Nowa plazma do 4000 zł odległość 2,5 - 2,8m

gadi

New member
Witam
Zastanawiam się nad zakupem nowej plazmy i myślę raczej o firmie PANASONIC (albo ???) chociaż mój kolega ma model 42PV70 i po roku mu padła. Naszczęście była na gwarancji i cały panel została wymieniona na nowy.
Odległość od ekranu około 2,5 - 2,8m
Sygnał narazie cyfrowa kablówka, ale możliwa zmiana na N albo +
Pokój nasłoneczniony dosyć mocno, ale są rolety.
Cena do 4000 zł
 

sorbo

New member
Jak powiedzial moj znajomy 42 cale to duzy telewizor 50 cali to kino domowe i taka jest prawda. Przed swietami kupilem 42pv80 polowalem na 50pv8 (szkoda ze nie ma 50pv80) jednak dostepne beda dopiero w styczniu. Moim zdaniem bedziesz zadowolony nie warto inwestowac w Full HD chyba ze masz duzo kasy i chcesz miec wypasione zabawki. Podlaczylem laptopa (HDMI) odpalilem film (HD 720) spokojnie mozna ogladac z 1 m. Zaoszczedzona kase wrzuc na konto albo zainwestuj a za 4-5 lat kupisz 65-70 cali Full Hd z bezprzewodowym przesylem obrazu (nie wiadomo jak to wszystko sie potoczy moze bedzie Super Full HD i jakas nowa technologia juz teraz sa produkty w technologi laserowej - prywatnie uwazam z Panasonic dalej bedzie udoskonalal swoje plazmy i w nich widzi przyszlosc telewizorow)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Oczywiście, że rozmiar ekranu jest względny. 50" oglądane z 5 m da mniejszy efekt, niż 42" oglądane z 3 m. Moim zdaniem, do 3 m z ogonem wystarczy poprzestać na 42". Chyba, że cena nie stanowi problemu.

ArtS :)
 

gadi

New member
PANASONIC TH-42PY85
PANASONIC TH-42PY800P
PANASONIC TH-42PY80P

Czym się one rużnią ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gadi

New member
Widziałem porównanie (Specyfikacja techniczna) ale jak dla kogoś kto mało się zna na TV plazmowych, to one są prawie identycznie. A podobno TH-42PY800 ma zdecydowanie lepszy obraz

Czy TH-42PY85 jest lepszy od TH-42PY80 ?
Czy TH-42PY800 warty jest dopłaty 1500 zł ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
PY85 posiada IFC, czyli inteligentne tworzenie klatek pośrednich. Jednak dziaa to poprawnie tylko z Blu-Ray w trybie 24 klatek na sekundę. Przy normalnym sygnale potrafi narobić więcej szkody, niż pożytku.

PY800 jestlepiej wyposażony, ma lepszy dźwięk i prawdopodobnie obraz również.

Na Twoim miejscu wybrałbym PY80. Gra zapewne niewiele gorzej, jeśli w ogóle gra gorzej, od PY800, a płacenie za IFC, gdy jego wykorzystanie jest mocno ograniczone nie ma chyba sensu.

I na koniec uwaga techniczna. Jeśli chcesz coś dodać do swojej wypowiedzi użyj przycisku Edytuj. :)

ArtS :)
 

gadi

New member
Ciekawe czy jak wejdzie na wiosnę PIONEER 42 FULL HD czy jego cena będzie podobna do ceny Panasonic TH-42PY85 albo Panasonic TH-42PY800
 

gatar

Active member
Bez reklam
gadi napisał:
Ciekawe czy ....
Witam.
Przez analogie ...dzisiaj 42" Panasonic 1024x768 zaczyna się od ok. 2000 zł,
a takowy Pioneer od ok. 6000 zł. Wystarczy troszkę zmusić się i "pomęczyć" oszukiwarki cenowe.
może wystarczy mała analiza, albo ...wizyta u wróżki. ;-)
Najlepszego w Nowym Roku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneer jest Pioneer więc tak tani jak Panasonic z pewnością nie będzie , bo to inna klasa jakości. Zapowiedziany termin wprowadzenia do sprzedaży to lato
/ maj, czerwiec/ 2008 r.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pioneer się ceni, ale rzeczywiście ma za co. Cena na pewno będzie wyższa, jednak pozostaje pytanie o jak dużo.

