Nowa Plazma Panasa (S60) na 2013

Taaa, jednak Polska przeważa w malkontentach... Wieczne doszukiwanie się "usterek". Migotanie, buczenie, wpatrywanie się na siłę żeby tylko coś znaleźć. Głowa w odl. 10cm od 50" tv i krzyczy widzę paski... Przecież można paść ze śmiechu...
Proponuję użytkować telewizory zgodnie z przeznaczeniem, tak jak kiedyś.
Buczenia i migotania nie występują. Przynajmniej w moim odczuciu nie są wadą telewizora tylko problemem nadgorliwego użytkownika, a nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
 
@namemartin "Buczenia i migotania nie występują."
Proponuję okulistę i laryngologa, bo co mogę napisać więcej.
Nie mam zamiaru mędrkować w nie swojej dziedzinie więc proponuję żebyś zapytał się jakiegoś elektronika dlaczego niektóre telewizory buczą/piszczą to ci wyjaśni (albo zapytaj na forum elektroda). Swego czasu na pierwszych kartach graficznych serii 8800 piszczały cewki i w zależności od natężenia tego "hałasu" i odbiorcy, jednym to nieco przeszkadzało innych wyraźnie denerwowało. Kumpel ma plazmę Samsunga i ta delikatnie buczy, oczywiście w normalnych warunkach to olewasz bo dźwięki z TV skutecznie to zagłuszają ale jak ogladasz po cichu wieczorem (bo obok dzieciak śpi) to słyszysz to buczenie i jest nieco denerwujące. Migotanie występuje plaźmie i tyle, mniejsze lub większe, dla jednych widoczne lub nie, taka technologia i tyle. Mnie przeszkadza i musiałem odpuścić a chciałem właśnie plazmę (LCD nie chcę pomimo niewątpliwych zalet bo SD nie jest w stanie się zbliżyć do poziomu tego jaki mam na CRT).

Żeby pozostać w temacie, przeglądając na szybko fora internetowe widać że spora część userów czeka na odpowiedź: będzie 50Hz bug czy wyeliminują? Widzę że pesymizm i optymizm mniej więcej na równo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tylko niewielki odsetek ludzi widzi migotanie plazm, fałszywe kontury, bug 50Hz i słyszy głośniejszą pracę . Wówczas technologię plazmową powinni omijać z daleka.
 
@namemartin "Buczenia i migotania nie występują."
Proponuję okulistę i laryngologa, bo co mogę napisać więcej.
Nie mam zamiaru mędrkować w nie swojej dziedzinie więc proponuję żebyś zapytał się jakiegoś elektronika dlaczego niektóre telewizory buczą/piszczą to ci wyjaśni (albo zapytaj na forum elektroda). Swego czasu na pierwszych kartach graficznych serii 8800 piszczały cewki i w zależności od natężenia tego "hałasu" i odbiorcy, jednym to nieco przeszkadzało innych wyraźnie denerwowało. Kumpel ma plazmę Samsunga i ta delikatnie buczy, oczywiście w normalnych warunkach to olewasz bo dźwięki z TV skutecznie to zagłuszają ale jak ogladasz po cichu wieczorem (bo obok dzieciak śpi) to słyszysz to buczenie i jest nieco denerwujące. Migotanie występuje plaźmie i tyle, mniejsze lub większe, dla jednych widoczne lub nie, taka technologia i tyle. Mnie przeszkadza i musiałem odpuścić a chciałem właśnie plazmę (LCD nie chcę pomimo niewątpliwych zalet bo SD nie jest w stanie się zbliżyć do poziomu tego jaki mam na CRT).

Żeby pozostać w temacie, przeglądając na szybko fora internetowe widać że spora część userów czeka na odpowiedź: będzie 50Hz bug czy wyeliminują? Widzę że pesymizm i optymizm mniej więcej na równo.

Jak nie miałeś zamiaru mędrkować to nie trzeba było pisać tego posta...
Wzrok i słuch mam w porządku. Nie potrzebuje wykładu z dziedziny elektroniki, bo od kilkunastu lat się nią zajmuję od czasu do czasu (nieważne). Dokładnie wiem skąd się biorą owe "zjawiska". Nie kupiłeś, Twoja sprawa, decyzja.
Po drugie. Naucz się czytać ze zrozumieniem, później dyskutuj.
Tak, żebyś zrozumiał tym razem. Olewam te wady, bo mi nie przeszkadzają w normalnym użytkowaniu telewizora. Nie wącham, nie przystawiam ucha, nie przytulam telewizora.
 
Nie mam zamiaru odkrywać koła ponownie i tym postem przestaję się udzielać w tym wątku bo swoje odczucia i nadzieje w związku z nową serią zaprezentowałem wcześniej.
piszesz: "Buczenia i migotania nie występują."
A później podpierasz się twierdzeniem że wiesz o co kaman w sprawach technicznych. Czyli wiesz czy nie, skoro piszesz w sposób tak kategoryczny? Oba zjawiska występują i nie ma sensu się spierać, to w jakim stopniu się je odbiera kwestia indywidualna. Tylko nie pisz że to co ma miejsce nie istnieje.

"Proponuję użytkować telewizory zgodnie z przeznaczeniem, tak jak kiedyś."
I ja bym tak chciał, znaczy idę do sklepu kupuję droga zabawkę pod nazwą telewizor i przynajmniej niech połowa tego marketingowego bełkotu będzie zgodna z prawdą. I chciałbym żeby wraz z ceną adekwatnie rosła jakość produktu a na tym polu to często zwykła partyzantka się odbywa.
Gdyby telewizory kupowało się jak gacie to takie fora straszyłyby tylko pustymi działami.
 

TigerInginier

New member
A po kiego grzyba w tych telewizorach ten Touch Pen ? Jakiś kolejny wodotrysk? Ciekawe czy jeszcze polepszy sie coś obraz w tych nowszych plazmach czy tylko bedzie więcej wodotrysków typu wi-fi, kamerka i gadka do telewizora?
A modele S60 to chyba zamiast UT50, U/UT30 ?
 

Pingu

New member
Ten Touch Pen to będzie idealna sprawa w tym TV. Bez niego nie będziesz sobie wyobrażał obsługi TV. Np. Aby zmienić kanał wystarczy wstać z tym długopisem, podejść pod TV i narysować na nim np. 7 i TV odrazu przełączy na kanał 7. Super :)
 

warebel

New member
A ja np. bardzo chetnie zakupie taki TV do firmy, zeby uzywac go rowniez do prowadzenia prezentacji, wiec akurat taka funkcja bedzie dla mnie przydatna. Jedni lubia z TV rozmawiac i machac do niego rekoma, a ja sobie chetnie porysuje na nim wykresy itd. :)
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Ten Touch Pen to będzie idealna sprawa w tym TV. Bez niego nie będziesz sobie wyobrażał obsługi TV. Np. Aby zmienić kanał wystarczy wstać z tym długopisem, podejść pod TV i narysować na nim np. 7 i TV odrazu przełączy na kanał 7. Super :)
To idealna sprawa? A może jeszcze mam zrobić siedem przysiadów ,albo dwadzieścia pompek żeby zmienić kanał?
 
Ostatnia edycja:

czp01

New member
Przy okazji wstąpiłem dzisiaj do media markt i akurat była tam włączona plazma 50" ST50 ( leciał jakis mecz) - wpatrywałem się z bliska i z daleka ale migotania nie znalazłem - no to może ja tego nie widzę a może to też kwestia jakości sygnału. :)
 

Morgan87

New member
Swoją drogą im bliżej nowej serii tym ceny starszej coraz atrakcyjniejsze.
Dziś w MM 50VT50 za ~5700
I to co mnie bardziej zdziwiło, obecna seria GT.
 
@czp01 na zielonej trawce migotania nie zaobserwujesz to widać na jasnych scenach np: popatrz na relację z biegów narciarskich, jak na ekranie jest dużo śniegu

@aquarius74 normalna rzecz, zawsze najwięcej tanieją produkty z najwyższej półki cenowej, bo te sprzedają się w mniejszych ilościach a z czasem moga zalegać, st i gt zapewne na tyle dobrze się sprzedają że nie trzeba popuszczać ceny, która powinna spaść w momencie gdy wrzucą nową serią na sklepy, podobnie było z GT30 która z początku poleciała na tyle nisko że sprzedawała się na pniu
 

czp01

New member
Wczoraj w Media Markt ustaliłem, że nowe plazmy w tym na pewno ST60 a może i S60 będą osiągalne w sprzedaży w dniu 22.03.2013 r. a więc tydzień przed świętami. Cen ostatecznych firma jeszcze nie ustaliła. W Media był za to wystawiony nowy LCD Panasonica ET60 47 cali w cenie 3600 z groszem.
 
Do góry