Nowa seria Panasonica już jest!!!

rafcio76r

New member
Bez reklam
marcinecznik napisał:
dziwna sorawa wydaje mi sie cena modelu lx80p... jest duzo tanszy niz lx70 a teoretycznie jest jego nastepca...
na stronie panasonica jest wielkie nic o nim w danych technicznych..
moze ktos wie czy ma matryce 100hz ? zobaczymy po testach czy cena nizsza cena jest adekwatna do jakosci..


Nie jesteś dobrze doinformowany. LX80 nie jest bowiem następcą LX70, ponieważ nie posiada układu 100 hz, co dla mnie osobiście jest niedopuszczalne. Tak naprawdę nie wiem jaki cel przyświecał Panasonicowi wypuszczając taki "biedny" model. Chyba chodziło raczej o maksymalne zbicie ceny. Faktycznie następca LX70 pojawił się na rynku, tyle że Panasonic Polska nie raczył go wystawić jak na razie na swojej stronie www. Następcą LX70 jest mianowicie LX85 ;) Posiada on podobnie jak LX70 matrycę HD Ready i układ 100Hz a jego cena to ok. 3400 zł :)
 

marcinecznik

New member
o wlasnie... dziekuje za odpowiedz.
Tak wydawalo mi sie, ze raczej ten tv nie ma 100 hz, nigdzie nie jest o tym wspomniane.
dziwna sprawa... wiec zostaje swietny i niedrogi lx70 ;)
 

karoo

New member
rafcio76r napisał:
Następcą LX70 jest mianowicie LX85 ;) Posiada on podobnie jak LX70 matrycę HD Ready i układ 100Hz a jego cena to ok. 3400 zł :)

Tylko z tego co słyszałem Panasonic Polska nie będzie miał w ofercie tago modelu, a szkoda.
 

mislowik

New member
Rafcio, masz rację, nowa seria jest już w niektórych sklepach internetowych, które jednak nie podają końcówki P czy F. Te, które podają, mają w ofercie modele oznaczone literą F - przeznaczone na rynek niemiecki. Wydaje mi się, że to jakiś prywatny import i polski Panasonic jeszcze nie dystrybuuje nowej serii. Bo w żadnym sklepie nie widziałem modelu oznaczonego literą P - jeśli się mylę proszę o link.
Swoją drogą bardzo mnie to irytuje - LZD85 i Lx 85 są już prawie wszędzie tylko nie w Polsce.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
mislowik napisał:
Rafcio, masz rację, nowa seria jest już w niektórych sklepach internetowych, które jednak nie podają końcówki P czy F. Te, które podają, mają w ofercie modele oznaczone literą F - przeznaczone na rynek niemiecki. Wydaje mi się, że to jakiś prywatny import i polski Panasonic jeszcze nie dystrybuuje nowej serii. Bo w żadnym sklepie nie widziałem modelu oznaczonego literą P - jeśli się mylę proszę o link.
Swoją drogą bardzo mnie to irytuje - LZD85 i Lx 85 są już prawie wszędzie tylko nie w Polsce.

Co do literek lokalizacyjnych "F" i "P", to myślę, że Panasonic z nich zrezygnował i bardzo dobrze. Na stronie Panasonic Polska pisze wyraźnie nazwa modelu: TX-32LZD85 bez literki "P" jak to było z modelem LX70P. Tu masz linka: http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3849

Kwestia dostępności w Polsce nowych modeli (podczas, gdy są one już dawno dostępne w bardziej zacofanych krajach Europy Centralno-Wschodniej) to zupełnie inna sprawa. Jak dla mnie to kompromitacja ze strony Panasonic Polska i olewanie polskiego klienta!!! Jakby tego było mało, to do tej pory nie ma na stronie Panasonic Polska żadnej informacji o modelach 32/37 LX85 !!! To już szczyt wszystkiego :hmm: Badziewnymi modelam LX80 pozbawionymi układu 100 Hz mogą się którko mówiąc wypchać, bo nikt przy zdrowych zmysłach szukający dobrego TV tego shitu nie kupi. Taką ciemnotę to mogą wciskać w krajach III i IV Świata. Do tych ich pustych "pał" chyba nadal niedociera, że polski klient zna się już na rzeczy w kwestiach nowych technologi multimedialnych, ma coraz większe wymagania i kichy mu się nie wciśnie, to nie lata 90 - te :p Niech dalej tak myślą, to zostaną z ręką w nocniku :mrgreen: :-D :eek:
 

karoo

New member
rafcio76r napisał:
Jakby tego było mało, to do tej pory nie ma na stronie Panasonic Polska żadnej informacji o modelach 32/37 LX85 !!! To już szczyt wszystkiego

Kiedy w kwietniu wysłałem maila do Panasonic POLSKA- czy te modele będą w POLSCE- odpisali, że pojawią się w maju. Jednak, gdy w sobotę ponownie napisałem maila- odpisali że Panasonic POLSKA nie będzie oferował tych telewzorów.

Nie wiem co o tym myśleć? Chyba będzie trzeba trochę poczekać, aby sprawa się wyklarowała.:cool:
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
karoo napisał:
Kiedy w kwietniu wysłałem maila do Panasonic POLSKA- czy te modele będą w POLSCE- odpisali, że pojawią się w maju. Jednak, gdy w sobotę ponownie napisałem maila- odpisali że Panasonic POLSKA nie będzie oferował tych telewzorów.

Nie wiem co o tym myśleć? Chyba będzie trzeba trochę poczekać, aby sprawa się wyklarowała.:cool:

Nie wiem kto w Panasonic Polska odpowiada za politykę wprowadzania TV LCD na polski rynek, ale jeżeli rezygnacja z wprowadzenia LX85 na nasz rynek okażę się prawdą i faktem, to mogę powiedzieć jedno - osoba ta jest delikatnie mówiąc zupełnienie niekompetentna, nie mająca zielonego pojęcia o oczekiwaniach polskiego konsumenta w zakresie oferowanych produktów i de facto działająca na szkodę firmy Panasonic. Sprawa jest prosta jak konstrukacja cepa, bo przecież dla ludzi z bardzo mało zasobnym portfelem przeznaczony jest nowy model TV TX-32LE8. Po co było się więc pchać z pozbawionym 100 Hz modelem LX80 na rynek i to kosztem wprowadzenia LX85??? Przecież nie dla wszystkich klientów konieczne jest Full HD przy przekątnej 32 cale, za to układ 100 Hz musi być, jest niezbędny!!!! Totalny bezsens. Niestety niektórzy ludzie są inteligentni "inaczej" i takim ludziom nic się nie przetłumaczy, bo są zbyt "ograniczeni" aby to zrozumieć. :)
 

klata69

New member
Ne wierzę, że Panas PL nie wprowadzi do sprzedaży 32LZD85 i 37LZD85 8)
Jeśli jednak okazało by się to prawdą, to faktycznie byłaby to totalna kompromitacja polskiego oddziału panasa....

Ostatecznie Panas nie jest jedynym producentem LCD na świecie, więc kupi się inny odbiornik innej firmy. Jednakże niepochlebne opinie zostaną w internecie i dosyć łatwo do nich dotrzeć (google wyświetla linki do HDforum na pierwszej stronie). W końcu kupno LCD to nie zakup marchewki i wielu ludzi zanim pójdzie do sklepu najpierw sprawdzi w googlach na co warto zwrócić uwagę.

Współczuję tylko właścicielom sklepów, którzy będą mieli zalegające na półkach zakurzone modele panasa 32LZD80, których nikt nie będzie chciał kupić wiedząc, że kupno LCD bez 100Hz to kasa wyrzucona w błoto.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
klata69 napisał:
Ne wierzę, że Panas PL nie wprowadzi do sprzedaży 32LZD85 i 37LZD85 8)
Jeśli jednak okazało by się to prawdą, to faktycznie byłaby to totalna kompromitacja polskiego oddziału panasa....

Miałem na myśli modele Panasa 32/37 cali z serii LX85 z matrycą HD Ready i układem 100 Hz. To tych modeli nie ma na stronie Panasonic Polska. Seria ta jest następcą bardzo udanej serii ubiegłorocznej 32 LX70P oraz LX700.

Jeśli chodzi o serię 32/37 LZD85 (matryca Full HD i układ 100 Hz) to została ona oficjalnie potwierdzona więc na pewno będzie ;)

W związku z tym, że w przypadku 32/37 cali różnice między Full HD a HD Ready są prawie niewidoczne, to seria 32/37 LX 85 HD Ready byłaby również bardzo atrakcyjnym produktem w cenie 300-500 zł tańszym od serii LZD Full HD. Jak nie ma różnicy to po co przepłacać? Panasonic Polska jak widać doszedł do wniosku, że Polakom seria LX85 nie jest potrzebna. Jak ktoś chce mieć układ 100 Hz to musi od razu zapłacić i za Full HD czyli za TV LZD85. Nie ma innej alternatywy, bo seria LX80 jest bardzo "biedna" w porównaniu do LX85 (m.in. brak układu 100 Hz, brak czytnika kart SD/SDHC, jedno złącze HDMI mniej, słabiutki kontrast, brak obsługi formatu odtwarzania 24p).
 
