News

kini0

New member
Bez reklam
Widzą niczym nieskrępowana zabawę bez żadnych zobowiązań....
Jest to konsola dla zupełnie innego klienta niż PS3 i nie ma sensu ich porównywać.... PlayStation to styl życia, a Wii to tylko konsola:grin:
PS- nie mam PS3 ani Wii więc jestem bezstronny. -ale może wkrótce to się zmieni... śledząc ceny gier na PS3 zauważam coraz mniejszą różnice pomiędzy nią a PC. Burnout Paradise np. jest w tej samej cenie! (allegro). Zaczynam żałować kupna nowego lapa (Acer Aspire 5930) i BD Sony 350....- ile kasy bym zaoszczędził...ehhhh!!!!:(
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
k0val napisał:
Patrząc na kolejne rankingi nasuwa mi się ciągle to samo pytanie co ludzie widzą w tym Wii !?

hahahah.......juz ci mowie - niektorzy nie kupaja konsoli dla odtwarzania BD,grania online, uzywania do czegos tam jeszcze....poprostu dla zabawy....

ja tez kupilem konsole Wii.....! dla zabawy...... tyle ze mojej 7 letniej corki....
i wiesz co ?! -spelnia swoje zadanie w 100% !!!! moja corka ma z nia mase frajdy! ot- ludzie maja poprostu rozne potrzeby......
a jak spodoba jej sie za dwa lata konsola..... to dostanie druga-obojetnie Sony czy jakas inna.....poprostu ma dawac frajde... ot -to wszysko co wymagam od konsoli...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
bardziej ogolne?! to znaczy do kogo?! bo chyba tylko ja odpowiedzialem na pytanie "co ludzie widza w Wii"...
 

Carbon_

New member
Bez reklam
k0val napisał:
a w jakie gry gracie na wii? tennis? czy może są jakieś poważniejsze które wciągają?
Super Mario Galaxy (średnia ocen na GamarRankings po 73 rackach 97,3% !!), Metroid Prime 3 (genialna pozycja), The Legend of Zelda: Twilight Princess, Okami, Mario Kart, ... wkrótce min. Fatal Frame 4 + kilkanaście genialnych gier z GameCuba, jeśli ktoś nie miał tej konsoli.


Jeśli ktoś myśli, że Wii i Ds zostanie pokonane w tej generacji przez jakąkolwiek konsolę to jest bardzo naiwnym człowiekiem. Wii posiada już prawie 50% runku konsol stacjonarnych, a Ds niemal 70% rynku kieszonsolek. Żadne konsola nie zbliży się do dzieci Niny nawet na kilometr :)
 

beamer

Banned
Carbon_ napisał:
Super Mario Galaxy (średnia ocen na GamarRankings po 73 rackach 97,3% !!), Metroid Prime 3 (genialna pozycja), The Legend of Zelda: Twilight Princess, Okami, Mario Kart, ... wkrótce min. Fatal Frame 4 + kilkanaście genialnych gier z GameCuba, jeśli ktoś nie miał tej konsoli.


Jeśli ktoś myśli, że Wii i Ds zostanie pokonane w tej generacji przez jakąkolwiek konsolę to jest bardzo naiwnym człowiekiem. Wii posiada już prawie 50% runku konsol stacjonarnych, a Ds niemal 70% rynku kieszonsolek. Żadne konsola nie zbliży się do dzieci Niny nawet na kilometr :)
Nie do końca. Moim zdaniem Wii nie rywalizuje z PS3 ani Xbox 360. Tak naprawdę Nintendo Wii rywalizuje z PS2 (casual gaming) i jak na razie jest hen, daaaaleko w tyle za tym weteranem Sony (znaaaacznie mniejsza ilość gier, zwłaszcza tych dobrych jakościowo, na Wii dominują bardzo słabej jakości gry z zaledwie kilkoma wyjątkami; znaaaaacznie mniej konsol na rynku - 50 mln vs. 145 mln; dużo mniejsza przystępność cenowa - 99$ vs. 350$).

Wii rzecz jasna sprzedaje się dobrze i jest fajnym produktem, ale raczej już nigdy nie dogoni PS2 (145 mln na chwile obecną), a PS2 i tak nadal fajnie się sprzedaje.

