Nowa seria 8 (8404H)

mangushd

New member
Jesli podlaczyles tuner albo dvd przez hdmi to wyprowadz z tv dzwiek do amplitunera i nie bedziesz mial imput laga. tv ma cyfrowe wyjscie dzwieku uwzgledniajace opoznienie obrazu.
w innym przypadku laga mozna pozbyc sie wylaczajac 100hz picture perfect

dodam ze ten lag nie jest spowodowany zle napisanym softem tylko tym ze obrobka obrazu przez procesor wymaga czasu.
 
Ostatnia edycja:

mlody99

New member
8404h HDMI śnieżenie

Witam,
nie mam już siły szukając przyczyny może ktoś z Was spotkał się z tym problemem. :confused: Podłączyłem 8404 z PS3 za pomocą HDMI (1.8m). Wykryta została rozdzielczość 1080p. Przez kilka miesięcy było wszystko ok, do czasu (przypuszczam którejś aktualizacji PSa lub TV). W większości gier w losowych przypadkach pojawia się*informacja "Nieprawidłowy format wideo" lub pojawia się czarny obraz na 2-3s i wraca do gry. Dodatkowo efekt "śnieżenia" najlepiej widoczny na czarnym tle najczęściej po wejściu/wyjściu z gry lub przy przejściach np. misji (pewnie jakaś negocjacja trybu wideo). Natomiast po zmianie trybu HDMI w PS3 na 720p ten problem nie występuje. Testowane gry to z reguły 720p ale i jeden tytuł 1080p. Przełączałem również PSa na różne porty HDMI w TV.
Kontaktowałem się z serwisem Philips ale skończyło się*na propozycji odesłania TV. Zastanawiam się czy przyczyną może być kabel? Czy może ktoś z Was miał podobne problemy? Nie chciałbym się go pozbywać bez powodu.

Z góry dziękuję za pomoc.
 

michalmichalmic

New member
Czern w 8404 i w we wszystkich tv z matrycami 42 i 47 cali produkcji lg-philips jest naprawde słabiutka w porownaniu z tv z matryca spva sony-samsung 40 i 46 cali i to jest uwarunkowane technologicznie. Ostatnio matryce sharp 10gen w tv sharp 600 i 700 oraz philips 40 i 46cali daja dobra czern na rowni z spva. Sam kiedys nie bylem zorientowany i kupilem lg6000 42cale i odczulem to na wlasnej skorze. Z lg to tylko seria lh9000 z local dimmin a pozostale zapomnij. Na dole link do pomiarow jedynego wiarygodnego kontrast ANSI czyli czarnobiała szachownica i przylorzony miernik kontrasu pomiedzy czarnymi i bialymi polami do panelu.

http://www.digitalversus.com/duels.p...&p2=5516&ph=14

Napisane w dwoch watkach.
 

vasyndrom

New member
mlody99 napisał:
Witam,
nie mam już siły szukając przyczyny może ktoś z Was spotkał się z tym problemem. :confused: Podłączyłem 8404 z PS3 za pomocą HDMI (1.8m). Wykryta została rozdzielczość 1080p. Przez kilka miesięcy było wszystko ok, do czasu (przypuszczam którejś aktualizacji PSa lub TV). W większości gier w losowych przypadkach pojawia się*informacja "Nieprawidłowy format wideo" lub pojawia się czarny obraz na 2-3s i wraca do gry. Dodatkowo efekt "śnieżenia" najlepiej widoczny na czarnym tle najczęściej po wejściu/wyjściu z gry lub przy przejściach np. misji (pewnie jakaś negocjacja trybu wideo). Natomiast po zmianie trybu HDMI w PS3 na 720p ten problem nie występuje. Testowane gry to z reguły 720p ale i jeden tytuł 1080p. Przełączałem również PSa na różne porty HDMI w TV.
Kontaktowałem się z serwisem Philips ale skończyło się*na propozycji odesłania TV. Zastanawiam się czy przyczyną może być kabel? Czy może ktoś z Was miał podobne problemy? Nie chciałbym się go pozbywać bez powodu.

Z góry dziękuję za pomoc.

tez doswiadczylem tego problemu, i winowajca w moim przypadku byl kabel po wymianie na nowy problem ustapil.
 

Markko

New member
mlody99 napisał:
Witam,
nie mam już siły szukając przyczyny może ktoś z Was spotkał się z tym problemem. :confused: Podłączyłem 8404 z PS3 za pomocą HDMI (1.8m). Wykryta została rozdzielczość 1080p. Przez kilka miesięcy było wszystko ok, do czasu (przypuszczam którejś aktualizacji PSa lub TV). W większości gier w losowych przypadkach pojawia się*informacja "Nieprawidłowy format wideo" lub pojawia się czarny obraz na 2-3s i wraca do gry. Dodatkowo efekt "śnieżenia" najlepiej widoczny na czarnym tle najczęściej po wejściu/wyjściu z gry lub przy przejściach np. misji (pewnie jakaś negocjacja trybu wideo). Natomiast po zmianie trybu HDMI w PS3 na 720p ten problem nie występuje. Testowane gry to z reguły 720p ale i jeden tytuł 1080p. Przełączałem również PSa na różne porty HDMI w TV.
Kontaktowałem się z serwisem Philips ale skończyło się*na propozycji odesłania TV. Zastanawiam się czy przyczyną może być kabel? Czy może ktoś z Was miał podobne problemy? Nie chciałbym się go pozbywać bez powodu.

Z góry dziękuję za pomoc.
Chyba mam to samo. Po którejś aktualizacji się pojawiło. U mnie to są czerwone kropki. Problem rozwiązałem przełączając obraz na 1080i.

Ma ktoś sprawdzone ustawienia dla PS3?? Macie włączony tryb PC? albo ostrość zaawansowaną??
 
Ostatnia edycja:

ultimate

New member
8404 a obsługa dysków przez USB

WItajcie,
Śledzę wątek od dawna, bo "chodzi" za mną ten TV (ver.47"). W przyszłości chciałbym podłączyć do niego przez USB dysk zewnętrzny i w związku z tym mam pytanie, na które nie znalazłem na forum odpowiedzi: czy oprócz pen-drive'ów ktoś testował podłączania do niego dysku? Czy sobie dobrze radzi? W instrukcji jest napisane że obsługuje FAT16, FAT32 i NTFS, a czy ma jakieś ograniczenie co do maksymalnej pojemności dysku?
Z góry dzięki za odpowiedź,
ultimate
 

sornat

Member
Markko napisał:
Chyba mam to samo. Po którejś aktualizacji się pojawiło. U mnie to są czerwone kropki. Problem rozwiązałem przełączając obraz na 1080i.

Ma ktoś sprawdzone ustawienia dla PS3?? Macie włączony tryb PC? albo ostrość zaawansowaną??

ja mam tak samo przy 9604 tzn. sniezenie - musze sprobowac tez z innym kablem...
 

PiotrM_

New member
ultimate napisał:
czy ma jakieś ograniczenie co do maksymalnej pojemności dysku?

Testowałem dysk zewnętrzny 2,5" o pojemności 120GB (FAT32).
Zawartość dysku przeczytana została w całości.
Jednak pliki większe niż 2GB, które odtwarzały się na komputerze z tego dysku, nie odtwarzały się na tym TV.
 

