Niski amplituner?

kosimazaki

New member
Witam,

mam (chyba) dosyć nietypowy problem. Moja szafka TV (której poszukiwania nota bene trwały ok roku i nie zamierzam się z nią rozstawać) ma dosyć wąską "szparkę" na sprzęt :mrgreen: :twisted: Maksymalna wysokość amplitunera, który się tam zmieści to 14 cm. Pobuszowałem trochę w necie, odwiedziłem kilka sklepów osobiście i ręce mi opadły. Większość amplitunerów 5.1 to strasznie wysokie cegły i nijak nie wejdą.

Pytanie - czy ktoś mógłby mi polecić jakieś ciekawe modele "slim"? Przeznaczenie to oglądanie filmów + konsola. Cena do 1500 pln.

Z góry dzięki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najcieńszy jest
104959_rx-d411s_e.jpg

http://www.epinions.com/prices/JVC_...emote_Control/skp_~1/search_string_~rx%20d411
http://www.epinions.com/specs/JVC_RXD411S_110W_x7_HDMI_XM_USB_RECEIVER_Remote_Control
 

HaJaBuSa

New member
Niezbyt dobry pomysł.Bo amplituner się grzeje i potrzebuje wolnej przestrzeni,a ty go chcesz w szparkę wsadzić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale ten sprawdziliśmy i właśnie się nie grzeje. Był wybawieniem dla wielu osób o podobnych "cienkich" potrzebach.
 

kosimazaki

New member
No proszę! Czyli jednak można - niecałe 10 cm wysokości :)

Zauważyłem, że jest bardzo mało opinii w internecie o tym sprzęcie. Czy to dlatego, że jest to w miarę nowy model, czy raczej jest niepoularny? Czy za 1300 pln warto nabyć taki sprzęt? Jak przedstawia się takie cacko w porównaniu z produktami konkurencji w podobnym przedziale cenowym (niestety klocki po 17 cm :() - np YAMAHA RXV 563 lub ONKYO TX-SR 506?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
możesz spokojnie sprawdzić .
Dla Twoich potrzeb możesz być zupełnie spokojny - sprawdź choćby wyposażenie . Jeszcze niedawno kosztował 2499 zł .
Więc nie jest to podrzędna półka.
O ceny pytaj Blackninja
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
411 się nie grzeje, bo jest wykonany w klasie D, co im nawet wyszło. JVC mało sprzedaje ich w Polsce i stąd mała popularność.
 

wlodek11a

New member
Witam mam podobny problem co kosimazaki mój rozmiar szafki na wysokość to max 150 mm, moje pytanie jest czy amplituner JVC RXD411 będzie dobrze współpracował z DVD Pioneer DV 410V, mam jeszcze jeden problem z wyborem kolumn ponieważ z braku miejsca i małej odległości 2,5m słuchania to dobrze żeby były w miarę cienkie i nie duże a zarazem przyzwoicie grały, proszę o poradę, aha cena kolumn do 1500 zł. Wymiary pokoju 12,5 m2
 
Ostatnia edycja:

wlodek11a

New member
niestety głośniki Quadral Quintas 500 nie będą dobre dla mie bo mają Obudowę bass reflex a stać będą przy ścianie gdzieś czytałem że lepiej jakby tego typu głośniki miały odstęp od ściany, a Klipsch F1 nie podobają się mi, przydały by się ciut cieńsze
 

markel06

New member
Niestety dobre głośniki muszą mieć trochę pudła - quadrale i tak nie są głębokie jak na standardy - niektóre fronty mają nawet blisko 35cm np jamo
także będzie problem z jakimiś cieńszymi
Pozdrawiam
 

superbart

New member
Mam pytanko odnośnie tego amplitunera JVC. Chodzi o to, że pobór prądu to 180W, czy to znaczy, że przy konfiguracji 5.1 amplituner podaje max 30W na kanał? Większość amplitunerów ma wiekszy pobór prądu, czy te 180W wytarczy do głośników takich jak np JBL scs178?
Pozdrawiam.
 

alyjen

New member
większość przyzwoitego sprzętu w klasie do 2k pln podaje realnie pomiędzy 40 a 60 na kanał grając w 5.0 (sub i tak będzie aktywny) i jakoś od 80 do 100 lub trochę więcej w stereo (niby z sumowania wyszłoby co innego ale nie zapominajmy o innych tańszych podzespołach użytych w takim sprzęcie)

ten JVC w przeciętnym pomieszczeniu i tak zrobi niezły hałas, tylko nie warto do niego kupować przesadnych kolumn bo i tak nie zagrają tak jak by mogły a łatwo je będzie przesterowaniem zniszczyć

te JBle wyglądają ok, nie wiem na ile problemem jest ich rezystancja 4ohm bo ampli jest pewnie 8+ ewentualnie 6
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jvc poda ~36watt przy obciążeniu wszystkich kanałów, jest to ampli cyfrowy więc ma niższe straty własne. Do SCS178 to aż za dużo :)
 

pepe7

New member
Witam
Chciałbym odświeżyć temat.
Może pojawił sie na rynku jakiś nowy niski amplituner 5.1 godny uwagi.
Byłem zdecydowany na Onkyo 607 ale jak przyszło co do czego okazało sie ze nie mieści sie w szafce.
Kolumny juz wybrane tzn. JAMO S606
Niestety ważnym czynnikiem "pozatechnicznym" jest kolor. Preferowany czarny.
z góry dziekuje za pomoc
 

pepe7

New member
Co sądzicie o MARANTZ NR1501.

Jako uzupełnienie dodam ze przeznaczenie sprzętu to 60% film, 30 % PS3, 10% muza

Pozdr
 
Do góry