Nowa seria 8 (8404H)

m82

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, mam pytanie, czy odtwarzając film z USB lub z serwera przez DLNA jest możliwość sterowania przez pilot TV głośnością? Bo u mnie to nie działa. :(
 

PiotrM_

New member
m82 napisał:
Panowie, mam pytanie, czy odtwarzając film z USB lub z serwera przez DLNA jest możliwość sterowania przez pilot TV głośnością? Bo u mnie to nie działa. :(

Za pomoca pilota możesz regulowac jedynie głośność wbudowanych głośników (oraz słuchawek) - zarówno z TV jak i USB.
Jeśli masz podłączone kino domowe lub wzmacniacz - takiej regulacji pilot nie realizuje
 

luigi

New member
Waldorff napisał:
Mam nadzieję, że jak odpalę go w domu to nie będę tak narzekał jak kolega Luigi :D:D i że będę od niego bardziej zadowolony, a konkretniej moi rodzice:)
Jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z dobrym lcd to ten Cię zadowoli, ja natomiast czuje się rozczarowany - po prostu wyżej zawiesiłem poprzeczkę (nawiasem mówiąc wystawiłbym mu mocną trókę z plusem).
W przeciwieństwie do PiotraM te wady, które jak on uważa że są wadami w ogóle bym pominą oprócz jednej - wolnego czytania z pendrive'a - bo to u Samsunga chodzi o niebo lepiej.
Z jakością obrazu też bym nie przesadzał, 90 % oglądania to są kanały SD a te wyglądają przeciętnie... całe szczęście że mój ulubiony kanał TVN24 wygląda :shock::shock::shock: wyjątkowo :shock::shock::shock: ładnie!

Kolejna zauważone wady!!!

1.fatalny "input lag" - czy jak go zwał tak zwał, nawet na zwykłych wiadomościach, dźwięk idzie o co najmniej 10 ms za szybko, jako tako ujdzie to z wbudowanych głośników, to już z kina domowego istna katastrofa :(

2. tv dosyć często ma problem z autoformatowaniem po hdmi, pomaga przełączenie i powrót na żądany kanał (czuję że złącze to może nie do końca współgrac z moim tunerem hd - stąd by wynikały moje problemy), kanały z kablówki formatują się błyskawicznie!
 

tomaszek25

New member
Piotrze i M82 dzięki za pomoc. Faktycznie dioda działa :)
Skoro macie takie pojęcie o tym tv to może macie swoje cudowne ustawienia obrazu i wszystkich innych bajerów?
 

m82

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tomaszek ja poprostu przeszedłem przez kreator konfiguracji przy pierwszym uruchomieniu i tak już mi zostało :) choć napewno można by bardziej optymalnie skonfigurować ten TV.
 

panedi

New member
Panowie mam pytanko. Po nacisnieciu na pilocie przycisku "ok" pojawia sie lista kanalow w postaci tabelki. I chodzi o to, ze tak bylo, a jak pogrupowalem i ponazywalem kanaly ta tabelka zniknela. Teraz po nacisnieciu "ok" na pilocie pokazuje brak kanalow "pusto". Gdzie to znalezc w menu i jak wrocic do starego ustawienia.
 

