Nowa seria Panasonica już jest!!!

coolkrzychu

New member
Hey Incrediboy. Napisz proszę więcej o poziomie czerni w tym Panasonicu. Czy jak oglądzasz w nocy filmy z wyłączonym światłem w pokoju i bez żadnych lamp dodatkowych to czy jest ona naprawdę czarny czy podchodzi pod granatowy kolor. Kwestia czerni jest dla mnie najważniejsza przy zakupie LCD. Zastanawiam się nad Sony D3000 a Panasonic LZD85. Czy w tym panasonicu panel jest 10 bitowy?
 

Incrediboy

New member
coolkrzychu napisał:
Hey Incrediboy. Napisz proszę więcej o poziomie czerni w tym Panasonicu. Czy jak oglądzasz w nocy filmy z wyłączonym światłem w pokoju i bez żadnych lamp dodatkowych to czy jest ona naprawdę czarny czy podchodzi pod granatowy kolor. Kwestia czerni jest dla mnie najważniejsza przy zakupie LCD. Zastanawiam się nad Sony D3000 a Panasonic LZD85. Czy w tym panasonicu panel jest 10 bitowy?

Mnie osobiście czerń w zupełności zadawala. Oczywiscie zawsze mogłaby być ciut lepsza ale jest dobrze na +4. Dzisiaj pojawił się test 37LZD85 zrobiony przez kikiego więc on bardziej profesjonalnym okiem opisał poziom czerni. Dla mnie jest to najlepszy model w tej klasie cenowej i nie ma się co zastanawiać tylko brać. Ja swój idealny model wybierałem tylko 9 miesięcy8)
 

coolkrzychu

New member
Niestety nie mam uprawnień do przeczytania recenzji Kikiego ponieważ muszę najpierw dokonać pełnej aktywacji konta na forum. Dziękuję Ci za informacje dotyczące Panasonica. Mam jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji dotyczącej wyboru TV LCD. Mam nadzieję że dokonam dobrego wyboru. Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic 37 LZD 85
Natomiast to ujęcie , to ujęcie z serii sensacyjnych. Otóż oddzielenie każdego źdźbła trawy i wierność odtworzenia różnic palety odcieni barw obraca się w uśmiech na twarzy . Zaś czarny na tym tle pokazał się rewelacyjnie również z odcieniami.

p1030711tq6.jpg


Puszczając ten film na różnych modelach tv lcd trzeba dopisać , że Panasonic pokazuje wysoką klasę wostrzania obrazu. Nawet jeśli aparat nie potrafił pokazać pełnej rzeczywistości obrazu.
p1030857rx9.jpg



Nawet z odległości 0,5 metra nie występuje pikseloza obrazu.
p1030837we5.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14271&page=5
 

coolkrzychu

New member
Rzeczywiście na podstawie tych zdjęć można stwierdzić że ten telewizor gra ładnie. Nie mogę się doczekać kiedy wstąpię do klubu i przeczytam pełną wersje tej recenzji. Jestem przekonany że pomoże mi to w podjęciu decyzji który TV kupić.
 

alef

New member
pytanie pewnie do kiki'ego;) : moglbys powiedziec jak sie ma obraz LZD85 na 37" do 32"? czy nie ma jakichs akcji ze do mniejszej wersji wstawiaja jakies "gorsze" matryce i reszte bebechow?
 

sittek

New member
alef napisał:
pytanie pewnie do kiki'ego;) :
jak mozna porównac obraz z lcd Panasonic 37 LZD 85 lub 32 LZD 85 do plazmy TH37PX80 ???
ponowie też pytanie zadane gdzieś indziej:
czy zakres PAL-I (UHF E21-68) -sprzet z UK "zagra" w Polsce
orza czy usłyszymy go : specyfilakca TH37PX80 ze strony panasonic.co.uk:

http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/564544/index.html?trackInfo=true

chodzi mi po prostu czy TV zakupiony w UK będzie działał w Polsce
gdyż niezgodne są nastepujące standardy:

Broadcast Stereo Reception
NICAM -B
n/a
NICAM -G n/a
NICAM -I
n/a
NICAM -L
n/a
NICAM
n/a
NICAM (FM)
yes

Receiving System
PAL -B/G/H
n/a
PAL -I
yes
PAL -D/K n/a
SECAM -B/G n/a
SECAM -D/K
n/a
SECAM -L/L'
n/a
DVB yes

nie wiem czy w tym przypadku n/a oznacza "brak danych" czy "nie dostepny", a w panasonic polska do końca sami nie wiedzą,gdyz sprzetu nie testowali..
 

klata69

New member
Oprócz niewątpliwych zalet nowej serii panasonica (najbardziej podobają mi się: FullHD+100Hz, kąty, czerń) posiada ona także wady, dosyć dobrze opisane (łącznie ze zdjęciami) na anglojęzycznych forach dyskusyjnych, a mianowicie:

1) Nagminny backlight bleed, czyli po ludzku nierówne podświetlenie matrycy. Zwłaszcza w lewym dolnym rogu po 30-60 minutach pracy LCD zaczyna świecić dosyć ostre światło uprzykszające oglądanie czegokolwiek na telewizorze.

2) Problem z trybem 1080/24p, który objawia się spadkiem płynności i pojawieniem się artefaktów przy wyświetlaniu szybkich scen. Na szczęście tryb 24p można wyłączyć :)

3) Buczenie LCD. Nie wszystkim, ale co niektórym trafia się egzemplarz, który wydaje z siebie ciche, cichuteńkie buczenie (coś a'la transformator). Jeśli, ktoś lubi oglądać cicho TV i ma pecha to będzie się męczył.


W tym przedziale cenowym nie ma telewizorów bez wad.
Sam zastanawiam się czy kupić panasa 32LZD85 czy sony 32W4000, czy philipsa 32PFL9603. Do tej pory zwycięzcą był panas (właśnie za 100Hz+FullHD+kąty+czerń). Teraz już sam nie wiem :hmm:


EDIT:
właśnie znalazłem nową recenzję - 37LZD85 (hmmm niezbyt pochlebną):
http://www.hdtvtest.co.uk/Panasonic-TX37LZD85/
 
Ostatnia edycja:

alyjen

New member
mam podobny dylemat, tylko że ja szukam 37" więc pewnie zostanę przy starszej i sprawdzonej Toshibie z serii Z
 

mislowik

New member
Mam 32LZD-85 od kilku dni. Też, zastanawiałem się nad W4000, ale ponieważ w telewizji oglądam dużo sportu wybrałem Panasa i nie zawiodłem się. Podsumowuję wrażenia:
> odległość 2,5 m., stoi niedaleko okna,
> sygnał SD z kablówki Aster: bardzo dobry, oczywiście zależy od programu ale TVP 1,2, TVN czy Polsat jestem pod wrażeniem - żadnego smużenia, czy pikselozy, dobre odwzorowanie kolorów, jest super, oglądałem na nim mecze z Macedonią i Albanią i potwierdza się, że do sportu jest to dobry wybór,
na niektórych kanałach jest trochę gorzej (ale też nieźle), ale to raczej wyjątki (Tele5, Trwam, CNN)
> sygnał z DVD po componencie: widać każdy szczegół, super kolory, dobrze odwzorowany kolor skóry,
> czerń jest czarna :), problem pojawia się tylko przy dużym słońcu, wtedy niewiele widać na ekranie przy nocnych scenach (nie ma tego problemu przy normalnym obrazie),
> nie mam problemu z podświetleniem matrycy w lewym dolnym rogu,
> kąty boczne/ górne to historia - po prostu ich nie ma w tym tv,
> świetnie ogląda się zdjęcia - pokazują pełnię możliwości tego sprzętu,
> dźwięk jest ok , sprawdza się przynajmniej w pokoju 19m, i tej odległości,
podstawowe ustawienie kolorów i kontrastu jest trochę zbyt mocne, czerwony/żółty wyglądał niezbyt naturalnie ale to kwestia gustu i odpowiedniej kalibracji, po ustawieniu jest ok,
wady:
jak dotąd na nie natknąłem się na poważniejsze problemy, 24p sprawdzałem tylko na kablu Scart i rzeczywiście były problemy z płynnością,
czytnik kart SD działa dosyć wolno, lepiej oglądać zdjęcia z laptopa,
to tyle, narazie nie mam możliwość sprawdzenia sygnału HD i DVD po HDMI,
acha, instrukcja jest tylko w wersji elektronicznej (na papierze tylko kilka stron podstaw typu jak włączyć i wyłączyć, itp),
 

Mojjo

New member
mislowik napisał:
acha, instrukcja jest tylko w wersji elektronicznej (na papierze tylko kilka stron podstaw typu jak włączyć i wyłączyć, itp),

Do tego mało szczegółowa, mam wrażenie. I niektóre nazwy funkcji takie, że trudno się domyślić, do czego służą.
 

Nero80

New member
Podobno w nowych Panasonicach LZD85/800 nie można wyłączyć niektórych "ulepszczy"obrazu, które nie koniecznie każdemu pasują. Czy ktoś wie o jakie tryby chodzi???
 

alyjen

New member
Tryb 100Hz dla wszystkich źródeł
Wyostrzanie obrazu dla wszystkich źródeł w tym HD
DNR dla wbudowanego tunera
te opcje pracują zawsze, nieźle ale jak Ci nie odpowiadają to nic z tym nie zrobisz
nie jest to jakaś wada tego konkretnego modelu Panasonic miał tak zawsze że bardzo mało opcji zostawiał dla użytkownika
 

paulkad

New member
Czy lzd85 lub 800 mają funkcję automatycznego dostosowania głośności? W LG to chyba funkcja AVL, przydatna przy "wrzeszczących" namolnych reklamach.
 

solofh

New member
karoo napisał:
Ciekawe dlaczego w ofercie nie ma Panasonica 32lXD85 i 37LXD85?
Czy te modele pojawią się w POLSCE?
W/w modele już są w Poznaniu w sprzedaży. Widziałem TX 37 LZD 800 w Media Markt, a model 37LZD85 był w Saturnie i to bez Vat-u(!!!), ale przez 2 dni. Czekam na kolejną promocję (a na pewno jakaś będzie przed olimpiada) i kupuję TX 37 LZD85. Po teście Kikiego, nie mam już żadnych wahań.
 
Do góry