Nowa seria EX720

U mnie w domu sporo się grywa a tv spisuje się wyśmienicie w duecie z ps3. Jestem zadowolony z tego zestawu. Po chwilowych kombinacjach w menu tv i ps3 można ustawić opcje aby po włączeniu ps3 tv sam się uruchamiał i przełączał na ps3. Niby pierdoła ale wygodna i cieszy.

Hej zastanawiam się nad Sony KDL-40 EX 725

Mam PS3 grałem wiele razy w Killzone2 i 3 oraz GT5 na Sharp 40" 924.
Natomiast nigdy w te gry w trybie 3D w tv przystosowanym do tego.

Jest aż tak duży efekt i wrażenia in plus grając w 3D, oraz czy prawdą jest in minus że bardzo szybko męczy się wzrok i bolą oczy od takiego grania?

I opinie ogólne plusy i minusy modelu EX 725, a także jak obraz w tv cyfrowej i filmy DVD i Blue-Ray.

Pozdrawiam

Patryk :)
 

Tolek100

New member
Mam trzy gry 3D Call of Duty, Mortal Combat i GT5. CoD w 3D jest tragiczny nie da się ustawić albo pierwszy albo dalszy plan zawsze rozjechany. W Mortal Combat to 3D jest jakby go nie było bardzo słaby efekt za to w GT5 jest bardzo ładnie wszystko jak należy. Nie wiem od czego to zależy, że jedna gra jest ok a druga tragiczna w 3D.
Filmy dvd i bluray prezentują się dobrze ładnie się to wszystko razem zgrywa ale sureguję udać się do sklepu i samemu obejrzeć co jest ładne dla mnie nie musi być dla Ciebie.
TV ma bogaty serwis internetowy u mnie po kablu śmiga aż miło ma też tragiczne głośniki bez wzmacniacz i kolumn to nie ma się co katować szczególnie przy filmach. Nie ma odblasków co dla mnie jest wielką zaletą bo mam słoneczny pokój.
Z ps3 obraz ok nic nie laguje obraz chodzi płynnie. Ogólnie sympatyczny telewizorek ale polecam przed zakupem obejrzeć gdzieś jak działa.
Mnie 3d nie męczy mogę grać i oglądać bez efektów ubocznych ale tu to sprawa bardzo indywidualna każdy reaguje inaczej.
 

Dig Dug

New member
Mam pytanie, czy ktoś wysyłał już naklejkę z fakturą do Francji i dostał moduł WiFi za free ? Jak tak, to gdzie kupował ? Czy zapis w regulaminie autoryzwana siec Sony to tylko Sony Center i z innych sklepów nie uznają tego więc szkoda wysyłać ? czy tak napisali i kupione z sieci Sony Poland telewizory też są objęte akcją ?? Nie pytam się o TV z zagranicy sprzedawane jak np. w redcomie.
 

Dig Dug

New member
Mandaryn napisz cos wiecej. Kiedy wysłałeś, ile czekałeś, czy wysyłałeś orginalna fakturę, czy ja spoko odesłali, czy dawałeś bezpieczną kopertę (z babelkami), czy normalną. Jak się sprawuje nadajnik? Dużo pytań, ale to jest forum ;)
 

Mylagos

New member
@ckalpel: Te modele są naprawdę bardzo dobre. Postawiłbym na EX720 gdyż jest nowszy i posiada procesor obrazu X-Reality, który gwarantuje bardzo dobry obraz w standardowej rozdzielczości.

@adaminho7: Nie ma takiej możliwości ze względu na brak flasha/innych wtyczek ( zależnie od relacji ) potrzebnych do oglądania.

@Dig Dug: W tym temacie znajdziesz sporo informacji o tej promocji z darmowym adapterem Link
 

Mandaryn111

New member
Nie da się oglądać,a to dlatego,że TV nie obsługuje Flasha...Co do modułu wifi:
Wysłałem 30 listopada,w kopercie bąbelkowej(polecony priorytet).Na stronce sony.pl/promocja status zmienił się dopiero po 20 grudnia na "zgłoszenie zostało przyjęte"(jakoś tak).Koło 5,6 stycznia otrzymałem wreszcie moduł,lecz bez faktury(wysłałem oryginał).Dowiedziałem się od Sony,że dowody zakupu zostają odsyłane osobno,lecz jeszcze nie mam(na forum sony,chłopaki też jeszcze czekają no dowody).Wniosek:
Opłaca się,lecz trzeba mieć trochę cierpliwości.
 

Dig Dug

New member
Mam problem. Kupiłem EX720, o moich odczuciach napiszę osobno, teraz mam peoblem z netem. Mam neta przez router wifi i kablem do TV.

