Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Szewi tak jak Ci mówiłem tutaj obecnie na forum z aktywnych forumowiczow ma tylko Krzysiek. Na hdtvp...również jest jedna osoba tj pmcomp, natomiast na audiostereo znejdziesz kilka osób.
 
Tak, kolego, u mnie jak w podpisie. 7.1.4, wszystko przez procka AV7702 mk2 i na kocówkach po XLRach.

Jak Ci sie ten zestaw sprawuje ? jest roznica w stosunku do dobrego amplitunera bez koncowek ?

Marantz 7702 / 7705 Bardzo fajny sprzet tylko tam nadal jest Audyssey :(
Gdybym poszedl w tym kierunku pewnie trzeba by dokupic zewnetrzny DSP
Wiec zostaje mi poczekac az XMC-2 bedzie wspierac Dirac lub wybrac cos co juz ma wsparcie DL lub pojsc w Marantza z dolozonym zewnetrznym cyfrowym procesorem dzwieku lub zrobić to etapowo.

mysle ze upgrade tych 4 elementow razem powinien przyniesc jakas zauwazalna roznice:

1. amplituner -> przedwzmacniacz / procesor AV
2. niezbalansowane wyjscia RCA -> zbalansowane wyjscia XLR
3. wzmacniacz w amplitunerze -> wielokanałowa koncówka / końcówki mocy
4. Audyssey -> Dirac lub zewnetrzny DSP






Mam o czym myśleć ;)
 
Ostatnia edycja:
Pytanie. Co masz do Audyssey? Co ci w nim nie pasuje?

Wiesz ze do celow bardziej profesjonalnych mozna wykupic w swoim amplitunerze Audyssey Pro?
 
...Czy ktos wie czy Marantz AV8805 ma wyjscia zbalansowane ?.
Wystarczy zerknąć na tylną ściankę ;)

marantz-av8805-black-rear-sm.png
 
Jak dla mnie największą różnicę przy używaniu końcówek zamiast ampli to jest dynamika dźwięku. Reszta nie jest już tak bardzo imponująca.
 
mysle ze upgrade tych 4 elementow razem powinien przyniesc jakas zauwazalna roznice:
A ja myślę, że zauważalną różnicę i wzrost dynamiki zauważysz, kiedy zmienisz zestaw kolumn.
Obecnie masz bardzo zamulone kolumny, z których oczekiwanej dynamiki nie osiągniesz, wydasz kupę kasy na procesor, końcówki, kable a i tak będzie lipa.
Mocny amplituner z efektywnymi kolumnami znacznie więcej wniesie.
 
A ja myślę, że zauważalną różnicę i wzrost dynamiki zauważysz, kiedy zmienisz zestaw kolumn.
Obecnie masz bardzo zamulone kolumny, z których oczekiwanej dynamiki nie osiągniesz, wydasz kupę kasy na procesor, końcówki, kable a i tak będzie lipa.
Mocny amplituner z efektywnymi kolumnami znacznie więcej wniesie.

Nie przypominam sobie bym pisał o aktualnym zestawie kolumn tu wiec nie wiem skad masz takie info ;)
Jakkolwiek zgodze sie ze Zensory 7 jako fronty i Zensory 5 jako surroundy to nie jest szczyt marzeń i dynamiki, ot poziom przecietny w KD. Powoli jednak jakis progres jest.
Jak bedzie trzeba to je wymienie jesli okaza sie slabym ogniwem, natomiast na ten moment nie ma takiej koniecznosci. Calkiem nieźle daja sobie rade w kinie napędzane AI-2000.
Kable juz wymienione, koncowki dwie sa wiec w zasadzie zostaje decyzja co dalej.
Chce sprobowac takiego rozwiazania.

Marantz AV7705 + DSP wydaje sie opcja bezpieczna bo nie bedzie na pewno jakis problemow ze cos nie dziala itp. Do audysseya nic nie mam i do tej pory dobrze sie spisuje wraz z amplitunerem Denona, natomiast chcialbym sprobowac innej opcji, ktora jest polecana przez osoby zajmujace sie profesjonalnie konfiguracja dzwieku.
Dirac ma wiecej mozliwosci konfiguracji i lepiej sprawdza sie w mniejszych pomieszczeniach.
Jesli nie Dirac to polecono mi dolozyc zewnetrzny DSP bez wykorzystnaia Audysseya.

(do stereo mam Jamo C97)
 
Ostatnia edycja:
Nie przypominam sobie bym pisał o aktualnym zestawie kolumn tu wiec nie wiem skad masz takie info ;)
Wielki Brat czuwa 😉
A tak serio, to właśnie kolumny będą u Ciebie stale słabym ogniwem i nie chodzi o ich cenę, a charakterystykę.
W ich cenie można naprawdę znaleźć fajne i mocne skrzynki, tym bardziej, że z tego co piszesz, to właśnie tego najbardziej Ci brakuje.
 
Szewi,
temat końcówek rozpoczęliście z Bipo tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1557152-post2775.html
A ja już się wypowiedziałem.
Jak Ci sie ten zestaw sprawuje ? jest roznica w stosunku do dobrego amplitunera bez koncowek ?

mysle ze upgrade tych 4 elementow razem powinien przyniesc jakas zauwazalna roznice:

1. amplituner -> przedwzmacniacz / procesor AV
2. niezbalansowane wyjscia RCA -> zbalansowane wyjscia XLR
3. wzmacniacz w amplitunerze -> wielokanałowa koncówka / końcówki mocy
4. Audyssey -> Dirac lub zewnetrzny DSP


1. Tak
2. Nie - ja nie słyszę w kinie. Żal było nie wykorzystać.
3. Tak
4. -
 
Ostatnia edycja:
Zdjęcie smartfonem, 4k z yuotube tak na szybko:bober:
106" jakieś 3,2 -3,5 do ekranu nie jest za wielkie, Tylko naturalnie materiał odpowiedniej jakości.
Jeszcze jak film 21:9 , idealnie .
 

Attachments

  • 20191230_191542.jpg
    20191230_191542.jpg
    307,5 KB · Wyś: 65
Ostatnia edycja:
Wielki Brat czuwa 😉
A tak serio, to właśnie kolumny będą u Ciebie stale słabym ogniwem i nie chodzi o ich cenę, a charakterystykę.
W ich cenie można naprawdę znaleźć fajne i mocne skrzynki, tym bardziej, że z tego co piszesz, to właśnie tego najbardziej Ci brakuje.
Co proponujesz zamiast dali zensor 7? Mam już prawie 5 lat te kolumny i zastanawiam się nad zmianą.
Napędzam je teraz NAD 356 Jako wzmacniacz przez Pre Out. Amplituner Denon X4500H
 
Co proponujesz zamiast dali zensor 7? Mam już prawie 5 lat te kolumny i zastanawiam się nad zmianą.
Napędzam je teraz NAD 356 Jako wzmacniacz przez Pre Out. Amplituner Denon X4500H

Do jakiej muzyki? czy do KD ?
Wg mnie z odpowiednim wzmacniaczem (końcówka mocy) te kolumny potrafia brzmiec bardzo dobrze i w kwestii dynamiki nie czepiałbym się - szczegolnie jesli mowimy o kinie domowym.
Sluchalem kolumn roznych w tym znacznie droższych, pytanie czego oczekujesz od kolumn i dzwieku.
Ten NAD nie jest szczegolnie mocnym wzmakiem, mimo ze Z7 nie sa jakies wymagajace pradowo ale zawsze lepiej miec zapas mocy.
Posluchaj sobie roznych kolumn na roznych wzmacniaczach, bo to co komuś sie podoba niekoniecznie musi podpasować komuś innemu. Ja odkrylem na nowo te kolumny po zmianie wzmacniacza (mialem wczesniej Denona 1500ae teraz graja z Teac AI-2000). Przykladowo polecano mi kiedyś Klipsche - po odsluchu stwierdzilem ze do mnie nie przemawiaja swoim ostrym konturowym brzmieniem, bo lubie delikatne ocieplenie i brak natarczywosci w dzwieku i Zensory 7 to maja - mozesz sluchac glosno i dlugo i dzwiek nie jest meczacy. Dla innych z kolei Klipsch bedzie lepszy.
Bas w Z7 moglby byc lepszy, ale przy tej cenie nie czepialbym sie szczegolnie do KD, gdzie wykorzystujesz suby - chociaz powiem ze po zmianach kabli (zasilajacych, audio), dolozeniu kondycjonera, SACD brzmi super na tych Zensorach. Sluchalem tez Opticonów, Ikon, Focali, Klipsch i Tannoy. Mam porownanie na codzien do Jamo C-97.

Osobiscie gdybym mial wymieniac Z7 to pewnie na Focal Aria 926.
 
Ostatnia edycja:
Wstaw fotki jak możesz aby było widać co tam pod ekranem stoi.. bo ciemności straszne :)
To wpuszczę trochę światła:cry:
Nie szukać kurzu , placów , smieci i innych nie planowanych obiektów po świętach nie wygląda to naj.....
 

Attachments

  • 20200107_200645-13680x2580.jpg
    998,7 KB · Wyś: 199
Ostatnia edycja:
Do góry