Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 

Czegoś nie rozumiem, przecież założył moderator nowy wątek aby tam wrzucać już nowe zdjęcia i zakładać wątki każdego z osobna....:-(


Do SternQuest:
-to są dali zensor 7 czy 5? Jeśli 7 to ich słuchałem na zestawie denona 1520, pięknie to grało. Następny klient podpiął je pod amplituner denona x2000 i tu już było beznadziejnie. Mnie osobiście się nie podobało. Kolumienki Ci pokażą na ce je stać jeśli je wepniesz do mocnej końcówki...;-)
-tak jak koledzy napisali tyły za wysoko powinny być 20-30cm nad głową słuchacza przodami skierowanymi na miejsce odsłuchu...
- załóż wątek również w tym miejscu bo się robi bałagan:
http://www.hdtv.com.pl/forum/nasze-zestawy-f199.html
 
Ostatnia edycja:
Tak, ale należy pamiętać o skierowaniu przetworników na ucho, poza tym trzeba też pamiętać nie tylko o wysokości, ale również o odległości. Żaden producent nie przewiduje najbardziej popularnego ulokowania takich głośników, czyli kanapa dosunięta do ściany i głośniki tuz przy uchu... :)
Czegoś nie rozumiem, przecież założył moderator nowy wątek aby tam wrzucać już nowe zdjęcia i zakładać wątki każdego z osobna....:-(
- załóż wątek również w tym miejscu bo się robi bałagan:
http://www.hdtv.com.pl/forum/nasze-zestawy-f199.html
Tego się właśnie obawiałem, po pierwsze dublowania, a po drugie jedni tu inni tam...
 
Ostatnia edycja:
Czegoś nie rozumiem, przecież założył moderator nowy wątek aby tam wrzucać już nowe zdjęcia i zakładać wątki każdego z osobna....:-(


Do SternQuest:
-to są dali zensor 7 czy 5? Jeśli 7 to ich słuchałem na zestawie denona 1520, pięknie to grało. Następny klient podpiął je pod amplituner denona x2000 i tu już było beznadziejnie. Mnie osobiście się nie podobało. Kolumienki Ci pokażą na ce je stać jeśli je wepniesz do mocnej końcówki...;-)
-tak jak koledzy napisali tyły za wysoko powinny być 20-30cm nad głową słuchacza przodami skierowanymi na miejsce odsłuchu...
- załóż wątek również w tym miejscu bo się robi bałagan:
Nasze zestawy - HDforum

bo "nasze zestawy sa od tego zeby wrzucac nasze zestawy"a zrobila tu sie knajpa i niepotrzebne kombinowanie teraz jest...ja jestem za tym zeby wrzucac zdjecia tutaj tylko ze jak ktos wrzuci zestaw to zeby sie pochwalic zaraz zaczyna sie dyskusja o calym otoczeniu od kwiatow po "okruszki na dywanie"...moderator juz na Was nie ma sił i chwyta sie ostatniej deski ratunku :)
 
Czegoś nie rozumiem, przecież założył moderator nowy wątek aby tam wrzucać już nowe zdjęcia i zakładać wątki każdego z osobna....:-(


Do SternQuest:
-to są dali zensor 7 czy 5? Jeśli 7 to ich słuchałem na zestawie denona 1520, pięknie to grało. Następny klient podpiął je pod amplituner denona x2000 i tu już było beznadziejnie. Mnie osobiście się nie podobało. Kolumienki Ci pokażą na ce je stać jeśli je wepniesz do mocnej końcówki...;-)
-tak jak koledzy napisali tyły za wysoko powinny być 20-30cm nad głową słuchacza przodami skierowanymi na miejsce odsłuchu...
- załóż wątek również w tym miejscu bo się robi bałagan:
Nasze zestawy - HDforum
Bipo to są 7-ki. Faktycznie przekonałem się że do muzyki potrzebują przyzwoitego wzmacniacza, dlatego zamierzam nieco upgrejdować sprzęt.
Co do wysokości tyłów to wiem że są za wysoko, musiałem pójść jednak na kompromis ze swoją drugą połową :blagam:
Ale po kalibracji i podbiciu ich jeszcze o 5db wszystko jest ok. Nawet fajnie się słucha gdy samoloty, czy helikopter faktycznie krąży ci nad głową. Np. w animacji Samoloty 2 słychać to rewelacyjnie.
Co do wątku to na razie się chyba wstrzymam, może już gdy dokupię nowy sprzęt to zaktualizuję wszystko w swoim wątku. Bo na razie to dalej widzę spory odnośnie Naszych Zestawów :-o
 
Przeglądając ten wątek nasunęły mi się dwa pytania do Was :)
pierwsze, to czy ta tańsza miotełka ze strusia daje radę do oporządzania TV, sprzętów typu dekoder, konsola, br itp? czy nadaje się tylko dobrze do materiałów typu piano black?
GILGATOR- miotła ze strusich piór - Wszystko ze strusia

druga sprawa, zastanawiam się nad kupnem szarego dywanu typu shaggy
tutaj widziałem jeden ciekawy ale nie mogę odnaleźć postu, może ktoś kupował niedawno i może polecić jakiś w rozsądnej cenie?
 