Do wczoraj chodził net na EX500, a jak założyłem EX720, to neta nie mam. Po zrobieniu diagnostyki mam napisane, że połączenie OK, siec OK, tylko nie ma dostępu do internetu. Nie wiem co się dzieje, bo tylko telewizor się zmienił. A mam ustawienia automatyczne, więc powinno działać. Jak podłącze laptopa pod kabel to net jest, ale TV go nie widzi.

Wymieniłem też kabel, ale dalej to samo. Macie pomysły co jest nie tak ??
 

Dig Dug

New member
No dobrze, dodam ja swoje 3 grosze. Kupiłem TV. Jak pewnie widzieliście z moich postów byłem nastawiony na HX720. Generalnie miałem budżet 4000 z ewentualnym przeskokiem. Jako, że jestem zwolennikiem plazm (od dawna) nastawiałem się na plazmę. I gdyby nie buczenie, to pokoju stała by plazma. Robiłem kolejne wycieczki po sklepach i niestety, możecie się ze mną nie zgadzać, ale plazmy generowały najlepszy obraz zarówno SD jak i HD. A plazma GT30 ma powłokę na wystarczającym poziomie by miec zastosowanie w dzień (wg. mnie). Ale po wizycie u kolegi i sprawdzeniu G30 usłysząłem to słynne buczenie. Jezusie, to jest total przegiecie. A że w GT30 tez wystepuje i w VT też pisza, że jest zdecydowałem, że nie zaryzykuje, bo musiałbym popełnić sepuku gdyby buczał.

Koledzy pisali, że HX720 ma słabe kąty, że ma kiepską czerń. Tym + zagraniczne fora i testy przekonaliście mnie, że nie warto ryzykować z HX720, a nie mam jak sprawdzic w miescie. Zdecydowałem się kupić EX720, jako kolejny telewizor na chwilę do czasu pojawienia się oledów i stanienia LCD z tylnym podswietleniem. Jako, że padł stary CRT, przekazałem posiadany przeze mnie EX500 i zakupiłem nowy. (pech, że 2 tyg. po promocji 5lat gwar)

Teraz fakty:
EX720 to patrzac na czerń i kąty - straszna KUPA. Jestem zawiedziony tym telewizorem. W sklepie wiadomo nic nie widać i materiały HD. Porównuje go do byłego EX500 i tamten to miał kąty i czerń. Subiektywnie to mógł stawać w szranki z Z4500 jaki jest u znajomych i gonił plazmy (czern). Kalibrowałem go jak tylko umiem (z EX500 mi wyszło) i nie mogę dojść do ładu. Udało mi się ustawić go tak, że na wprost czerń jest OK (ale gubi szczegóły), ale pod lekkim kątem lub nawet jak wstane to traci czerń, kolory, obraz robi się mleczny. A kurcze był w innym sklepie EX500 w 40 calach, ale z września 2010 - z wystawy i podpowiadaczka powiedziała, że "... używany.... to nie".

Najgorsze jest to, że nie ma w czym wybrać. W grupie cenowej do 4-5 tys zł, nie ma nic lepszego. Wszystkie Edge Led-y jakie ogladałem są kiepskie. Nawet Sony mnie zawiódł. Nie wyobrażam sobie, że HX720 ma jeszcze gorzej. A myslałem, że granatowa, czerń w NX720 (gorillaz) jest tylko przez szybę.

Oczywiście są latarki na dole (cloudingu nie ma), ale to wiedziałem, że bedą. Wole je niż buczenie w plaźmie.
W poprzednim EX500 nie było nawet zbytnio latarek, mozna powiedzieć, że słabe świeczki były.

Gdyby nie nagła potrzeba nie kupiłbym TV, tylko czekał na sezon jesienno-zimowy 2012 i obniżki nowych serii, może nowe plazmy nie bedą buczeć.

Na koniec, macie jakieś rady, ustawienia własne na których macie lepszą czern i kąty. Ewentualnie jak wejść do menu serwisowego może mam gównianą matryce? Myślałem, że w 40 calach nie ładują jakiś słabych AUO, tylko Samsunga.

PS. Net działa dzięki. Restart routera pomógł.
 

Dig Dug

New member
ArturNOW - gdybym miał sposobność zobaczyć go na żywca to bym go wziął, na nieszczęście mogłem tylko kupować w ciemno - a opinie tu na forum były odmienne co do relacji czern - EX, a HX 720.