Sony uzyskało też bardzo sprzyjający efekt synergii jednoczesnego programowania na PSP i PS2, dlatego te konsolki przyniosą Sony gruuuube miliardy $$$ dochodu (wszystkie duże gry na PSP będą się pojawiać również na PS2 i ze wzajemnością - koszty idą na pół a Sony zarabia jakby dwa razy!).

Znacznie bardziej udanym produktem jest handheld DS (DSi), który pokonał hanheld'a Sony PSP w stosunku jak 2:1 (99 mln vs. 50 mln, jak na razie).

Także Wii nic na razie nie wygrało i najprawdopodobniej żadnej rywalizacji już nie wygra. Jeszcze raz powtarzam, że PS3 i X360 to nie są konkurenci Wii.

Jeżeli zaś idzie o najnowszą, aktualną dynamikę sprzedaży, jakość oprogramowania oraz aktualny trend w ujęciu bezwzględnym i bez podziału sprzętu na handheld'y, konsole casual oraz "duże" konsole, to globalnie, absolutnie dominuje Playstation 3. To jest najbardziej gorący towar. Ten same ujęcie, tyle że regionalnie wygląda następująco: 1) Japonia dla PS3 (Xbox 360 już pakuje tam walizki, a Wii tylko próbuje dogonić PS2) 2) Europa dla PS3/Wii, z rosnącym znaczeniem PS3, ktorego dynamika sprzedaży od chwili premiery o ok. 40% przyćmiła Xbox 360 3) USA dla Wii z mocną pozycją "rodzimego" MS i Xbox 360, oraz słabszą pozycją PS3.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
beamer napisał:
Nie do końca. Moim zdaniem Wii nie rywalizuje z PS3 ani Xbox 360. (...)Jeszcze raz powtarzam, że PS3 i X360 to nie są konkurenci Wii.
To dlaczego tutaj:

beamer napisał:
Playstation 3 absolutnie już dominuje w Japonii i chyba 9 czy 10 tydzień z rzędu wyraźnie bije Nintendo Wii. (...)
jednak Playstation 3 wyraźnie bije Wii skoro to niby nie są konkurenci? Jaki jest sens pisać o tym w ten sposób?

Pozdrawiam,
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Nie inaczej.., a PS3 rywalizuje z NESem :rolleyes: To ostatnio bardzo modne powiedzenie wśród fanbojów Sony: "PS3 nie konkuruje z Wii". Tak sobie to tłumacz :D

DS sprzedał się już w ponad 100mln, a PSP nie przekroczyło 47 (a nie odpowiednio 99 i 50mln). Ostatnio pojawiła się nowa wersja czyli DSi i znowu psp nie ma nic do powiedzenia (ostatni tydzień to 650k DS oraz 150k PSP). Zresztą nie ma się co dziwić, że ludzie wolą grac w coś nowego pokroju Phoenix Wright niż w odgrzewane kotlety z PS2 sprzedawane na PSP.
 
Ostatnia edycja:

kini0

New member
Bez reklam
dokładnie. PSP nawet nie ma startu do DS'a .... Grafika to ostatnia z rzeczy na którą zwraca uwagę dojrzały gracz. A sprzęt Ninny daje tony miodu!
 

beamer

Banned
Wszystko zależy jak zestawić te konsole.

I. W kategoriach bezwzględnych (jaki kawałek sprzętu do grania jest najbardziej gorącym towarem?) można dowolnie zestawiać w rywalizacji jakiekolwiek konsole (PSP vs. Xbox 360, PS3 vs. Wii etc.). Najbardziej gorącym kawałkiem sprzętu jest Playstation 3 (vide dla przykładu: liczby kliknięć na skapiec.pl; liczba postów i odwiedzin na naszym forum na dziale PS3 vs. liczba postów i odwiedzin na dziale Xbox 360, przy czym kompletnie brak dużych for internetowych poświęconych Wii).

II. Względnie "prawdziwa" (kryterium: klasa sprzętu i konsument docelowy) rywalizacja wygląda jednakże następująco:

1) Sony PSP vs. Nintendo DS (DSi) vs. Apple Ipod Touch (rywalizacja HANDHELD)
2) Nintendo Wii vs. Sony PS2 (rywalizacja CASUAL GAMING)
3) Sony PS3 vs. Microsoft Xbox 360 (rywalizacja HARDCORE GAMING; NEXT-GEN WARS)

Co do liczb, ktore zakwestionował Carbon, to informuję, że posługuję się Wikipedią: DS - 99 mln na dzień 1 marca 2009 r. (http://pl.wikipedia.org/wiki/Nintendo_DS), PSP - 50 mln na dzień 12 lutego 2009 r. (http://pl.wikipedia.org/wiki/PlayStation_Portable).
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
Jeśli chodzi o HANDHELDY to dla mnie Ds to porażka w tym momencie ,grafa jak w komórce albo jeszcze gorsza jeśli chodzi o "miodność" podejrzewam że tu chodzi o ten ekran dotykowy i większą interakcję niż psp to proponuje zobaczyć ipoda touch!Ostatnio wpadł mi w ręce.Grubość to połowa psp slim ,ekran dotykowy(znakomity obraz), czujnik ruchu,wfi(super przeglądarka x100 wygodniej niż na psp), a grafa może spokojnie rywalizować z psp i ps2 a do tego mamy świetny przenośny odtwarzacz muzyki i filmów.Niektóre gry wyglądają znakomicie.Jest masa darmowych z app store a płatne są za 5 euro max(przy tych można naprawde dobrze się bawić)Gdy otrzymamy grę która wykorzystuje czujnik ruchu ,ekran dotykowy a do tego ładnie wygląda mamy coś fajnego czego nigdy nie zoabczymy na psp I DS.Dodam jeszcze że jest do tego toucha masa fajnych aplikacji dzieki którym może stać się niezłym gadżetem naprzykład poziomica ,Ibeer:),wordPAD(polecam filmiki z youtube)Grałem ostatnio w Runneining(taka gra którą biega się placami na 100m na czas ).Na konkurencyjnych platformach możemy pomarzyć o takiej rozrywce.Ten ipod touch kosztuje tyle co najnowsza wersja NDS.A gry są na niego niewyobrażalnie tańsze.Odkąd go posiadam wogle nie dotykałem psp ;) może skuszę się dopiero jak bede miał patapon 2.Apple zapowiadało że ma zamiar nim zamieszać na rynku przenośnych konsol.
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
Beamer, a moje zestawienie wygląda następująco:

Najlepiej sprzedająca się gry niemultiplatformowe:

Wii: Wii Play (23mln), Wii Fit (18mln), Mario Kart (15,5mln)
X360: Halo 3 (9,4mln), Gears Of War (5,9), GOW2 (4,7mln)
PS3: MGS4 (3,9mln), Resistance (3,5mln), Motorstorm (3,4mln).

DS: Nintendogs (22mln), New Super Mario Bros (18,5mln), Brain Training (17,4mln)
PSP: Grand Theft Auto LCS (5,5mln), Monster Hunter Freedom (3mln), Grand Theft Auto VCS (2,9mln).


beamer napisał:
Jeszcze raz powtarzam, że PS3 to nie konkurent Wii.
Tak sobie to tłumacz :rolleyes: Wiem, że trudno Ci się pogodzić z tym, że PS3 i PSP prawdopodobnie nigdy nie zbliżą się nawet na kilometr do Wii oraz DSa no ale bez przesady w tej materii :)
 

k0val

New member
Nintendo a Sony to dwa różne światy ,ich platformy są skierowany do dwóch różnych typów ludzi dla mnie Nintendo to bardziej dla małych graczy i dla ludzi lubiących krótką niezobowiązującą dawkę rozrywki z grami a Sony skierowane jest do ludzi dla których gra to trochę więcej niż kolejny poziom.
 
Ostatnia edycja:

beamer

Banned
Jak widać każdy może sobie w różny sposób to zestawiać (względnie, bezwzględnie, poprzez sprzedaż gier etc.). Nie ma nic w tym złego :).

Dla mnie to ciekawe.
 
Do góry