Nowa seria 8 (8404H)

Waldorff

Member
muchomorek napisał:
A może chodzi o packet bitstream. Szukajcie po googlach takiej czegoś jak "mpeg4 modifier" może pomoże. Nie trzeba transkodować całego filmu na szczęście. Kiedyś miałem takie yakumo z taka przypadłością i ten sofcik pomagał. A napisy to żadne nie chodzą? Przecież podobno obsługuje srt...

Dobry pomysł, może to zaskoczy skoro Philips olewa tą działkę... Sprawdzę jak tylko zmienię pendrive'a na nowego, bo starego nawet nie podłączam.
 

g-p

New member
cosmo1 napisał:
Cały czas się bawię :) szkoda tylko, że nie czyta napisów i mkv :(
Ogólnie - skoro masz NetTV to znaczy, że ze strony routera wszystko ok. TV w sieci nie zobaczysz - to on ma widzieć pliki udostępnione na kompie. Wtedy Przeglądaj PC z menu głównego i oglądasz :) Oczywiście wcześniej - zgodnie ze standardem DLNA - musisz uruchomić na kompie serwer multimedialny. Coś takiego ma wbudowany Windows Media Player, ale jakiś taki nieporęczny jest, dlatego swoją przygodę z DLNA zacząłem od SimpleCenter (wkrótce będzie PS3 Media Share). Nero też jest ok. Krótko mówiąc - udostępniasz pliki i foldery za pośrednictwem takiego serwerka i siedząc przed TV pilotem wybierasz co ma lecieć. U mnie z kompa również nie widać TV i tak to ma chyba działać :)
Skoro u Ciebie działa i mówisz, że nie widać TV w sieci, to pewnie tak ma być. Jednak myślę, że mój problem leży po stronie systemu. Nie udało mi się uruchomić usługi strumieniowego udostępniania multimediów. W Windows Media Player nie można zaznaczyć tej opcji w ogóle. Ten system tak już chyba ma. Walczę z tym już któryś dzień, ale bez skutku. Jak coś wykombinuję to podzielę się uwagami.
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
g-p napisał:
Nie udało mi się uruchomić usługi strumieniowego udostępniania multimediów. W Windows Media Player nie można zaznaczyć tej opcji w ogóle. Ten system tak już chyba ma. Walczę z tym już któryś dzień, ale bez skutku. Jak coś wykombinuję to podzielę się uwagami.

Prawdopodobnie masz po prostu wyłączone udostępnianie plików w sieci - ogólnie WMP to porażka wg mnie. Też miałem z nim problemy - ale zdecydowanie spróbuj SimpleCenter - to darmowy serwer multimedialny i banalnie prosty w obsłudze. Poza tym w porównaniu do WMP jest baardzo wygodny - ja tylko jego używam. Jeśli nawet z nim będziesz miał problem w udostępnieniu plików, to może blokuje Ci firewall. Jak coś to pytaj :)
 

g-p

New member
cosmo1 napisał:
Prawdopodobnie masz po prostu wyłączone udostępnianie plików w sieci - ogólnie WMP to porażka wg mnie. Też miałem z nim problemy - ale zdecydowanie spróbuj SimpleCenter - to darmowy serwer multimedialny i banalnie prosty w obsłudze. Poza tym w porównaniu do WMP jest baardzo wygodny - ja tylko jego używam. Jeśli nawet z nim będziesz miał problem w udostępnieniu plików, to może blokuje Ci firewall. Jak coś to pytaj :)
Udostępnianie plików jest włączone i działa ale to nie od tego zależy. Tak jak napisałem, problem leży po stronie systemu (Windows Server 2008 ). Przekopałem już cały technet i różne fora i piszą tam, że faktycznie w tym systemie jest problem z przesyłaniem multimediów strumieniowo a Windows Media Player ma nieaktywną opcję udostępniania. Dziwne to trochę ale co zrobić... SimpleMedia i wielu innych serwerów już próbowałem. Niestety nic to nie da z powodu, o którym wpomniałem wcześniej.
 

zbylek

New member
Nowa wersja oprogramowania do 8404 -v.000.026.066.000

Witam

Ja posiadam 37PFL8404. Pozdrawiam wszystkich użytkowników.

Pojawiła się nowa wersja oprogramowania:
Wersja: 000.026.066.000, Plik ZIP, 42.64 MB, 2009-11-20
Q5481_0. 26.66.0

Zmiany:
Q5481_0. 26.66.0
 When „EasyLink‟ feature is switched off in the TV menu, the channel number or name
OSDs will not be displayed or display as „undefined format‟ when switching to external
inputs or TV channels.
 Channel preset/position are shifted by +1 after performing cable installation with UPC
network. (Only applicable to country, Netherland)
 Improvement of the network connectivity with some routers, e.g. Zyxel models. (Only
applicable for Net TV models)
 The IP-EPG is not displaying the scheduled broadcast programme (empty) after updating
the TV software to version 26.58.5. (Only applicable for Net TV models)
Mam pytanie. Czy u was też telewizor nie wykrywa nowej wersji oprogramowania. Bo ja za każdym razem mimo, że go mam podłączonego do Neta to musze ściągać i ładować ręcznie.
Ktoś już testował co dokładnie wprowadza nowe oprogramowanie oprócz tego co podał Philips?

Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

dragons87

New member
PiotrM_ napisał:
Testowałem dysk zewnętrzny 2,5" o pojemności 120GB (FAT32).
Zawartość dysku przeczytana została w całości.
Jednak pliki większe niż 2GB, które odtwarzały się na komputerze z tego dysku, nie odtwarzały się na tym TV.
Pliki co prawda zobaczy, ale niektore klatkuja, a i tylko xvidy i dvix :) Mozna zapomniec o innych formatach xD Owszem pliki 2gb i wiecej nie odtwarza tv :) Jednak zauwazylem ze przed wgraniem nowego softu, tylko garstka filmow mi sie wogole odtwarzala :)

Na odtwarzanie reszty plikow mam 4 sposoby :)
1) PS3 - jednak on nie odtwarza all formatow, ale za to mozna ogladac filmy HD - ciekawe ile pradu wcina xD
2) podlaczyc do pc - ale nie wiem czy moj pc pociagnie :) pozatym patrzac na pobor pradu lepiej sobie darowac :) - moj pewnie ze 100W wcina, ale patrzac na inne opcje to sie nie kalkuluje xD
3) podlaczyc laptopa - przez hdmi, i analogiem lub hdmi do amplitunera i szafa gra xD
4) podl. dvd, bd lub http://www.proline.pl/sklep.php?n=asus-play-hdp-r1-nagrodzony <- jeszcze nie jest doskonaly, ale mimo wszystko na testach wypadl swietnie :) - ponoc <10W wcina :)

Wiec generalnie sklanialbym sie przy 4, a 1 i 3 to okazyjnie jak ktos wpadnie :)

Btw, wydaje mi sie ze jak ktos ma dysk przenosny (ja mam 80gb narazie) to nie potrzebuje bawic sie w NetTV czy DNSL (czy jak to sie tam zwie xD)
Mnie glownie zalezalo na Ambilight -cie i nie zawiodlem sie, musze tylko sciane na bialo pomalowac bo mnie szlak trafia xD

P.S. uzywalem dysku 2.5" NTFS wiec chyba niema roznicy :)

Edit:
zbylek napisał:
Witam

Ja posiadam 37PFL8404. Pozdrawiam wszystkich użytkowników.

Pojawiła się nowa wersja oprogramowania:
Wersja: 000.026.066.000, Plik ZIP, 42.64 MB, 2009-11-20

Zmiany:

Mam pytanie. Czy u was też telewizor nie wykrywa nowej wersji oprogramowania. Bo ja za każdym razem mimo, że go mam podłączonego do Neta to musze ściągać i ładować ręcznie.
Ktoś już testował co dokładnie wprowadza nowe oprogramowanie oprócz tego co podał Philips?

Pozdro.

Są jakies zmiany? Moze Sceana naprawili?^^ bo to chyba nie dzialalo :)

Co do sciagania softu to ja recznie przez pc sciagalem, na dysk i tv sam wykrywal :)

Pozdro :)
 
Ostatnia edycja:

zbylek

New member
Są jakies zmiany? Moze Sceana naprawili?^^ bo to chyba nie dzialalo :)

Co do sciagania softu to ja recznie przez pc sciagalem, na dysk i tv sam wykrywal :)

Pozdro :)
U mnie w scenea pojawia się zdjecie motyla wiec pewnie działa. O co w tym chodzi to nie wiem. Ale właśnie mi się firmware ściaga i zobacze co ulepszyli :D.

Co do wykrywanie u mnie też to robi tylko chciałem pominąć ściąganie na dysk i chciałem zrobić aktualizację bezpośrednio przez tv podłączonego do neta.
 

zbylek

New member
Nowe Oprogramowanie

Witam

Przetestowałem czesciowo oprogramowanie i zmian zauważyłem prawie w ogóle jednakże:
- z dobrych:
1. W Net TV zmniejszyła się denerwująca kłódka - zamiast wywalona na pół ekranu to jest jakieś 10 razy mniejsza.
2. Wydaje się mnie że w menu ikonki są jakby wyraźniejsze ale pewny nie jestem.


- ze złych:
1. Po aktualizacji nie moge sie zalogować na konto youtube i po rejestracji wywala mi ze jest zalogowany użytkownik "ceUnavi..." Napisałem juz do Philipsa ze chałe wypuścili.
2. Co do poprawy szybkości działania to tu jest sprawa dyskusyjna - ja tam szybkości nie zauważyłem.

