Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Natywne, ale przegrywa z fakeowym od JVC. Trochę słabo. HDR też duuużo gorszy, tak samo jak i kontrast :D Mój kolejny projektor będzie od JVC, chyba, że się rynek zmieni i rzeczywiście Sony wypuści coś ciekawego.

Masz rację, jak bym nie widział JVC to bym powiedział, że jest super. Ale JVC na razie bije Sony na głowę. Wiecej testów porobię w weekend, bo na razie tylko uruchomiłem i chwilę testowałem.
Muszę zaktualizować oprogramowanie i poszukać softu do Sony co by zrobić kalibrację. JVC kalibrowałem i efekt jest bardzo dobry.

A Lasonic to o wiele bardziej kultowy sprzęt od Condora. Ikona lat 80-tych :)
 
Masz rację, jak bym nie widział JVC to bym powiedział, że jest super. Ale JVC na razie bije Sony na głowę. Wiecej testów porobię w weekend, bo na razie tylko uruchomiłem i chwilę testowałem.
Muszę zaktualizować oprogramowanie i poszukać softu do Sony co by zrobić kalibrację. JVC kalibrowałem i efekt jest bardzo dobry.

A Lasonic to o wiele bardziej kultowy sprzęt od Condora. Ikona lat 80-tych :)
Czekam na opinie z testów! :)
 
Mam pytanie do Kolegów, którzy są obcykani w amplitunerach marantza, bo jeśli chodzi o stereo to dużo mogę powiedzieć, natomiast w przypadku tych zabawek nie za wiele. Wobec czego, który z amplitunerów byście polecili z Maranztza w kwocie od 2500-5500 zł. ? Chodzi o to żeby wybrać najlepszy w stosunku cena do tego co się otrzymuje w takiej cenie. W grę wchodzi tylko nowe urządzenie, salon osoby zainteresowanej to około 19 m2. System 5.1 (atmos jest nie potrzebny)
Jak ktoś chciałby pomóc to proszę pisać tutaj, albo na priva. Dzięki.
 
Ciężko tak jednoznacznie. Jakie kolumny? Czy cel tylko kino, czy też muzyka?
Lata temu zaczynałem od SR6006, potem SR7008, SR7009 (wymiana ze względu na atmos), w międzyczasie pojawiały się końcówki. Wg mnie, na 6xxx, nie było źle, 7xxx przyniósł jakąś poprawę, a i końcówki robią swoje.
Może faktycznie SR6XXX będzie dobrym wyborem, ale może okazać się, że i naleśniki NR15XX lub NR16 wystarczą do 5.1.
Natomiast kompletnie nie kupiłbym nowej SR5XXX. Wolałbym dopłacić do szóstki, lub wziąć naleśnika.
Trzeba sobie zdawać sprawę ,że sporą część ceny stanowią dodatkowe końcówki, gniazda czy funkcje. Pytanie więc, czy aby mieć 9, 11, kanałów, 10, 20, 30 watów więcej jest sens dopłacać też do innych rzeczy?
Jak jest kasa, to "siódemka, jak filmy sporadycznie i kolumny niewymagające to NR.
 
Ostatnia edycja:
Krzychu kolumny ma kupić coś do 4 tys za parę (wyjściwo) z MA lub Dali - 80% - kino, 20% - muzyka ale wiesz bez szaleństwa, słucha szeroko rozumianego popu.:) I tak jak napisałem 5.1 to dla niego świat i ludzie, żaden atmos i więcej końcówek mu nie potrzeba.. Ale ma być Marantz :) Bluray ma marantza i pewnie dlatego chce do kompletu. Wcześniej miał jakieś kolumny Jamo ale sprzedał razem z HK :). Więc patrząc, że nie jest zbyt wymagający to wg mnie nie ma sensu wydawać górnej granicy jaką sobie założył na kupno. Nie mniej jednak ja amplitunerów Maranzta nie znam więc nie chcę się mądrzyć.. a z drugiej strony, żeby kupić coś co na kilka lat mu wystarczy.
 
Ostatnia edycja:
Ok czyli jak nówka to 6-stka , a jak używany to 7-ka - a do Marantza co bardziej proponujecie (oczywiście jedne i drugie odsłucha) ale lepiej MA czy Dali ?
 
Jakby dorwal nowa 7010 (jakiegos lezaka) tak za 4000zl to byloby git :)

Za 5500zł myślę, że można wyrwać 7011 i ja brałbym tego.
Będzie na dłuższy czas, a to świeży model, no i seria "7" już.
Druga opcja, to coś z serii 6 i do tego obowiązkowo wzmak.
W przeciwnym wypadku nie szedłbym w "6".
 
Ostatnia edycja:
Ja mu proponowałem onkyo 686 (niedługo wyjdzie) albo RZ 720 4 tysie wyjściowo + dobry rabat .. do tego Dali i gra maszyna.. sprzedaje BR marantza, a kupuje 809 i luzik. Zobaczymy wszystko mu w mailu napiszę, jedno jest pewne na pewno kupi nówkę sztukę... chyba, że nie do końca go zrozumiałem.. :) Ale coś czuje, że jednak to będzie marantz :)
Lolo podziękuj Kapuście za linki.. :) I dziękuję za Wasze opinie.

Ps. Pakolo 810 nie kupi nowej. Jak coś to by musiał iść w 820 a ten już około 5 tysi kosztuje o ile dobrze pamiętam. - a pytanie czy to jest sens dla niego ...dla niego stereo to na pewno co innego oznacza niż dla wielu z nas.. :) Ale z drugiej strony nie kupuje na 2-3 lata, tylko na dłużej, a BR od Marantza na upartego też da radę wizualnie połączyć z Onkyo o ile się ma takie podejście do tego jak ja mam, aby ten sam kolor był :)
 
Ostatnia edycja:
Znajomy ojca niedawno kupował ampli i chciał 50/50 kino, stereo. Poleciłem mu tego Onkyo, odsłuchał ze swoimi Keffami (nie pamiętam modelu) i wybrał Marantza 5010, teraz chyba kupił dodatkowo wzmaka 7004:) Chyba mu Onkyo nie podeszło, a przesiadał się z jakiegoś Pioneera.
 
Wiesz to wszystko zależy co kto lubi, tak naprawdę dla kogoś kto bardzo lubi stereo to i tak wcześniej czy później przesiądzie się na integrę, ewentualnie KM + PRE.. nie ma innej drogi.. ja też to zrozumiałem :) A teraz jak mam możliwość u kogoś posłuchania muzyki na naprawdę czymś fajnym to radość z tego jest na maksa, a jak już da radę być u kumpla, który ma Gramofonik T. Z3 to można nie wychodzić.. :) ale mi się wydaje, że do wszystkiego trzeba dorosnąć i tak jak kiedyś nie słuchałem muzyki poważnej, tak dzisiaj raz na jakiś czas sprawia mi to radość i na pewno będę co jakiś czas kupował płyty cd z tego gatunku. Będąc szczerym ile muzyki jest w muzyce np w moim ulubionym Bon Jovi, Nightwish itp. a ile jest muzyki i co można usłyszeć słuchając np Shade, C. Dion, W. Houston itp, a nie wspomnę o jakiś fajnych wykonach z muzyki poważnej.. czy coś z jazzu. TYlko trzeba do tego dojrzeć.
 
Ostatnia edycja:
Do góry