Waldorff

Member
Witam. Okazało się, że jednak można ten telewizor namierzyć... mi się udało i jutro ma dojechać. I tak jak pisał kolega Luigi-rzeczywiście nie miałem ani ja, ani rodzice, kontaktu z telewizorami LCD i będzie to ich pierwszy odbiornik LCD. Mam nadzieję, że będzie właśnie tak jak piszesz, że "ten mnie (a przede wszystkim ich) zadowoli". Ja akurat częściej mam do czynienia z monitorami LCD i co nieco o tej technologii wiem. Rozchodzi mi się o to, że skoro porównujesz ten TV do "dobrych lcd" (podejrzewam, że piszesz o zupełnie innej klasie cenowej) to o czym tu pisać... Sam wiesz, że zawsze będzie jakiś lepszy telewizor, tylko za ile? Dla mnie wydanie około 4000 zł na TV jest już dość dużą kwotą i wydanie jeszcze większej kwoty zaczyna być już przesadą i nie rozchodzi się o to czy mnie stać, czy nie. Dalej już zaczyna się coś co można zauważyć wśród audiofilii, czyli wyszukiwanie drobnych "niuansów" czyli tak po prostu - dziury w całym:D
Zobaczę jutro jak się sprawy mają w realu i modlę się abym nie dołączył do klanu Luigi'ego i nie przeszedł na "ciemną stronę":D Sorry Luigi, naprawdę szkoda mi, że nie jesteś zadowolony z nabytku i tak samo nie chciałbym się na tej maszynie zawieźć. Mam nadzieję, że tak jednak się nie stanie.
 

PiotrM_

New member
m82 napisał:
Tomaszek ja poprostu przeszedłem przez kreator konfiguracji przy pierwszym uruchomieniu i tak już mi zostało :) choć napewno można by bardziej optymalnie skonfigurować ten TV.

mam podobnie i to jest kolejna potężna zaleta tego tv, po prostu nie ma potrzeby niczego więcej dotykać. Nie mają tyle szczęscia posiadacze np. Sharpa LE-700, któzy walczą dzielnie z kalibracją.
 

PioterW

New member
Ustawienie optymalnego obrazu w 8404 w porównaniu z Sharpem (w moim przypadku LE600), to po prostu bajka - po skorzystaniu z asystenta ustawień wystarczy jedynie trochę dostroić i obraz jest super.

Ponieważ nie korzystam z typowego pendriva tylko z czytnika kart SD (grubszy niz typowy pendrive), musiałem dokupić przedłużacz USB, bo gniazdo jest na tyle schowane, że mi się ten czytnik nie mieści - jednak jakość zdjęć wyświetlanych z karty wyjętej z aparatu jest wręcz niesamowita - przy zdjęciach o wysokiej rozdzielczości absolutny brak pikselozy.

Teraz zastanawiam się nad podłączeniem NetTV bez wiercenia dodatkowych dziur i ciągnięcia druta ... znaczy kabla z modemu/routera (jest w innym pokoju) - skoro jest taka opcja, to może fajnie było by ją podłączyć.

:blagam: Telewizor sam nie ma karty Wifi - czy jest jakaś opcja, żeby obyło się bez ciągania kabli? np. zakup jakiegoś odbiornika Wifi podłączanego do telewizora, czy czegoś w tym rodzaju? sorry jeśli to straszliwie lamerskie pytanie, ale jestem absolutnie zielony w temacie sieci bezprzewodowej.
 

PiotrM_

New member
PioterW napisał:
Telewizor sam nie ma karty Wifi - czy jest jakaś opcja, żeby obyło się bez ciągania kabli? np. zakup jakiegoś odbiornika Wifi podłączanego do telewizora, czy czegoś w tym rodzaju? sorry jeśli to straszliwie lamerskie pytanie, ale jestem absolutnie zielony w temacie sieci bezprzewodowej.

Było o tym trochę w tym wątku.
(od postu #174) http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=39716&page=5

Padł pomysł wykorzystania dodatkowego routera w trybie AP klient, ale nie wiem czy ktoś już to przetestował...
 

Zbih

New member
Jak wypada w tym telewizorze czerń na tle konkurencji? Bliżej jej do np sony w4000, sharpa le700 czy może jest gorzej? Byłem w saturnie, ale tam dopatrzeć się czegoś, to trzeba być ślepym.
 

