu w stosunku 30/70 filmy/muzyka. Z góry dziekuje.:)
 

aneks

New member
Słyszałem że w AVR 355 sa dwa wentylatory ponieważ jestem zainteresowany 255 mam pytanie do posiadaczy czy też są tam wentylatory a jeżeli tak czy je słychać?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na podstawie testu AVR-355 napiszę Ci, że nawet jak są w 255 to ich nie usłyszysz, bo włączają się dopiero gdy amplituner osiągnie wysoką temperaturę, gram już godzinę i jeszcze się nie włączyły.
 

maska

New member
Witam
Mam pytanie do posiadaczy AVR255 ewentualnie 355, zauważyłem w swoim ampie że podczas trybu Logic 7 Music w konfiguracji 5.1 dzwięk wydobywający się z głośników sourround co jakiś czas zanika (tworzy się wówczas tak jakby efekt falowania dźwięku. Jak sztucznie ustawie w ampie konfiguracje na 7.1(mam tylko 5.1 to jest ok ). Czy możecie to sprawdzić u siebie.

PS1. U mnie też zauważyłem uboższy bass w trybie 2Channel Stereo
PS2. AVR 255 ma dwa wentylatory i jest zauważalna ich praca, ale muzyka musi być naprawdę cicho.
 
Do góry