Nowa Seria UE55NU80XX Wreszcie Koniec Szarpania obrazu przy włączonym Auto Motion Plus !!!

ManiuS_tM

New member
Hej,
jak to jest z tym DTS w Samsung NU80XX...

Czy jeżeli podepnie się pod taki TV soundbar, który posiada DTS to przy odpalaniu filmów z zakodowanym DTS z tego TV dźwięk będzie leciał? Czy w ogole dźwięku nie będzie ?
 

brande2

New member
Artefakty obrazu na 75 calach 8002

ja z kolei mam inny ogromny problem i bardzo niespotykany:
Nabyłem tv Samsung 75mu8002. Tv od początku miał wadliwą matrycę, która została od razu wymieniona na nową (stara miała straszny clouding jakby powypalane obszary na plazmie).
Po wymianie matrycy na nową (podobno nowszej generacji jak twierdzi serwis) powidoki te też są, ale dużo mniej widoczne, jednak występują dziwne zjawiska z ekranem, pojawiają się artefakty w postaci wahań gammy w różnych obszarach ekrany w pionie, takie przygaszanie i rozświetlanie ekranu w pionowych pasach ok 15-20cm szerokości i całej długości ekranu, widoczne szczególnie po bokach ekranu. Zjawisko można zaobserwować tu, nagrałem je telefonem, oczywiście na żywo widać to dużo wyraźniej:
https://drive.google.com/open?id=1syYtQ3OH_WmjhI60pIbRbrTEXszlOh0A[/url]
https://drive.google.com/open?id=18eUm2F4Gk1Zo9ZmlWaFaSg_WNBSPwgtN[/url]
Występuje ono szczególnie po włączeniu opcji "wyraźny ruch led", jednak bez niej także, ale jest mniej widoczne.
Dotyczy to scen w ciemnych, ale widać to także w menu tv i pojawia bez względu na źródło.
Poza tym przy ustawieniu ekranu na jaśniejszy np. dynamiczny pojawia się straszny flickering, czyli migotanie jakby ekran podświetlały jarzeniówki z rzęźnika a nie ledy, a ekran miał z 30hz, wzrok się bardzo męczy i nie da się oglądać. Niestety ciężko to zarejestrować telefonem.
Serwis natomiast nie widzi problemu otrzymałem dziś odpowiedź:
"Telewizor jest sprawny technicznie, a obserwowane zjawisko (przy ustawieniach indywidualnych takich jak u Pana) jest cechą produktu a nie jego wadą."
Robią ze mnie debila, takie zjawisko nie występowało na starej, wymienionej matrycy.
Co wy na to?
 

Arko50

New member
Posiadam ue55nu8042 i posiada aluminiowy srebrny pilot.

Mam pytanko . Dlaczego nie odtwarza plików avi ?
Czy da sie coś z tym zrobic.?


Pozdr
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Właśnie sprawa wygląda tak sony xf9005 65 kosztuje 6700 a samsung nu8002 75 7500 zł znów xf9005 75 12 tys zł ogólnie wole mieć 75 i cały czas się gryze bo jednak 12 tys to duzo kaski.
 

piterrrxd

New member
Jeśli drobne wady Samsunga ci nie orzeszkadzają, to bierz 75". Tylko lepiej upewnij się, czy możesz w razie czego wymienić od ręki gdyby coś z daną sztuką było nie tak.
 

osek

New member
Odświeżę trochę temat.
Założyciel tego tematu twierdził że nie występuje już w tych modelach szarpanie ekranu przy auto motion plus. Jego login może świadczyć że to był marketing ? Kupiłem niedawno 55NU8042 i mam problem właśnie z tym Auto Motion Plus. Problem nie jest ciągły ale irytujący. Na ten moment mam wyłączoną tą opcję.
Problem pojawia się zawsze kiedy z ruchomych kadrów przechodzimy w jakiś stały obraz i potem jak znowu zaczyna się nagły ruch przez 1-2 sec jest szarpanie a potem się uspokaja.
Tak samo mam jak włączam PS4 i gram w FIFA18. Kiedy piłka jest w grze wszystko jest ok, ale kiedy pojawia się stały fragment gry i nie ma ruchu to w momencie kiedy kamera zaczyna się przesuwać znowu przez 1-2 sec jest szarpanie.

Czy ktoś ma podobne problemy ? Jeszcze nie kalibrowałem TV czy to pomoże ? A może to wina starych kabli HDMI bo mają tak naprawdę dobre pare lat. Zamówiłem już nowe i zobaczymy.

Czy może tak naprawdę to jest dalej problem tego AutoMotion plus ?
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trafnie opisałeś to szarpanie. Mam zupełnie inny model (z 2017 r) i efekt jest podobny. Tylko przy 49 calach trochę to mniej widać. I obojętnie czy mam ustawione na AUTO czy UŻYTKOWNIKA (wtedy mam na 4 lub 5) efekt jest podobny jak opisałeś. Uważam że ten układ Auto Motion Plus tak działa. I chyba już nic z tym się nie zrobi. Kiedyś miałem Philipsa,też z upłynniaczem, i nic takiego nie występowało. Teraz mam dwa Samsungi i takie szarpanie jest w obu modelach. Jak seria 8000 ma 120 Hz to może lepiej to wyłączyć nie nie denerwować się.
 

voodoo_man

New member
A może wypowiedzieć się jeszcze ktoś kto ma tego roczny model? Czy to u mnie tylko tak ?
Właśnie opisałem ta przypadłość w innym poście:

"Mam wersje 55nu8002 i po włączeniu auto motion w trybie gra naprawdę widać różnicę -bynajmniej na moim xbox one s. Natomiast mam problem z auto motion podczas transmisji sportowych. Np na przykladzie meczu - wszystko ładnie działa do momentu gdy jest powtórka jakiejś akcji w zwolnionym tempie. Obraz zaczyna bardzo szybko klatkować i efekt ten utrzymuje się jeszcze przez chwilę po wznowieniu rozgrywki. Generalnie zauważyłem, że te klatkowanie występuje prawie w każdej powtórce w zwolnionym tempie (hokej, skoki...). Próbowałem ustawić AM najróżniej jak się da,nawet w trybie auto ale efekt byl ten sam. Sygnał tv mam z nc plus -korzystam z wbudowanego tunera, a jakość sygnału mam w okolichach 50%. Ma ktoś podobne symptomy?"

Teraz sprawdziłem konkretnie na grze fifa 2018. I tu o ile powtórki są ok, to faktycznie po powrocie do rozgrywki obraz klatkuje przez 1-2sekundy (sporadycznie troche dłużej) od momentu jej rozpoczęcia. Póki co na xbox AM zostaje włączone bo robi to świetną robote, natomiast na tv wyłączyłem bo efekt jest dłuższy i bardziej dokuczliwy niż podczas gry w fife. W grze BFV tego nie uświadczyłem.

Ogólnie z tv jestem zadowolony. Mam go od ponad miesiąca. Obraz z nki w hd jest ok, choć to też zależy od emitowanego programu... Na naziemnej jest słabiej - ciężko ustawić kolory na kanałach sd. Szkoda, że takie jaja z tym AM, bo podczas dynamicznych scen zdaje egzamin a efekt teatru jest znikomy nawet przy wysokich ustawieniach na podziałce rozmycia i drgań.


Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry