Nowa Seria UE55NU80XX Wreszcie Koniec Szarpania obrazu przy włączonym Auto Motion Plus !!!

timonek

Member
Bez reklam
Pod jakim wzgledem lipa ? , swiatla ci nie zgasza reszte jakos mozna zobaczyc w miare mozliwosci ;). Widze ze jeszce nie podjales decyzji ;) Nie wiem jak dla ciebe ale dla mnie jak widzialem u kogos ips po ciemku to sto razy wole va.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy wybiera jak uważa.
Może ktoś kupuje da wyglądu - to jego wybór.
Samsung jest też dobry - tylko nie ma DTSu.

Ambilight zmienia postrzeganie obrazu wieczorami.
 

Kluczboy

New member
Pod jakim wzgledem lipa ? , swiatla ci nie zgasza reszte jakos mozna zobaczyc w miare mozliwosci ;). Widze ze jeszce nie podjales decyzji ;) Nie wiem jak dla ciebe ale dla mnie jak widzialem u kogos ips po ciemku to sto razy wole va.

Jeszcze nie podjąłem decyzji przez ten DTS.
Kupując Samsunga zmusza mnie to do kupna dodatkowego "pudełka".

W sklepie te telewizory wiszą albo na wprost albo powyżej wzroku. Czerni tam nie sprawdzę ale aż tak wymagający to ja nie jestem.

Dzisiaj byłem w jednym ze sklepów ale nie mieli tego Phillipsa 55PSU8303.
Jutro sklepy nieczynne.
 

timonek

Member
Bez reklam
Jeszcze nie podjąłem decyzji przez ten DTS.
Kupując Samsunga zmusza mnie to do kupna dodatkowego "pudełka".

W sklepie te telewizory wiszą albo na wprost albo powyżej wzroku. Czerni tam nie sprawdzę ale aż tak wymagający to ja nie jestem.

Dzisiaj byłem w jednym ze sklepów ale nie mieli tego Phillipsa 55PSU8303.
Jutro sklepy nieczynne.

No niestety tych dodatowych urzadzen trzeba wszedzie miec nawet glupia tv jak sie chce miec to dkodery itp , odwarzacz plyt itd. i sie nazbiera tego a tv w rzczyostosci jest jakbny monitorem ;)
W moich sklepach jakos tak wysoko umieszczonych nie widzialem ;) ale rozumiem ce i wiem jak czaami ciezko sie zdecydowac. To pozostaje czekac do poniedzieli i znowu pewnie rtozmyslania w wekend ;)
 

Lui_92

New member
Jeszcze nie podjąłem decyzji przez ten DTS.
Kupując Samsunga zmusza mnie to do kupna dodatkowego "pudełka".
I faktycznie tak bardzo potrzebujesz tego DTS'a? Tak bardzo Cię on ogranicza? Jeśli tak to teraz pytanie czy faktycznie nie lepiej coś innego niż Samsung.


Ja sam się zastanawiam nad modelem NU80XX, ale chodzi mi też po głowie NU7472, jak i Philips 55PUS7303, ale ten ma znacznie większy input lag, a mi chodzi głównie o podpięcie PC (granie i jakieś filmy) oraz Netflix. 120 Hz matryca w Samsungu NU80XX, jak i mniejszy input lag przemawia za Samsungiem. No i Tizen, bo boję się że ten Android będzie mulił po jakimś czasie na Philipsie. No ale jednak jest różnica w cenie, zwłaszcza że rozważam też dokupienie jakiegoś soundbara.
 

Kluczboy

New member
I faktycznie tak bardzo potrzebujesz tego DTS'a? Tak bardzo Cię on ogranicza? Jeśli tak to teraz pytanie czy faktycznie nie lepiej coś innego niż Samsung.

Bardzo mnie ogranicza. Większość filmów w necie czy nawet seriali/tv shows w necie to wszystko jest w DTS. Ciężko znaleźć coś na matrycy VA w rozsądnej cenie. Myślałem o Phillipsie 55PUS8303 ale to IPS.

Input lag masz niższy na Samsungu.
Tizen 4.0 w seriu NU Samsunga chodzi mega płynnie.

Na NU8xxx wg.mnie nie da się oglądać filmów z napisami przez to rozjaśnienia i przyciemnienia obrazu:
https://youtu.be/uFWo8gZlF9c

Na modelu NU7xxx tego problemu nie widziałem. Tylko że tutaj jest matryca 60Hz.
 

Lui_92

New member
Czy ta sprawa z napisami to faktycznie standard? I występuje to w każdym modelu NU8XXX?
Rozważałeś coś jeszcze poza Samsungiem i Philipsem?
 

Kluczboy

New member
Czy ta sprawa z napisami to faktycznie standard? I występuje to w każdym modelu NU8XXX?
Rozważałeś coś jeszcze poza Samsungiem i Philipsem?

kiki tutaj na forum polecał modele TCL ale jakoś ja do tej marki nie jestem przekonany.
Analizowałem jeszcze Panasonic Viera TX-58EX700E ale smart jest słaby i nie aktualizowany

Zostaje SONY z serii XE8005 i XE9005 ale to już za drogo. Na forach ludzie piszą o przycinaniu się obrazu.

Nie ma idealnego telewizora :)

W tym tyg. planuję podejść do Brand Store Samsunga i odpalić jakieś filmy.
Dam znać jak tylko mi się to uda.
 

Lui_92

New member
Sprawdź to na własne oczy, ponieważ kamery zawsze potęgują "wtedy".
Potęgują czy nie, jeśli efekt faktycznie istnieje na każdym modelu NU8XXX to raczej zauważę, bo zbyt długo oglądam z napisami by nie zwrócić na to uwagi.

kiki tutaj na forum polecał modele TCL ale jakoś ja do tej marki nie jestem przekonany.
Analizowałem jeszcze Panasonic Viera TX-58EX700E ale smart jest słaby i nie aktualizowany

Zostaje SONY z serii XE8005 i XE9005 ale to już za drogo. Na forach ludzie piszą o przycinaniu się obrazu.

Nie ma idealnego telewizora :)

W tym tyg. planuję podejść do Brand Store Samsunga i odpalić jakieś filmy.
Dam znać jak tylko mi się to uda.
A jakie TCL'e były polecane konkretnie w tej kategorii?

Ja właśnie jeszcze natknąłem się na Sony KD-55XE85 oraz KD-49XF85, ale trochę przekraczają budżet. Jednak jeśli mam zachować VA, niski input lag, 120 Hz i DTS (co dla mnie jest jednak aż tak istotne) to może warto dołożyć. Mimo, ze XF85 to 49" a nie 55". Co do XE85 to wyczytałem, że ma problemy z płynnym ruchem - "Chodzi o pewne błędy w algorytmach, przez co obraz przycina regularnie, nawet w mało dynamicznych scenach".

Jak faktycznie poodpalasz coś to daj znać :)
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Potęgują czy nie, jeśli efekt faktycznie istnieje na każdym modelu NU8XXX to raczej zauważę, bo zbyt długo oglądam z napisami by nie zwrócić na to uwagi.


Ale ten efekt będzie widoczny praktycznie zawsze na krawędziowo podświetlanych ledach. Mam KS7000, czyli telewizor ze sporo wyższej półki z Quantum Dot, i jeśli oglądasz pod lekkim kątem, szczególnie w HDR, to również ten efekt występuje.


Rozwiązanie to zakup telewizora z podświetleniem bezpośrednim (typu Sony XF9005, Philips 8102, Samsung Q8DN lub Q9FN) ale to już niestety zupełnie inna liga cenowa.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam

pebe86

Member
Bez reklam
Nie widziałem serii NU7, więc nie ocenię.
Ale ja mam KS7000, czyli odpowiednik tegorocznego Q7 i w pewnych sytuacjach ten efekt również jest zauważalny. To zależy od źródła. Żeby ocenić miarodajnie, trzeba byłoby ten sam materiał sprawdzić w zaciemnionym pomieszczeniu na obu telewizorach. Bo to też nie jest widoczne zawsze i wszędzie.
U mnie np. najbardziej jest to zauważalne przy napisach w Amazon Video.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie mam taki tv na oku samsung nu8072 czy on posiada aluminiowy pilot czy czarny plastik?
Jak obraz i czerń na tym tv?
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy cała seria NU8000 ma matrycę 120Hz ? Chodzi mi szczególnie o model 49 cali. Na słynnej stronie jest niejasne czy to NU8000 czy NU8500 ? A u nas w sklepach 8002 i 8042.Może to wszystko jedno ?!
 
Do góry