Ostatnia edycja:

mislowik

New member
Zapytałem o dostępność LZD85 w jednym ze sklepów internetowych, napisali że terminy u dostawców podawane są na koniec maja... jeszcze trochę cierpliwości.
A propos LX85, może Panas go wprowadzi jak wyprzeda będące jeszcze na rynku lx70 i lx700? Gdyby teraz wprowadzili do sprzedaży lx85, nie byłoboy chętnych na starsze modele w obecnej cenie.
 

alyjen

New member
Dla mnie cenną informacją byłoby czy ten nowy panasonic ma funkcję "pixel w pixel" no i generalnie jego praca jako monitor komputerowy/konsola, i co to znaczy że tryby wyświetlania (16:9, 14:9, 4:3, zoom, itp) są dostępne tylko dla źródła HD? W moim starutkim LGku którego chciałbym w końcu wymienić te tryby mogą spokojnie przełączać dla dowolnego źródła

pzdr
 

Incrediboy

New member
Witam
Dzisiaj stałem się posiadaczem 32LZD85. Jest to mój pierwszy LCD więc nie mam odniesienia do innych modeli ale mogę chyba śmiało powiedzieć, że jest to udany model. Jak na razie udało mi się sprawdzić filmy w mkv 720p z kompa po kablu dvi-hdmi (tani kabel 10m za 56 pln działa bez problemu). Mam kablówkę UPC ale pan monter gdy instalował mi internet zdup...:( mi sygnał i będe musiał jutro wezwać techników. Mimo to obraz jest więcej niż dobry (panowie w sklepie byli nim zachwyceni). To tyle jak na pierwsze moje wrażenia.

Ps. Nie bawiłem się jeszcze ustawieniami ale Panasonic za dużo to ich nie ma.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Incrediboy napisał:
Witam
Dzisiaj stałem się posiadaczem 32LZD85. Jest to mój pierwszy LCD więc nie mam odniesienia do innych modeli ale mogę chyba śmiało powiedzieć, że jest to udany model. Jak na razie udało mi się sprawdzić filmy w mkv 720p z kompa po kablu dvi-hdmi (tani kabel 10m za 56 pln działa bez problemu). Mam kablówkę UPC ale pan monter gdy instalował mi internet zdup...:( mi sygnał i będe musiał jutro wezwać techników. Mimo to obraz jest więcej niż dobry (panowie w sklepie byli nim zachwyceni). To tyle jak na pierwsze moje wrażenia.

Ps. Nie bawiłem się jeszcze ustawieniami ale Panasonic za dużo to ich nie ma.

Hej,
Ile zapłaciłeś za ten TV i w jakim sklepie???
Jak oceniasz poziom czerni w tym TV?? Piszesz, że podłączałeś TV do kompa przewodem dvi-hdmi. W związku mam pytanko - czy obraz z kompa wyświetlany jest przy takim podłączeniu w trybie 1:1 czyli pixel na pixel - a więc pełne Full HD 1920 na 1080 pixeli??? Ostanie pytanko: czy zauważyłeś na tym TV smużenie obrazu na szybkich obrazach??
Pozdrawiam:)
 

Incrediboy

New member
rafcio76r napisał:
Hej,
Ile zapłaciłeś za ten TV i w jakim sklepie???
Jak oceniasz poziom czerni w tym TV?? Piszesz, że podłączałeś TV do kompa przewodem dvi-hdmi. W związku mam pytanko - czy obraz z kompa wyświetlany jest przy takim podłączeniu w trybie 1:1 czyli pixel na pixel - a więc pełne Full HD 1920 na 1080 pixeli??? Ostanie pytanko: czy zauważyłeś na tym TV smużenie obrazu na szybkich obrazach??
Pozdrawiam:)


Cena prawie 3700 pln a kupiłem w Panasonicu w Gliwicach. Czerń dla mnie dobra w zupełności mnie zadawala( nie miałem odniesienia do innych modeli ponoć w prównaniu do Samsungów dużo lepsza -tak się wyraził pan sprzedawca). Bardzo ważne było dla mnie czy matryca jest równo podświetlona i tu jest wrecz idealnie. Co do Full HD 1920 na 1080 oczywiście wyświetla z kompa pełne HD (karta GTS 8800). Tak jak pisałem wcześniej zwykły kabel za 56 pln. Co do zmużenia nie zauwazyłem ani na kablówce ani na dvd w bardzo dynamicznych scenach ale czas jest za krótki żeby sie jednoznacznie wypowiedzieć.
 

bimbachi

New member
Incrediboy napisał:
.... po kablu dvi-hdmi (tani kabel 10m za 56 pln działa bez problemu). ....

mam pytanie o kabel (również do wszystkich):
1. czy dvi dualink do hdmi 1.3 twój kabel obsługuje ?
2. gdzie kupić można taki kabelek?
3. czy wiesz jaka będzie różnica między kablem dvi-hdmi a polączenie z kompa do gniazda PC?
zgóry dziękuję wszystki za poradę
8)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Incrediboy napisał:
Cena prawie 3700 pln a kupiłem w Panasonicu w Gliwicach. Czerń dla mnie dobra w zupełności mnie zadawala( nie miałem odniesienia do innych modeli ponoć w prównaniu do Samsungów dużo lepsza -tak się wyraził pan sprzedawca). Bardzo ważne było dla mnie czy matryca jest równo podświetlona i tu jest wrecz idealnie. Co do Full HD 1920 na 1080 oczywiście wyświetla z kompa pełne HD (karta GTS 8800). Tak jak pisałem wcześniej zwykły kabel za 56 pln. Co do zmużenia nie zauwazyłem ani na kablówce ani na dvd w bardzo dynamicznych scenach ale czas jest za krótki żeby sie jednoznacznie wypowiedzieć.

Wielkie dzięki za info. Cena super. Również zamierzam kupić ten TV jeszcze przed Euro 2008 :D
Pozdrawiam i gratuluje świetnego zakupu :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
bimbachi napisał:
mam pytanie o kabel (również do wszystkich):
1. czy dvi dualink do hdmi 1.3 twój kabel obsługuje ?
2. gdzie kupić można taki kabelek?
3. czy wiesz jaka będzie różnica między kablem dvi-hdmi a polączenie z kompa do gniazda PC?
zgóry dziękuję wszystki za poradę
8)

ad.1 i 2
Takie kabelki widziałem na allegro. W większości przypadków obsługują HDMI 1.3, ale przy DVI-D rzadko jest możliwe wykorzystanie wszystkich możliwości jakie niesie ze sobą złącze HDMI w wersji 1.3, sprawdza sie bardziej przy połaczeniu HDMI-HDMI ;) Pamiętaj, że DVI przekazuje tylko obraz cyfrowy, ale bez dźwieku. Natomiast HDMI przekazuje obraz i dźwięk.

ad. 3
Podłączenie DVI-HDMI umożliwia osiągnięcie pełnego Full HD 1920x1080, natomiast analogowe złącze PC (VGA) takiej rozdziałki nie uciągnie. Dodatkowo sygnał puszczony na linii DVI-HDMI daje lepszy, ładniejszy i bardziej wyrazisty obraz niż na analogowym złącza VGA. W końcu technologia analogowa ustępuje technologi cyfrowej ;)
 

sittek

New member
karoo napisał:
Kiedy w kwietniu wysłałem maila do Panasonic POLSKA- czy te modele będą w POLSCE- odpisali, że pojawią się w maju. Jednak, gdy w sobotę ponownie napisałem maila- odpisali że Panasonic POLSKA nie będzie oferował tych telewzorów.
czasami zastanawiam się kogo oni tam zatrudniają? Ile pytań tyle odpowiedzi. Niby bardzo poważna firma,a o konkretną odpowiedx trudno. czyżby indywidualny klient, tak jak w przypadku sieci komórkowych był im zzbyt natrętny i mało ważny?

zapytałem sie niedawno w Panasonic Polska o to czy model z UK będzie pracował w Polsce. Stwierdzili,że nie wiedza bo modeli zagranicznych nie testują. Przecież Panasonic nie jest polską firmą? Czy tak trudno im jest ustalić ?? To zapytanie jest niestety dla nich nie do ustalenia. jedynie same domysły...
 
Do góry