Nowa seria 8 (8404H)

Waldorff

Member
Witam. Dziś rano kurier przywiózł mi tego Filipa:) Na razie jeszcze nawet go nie odpaliłem, bo remonty w domu jeszcze trwają, jedyne co to przeprowadziłem "obdukcję" czy aby kurier po drodze za bardzo nie żużlował:). Stan zewnętrzny na razie określam jako ok. Trzeba przyznać, że jest to jednak kawałek ekranu i powierzchni trochę zajmie:) Jutro mam wolne to wieczorem zbadam sprawę dogłębniej. Wiecie może jak sprawdzić datę produkcji, bo w Samsungach na tylnej naklejce znamionowej zawsze było coś takiego jak rok i miesiąc wyprodukowania a tu nie zauważyłem, aha i czy jest tu też coś takiego jak tryb serwisowy i czy jest podana suma godzin przez którą panel działał? Nie to abym nie wierzył, że TV jest nowy, chociaż różne cuda się zdarzają, ale z czystej ciekawości, wiecie może czy jest taki odpowiednik tego tak jak ma to miejsce w Samsungach?
 

tomaszek25

New member
M82 tak, mam go już od ponad 3 tygodni i nie uważam, że to szczyt szczytów. Kąty trochę mnie denerwują bo tv mam na dłuższej ścianie prostokątnego pokoju i zzmieniając często miejsce oglądani muszę wahlować uchwytem. Ale da się z tym żyć. Byłem ciekawy ambilightu i nie żałuję tej funkcji. Dżwięk ok, obraz przez dekoder hd jest przyzwoity. Teściom kupiłem taki sam tv (u nich po analogu z kablówki) obraz już do oglądania z min 3 metrów bo widać piksele.
 
Ostatnia edycja:

Waldorff

Member
Pierwsze odpalenie 8404

Pierwsze wrażenia:

Telewizor mam od 3 dni, ale ponieważ mam spory remont nie miałem okazji go w tym czasie odpalić. Różnie jest z transportem, więc postanowiłem jednak zobaczyć co w trawie piszczy i jakieś 2 godziny temu złożyłem sprzęt i tak:

Z montażem poszło błyskawicznie, kablówka podłączona, kanały wyszukane, ustawienia zapisane. Zarzuciłem pierwszy lepszy wyszukany kanał-nie jest źle, myślałem nawet ,że będzie gorzej. Obraz całkiem dobrze skalowany, kolory jak na rozciągnięty sygnał PAL trzymają się kupy i są całkiem niezłe. Po drugie dźwięk, w celach szybkiego testu Bass ustawiłem na max i przełączyłem na Vivę chyba, dałem na maxa i muszę powiedzieć, że całkiem przyzwoicie. Efekt "teatru telewizji" zupełnie mi nie przeszkadza. Przypomina to grę komputerową na mocnej karcie graficznej, gdzie ilość FPS sporo przekracza 30/sekundę. Przypuszczam, że nie będę wyłączał tej opcji, nie jest źle. Co do "duszków" i smug... w poprzednim TV, który w chwili zakupu był tylko 800 zł tańszy od tego Philipsa, a mianowicie 29 calowym LG 100 Hz CRT z dużą ilością jak na tamte czasy bajerów, smużenie podczas oglądania Snookera było niesłychane, uderzona bila wyglądała jak meteoryt, nie wiem czy telewizor miał jakąś wadę, ale w porównaniu do Philipsa to niebo a ziemia. Nie pieje tu z zachwytu nad tym TV, bo wiem, że są lepsze, ale są też i gorsze. Jak dla mnie, jak na razie telewizor ten zasługuje przynajmniej na dobrą ocenę.
Aha, Ambilight - świetna sprawa i na pewno nie jest to tylko przysłowiowy bajer, chwila oglądania z załączonym podświetleniem, a następnie wyłączenie go.... i czegoś już brakuje.
 
Ostatnia edycja:

PioterW

New member
Ambilight fajna rzecz - zwłaszcza jak jest ustawiony na zmienne barwy i "przedłuża" obraz

Trochę dziwnie syświetla się obraz na niektórych programach z UPC przez HDMI - dużo fajniej wygląda np. TVP1 przez antenę, niż z dekodera, ale to chyba nie jest sprawa samego telewizora.

Co ciekawe smużenie pojawia sie u mnie tylko na kanałach HD przy zbyt wyśrubowanych ustawieniach polepszaczy obrazu - na zwykłych ustawieniach nawet jak Adamek okładal Gołotę, nie było żadnych śladów po rękawicach (na ekranie, bo na twarzy zostały ;) )
 

kac11

New member
m82 napisał:
Witam, stałem się szczęśliwym posiadaczem 8404 :)

Mam takie pytanie, czy da się jakoś skrócić dostęp do opcji "Wyłącznika czasowego"? Wchodzenie w menu, funkcje itp. jest troszkę upierdliwe :) (takie przyzwyczajenie ze starego telewizora).
Czemu nie zrobili jednego przycisku do wyłącznika czasowego?Myślę że bardzo by się przydał, ja używam codziennie wyłącznika i brnięcie przez menu strasznie mnie drażni...
A mój 8604 jest po prostu super!:)
 
Ostatnia edycja:

tomek242

New member
Witam!
Cena zrobiła się przystęna, więc zamówiłem Philka 32 cale. Przeczytałem cały wątek, więc myślę że nie będę żałował. Na razie będzie współpracował z C+ ale bez HD, od grudnia C+ i nowy dekoder HD. Zobaczymy:)
 

tomaszek25

New member
Czy bawił się ktoś z Was (posiadaczy upc) wprowadzaniem kodu z pilota urządzenia mediabox hd philips do tv 8404? Jeśli tak to jaki jest kod i czy coś zmienia na korzyść?
 

Waldorff

Member
tomek242 napisał:
Witam!
Cena zrobiła się przystęna, więc zamówiłem Philka 32 cale. Przeczytałem cały wątek, więc myślę że nie będę żałował. Na razie będzie współpracował z C+ ale bez HD, od grudnia C+ i nowy dekoder HD. Zobaczymy:)

Myślę, że będziesz zadowolony ze sprzętu. Ja jak na razie, po około 3 dniach użytkowania nie mogę zbytnio na sprzęt narzekać, pomimo tego, że obraz idzie ze zwykłej kablówki. Jest tak jak w wypadku zwykłego TV, jeśli kiedyś oglądałeś jakiś kanał i miał on kiepską jakość tu będzie dokładnie tak samo.
 

cortez1980

New member
Kupiłem ten TV 4 dni temu - 37", z pierwszych obserwacji:

-obudowa - to był jak dla mnie spory minus w porównaniu z Samsungiem B650 lub telewizorami LG, jakoś nie byłem przekonany do obudowy Phila ale jak juz go wstawiłem do pokoju i pooglądałem to stwierdzam jednak że cienka ramka prezentuje się rewelacyjnie :)

-ambilight - tu niestety nie mogę stwierdzić jak sie będzie prezentował w pełnej okazałości bo TV póki co stoi we wnęce między szafkami (po bokach zaledwie 10 cm luzu), w tyg mam zamiar zrobić małe przemeblowanie tak aby telewizor stał "nie obstawiony" i myślę że wtedy będe mogł zobaczyć jak ambilight rzeczywiście wygląda (póki co i tak stwierdzam że nawet przy dluzszym oglądaniu w ciemnym pokoju przy właczączonej funkcji podświetlania oczy wogole nie bolą i ogląda się naprawdę przyjemnie)

-pilot i obsługa menu- jak dla mnie super, menu przejrzyste i zrobione naprawdę elegancko, pilot wygodny

-obraz- tu tez niestety nie mogę napisac za wiele, w tej chwili posiadam 5 kanałów z anteny balkonowej, TVN i Polsat np wygladają ładnie ale TVP1 i TVP2 juz gorze ale tu akurat to wina sygnału bo na poprzednim TV mialem to samo, w tym tyg będę podłączał eNkę i wtedy dopiero pewnie bede mógł nacieszyc oczy :)
Obraz przetestowalem póki co na filmie puszczonym z DVD i jak dla mnie rewelka :), co do efektu teatru o którym dużo ludzi pisze, faktycznie jest ale można go wyłączyć, z tym że wydaje mi sie że obraz przy właczonym efekcie teatralnym wydaje mi sie duzo lepszy niż z wyłączonym, mi ten efekt jeszcze trochę przeszkadza, ale oglądam bo żonka stwierdziła ze jej sie tak bardziej podoba i nie ma przebacz :p
Ciekaw jestem kanałów przyrodniczych w HD, w filmie który oglądałem był motyw gdzie kamera leciała tuż nad rzeką, raz sie zblizając raz oddalając a potem przeszła na widok od przodu, przy włączonym "efekcie teatru" widok po prostu mnie powalił, miałem wrazenie że woda wyleje się zaraz z telewizora :D