ArtS :)
 

gadi

New member
Wczoraj byłem w RTV EURO AGD aby zobaczyć jakiegoś PANASA FULL HD. Oczywiście żadnego nie mieli, a wszystkie plazmy jakie tam były miały beznadziejny obraz. Nawet najtańszy LCD grało lepiej od plazmy. sygnał był z jakiejś platformy cyfrowej, ale nie HD.
 

Szymko

New member
gadi napisał:
Wczoraj byłem w RTV EURO AGD aby zobaczyć jakiegoś PANASA FULL HD. Oczywiście żadnego nie mieli, a wszystkie plazmy jakie tam były miały beznadziejny obraz. Nawet najtańszy LCD grało lepiej od plazmy. sygnał był z jakiejś platformy cyfrowej, ale nie HD.

Qrcze... ja też bije sie z myslami co kupić :( Ogladalem PLAZME V80 tez w RTV EURo AGD i obok stał lcd Philips i jak dla mnie mial wyrazniejszy obraz LCD. A lecialo jakies Demo tpu kup telewizje na karte.

Chwalicie wszyscy Plazmy (albo wiekszosc) a czlowiek jak ma cos kupic to naprawde strach w oczach. Dla mnie kwota 3000 to duzo. Stal nie daleko sony kdl-40w400 i ladnie na nim wszystko szlo ale byl podpiety pod jakies firmowe demo z dobrego zrodla.

Ja sie bije z myslami o zakupie th-42pz8 sa juz dostepne od 2500 lepszy kontrast od v80 bo ma 20 000 : 1 i jest Full HD. Brakuje mu za to jakiegos Natural Vision, ktory moze duzo daje moze nie (nie mam jak sprawdzic). Podpinac bede pod satelite wiec jakos sygbalu w miare ok. Bylem juz przekonany a teraz jak zobaczylem jak swieci plazma w RTV Euro to mam znow zagadke i bol glowy :(
 

pruszków

New member
To nie podwyżka, tylko powrót do sugerowanej ceny producenta. A poza tym jak było z dostępnością po tej niższej cenie? Teraz będą do wyboru do koloru.
Mam jednak inne pytanie. 42pv80 a 42py80 czy będą jakiekolwiek różnice przy sygnale SD z cyfry lub N. Proszę nie pisac o BR, przyszłości itp.
Poprostu czy jest nawet bardzo mały sens dopłaty do PY80 przy SD?
 

Szymko

New member
pruszków napisał:
To nie podwyżka, tylko powrót do sugerowanej ceny producenta. A poza tym jak było z dostępnością po tej niższej cenie? Teraz będą do wyboru do koloru.
Mam jednak inne pytanie. 42pv80 a 42py80 czy będą jakiekolwiek różnice przy sygnale SD z cyfry lub N. Proszę nie pisac o BR, przyszłości itp.
Poprostu czy jest nawet bardzo mały sens dopłaty do PY80 przy SD?

Jesli mozna do pytania jeszcze dozucic jeden model
th-42pz8 - jest to Full HD jest w sieci juz od 2525.
W moim przypadku ogladanie bedzie z odleglosci 2,5 metra wiec stosunkowo blisko i dlatego zastanawiam sie czy ne warto jednak wziasc Full HD.
 

gadi

New member
Ja w dalszym ciągu nie jestem zdecydowany, czy plazma czy lcd. Albo nie mają modeli jakie mnie interesują. Jeśli jest coś fajnego np.LCD - SONY40z4500, SAMSUNG LE40A856, LG 42LG7000
PLAZMA - Panasonic TH-42PY800, Panasonic TH-42PY80, Panasonic TH-42PY85 to leciał na nich tylko sygnał HD i mówią że nie mają jak podłączyć zwykłego sygnału. Pozatym prawie wszystkie plazmy były jakoś dziwnie ustawione, tak że nawet najtańsze LCD za 1000 zł grało o wiele ładniej

jaki duzy pokój ? 15m
jaki sygnał? Cyfrowa SD, docelowo N albo CP
jaka odległość od ekranu ? 2,5 - 2.8m
jakie urządzenia do podłączenia- DVD, PC, z czasem DVD BR
jaka klasa cenowa? 4000- 5000 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? Dzień 40% noc 60%
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? Dosyć mocno nasłoneczniony, ale są rolety
ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Jaki masz ulubiony program? sportowe, programy filmowe, informacyjne, naukowe
Jaki masz obecnie telewizor? Philips CRT panorama 32'
Ma stać czy wisieć? Wsieć
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry