Neo Qled czy OLED ?

P-U-M-A

New member
Ta dyskusja co kto jak dlaczego nie ma sensu. Panowie każdy zna swoje potrzeby i kupuje to co uważa dla siebie najlepsze. Jeden woli większy kupuję lcd 75 w cenie 65 oled. Inny woli mniejszy kupuje oled.

Obydwa produkty mają wady i zalety oled na pewno nie jest lekiem na całe zło. Tak samo lcd topowe czy nie topowe mają swoje plusy i minusy.
Tak jak pięknie tutaj opisaliście każdy sam dla siebie zdecyduję co kupić. Ale przegadywanie się co lepsze nie ma najmniejszego sensu bo każdy z nas ma swoją rację.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tobot- dlaczego wszystkie największe firmy na świecie, Najwyższe modele mają Oledy ? Dlaczego podają , że to Ich prestiżowe model w klasie pramium ? Bo wiedzą że są najlepsze !
 

tobot

Member
tobot- dlaczego wszystkie największe firmy na świecie, Najwyższe modele mają Oledy ? Dlaczego podają , że to Ich prestiżowe model w klasie pramium ? Bo wiedzą że są najlepsze !

Bo czerpią zyski przy minimum nakładów? Dajemy się przekonać do "premium"? :D Ktoś ma przynętę na haczyku, a my bierzemy...? :/
Jakoś tym razem nie przekonałeś mnie. Pomijając całą filozofię zachwalania swego, chlubienia się tym, co moje, przeze mnie JESZCZE produkowane bo, wg mnie, trzeba, by inwestycje się zwróciły, a jeżeli przynoszą zyski...! Uuuu! Super. Przestałem zachłystywać się "prawdą" głoszoną przez tych, co ją kształtują dla swoich potrzeb. Byś może na dzisiaj OLED jest the best... na dzisiaj i nie dla wszystkich - ja (na podstawie tylko i wyłącznie lektur - dlatego nie upieram się) uważam, że OLED ma więcej wad jak zalet. I jeszcze pytanie na pytanie: dlaczego do dzisiaj produkowane są odbiorniki LCD, a technologia wcale nie wygląda na wymierającą - zgoła wręcz przeciwnie. :) Dobry OLED, ale tak samo dobry, o ile za chwilę nie lepszy, LCD + miniLED, ...+mikroLED, ...+nanoLED. No cóż, na szczęście rozwijamy się :) A czy przypadkiem to nie my powinniśmy sobie wyznaczać klasę premium, anie ktoś mówi o SWOICH produktach: O! To premium! Hi hi hi hi hi :)
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Technologia LCD konkuruje i to mocno oczywiście w wielu aspektach wygrywa
w paru przegrywa, to oczywiste.
Jednym z nich jak dla mnie najważniejszym jest stosowanie powłok antyrefleksyjnych -to zupełnie inny komfort oglądania obrazu bez dodatków w postaci siebie i wyposażenia pokoju.
Brak stresu to drugi baaardzo ważny argument dla LCD.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tobot - To masz raczej słabą wiedzę !
Sprawdź wartość udziałów w rynku oledów.
To będziesz wiedział z czego się utrzymują firmy.
Oledy muszą mieć , jak chcą być postrzegani w klasie premium,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Po przeczytaniu calej powyzszej dyskucji doszedlem do wniosku ze moj stary samsung h6700 jest najlepszy
No co Ty, najlepszy jest stary kineskopowiec...




(...) I jeszcze pytanie na pytanie: dlaczego do dzisiaj produkowane są odbiorniki LCD, a technologia wcale nie wygląda na wymierającą - zgoła wręcz przeciwnie. :) Dobry OLED, ale tak samo dobry, o ile za chwilę nie lepszy, LCD + miniLED, ...+mikroLED, ...+nanoLED. No cóż, na szczęście rozwijamy się :) A czy przypadkiem to nie my powinniśmy sobie wyznaczać klasę premium, anie ktoś mówi o SWOICH produktach: O! To premium! Hi hi hi hi hi :)
mini, mikro, nano, srano to tylko pośmiertne podrygi tej wymarłej ale taniej jak barszcz technologii - ot, cała prawda dlaczego to się produkuje, bo masy tanie kupują.

Hi hi hi hi ;-)
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Coś zatrzymałeś się na 2016-17 roku obecnie koszt dobrego panelu LCD 55" jest taki sam jak OLED, mamy 2021 r.
 

ataman76

New member
No co Ty, najlepszy jest stary kineskopowiec...


Oczywiscie zartowalem. Ale jakby sie zastanowic to kineskopowce nie mialy zadnych uplynniaczy i innych cudow na kiju, a odwzorowanie ruchu bylo super, obraz plynnyy i wyrazny jak zaden lcd czy oled. No chyba ze juz mnie pamiec zawodzi
 

cacumen

Member
Bez reklam
No co Ty, najlepszy jest stary kineskopowiec...


Oczywiscie zartowalem. Ale jakby sie zastanowic to kineskopowce nie mialy zadnych uplynniaczy i innych cudow na kiju, a odwzorowanie ruchu bylo super, obraz plynnyy i wyrazny jak zaden lcd czy oled. No chyba ze juz mnie pamiec zawodzi


Jednak już sama rozdzielczość obrazu do max.DVD , nie wspominając o wielkości ekranu( a raczej jej braku) a przy tym koszmarnej wadze i podstawowych gabarytach -sprawiły ,że na szczęście dawno poszły do lamusa :-D
 

SDman

Banned
Parafrazując: lub nieszczęście :cry:
OLED byłby technologią idealną (oczywiście nie każdy) gdyby nie 2 najpoważniejsze wady:
wypalenia, koszmarne odbicia

Stałby na półce zamiast LCD, rzecz jasna nie mógłby to być z tych najtańszych bo w nich obróbka obrazu zostawia sporo do życzenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszyscy producenci sami z własnej woli podkreślają , że najlepszą jakościa na rynku jest na razie Oled TV.
 

tobot

Member
Wszyscy producenci sami z własnej woli podkreślają , że najlepszą jakościa na rynku jest na razie Oled TV.

mhm.. po czym piszesz do jednego z forumowiczów "napisz do mnie na "priv", to ci powiem co zrobić, żeby nie mieć problemów z oled" :hihi:
...a ludziska, którzy kupują lcdki nie myślą, co by szukać jakiegokolwiek wsparcia w użytkowaniu :razz:
- wystarczy przejrzeć to forum
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy widzi to co chce.
Masz oleda długo ?
Ja mam do pięciu lat kilka modeli i nie było na żadnym powidoków.
Trzeba tylko słuchać i spokojnie działać.
 
Do góry