Wynika z tego ze ze zmian nie zrobili prawie nic.:???:
 

Markko

New member
Soft od maja 2009 wychodzi regularnie raz na miesiąc. Moim zdaniem często. Zmiany za każdym razem są małe, ale cały czas do przodu jesli chodzi o szybkość menu czy wydajność odtwarzania filmów divx. Soft z czerwca w porównaniu z tym co jest dziś był bardzo mułowaty, słabo zoptymalizowany.
 

Waldorff

Member
Mam soft z sierpnia, myślicie, że warto aktualizować? Sciągnąłem już ten z 20 listopada, ale czasem aktualizacja potrafi sporo namieszać i nie wiem czy warto skoro zmiany są drobne.
 

jaskol

New member
Waldorff napisał:
Mam soft z sierpnia, myślicie, że warto aktualizować? Sciągnąłem już ten z 20 listopada, ale czasem aktualizacja potrafi sporo namieszać i nie wiem czy warto skoro zmiany są drobne.
Miałem soft z końca lipca, teraz wgrałem z 20.XI i jest OK.
Doszła SCENA, filmy dvix i xvid oraz MP4 (rozdz. 1080) chodzą lepiej
- żadnych problemów nie zauważyłem
 

ultimate

New member
Mam i sie bawię! Regulacja kolorów?

Dzięki kolegom i ich opiniom mam ten model i już się drugi dzień bawię. Jeszcze raz dzięki!
Jak na razie wszystko się "samo" fajnie poinstalowało, NetTV mnie zaskoczył funkcjonalnością bo myśałem że to bajer reklamowy a więc niedopracowany.
Pilot nieco rozczarowuje: klawisze "tępe" ale z wyraźnym skokiem.
Moja pytanie brzmi: czy i jak można regulować nasycenie poszczególnych kolorów RGB? Szczególnie czerwony zbyt blisko leży różowego, nie jest nasycony jak powienien.

Pozdr.
ultimate
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
hmm nie wiem jak wcześniej było u Was, ale u mnie ostatnia aktualizacja dodała fajny przewodnik po programach pod przyciskiem Guide na pilocie :) szkoda, że póki co nie rozpoznaje np. Polsatu, ale to świetny krok do przodu wg mnie.
 
Ostatnia edycja:

rafi.c1

New member
cosmo1 napisał:
Nie obsługuje i podobno z założenia nigdy nie miał obsługiwać... ale da się to łatwo obejść:) AVI ReComp i każdy film ma napisy :)

Cosmo1 - właśnie ściągnąłem ten programik i tak nie bardzo mogę sobie poradzić. czy mógłbyś w kilku punktach napisać po kolei co i jak. Z góry bardzo dziękuję. pozdrawiam
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
rafi.c1 napisał:
Cosmo1 - właśnie ściągnąłem ten programik i tak nie bardzo mogę sobie poradzić. czy mógłbyś w kilku punktach napisać po kolei co i jak. Z góry bardzo dziękuję. pozdrawiam

Jak rozumiem mówisz o AviRecomp :) Krótko - dodajesz plik z filmem (otwórz AVI) i wskazujesz miejsce zapisu (zapis AVI). W zakładce dodatki włączasz napisy i zaznaczasz autoładowanie (za pierwszym razem być może będziesz musiał wskazać plik z napisami do filmu, który chcesz połączyć). W ustawieniach zaznacz: Użyj trybu Turbo i Usuń pliki tymczasowe.
Następnie w zakładce Kolejka klikasz Dodaj pracę (można kilka) a następnie Start.
Gdy program skończy konwersję w zakładce Kolejka, w kolumnie Status będziesz miał oznaczenie - gotowe.
Nowe pliki są zapisywane z identyczną nazwą jak źródłowe z dodatkiem _arc.

Aktualnie szukam czym dodam napisy do plików mp4 :)
po pewnych konwersjach mkv (w innym programie) udało mi się przez chwilę odtworzyć dźwięk z mkv, niestety po kilku sekundach zaczął się strasznie rwać - obrazu nie było... ale szukam dalej :)
 
Ostatnia edycja:

Waldorff

Member
Chciałem wrócić do problemu z działaniem opcji Autoformat na HDMI z NBOXA. Uaktualniłem softa, bo myślałem, że może pomoże... nie pomogło.... Zadzwoniłem do Biura Obsługi z "N".... oczywiście też nic to nie dało. Co jest z tym Autoformatowaniem, skoro na kablówce działa, a na N-ce już nie, chociaż wczoraj mi działało??? Jak to wygląda u Was?
 

zbylek

New member
Witam

Mam pytanko. Czy jak korzystacie z Net TV a dokladnie serwisu YouTube to czy możecie wejsc w zakładke Ulubione i Subskrypcje. Bo u mnie jest tak ze jak klikam to zaczyna ladowac i nie laduje.
 
Do góry