Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Projektora w szafce nie widzieli? ;)
Ja mam w kuchni, w szafce, na wysuwanej polce, zeby sie nie przegrzal
 
Ostatnia edycja:
Projektora w szafce nie widzieli? ;)
Ja mam w kuchni, w szafce, na wysuwanej polce, zeby sie nie przegrzal

No właśnie Bubcio wrzucił byś coś może ze swojej instalacji, bo jestem ciekaw jak to u Ciebie wygląda...;-)

Tak myślałem że projektora w szafce jeszcze nie było. Głośniki tylne sa tak umiejscowione żeby nie szpecić salonu. Efekt klimatu tylnych głośników jest.

Co do ozywiania pokoju taki styl lubimy ;)

Mi to co jest wystarcza do kina, byłem ostatnio w kinie i stwierdziłem że wole oglądać w domu.

Popieram również styl minimalistyczny, nie jest dużo naćkane ale Lobos ma rację wprowadź może jakiś kolor rozpraszający monotonny kolor za pomocą dodatków...;-)
Efekt zamontowania tylnych głośników jest bardzo dobry w przypadku jak mamy kanapę dociśniętą do ściany. Słuchałem takiego zestawu z takim rozwiązaniem i spisywał się wyśmienicie. Dużo lepiej niż mamy mieć kolumny nad głową skierowane na środek pokoju...;-) Jeszcze raz bardzo dobre rozwiązanie..;-). Odnośnie sprzętu to się nie przejmuj wszystko pomału kiedyś nabędziesz. Niestety ale kino domowe to nie stereo z kilkoma elementami do kupienia a raczej cały skład rtv..;-) Dlatego radzę pomalutku kupować i z głową..;-):mrgreen:
 
W końcu trochę uchylił rąbka... ;)
Krzychu, wrzucaj lepiej swoje. Tam się dzieje ;)
Jak upoluję 7009, podziurawię sufit, wtedy coś zapewne wkleję...
Przyłączam się do miłych komentarzy kolegów.
Patent z tylnymi głośnikami super ;)
Pytanko, na fotce ten projektor jest pochylony mocno do przodu. Nie masz w związku z tym krzywizny? Rozumiem, że używasz Keystone?
 
Ostatnia edycja:
W końcu trochę uchylił rąbka... ;)

Jak upoluję 7009, podziurawię sufit, wtedy coś zapewne wkleję...

Przyłączam się do miłych komentarzy kolegów.
Patent z tylnymi głośnikami super ;)
Pytanko, na fotce ten projektor jest pochylony mocno do przodu. Nie masz w związku z tym krzywizny? Rozumiem, że używasz Keystone?

Bubcio, no to wnętrze szafki z projektorami już widać i zapowiada się fajny klimacik a można poprosić o resztę....;-) np. drugą stronę pokoju..;-)

Krzysiek ale jak zrobisz atmosa to i tak nie nie będzie prawie widać różnicy od tego co aktualnie masz bo głośniki będziesz miał schowane w suficie i zrobione na gładko, a ampli będzie się różnił tylko cyferką na końcu...;-) Nie ma co odkładać robienie swojego wątku..;-)
 
Ostatnia edycja:
Jak dla mnie to genialny pomysł w chowaniem projektora, jak dla mnie zajebioza., głośniki również.

Ale projektor w kuchni to dla mnie zagadka :-D
 
Kapusta7
Kibel w kuchni to bylaby zagadka.
Napewnonpotrafisz sobie wyobrazic, ze ludzie moga miec wiecej niz jeden telewizor czy projektor w roznych pomieszczeniach ;)
 
Bubcio, ...Nie, nie, po prostu rozważam różne konfiguracje, taki dociekliwy jestem :-D
btw. juz nie jedno widziałem w życiu, czasem się zastanawiałem, w jakim akurat pomieszczeniu jestem i do czego ono służy ;)

Savronik, fakt, to jest problem, zwła.. szcza rano :D
 
Tomlodz, fajny kolor podłogi i pomysł na ekran, mam to samo ;)
Jeden z tutejszych Kolegów też ma takie rozwiązanie (chyba nawet film w wklejał)
No i też ma tego samego Benka co my.
Tylko powiedz, to jest ekran 4:3 (?) i co z tym projektorem, dlaczego jest skierowany w dół?
 
Pytanko, na fotce ten projektor jest pochylony mocno do przodu. Nie masz w związku z tym krzywizny? Rozumiem, że używasz Keystone?

Tak minimalnie Keystone jest ustawiony na plus. Tak swoją drogą to lepiej użyć shift lens-a ? Czy używanie Keystone wpływa na jakoś obrazu jakoś znacznie ?

Odnośnie ekranu to tak to jest 4:3 ale rzucam na niego najczęściej 16:9. Raz go użyłem do IDY w 4:3. Akurat taka odległość (ekran-projektor) pozwala użyć i jednego i drugiego formatu wedle potrzeby.
 
Ostatnia edycja:
Oczywiście, że LS to lepsze rozwiązanie - nie degraduje obrazu i nie tworzy trapezu. Keystone zawsze obniży rozdzielczość. Minimalne przesunięcie nie powinno robić tragedii. Problemem często jest też tzw. "ząbkowanie" linii skośnych
 
A naklejka owszem - wiem. Ampli miał być na chwilę i chciałem to sprzedać w stanie gabinetowym, tak, żeby nowy nabywca miał radochę, a że mi się ostało trochę dłużej z wymianą, a teraz to już i tak pewnie za niedługo, wiec sobie zostało, ale wiem o co chodzi ;)

Zrywanie naklejek to super radocha, po kupnie nowego sprzętu :)
 
To i ja wstawię zdjęcia mojego salonu :) Z nalepek na amplitunerze proszę się nie śmiać, wczoraj zdjąłem :D

Xbox One
Mede8er Med800X3D
Dekoder nc+
Projektor Benq W1070
Ekran Adeo Velvet Helios Grey 113 cali
Kolumny Indiana Line Nota 550 3.0
Amplituner Onkyo 646

Jak mi się uda zrobić dobre zdjęcia z projekcji to wrzucę, póki co wychodzą tragicznie, więc nie wrzucam, bo to w ogole nie odzwierciedla seansu :)
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    61,7 KB · Wyś: 85
  • 2.JPG
    2.JPG
    44,3 KB · Wyś: 73
  • 3.JPG
    3.JPG
    65,6 KB · Wyś: 73
  • 4.JPG
    4.JPG
    92,9 KB · Wyś: 71
Następny Benek.
Fajny ramowy ekran, ale gdzie tylne kolumny?
Wiszą na karniszu? ;)
Co do frontów, to nie za blisko ściany (odbicia) szczególnie lewy?
 
Co do kolumn tylnich, jedyna możliwość to ustawienie ich w rogu pokoju na ziemi, a z tego co wiem to trochę lipa, więc musi być taki układ.

Mało jest tam miejsca, jeśli chodzi o kolumny, obecnie odsunąłem i obydwie kolumny są oddalone o 15-18 cm, a jeśli chodzi o bok to z 5 cm. Może z 2 cm mógłbym jeszcze odsunąć, ale to jest maks :) Taka szerokość ściany, jedne z niewielu które pasowały do tej ściany :)
 
Do góry