Nowa plazma do 4000 zł odległość 2,5 - 2,8m

ArtS007

New member
Bez reklam
Granatowy tekst na czarnym tle nie jest zbyt czytelny, dlatego ustawiłem domyślny kolor i zastosowałem pogrubienie. Proszę ostrożnie stosować kolor w formatowaniu tekstu.

ArtS :)
 

timonek

Member
Bez reklam
gadi napisał:
Ja w dalszym ciągu nie jestem zdecydowany, czy plazma czy lcd. Albo nie mają modeli jakie mnie interesują. Jeśli jest coś fajnego np.LCD - SONY40z4500, SAMSUNG LE40A856, LG 42LG7000
PLAZMA - Panasonic TH-42PY800, Panasonic TH-42PY80, Panasonic TH-42PY85 to leciał na nich tylko sygnał HD i mówią że nie mają jak podłączyć zwykłego sygnału. Pozatym prawie wszystkie plazmy były jakoś dziwnie ustawione, tak że nawet najtańsze LCD za 1000 zł grało o wiele ładniej

Wszystko zalezy od tego co wymagasz od obrazu jak staniesz w skelpie to widac ze w lcd bialy jest bielszy niz w plazmie sam penwie zauwazyles ale to kwestia ustawienia podswietlenia ktore jest na maxa w lcd a jak cos takiego ogladac po ciemku to pomysl bedzie to swiecilo tylko po oczach, tak samo tyczy sie to innyhc parametrow gdzei np. obraz na lcd moze byc zbyt wyostrzony beda wlaczone uklady ktore zwiekszaja kontrast, gdybys tak skalibrowal plazme i lcd to az tak duzych roznic nie bylo by jak sa w sklepie a i w niektorych sytuacjach zwlaszcza podczas ogladania w ciemnosci to plazma poprostu wygra obrazem.
 

gadi

New member
W sklepie MM w BIAŁYMSTOKU stał PANASONIC TH-46PY85 obraz był rozmyty na sygnale z DVD, SD i nawet z Nki HD. Sprzedawca powiedział że jest to wina kabla i nawet nic nie zrobił aby pokazać jak ten TV naprawde gra, bo niema jak go podłączyć. Stoi tak od paru dni i straszy beznadziejnym obrazem potencjalnych nabywców plazm.
 

timonek

Member
Bez reklam
W wielu sklepach tak jest a wystarczy zainwestowac w jeden kabel hdmi do wykorzystania na sklepie i mozna podlaczac co sie chce, tak juz u nas jest ze trudno znalezc sklep gdzie nam dobrez doradza i zechca uskuzyc i cos zaprezentowac jak dziala a nie tylko daja odpowiedz my nie mozemy nie mamy mozliwosci.
 

MaxPayne

New member
Jest to szczera prawda wielu sprzedawców w sklepach nie dla idiotów oraz z saturna są poprostu niedouczeni ludzie z łapanki nie mają pojęcia o czym mówia i co sprzedają ,kontrasty podkręcają na full i twierdzą że super tv a całą wiedze biorą z nalepek które widnieją na tv ....po czym poznać dobrego sprzedawce wystarczy zadać mu dwa konkretne pytania związane z danym modelem i uzyskać dwie konkretne odpowiedzi , ostatnio padłem sprzedawca powiedział młodym ludziom chcącym kupic telewizor że odległość oglądania liczy się w calach czyli 3,5m to 32 do 37" nie więcej ( saturn katowice ) co do obrazu na tv niestety jeden sygnał puszczony na 100 tv podłączony róznymi kablami sama nsuwa sie odpowiedź... ... miłych zakupów.
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Zgadza sie jak sie kiedys zapytalem czy tv po podlaczeniu dvd bedzie odtwrzac pelny obraz czyli dokladnie bez obcinania bokow tlumaczylem juz tak prostym jezykiem i tez wogole nie wiedzial o co mi chodzi, a kiedys uslyszalem jak rozmawial z kupujacym i mowil ze 32 cal eoglada sie z 3 metrow, 40 cali z 4m, a 50 cali z 5m, wiec jak to usyszalem to juz zwatpilem, przy takim zalozeniu to kazdy stwierdzi ze po co wydawac wiecej na wiekszy ekran jak wystarczy kupic mniejszy i siasc blizej.
No ale tak juz jest z niektorymi sprzedawcami poprostu nie sa to ludzie na wlasniwych miejscach bo zatrudnia sie nie osoby co cos wiedza tylko takie aby umialy wcisnac i sprzedac tylko ze to nie buty czy ubranie tutaj trzeba tlumaczyc i cos wiedziec .
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kwestię odległości od ekranu należy interpretować odwrotnie. Nie jestem pewien, czy temu sprzedawcy o to akurat chodziło, ale przybliżona zasada dziesiątki cali na metry w przybliżeniu pokazuje aspekt doboru minimalnego rozmiaru matrycy do oglądania z zadanej odległości. Czyli, że np z 3 m, to minimum 32 cale. A nie na odwrót. W takiej sytuacji spokojnie można sobie sprawić 14" i ogląda na kolanach. Nie śmiałbym się więc tak pochopnie z cudzych wywodów. Musiałbym jednak dokładnie usłyszeć argumentację sprzedawcy, aby ostatecznie wydać ocenę.

ArtS :)
 
Do góry