Ogólnie póki co jestem bardzo zadowowlony, zobaczę jeszcze jak to będzie wyglądało po podłączeniu TV cyfrowej i przestwieniu mebli w celu pełnego wykorzystania ambiligta, ale powinno być tylko lepiej :)


aha jest jeden minus :/, TV z tego co zauważyłem nie czyta napisów przy podłączeniu przez USB i troszkę rwie, jest jakaś aktualizacja która by to poprawiła?
 
Ostatnia edycja:

PiotrM_

New member
cortez1980 napisał:
w tyg mam zamiar zrobić małe przemeblowanie tak aby telewizor stał "nie obstawiony" i myślę że wtedy będe mogł zobaczyć jak ambilight rzeczywiście wygląda

polecam tak zrobić, bo warto.....efekt, gdy np. scena rozgrywa się podczas burzy jest rewelacyjny - podświetlenie miga wówczas dynamicznie w takt uderzeń piorunów, co niesamowicie uatrakcyjnia odbiór.

cortez1980 napisał:
-pilot i obsługa menu- jak dla mnie super, menu przejrzyste i zrobione naprawdę elegancko, pilot wygodny


co ciekawe, miałem okazję trzymać w ręku pilota od modelu 5604 , który jest niemal identyczny jak ten od 8404 i wydał ten pierwszy wydał mi się lepszy: jest matowy zamiast błyszczący, oraz znacznie lżejszy, ale to już sprawa subiektywna.

cortez1980 napisał:
-obraz- tu tez niestety nie mogę napisac za wiele, w tej chwili posiadam 5 kanałów z anteny balkonowej, TVN i Polsat np wygladają ładnie ale TVP1 i TVP2 juz gorze

u mnie programy "lecą" też z nadajników naziemnych, ale cyfrowo (DVB-T), obraz naprawdę bajka.


cortez1980 napisał:
aha jest jeden minus :/, TV z tego co zauważyłem nie czyta napisów przy podłączeniu przez USB i troszkę rwie, jest jakaś aktualizacja która by to poprawiła?

Z moim obserwacji wynika, że rwą się materiały avi, zakodowane XVIDem.
Filmy zakodowane DIVXem wszytkie "idą" płynnie. Niestety napisów nie czyta :(
 

PiotrM_

New member
To raczej pytanie do Philipsa.
W moim odczuciu nic się w tym temacie nie zmieni, nie da się raczej napisów dodać softem, jeśli wczesniej nie stworzono takiej możliwości.
Póki co pozostają filmy polskie albo dubbingowane i własne nagrania z kamery
 

ddarekk

New member
PiotrM_ napisał:
To raczej pytanie do Philipsa.
W moim odczuciu nic się w tym temacie nie zmieni, nie da się raczej napisów dodać softem, jeśli wczesniej nie stworzono takiej możliwości.
Póki co pozostają filmy polskie albo dubbingowane i własne nagrania z kamery

Nie tylko polskie i własne.Jak już pisałem gdzieś na forum ,ja poradziłem sobie w ten sposób że przepuściłem film przez Windows Movie Maker i miałem film z napisami (z USB ).
 

dragons87

New member
PiotrM_ napisał:
To raczej pytanie do Philipsa.
W moim odczuciu nic się w tym temacie nie zmieni, nie da się raczej napisów dodać softem, jeśli wczesniej nie stworzono takiej możliwości.
Póki co pozostają filmy polskie albo dubbingowane i własne nagrania z kamery

Lub filmy z lektorem :) Podejrzewam ze raczej reszte filmow (mkv ogm rmvb etc) + tez z napisami trzeba bedzie odtwarzać na pc lub na dvd z usb xD Tak wiec az tak zle nie jest xD Gorzej by bylo jakby tv kiepsko odbieral obraz z pc, jednak z opini wynika ze tak nie jest xD
 
Ostatnia edycja:

tomek242

New member
I telewizorek już wylądował w domku. Z nieścisłości jakie są podane na stronie Philipsa to ten tv ma ambilighta Spectra 2, a nie jak podają na stronie, że Spectra. Na kartonie jest napis "ambilight spectra 2" i diody świecą tak jak powinny w Spectra 2.
 
Do góry