PioterW

New member
Dzięki Piotrze - ten wątek próbowałem przejść, ale poległem po kolejnych dywagacjach na temat cen ;)
W takim razie najpierw podłączę się bezpośrednio do kabla, a potem spróbuje z dwoma routerami Wifi

BTW - czerń, jak czerń - "świeci na czarno" - jak to w LCD
wczoraj na AXN SiFi był jakis film, gdzie ubrani na czarno komandosi chodzili po ciemnych pomieszczeniach przy minimalnym oświetleniu (głównie podczas walki ;) ) i obraz dawał radę, ale na pewno nie można powiedzieć, że czerń "ziała pustką", bo coś tam się jednak świeciło.
Porównania niestety nie mam

pzdr
 

PiotrM_

New member
Zbih napisał:
Jak wypada w tym telewizorze czerń na tle konkurencji? Bliżej jej do np sony w4000, sharpa le700 czy może jest gorzej? Byłem w saturnie, ale tam dopatrzeć się czegoś, to trzeba być ślepym.

Moim zdaniem nie jest to TV dla wyznawców idealnej czerni. Poziom "świecenia czerni" jest relatywnie wysoki. Osobiście oglądam albo przy właczonym świetle, albo przynajmniej z Ambilight i nie przeszkadza mi to zupełnie. Dla lubiących oglądać zupełnie po ciemku, może to być problem.

Nie mam też bezpośredniego porównania tych modeli. Słyszałem jedynie, że Sharpy czy Samsungi potrafią mieć problem z "odcieniem" czerni, który wpada we fiolet lub niebieski. Tutaj tego nie ma, "czerń" jest ciemnoszara bez przebarwień ( i to jest moim zdaniem ważne ).
 

jaskol

New member
Zbih napisał:
Jak wypada w tym telewizorze czerń na tle konkurencji?
Warto dobrze ustawić poziom jasności -wg. mnie nie więcej niz 54, oraz kontrast mniejszy niz 85.
Trochę czasu spędziłem z tablicami do kalibracji obrazu i teraz jestem zadowolony,
chociaz stary Philips CRT był lepszy pod tym względem.

W porownaniu z innymi TV (Samsung B650, Sony) jest porównywalnie
lub lepiej, gdyz LG i Sharp nie miał "czystej" czerni.
 

m82

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tomaszek, rozumiem że już odebrałeś sprzęt i Ci się podoba? :)

Co do przedmówcy odnośnie pendriva i zdjęć, to rzeczywiście warto użyć przedłużacza (ja dostałem kiedyś z jakimś mp3) bo nawet taki zwykły pendrive jak Kingston DataTravel się nie mieści, a lepiej nie uszkodzić gniazda. Jakość zdjęć jest rzeczywiście bardzo dobra :)
 

Zbih

New member
jaskol napisał:
Warto dobrze ustawić poziom jasności -wg. mnie nie więcej niz 54, oraz kontrast mniejszy niz 85.
Trochę czasu spędziłem z tablicami do kalibracji obrazu i teraz jestem zadowolony,
chociaz stary Philips CRT był lepszy pod tym względem.

W porownaniu z innymi TV (Samsung B650, Sony) jest porównywalnie
lub lepiej, gdyz LG i Sharp nie miał "czystej" czerni.
masz na myśli sony w5500? Ma porównywalną lub lepszą czerń od niego? Swoją drogą mogę kpić 37w5500 za 3300 w ratach 0%, Philips wyniósł by mnie jakieś 700zł drożej. Nie ukrywam, że na ambilight jednak mi zależy, mając doświadczenia z 9803h. Ale czy warto.

edit.
hmm .. ten model nie ma ambilight spctra 2, trochę szkoda, w tym momencie chyba jednak padnie na Sony. Czekam jeszcze na odpowiedź w sprawie tej czerni, konkretnie do w/w modelu.

edit:
znalazłem odpowiedź na moje pytanie odnośnie czerni

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=10&ma1=53&mo1=537&p1=5524&ma2=16&mo2=427&p2=4907&ph=14
 
Ostatnia edycja:
Do góry