Waldorff

Member
Nie wiem, czy zakładać nowy temat czy też może, aby nie robić bałaganu wstawić to zapytanie tu... No to jednak tu:). Od paru dni mam "N"-kę z recorderem 250GB. Nie wiem czy wcześniej tego nie zauważyłem, bo nie miałem za bardzo czasu tam pogrzebać, ale moje pytanie odnosi się do autoformatu na HDMI1. Na zwykłym sygnale z kablówki funkcja Autoformatu działa ok, czyli gdzie tylko jest trochę panoramy to zaraz telewizor tnie pasy, czasem nawet z logo stacji:) Ale ok, mogę włączyć SuperZoom czy jak to się zowie i mam wszystkie kanały w całej okazałości. Jednak po założeniu "N" i podpięciu kablem HDMI na przykład TVP1 czasem pojawia się na całym ekranie, czasem z pasami po bokach, a czasami z pasami dookoła... Można to zmienić w ustawieniach tunera na "rozciągnij" lub "powiększenie" jednak chciałem pozostawić to Philipsowi jednak tu funkcja Autoformatu nie chce działać... Resolution mam ustawione na 1080i, więc chyba wszystko powinno być ok. Kanały HD są na całym ekranie, chociaż czasem pojawiają się pasy po bokach ale tylko czasami. Pierwszego dnia na HBO zauważyłem pasy po bokach ale po dłuższej chwili TV rozciągnął obraz na całą powierzchnię... teraz nic się nie zmienia. Mam pytanie, czy też tak macie i czy ustawiacie każdy kanał w tunerze na "rozciągnij" lub "powiększenie" czy też załatwia to u Was Philips. Może coś mam źle ustawione to liczę na pomoc. Philips to 42PFL8404. A kabel HDMI to jakaś CabelTech Golden Edition, nie wiem czy ten kabal to jakiś shit czy coś, ale za tą kasę całkiem dobrze wykonany.
 

g-p

New member
Do Waldorff:
U mnie autoformatowaniem zajmuje się TV. Co prawda jest tak jak piszesz, tzn. czasami trwa to dłuższą chwilę, ale TV sobie z tym radzi. Mam turborecorder N z nowym softem i być może jest to zaleta tego softu. Jednak wydaje mi się, że w zwykłych recorderach nie powinno być problemu z autoformatem na tym TV. Dodam, że też mam model 42".

A tak z innej beczki to czy ktoś bawił się już w oglądanie na tym TV filmów z PC przez serwer DLNA. Ja mam z tym problem, gdyż telewizora nie widać w ogóle w sieci. Podłączony jest do routera i do tego samego routera mam podłączonego PC-ta (przez Wi-Fi). TV dostaje adres IP i funkcje internetowe (Net TV) działają prawidłowo. Nie widać go za to w sieci, a co za tym idzie nie można skorzystać z DLNA. Na PC zainstalowany jest Nero Media Home 4, a system to Windows Server 2008. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?
 
Ostatnia edycja:

Waldorff

Member
Tylko, że u mnie nie wiadomo czemu TV nie za bardzo kwapi się aby ten obraz wyskalować na cały ekran, nie wiem czy ktoś nie pogrzebał coś w opcjach ale coś nie idzie... np. TVP2 jest raz na pełnym ekranie a inny program już w mniejszym kwadracie po środku ekranu. A w opcjach mam ustawiony w TV autoformat i nic, więc posiłkuję się funkcją rozciągnij w recorderze, ale wolałbym aby zrobił to TV. Masz jakiś pomysł:)?
 
Ostatnia edycja:

g-p

New member
Na początek możesz spróbować przywrócić ustawienia fabryczne. Może to coś da. Napisz jeszcze jaką masz wersję oprogramowania w TV.
 

Waldorff

Member
Softu w tej chwili już nie dam rady sprawdzić, ale wiem, że pierwszego dnia autoformat działał, bo nawet na Eurosport HD obraz nie był na całym ekranie, a po jakimś czasie telewizor go rozciągnął. Jednak po tym jak 2 dnia spalił się zasilacz i gość z serwisu zabrał tuner i zasilacz, aby sprawdzić winowajcę, przywiózł już dobry zasilacz i ten sam tuner i chyba od wtedy coś się pochachmęciło:)
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
g-p napisał:
A tak z innej beczki to czy ktoś bawił się już w oglądanie na tym TV filmów z PC przez serwer DLNA. Ja mam z tym problem, gdyż telewizora nie widać w ogóle w sieci. Podłączony jest do routera i do tego samego routera mam podłączonego PC-ta (przez Wi-Fi). TV dostaje adres IP i funkcje internetowe (Net TV) działają prawidłowo. Nie widać go za to w sieci, a co za tym idzie nie można skorzystać z DLNA. Na PC zainstalowany jest Nero Media Home 4, a system to Windows Server 2008. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?
Cały czas się bawię :) szkoda tylko, że nie czyta napisów i mkv :(
Ogólnie - skoro masz NetTV to znaczy, że ze strony routera wszystko ok. TV w sieci nie zobaczysz - to on ma widzieć pliki udostępnione na kompie. Wtedy Przeglądaj PC z menu głównego i oglądasz :) Oczywiście wcześniej - zgodnie ze standardem DLNA - musisz uruchomić na kompie serwer multimedialny. Coś takiego ma wbudowany Windows Media Player, ale jakiś taki nieporęczny jest, dlatego swoją przygodę z DLNA zacząłem od SimpleCenter (wkrótce będzie PS3 Media Share). Nero też jest ok. Krótko mówiąc - udostępniasz pliki i foldery za pośrednictwem takiego serwerka i siedząc przed TV pilotem wybierasz co ma lecieć. U mnie z kompa również nie widać TV i tak to ma chyba działać :)
 

Waldorff

Member
cosmo1 napisał:
Cały czas się bawię :) szkoda tylko, że nie czyta napisów i mkv :(
Ogólnie - skoro masz NetTV to znaczy, że ze strony routera wszystko ok. TV w sieci nie zobaczysz - to on ma widzieć pliki udostępnione na kompie. Wtedy Przeglądaj PC z menu głównego i oglądasz :) Oczywiście wcześniej - zgodnie ze standardem DLNA - musisz uruchomić na kompie serwer multimedialny. Coś takiego ma wbudowany Windows Media Player, ale jakiś taki nieporęczny jest, dlatego swoją przygodę z DLNA zacząłem od SimpleCenter (wkrótce będzie PS3 Media Share). Nero też jest ok. Krótko mówiąc - udostępniasz pliki i foldery za pośrednictwem takiego serwerka i siedząc przed TV pilotem wybierasz co ma lecieć. U mnie z kompa również nie widać TV i tak to ma chyba działać :)

Właśnie, a jak jest z Xvidami, bo słyszałem, że DivX idzie bez problemu, ale Xvidy klatkuje ponoć... Jak to jest?
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Waldorff napisał:
Właśnie, a jak jest z Xvidami, bo słyszałem, że DivX idzie bez problemu, ale Xvidy klatkuje ponoć... Jak to jest?

hmm... niestety bywa. Nie przyglądałem się jeszcze jakie typy klatkują, ale niestety można spotkać. Klatkowanie nie jest tragiczne i da się oglądać - przynajmniej krótkie seriale. W Philipsie zapewniali mnie, że kilka spraw będzie poprawione w nowym sofcie, ale nie potrafili powiedzieć kiedy takowy wyjdzie.
 

muchomorek

New member
Waldorff napisał:
Właśnie, a jak jest z Xvidami, bo słyszałem, że DivX idzie bez problemu, ale Xvidy klatkuje ponoć... Jak to jest?
A może chodzi o packet bitstream. Szukajcie po googlach takiej czegoś jak "mpeg4 modifier" może pomoże. Nie trzeba transkodować całego filmu na szczęście. Kiedyś miałem takie yakumo z taka przypadłością i ten sofcik pomagał. A napisy to żadne nie chodzą? Przecież podobno obsługuje srt...
 

ultimate

New member
Cyfrowe wyjście audio

Dzięki bardzo za odpowiedzi o zewn. dysku. Dzięki nim już pojutrze sam sprawdzę, co ten philips potrafi - zamówiony!:)
Mam jeszcze może trochę lamerskie pytanie: czy to straszna wada, że nie ma cyfrowego optycznego wyjścia audio a tylko SPDIF po zwykłym kablu? Bo chyba poza medium to nie ma różnicy w jakości przesyłanego cyfrowego dźwięku?
pozdrawiam
ultimate
 
Do góry