News

Luke555

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
newsik z wczoraj więc to chyba nie jest żart.
Nowy model PS3 za 300 USD ze wsteczną kompatybilnością :hmm:

link:psxextreme.com/ps3-news/4864.html

Pozdrawiam,
Luke555
 

beamer

Banned
PS3 już drugi miesiąc z rzędu sprzedaje się lepiej niż Nintendo Wii w Japonii :eek::

http://gry.wp.pl/filtr;0,0;x;nowinki,10,43406;core.html

"Rok 2008 w Japonii był rokiem Wii. Konsola Nintendo sprzedawała się tak dobrze, że wszelkie działania ze strony Sony i Microsoftu kończyły się fiaskiem. Nawet obniżka ceny X360 nic nie pomogła w starciu z rywalem, pozwoliła jedynie wyprzedzić PlayStation 3 na kilka tygodni.

Rok 2009 przyniósł jednak zmiany i obecnie to PlayStation 3 drugi miesiąc z rzędu sprzedaje się lepiej niż Wii i X360. Sony ma powody do radości, tym bardziej, że PS3 jest najdroższą konsolą i dobre wyniki w dobie kryzysu oraz ogólnego spadku sprzedaży gier w Japonii są czymś niezwykłym.

W lutym przewaga Sony nie była zbyt wielka - PS3 trafiła do 87 000 graczy, natomiast Wii zakupiło 76 000 osób. Jednakże w marcu PlayStation 3 odniosła już prawdziwy sukces, sprzedając się ilości przekraczającej 116 000 sztuk, w tym samym czasie sprzedaż Wii zmalała do 70 000 konsol.

Ciężko powiedzieć, czy jest to nowy trend czy też chwilowa słabość Wii - od początku roku platforma Nintendo nie doczekała się żadnego wielkiego hitu, natomiast na konsole Sony trafiło kilka perełek, w tym Yakuza 3, Resident Evil 5 oraz Musou Orochi Z."

Czyżby nowy trend?
 

beamer

Banned
fr3 napisał:
Albo wysycenie rynku...
No tak, bo ile można grać w Wii Fit, pingponga albo gierki polegające na pokrojeniu marchewki nunchakiem ;) Każdy, kto chciał w ten sposób się lansować przed kolegami, ma już swoje Wii oraz kilka pokrojonych marchewek nunchakiem na ekranie...i... teraz spogląda z pożądaniem na PS3, na którym można pograć w duże gry i pooglądać kino HD.

Wysyp dobrych gier na PS3 osiągnął już pewien pułap krytyczny, dlatego sprzedaż PS3 poszła w górę i przebiła Nintendo Wii w Japonii. Zaczyna się zatem sprawdzać strategia Sony nie polegająca na obniżeniu ceny konsoli, a raczej polegająca na sprawieniu (poprzez świetne gry, Blu-ray i support), że konsola PS3 będzie warta tych większych pieniędzy. Przykład Japonii jest spektakularny. Zwiastunem tego trendu w Europie była premiera Killzone 2 (np. to co się działo w Polsce to było niesamowite...). W USA będzie o wiele trudniej, bo to ziemia ojczysta MS...choć...pewne "jaskółki" nawet tam widać: http://www.gamespot.com/ps3/sports/...vert&om_clk=gssummary&tag=summary;read-review (MLB 09:The Show - ekskluzywny baseball dla PS3, który okazał się najlepszym symulatorem tej dyscypliny - sprytny ruch Sony America, że zdecydowało się zainwestować w taką grę; jeszcze tylko jakiś ekskluzywny dobry football i Ameryka może tez będzie opanowana :eek: ).

A kolejne ekskluzywy i dobre multiplatformy w drodze :D
 
Ostatnia edycja:

beamer

Banned
Yeah! Wielka obniżka cen na PSN (promocja trwa do 23 kwietnia)!!! Pełny Siren Blood Curse za 69zł!!! Ratche'n'Clank za 36 zł!!! Pain za 18 zł!!! Wipeout HD za 55 zł!!! High Velocity Bowling za 22zł (MEGA OKAZJA)!!!!
 
D

djrobus

Guest
Szkoda, że na polskim PSN nie ma demka RA Ultimate Ed., w końcu to chyba pierwszy pełnokrwisty RTS na PS3. A z kontami nie chcę rzeźbić, podobno jest na amerykańskim PSN
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Co rzeźbić?
Zakładasz drugiego użytkownika i rejestrujesz się w US.
Ja mam konto chyba wszędzie gdzie się da :)

Pozdrawiam,
 

cyber78

Member
Bez reklam
djrobus napisał:
Szkoda, że na polskim PSN nie ma demka RA Ultimate Ed., w końcu to chyba pierwszy pełnokrwisty RTS na PS3. A z kontami nie chcę rzeźbić, podobno jest na amerykańskim PSN

Założenie konta na obcym PSN to 5 minut, ja mam na EU, USA, JAP. Trzeba podać adres, ja zawsze podaję Hotel Hilton w jakimś mieście danego kraju, np Tokio, NY.
Nic nie napsujesz, tylko graj zawsze na swoim głównym koncie - pucharki będziesz zbierał.
 

beamer

Banned
Playstation 3 absolutnie już dominuje w Japonii i chyba 9 czy 10 tydzień z rzędu wyraźnie bije Nintendo Wii. I to pomimo braku jakiejś spektakularnej ekskluzywnej gry na początku kwietnia! (http://polygamia.pl/Polygamia/1,95339,6491719,Wii_przestaje_sprzedawac_sie_w_Japonii.html):

DSi 53,680
PSP 48,118
PS3 20,362
Wii 15,525
DS Lite 8,729
Xbox 360 7,812
PS2 5,394

Słabe technicznie Wii i PS2 już tam wszyscy mają. Xbox 360 chyba już pakuje walizki w Japonii (od ponad 3 lat sprzedaje się tam tylko trochę lepiej niż 10 letni weteran - PS2). Słaby technicznie DSi tylko o włos wyprzedza wypasione technicznie PSP i lada chwila również odda pałeczkę (ten rok to istny wysyp "dużych" gier na PSP). PS3 jest drogie, a pomimo to świetnie się sprzedaje. Nie mam wątpliwości, że to PS3 jest synonimem grania HD next-gen na ultra-wymagającym i zamożnym japońskim rynku. :eek:
 
Ostatnia edycja:

beamer

Banned
mat74 napisał:
mania czy opetanie....?!
Ani jedno, ani drugie. Publikowane co tygodniowo dane statystyczne, ot co.

Jesteśmy w wątku "News", w dziale forum poświęconym konsoli Playstation 3 jeśli się nie mylę.

;)
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
Patrząc na kolejne rankingi nasuwa mi się ciągle to samo pytanie co ludzie widzą w tym Wii !?
 
Ostatnia edycja:
Do góry