I jeszcze jedno - dzisiaj wgrałem nowe oprogramowanie. Odniosłem wrażenie, że poprawiła się czerń i sam obraz. Jest wyraźniejszy, jest mniejsza pikseloza. Nie wiem, skąd to, bo wg. opisówki poprawka dotyczyła tylko sygnału 1080i. Kąty nadal do bani, co ciekawe, jak siedzę i jestem na lini 90 stopni w pionie do ekranu, lub lekko niżej to obraz jest czarny i akceptowalny, ale jak podniosę się ponad tę linie 90 stopni to obraz jaśnieje od razu. Przy EX500 mogłem wstać i zmiana jasności jest prawie niezauważalna do 2 m, z 3 i ponad jej nie ma.
W poziomie bez zmian, do paru stopni lewo/prawo telewizor znosi, powyżej totalna porażka. EX500 sprawdzałem dzisiaj spokojnie 20-30 stopni znosi bez zmian.

Nie powiem, na wprost jest OK, ale ja mam tendencje chodzić za dzieckiem, albo siadać gdzie popadnie, a tu się nie da.

Ponawiam pytanie jak wejść do menu serwisowego. Tak jak w EX500 ?? Czy inna kombinacja. Nie chce sprawdzać w ciemno bo włącze jakieś inne pod menu i coś pomieszam.
 
Ostatnia edycja:

michal09

New member
Witam! Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość.

Od pewnego czasu zastanawiam się nad wyborem telewizora. po obejrzeniu kilku modeli różnych firm zastanawiam się mocno nad sony KDL40EX725 . W związku z tym mam kilka pytań i prośbę o sprawdzenie możliwości do posiadaczy ww telewizora. Mianowicie:

1. wiem że tv nie obsługuje nośników z ntfs-em. I tu pytanie czy odtwarza pliki większe niż 4GB z nośników sformatowanych do ex-fat?
2. czy na wyjściu optycznym jest sygnał 2.0 czy 5.1 oglądając film z USB nagrany w 5.1. w sklepie sprzedawca twierdzi że wszystkie tv maja tylko stereo a brat ma plazme i optyk mu daje 5.1 na amplituner
3. czy ten tv posiada taką opcje jak panasonic że można wyłączyć obraz słuchając samego dźwięku np. z radia internetowego. jezeli ma to czy sygnał też jest na optyku czy tylko z głośników tv
4. czy możecie się wypowiedzieć o głośnikach wbudowanych w tv. czy sa wystarczające do oglądania tv. w sklepie trudno je usłyszeć a przecież za wiele miejsca na nie nie ma w tak cienkim telewizorku
5. tv głównie będzie służył do oglądania telewizji naziemnej cyfrowej z DVBT , bluray i pliki z usb. I tu mam pytanie jaka jest jakość obrazu z DVBT. po prostu nie mam gdzie tego sprawdzić a w sklepach wszedzie mówią że nie ma możliwości podłączyć u nich takiego sygnału
6. czy można do niego podłączyć jakikolwiek dysk przenośny 2.5" czy musi być to dysk konkretnego producenta i dany model. I jakiej pojemności największy dysk juz ktoś podłączył. w sklepach mówiono mi że mogą wystąpić problemy z 1T i więcej z powodu zasilania przez USB. jak to z tym jest?
7. jak jest w tym modelu z podświetleniem led. czy też tak jak w samsungu jest widoczny cloudingczy czy w sonym tego nie ma. w sklepie nie ma szans na sprawdzenie tego
8. wiadomo że można sobie nagrywać programy na dysk USB z DVBT. czy taka możliwość też jest jeżeli chodzi o tuner satelitarny?
9. proszę o sprawdzenie czy z przeglądarki można uruchomić stacje tuba.fm i słuchać wybranej stacji
10. czy jest możliwość zmiany czcionki i podświetlenia jej podczas oglądania filmów z napisami
11. czy działa podłączona przez usb klawiatura do wpisywania tekstu zamiast wybierania literek z pilota

Jeżeli ktoś ma ten model i mógłby się wypowiedzieć na te tematy byłbym bardzo wdzięczny.


Jeszcze jestem otwarty na inne propozycje dotyczące konkretnego modelu i nie koniecznie musi to być sony. Generalnie nie zależy mi na 3D. Wolę by tv miał tuner sat wbudowany.TV będzie głównie oglądany wieczorami.Czy porównywał ktoś ex725 z Panasonic TX-L42E30E pod względem obrazu, który jest przecież najważniejszy. Myślę również o zakupie konsoli w przyszłości. jeszcze nie wiem czy Xbox czy ps3.czy ma to jakieś znaczenie jaka konsola będzie podłączona to tv pod względem współpracy?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry