Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Dzięki za info, ja za 2600 to fajna zabawka . Podobny troche do Philipsa


Jego cena bardzo skacze na Gearbest. Raz kosztuje 3500, a za dwa dni wysyłają na FB kod rabatowy minus 900zł, za chwilę jego cena jest 3,000 i znowu jakaś promocja. Trafiłem w tą najlepszą.
 
Ostatnia edycja:
Fajny gadżet, do biura jak znalazł bo na pierwszy rzut oka przypomina drukarkę ;)

hehe, mniejszy znacznie od drukarki. Moja raczej zwykła, niespracowana gospodarką rolną ręka :)

Później wrzucę fotki z większym obrazem, z ciemnego pomieszczenia, mimo że jeszcze nie ma ekranu to czuję że to będzie petarda obraz. Fajnie że obsługuje formaty 4K z USB, sieci.


8673919c82105.jpg


833b305d0d7cb.jpg
 
Ostatnia edycja:
Wracając do XGIMI
Testy w domu: Android działa bardzo szybko. Wifi łapie także sieci sąsiadów, jest mocne. Właśnie dzieciaki oglądają Taniec z Gwiazdami przez deltamediaplayer.com i zero przycięć. Odtwarza każdy format HD i 4K z wyjątkiem pliku z HDR, tu ekran jest bardzo zaciemniony, ale obraz i dźwięk jest. Przy średnio zaciemnionym otoczeniu (godzina 16:30) jest bardzo dobrze. Po zaciemnieniu...bajka. Filmy testowe 4K przez USB są super. Dźwięk jest jak na takie pudełko znakomity. pod spodem są dwa subwoofery Harmana i basik bije jak z boomboxa.

Mój stand od głośnika pasuje idealnie jako podstawka. Mimo to w piwnicy będzie musiał być uczepiony pod sufit z odbiciem lustrzanym.

Pilot zyroskopowy działa super, mimo tego że projektor za plecami macham ręką przed ekranem i ruchy są bardzo dobrze zsynchronizowane - zastanawiam się jak to możliwe że tak jest.


Wady:
- brak pełnej korekcji jakości obrazu przy odtwarzaniu z Youtuba (z aplikacji Androidowskiej).
- delikatna ramka świetlna na około obrazu, trochę razi - dziwne..może coś jeszcze w ustawieniach trzeba pogmerać.

Ogólnie uważam że zakup udany.

Kilka fotek obrazu na białej ścianie.

b06482bfc1cc3.jpg


d836f4935cde3.jpg


0f6e8f8fd09a4.jpg


91014b241c84b.jpg


f79307249c65b.jpg
 
No jest i testuje.
Oba są podpięte do wzmacniacza pm7004 i słucham na słuchawkach ze wzmacniacza.

Chwilowo nie mam identycznych dwóch płyt, bo to co miałem dałem koledze.
Ale pożyczę je od niego i jeszcze w ten sposób sprawdzę.
Na dziś, wkładam dwie płyty jednego wykonawcy i po paru utworach zamiana płyt. Międzyczasie przełączanie źródła z jednego CD na drugi.

Konkluzja na dzień dzisiejszy.
CD 5005 gra lepiej....
Też jestem zaskoczony.
ce5cb239b2fefd634577845ad4590cf2.jpg


Użyte kable RCA są identyczne, nawet zamieniałem wejściami we wzmacniaczu, bo CD ma niby pozłacane wejście RCA.

No i konkluzja, bez zmian.

Co śmieszne, bo chciałem zostawić sobie tego sa8003 ale w takiej sytuacji, to nie wiem który zostanie.

Poczekam na test na dwóch identycznych płytach.
 
Ostatnia edycja:
Ten na dole ma ładniejszą czcionkę numeryczną i jego bym zostawił.
Naprawdę aż takie preferencje odsłuchowe (chyba słuch absolutny) by szukać różnicy pomiędzy tymi dwoma klockami i to na płycie CD?
 
7fe0328507ee71fb3a7ae0ab1e74bace.jpg


Miałem już na testach, zawiozłem do salonu i odebrałem znów, dostawa srebrnej sztuki dopiero na koniec tygodnia a czegoś trzeba słuchać [emoji5]
 
Ty to juz jestes pokrecony na punkcie stereo...
:)

Ma ten pionek w sobie tidala, sterowanego z pilota?

Tak, to był jeden z powodów decyzji na ten klocek, choć lepiej i wygodniej obsługuje się z apki w telefonie, nie ścina i jest dziecinnie prosta.