Bipo ostatnio kupował szary dywan shaggy z tego co pisał to w Komforcie a za ile to już musisz Jego zapytać.
Sam się zastanawiam nad takim dywanem, bo kolumny stoją póki co na gołych panelach a dywan powinien pozytywnie wpłynąć na akustykę.
 
Dywany "włochacze", są od 80zł do ...*




* wpisz dowolną cenę powyżej 80zł. do
d245777abca64ece2d5d7ca0d19fddb6.png
drogo. :mrgreen:;)
 
Bipo ostatnio kupował szary dywan shaggy z tego co pisał to w Komforcie a za ile to już musisz Jego zapytać.
Sam się zastanawiam nad takim dywanem, bo kolumny stoją póki co na gołych panelach a dywan powinien pozytywnie wpłynąć na akustykę.

Wpływa i to baaardzoooo, nie żadne trochę ale wytłumia Ci gołe deski przed kolumnami. Niweluję pogłos w znacznym stopniu, dźwięk się ucina a nie ciągnie....;-)
Tak jak koledzy piszą dywan najlepiej jak najgrubszy tym lepiej od 40-60mm, z czego ten 60mm jest ciężki w utrzymaniu. Jeśli Ci coś wpadnie ciężko wydostać, pomimo bardzo mocnego odkurzacza.....;-(.
Jeśli Ci zależy na jakości to niestety ale trzeba wybulić, te tańsze mają szorstkość w dotyku włosów. Te droższe są bardzo milusie i puszyste. Jak dotkniesz będziesz wiedział o co chodzi....;-) :D Ja do siebie brałem z komfortu 290/200 z włosem chyba 50mm ale milusi, nie żadne sztywne druty. Ze względu że lubię czasem się wylegiwać przed kanapą na dywanie.... Ponadto te tańsze są rzadsze, droższe dużo gęstsze tak że nie widać spodu do którego włos jest przyczepiony. W tych tańszych weźmiesz ręką przesuniesz i widzisz z czego jest podstawa zrobiona....;-).
Tańsze: szorstki, średnio miły w dotyku, rzadki plet, gorsza charakterystyka tłumienia i wpływ na akustykę pomieszczenia.
Droższe:mięciutki i puszysty, miły w dotyku, gęsto pleciony, lepsza charakterystyka tłumienia oraz lepszy wpływ na akustykę pokoju.
Wybór należy do Ciebie...;-)
 
Ostatnia edycja:
Przeglądając ten wątek nasunęły mi się dwa pytania do Was :)
pierwsze, to czy ta tańsza miotełka ze strusia daje radę?

Nie wiem jak u innych,ale na moich kolumnach (lakier piano black) miotełka lubi czasami zostawić po sobie kreseczki od łodyg-żyłek.Nie jest to nic strasznego,bo jak poprawię szmatką to znika.Może dlatego że wcześniej woskowałem kolumny?Poza tym spęłnia się jak najbardziej,przeciągasz-wytrzepujesz-poprawiasz-wytrzepujesz i gra muzyka :D

druga sprawa, zastanawiam się nad kupnem szarego dywanu typu shaggy
tutaj widziałem jeden ciekawy ale nie mogę odnaleźć postu, może ktoś kupował niedawno i może polecić jakiś w rozsądnej cenie?

Polecam dywan shaggy lima,cena troszkę odstrasza ale jakościowo jest super(milutki,gęsty,dobrze przeszyty,szorując szczotką odkurzacza nie wyrywają się włosy itp).Posiadałem jeden i teraz niedawno wymieniłem na drugi ten sam model tylko że większy rozmiar ;-) W salonie posiadam glazurę,także jest niezbędny.Przy chwilowym braku dywanu aukustyka była naprawdę dużo gorsza.
Naprawdę polecam.
 
Ostatnia edycja:
Na konkurencyjnym forum jest test projektora Sony HW 55 można sobie poczytać jeśli ktoś myśli o projektorze... :)
 
Do góry