Kończę powoli budowę systemu, w sumie sieciowca mi brakowało, używałem PC wpiętego w DAC, chciałem tego uniknąć i udało się. Pioneer gra pięknie, czekam aż przyjdzie nowy, srebrny, i jeszcze kolka tygodni a sprzęt stanie w nowym salonie.
 
Będzie lepiej wg mnie, ale daj znać.
Wypaliłem rano 2 identyczne audio CD.
I tak słucham, przełączając z jednego cd na drugi.
Muszę zrewidować swoją ocenę.

Nie ma żadnej ale to żadnej różnicy między tymi dwoma odtwarzaczami CD.
Jak na mój słuch, oczywiście.
I to by się zgadzało z parametrami technicznymi. Te które znalazłem w broszurach, dla obu są identyczne.

To ja nie wiem za co Marantz kasuje 4tys, kiedy model za 1tys gra tak samo.

No, solidniejsza obudowa, troidalny zasilacz, odtwarzanie sacd.
Najwięcej chyba, za prestiż wyższego numerka ☺
 
Ostatnia edycja:
Wypaliłem rano 2 identyczne audio CD.
I tak słucham, przełączając z jednego cd na drugi.
Muszę zrewidować swoją ocenę.

Nie ma żadnej ale to żadnej różnicy między tymi dwoma odtwarzaczami CD.
Jak na mój słuch, oczywiście.
I to by się zgadzało z parametrami technicznymi. Te które znalazłem w broszurach, dla obu są identyczne.

To ja nie wiem za co Marantz kasuje 4tys, kiedy model za 1tys gra tak samo.

No, solidniejsza obudowa, troidalny zasilacz, odtwarzanie sacd.
Najwięcej chyba, za prestiż wyższego numerka 


Właśnie tak jak piszesz za to ze masz możliwość odtworzyć SACD, czyli wykorzystać w pełni urządzenie, wrzuć tam taka płytę i wtedy zagra, bynajmniej powinno ale szczerze i bez obrazy kolego na tych Waflach możesz wrzucić nawet Ayona i nie zagra to zdecydowanie lepiej, tylko inaczej.
 
Porównanie robiłem na słuchawkach, bo na tym głównie słucham cd w stereo.
.
a4b550c22940bccccd56a34cbe7a1a8b.jpg


Do sacd mi on nie potrzebny, bo mam bluray marantz z sacd.

Chodziło mi o jak najlepsze odtwarzanie CD.
 
Ostatnia edycja:
No i tu tez nie jest recepta, myśle ze wyjścia słuchawkowe maja dokładnie te same, nie masz co przepłacać w takim razie, różnice byłoby pewnie słychać na sensownym wzmacniaczu. Tak czy inaczej zrobiłeś test i to się liczy, wybierzesz co Ci pasuje :)
 
Nie słuchałem "ich" wyjść słuchawkowych.
Pm 7004 jest moim wzmacniaczem słuchawkowym. Wszystko opisałem wcześniej.

Nie ważne.

SA8003 zaliczył sesję zdjęciową i idzie na eBay ☺
 
Naim 5SI przetestowany. Muszę przyznać, że kontakt z tym podstawowym modelem z oferty Naim-a zachęca do tego żeby zapoznać się z wyższymi modelami. Dużym plusem tego wzmacniacza jest bas i dynamika. Mimo pozornie nie dużej mocy wzmacniacz jest wydajnym. Bas jest mocny i szybki, ale skupia się raczej na wyższym basie. Nie schodzi bardzo nisko. To sensowne posunięcie bo przy nie dużej mocy ten niższy bas mógłby być słabo kontrolowany, a tak rytmika jest świetna. Średnica nie jest tak nasycona jak w mojej lampie , ale nie jest też sucha jak chociażby w Heglu H160. Jest jej trochę mniej niż w A55TP, barowo neutralna. Wysokie tony dość jasne , ale na skraju złagodzone , przez co np. talerze nie zwracają na siebie takiej uwagi. Trochę na górze brakowało mi rozdzielczości. Maja lampa pod tym względem wypada lepiej. Góra na Caynie jest bardzie nośna, jest więcej powietrza. Naim gra raczej na linii kolumn. Sol II, którego miałem wcześniej miał większą głębie. Biorąc pod uwagę cenę 5SI na rynku wtórnym (około 2,5k) to świetna propozycja. To dość uniwersalne niemęczące brzmienie , które do wielu kolumn będzie pasowało.

Aha jedna uwaga. Trzeba uważać przy podłączeniu kabli głośnikowym. Podchodząc od frontu do wzmacniacza lewy kanał mamy po prawej stronie , a prawy po lewej.
 
Do góry