Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Centera przesuń w lewo, kuchnia nie dusi Ci się tam bass masz subwoofer zaraz obok fronta nie zaglusza go?? Brawo za ekran ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
są to kolumny za 400 zł,grają słabo ale puki co nie zamierzam ich zmieniać, jeszcze u mnie przelezą trochę i dopiero wymienię na coś lepszego
 
puki co ze względu że projektor mam dość mocno pochylony do przodu potrzebuje jakieś podstawki z regulacją nachylenia spotkał się ktos z czymś takim?
 

Attachments

  • ept6525_2.jpg
    ept6525_2.jpg
    12,8 KB · Wyś: 556
Artiz, ja bym na twoim miejscu w czasie seansu wystawił kolumny przed ekran i postawił po bokach ekranu oraz centrala na czymś położył i również wysunął do przodu. Dlatego że w trakcie seansu tworzy Ci się jeden wielki zlany dźwięk bez rozdzielenia na poszczególne kolumny. Wiem bo miałem tak ustawione kolumny w kawalerce przez bardzo długi okres czasu ale inaczej nie dało rady..... ;-) Daj je do przodu i je rozsuń a zobaczysz o czym piszę.. Pochylając tak mocno projektor jesteś zmuszony mocno nadrabiać kaystonem w projektorze co mocno ingeruję w obraz. Rozumiem że jak nie pochylisz tak mocno projektora to nie wycelujesz nim w ekran.... Ponadto tyły masz skierowane przed słuchacza nogi a powinny być na miejsce odsłuchu... Jeśli troszkę popracujesz i poprawisz co nieco będzie ok... ;-)
 
Artiz, ja bym na twoim miejscu w czasie seansu wystawił kolumny przed ekran i postawił po bokach ekranu oraz centrala na czymś położył i również wysunął do przodu. Dlatego że w trakcie seansu tworzy Ci się jeden wielki zlany dźwięk bez rozdzielenia na poszczególne kolumny. Wiem bo miałem tak ustawione kolumny w kawalerce przez bardzo długi okres czasu ale inaczej nie dało rady..... ;-) Daj je do przodu i je rozsuń a zobaczysz o czym piszę.. Pochylając tak mocno projektor jesteś zmuszony mocno nadrabiać kaystonem w projektorze co mocno ingeruję w obraz. Rozumiem że jak nie pochylisz tak mocno projektora to nie wycelujesz nim w ekran.... Ponadto tyły masz skierowane przed słuchacza nogi a powinny być na miejsce odsłuchu... Jeśli troszkę popracujesz i poprawisz co nieco będzie ok... ;-)

Dziękuję za podpowiedzi, wiem ze z taką geometrią głośników nie brzmi to za dobrze,zrobię tak jak mówisz,tyły dam na uszy słuchacza a fronty wyciągnę przed ekran;w skaranej pozycji ekranu,centrum wystawie do przodu.

co do pochylonego projektora, to nie jest źle robiłem testy z projektorem ustawionym poziomo,jak i pochylonym (tak jak teraz) i rogi materiał wyświetlany na ekranie jest lekko mniej wyraźny niż w centrum kadru, keystone ustawiony na -12 ,:-D a można dać do 40.
 
Dziękuję za podpowiedzi, wiem ze z taką geometrią głośników nie brzmi to za dobrze,zrobię tak jak mówisz,tyły dam na uszy słuchacza a fronty wyciągnę przed ekran;w skaranej pozycji ekranu,centrum wystawie do przodu.

co do pochylonego projektora, to nie jest źle robiłem testy z projektorem ustawionym poziomo,jak i pochylonym (tak jak teraz) i rogi materiał wyświetlany na ekranie jest lekko mniej wyraźny niż w centrum kadru, keystone ustawiony na -12 ,:-D a można dać do 40.


Surroundy przede wszystkim powinny pójść wyżej.
 
fade26af15e9a9cce10c0930bcf283a6.jpg



Mam ustawione tak jal na zdjeciu. Kanapa ma 2.20 a rozstaw glosnokow tylnich 2.50wiec sa rozstawione dalej. Fakt sa z tyłu.ale patrzav na zdjecie to tak powinny byc w systemie 5.1
 
Panowie, mam jedną uwagę.
Jaki jest sens inwestycji w dobry ekran, nie wspominając już o projektorze, jeżeli te odbicia od sufitu rujnują jakość wyświetlanego obrazu?
Oczywiście, sens jest, jeżeli nie ma alternatywy, a ta jest w wielu przypadkach na wyciągnięcie ręki.

Jeżeli ktoś nie wie o czym piszę, to wystarczy przeprowadzić bardzo prosty test.
Wystarczy podpiąć PC pod projektor, wrzucić czarne tło na tapetę i odtworzyć okno notatnika (które jest białe).
Chwycić to okno myszką i jeżdzić nim po ekranie (obserwując zmiany).
Obok białego okna, zauważymy na czarnym tle odbicia.
Im bliżej okno sufitu, tym większe wspomniane odbicia będą.
Prosty, archaiczny test i wszystko jasne - dosłownie i w przenośni.
Da nam to pogląd, jak dużo tracimy na jakości wyświetlanego obrazu, a to białe okno, to nic innego jak jasne sceny w filmach.

Raz, że one już same w sobie będą prześwietlone (jasna scena która dodatkowo będzie rozjaśniona przez sufitowe odbicia), dwa - najważniejsze, degradują ciemne sceny obok, czyli zamiast czerni, szarości, nasycenia, mamy mydło.
Więc o jakich kolorach (jakości) my tu piszemy.

Żaden ekran za 10k z projektorem za drugie tyle, z tą przypadłością sobie nie poradzi. Fizycznie nie ma takiej możliwości, to nie tv który świeci, pomijając tutaj "black screen", ale te znowu są ramowe i siłą rzeczy (dodatkowo) wiszą niżej.

Więc albo robimy sufit, ta jak ma to Bipo, albo stosujemy ekran z PASEM ROZBIEGOWYM !
Czarny pas rozbiegowy, na min. 40-70cm (w zależności od wys.sufitu), to są DRASTYCZNE różnice w jakości obrazu.
Bez porównania będzie lepszy tanszy ekran z czarną rozbiegówką, jak sporo droższy bez - pod samym sufitem.
Wyciągamy z zestawu (proj+ekran) umownie 70-80% możliwości, a nie 40-50%.
Naturalnie, to dalej nie będzie 100%, tutaj już jest potrzebna dedykowana salka, ale my nie o tym.
Pozostaje problem bocznych ścian, ba całego pomieszczenia, ale tutaj piszemy o rozwiązaniach na wyciągniecie ręki w obecnych warunkach lokalowych, a jak widzę niektóre rozwiązania, to zastanawiam się czy ktoś się chociaż raz pokusił o wizytę w salonie audio z możliwością przeprowadzenia "symulacji" na różnych ekranach/projektorach/wysokościach itd.
 
Osobiscie bym ekranu nie kupował gdybym miał mozliwosc wyswietlenia obrazu na scianie. Jakosc jest nie adekwatna do jakosci. Tymabardziej ze w moim przypadku ekran przewyzszył koszt projektora.
 
Jak to lans shiftem?! Moj acer nie ma tej opcji.takze jestem zmuszony uzyc jakies podstawki zamist pudełek dvd
co do pochylonego projektora, to nie jest źle robiłem testy z projektorem ustawionym poziomo,jak i pochylonym (tak jak teraz) i rogi materiał wyświetlany na ekranie jest lekko mniej wyraźny niż w centrum kadru, keystone ustawiony na -12 ,:-D a można dać do 40.
Sam sobie odpowiedziałeś...
Panowie, mam jedną uwagę.
Jaki jest sens inwestycji w dobry ekran, nie wspominając już o projektorze, jeżeli te odbicia od sufitu rujnują jakość wyświetlanego obrazu?
(...)
Im bliżej okno sufitu, tym większe wspomniane odbicia będą
(...)
Raz, że one już same w sobie będą prześwietlone (jasna scena która dodatkowo będzie rozjaśniona przez sufitowe odbicia), dwa - najważniejsze, degradują ciemne sceny obok, czyli zamiast czerni, szarości, nasycenia, mamy mydło.
Więc o jakich kolorach (jakości) my tu piszemy.
(...)
Więc albo robimy sufit, ta jak ma to Bipo, albo stosujemy ekran z PASEM ROZBIEGOWYM !
Czarny pas rozbiegowy, na min. 40-70cm (w zależności od wys.sufitu), to są DRASTYCZNE różnice w jakości obrazu.
Bez porównania będzie lepszy tanszy ekran z czarną rozbiegówką, jak sporo droższy bez - pod samym sufitem.
Wyciągamy z zestawu (proj+ekran) umownie 70-80% możliwości, a nie 40-50%.
Naturalnie, to dalej nie będzie 100%, tutaj już jest potrzebna dedykowana salka, ale my nie o tym.(...)
I tyle w temacie.
Sam przez to przechodziłem. Jak większość z nas nie mogę usiedzieć w spokoju, tylko ciągłe zmiany i ulepszenia ;) Jakiś czas temu dorobiłem się czarnego "topu" oraz ramki i od razu sufit przestał świecić, obraz nabrał kolorów, kontrast poszedł w górę, ogólnie nie ma porównania. Niedawno dodatkowo zrobiłem obniżanie do proporcji 21:9 i czarnoszare pasy (pozostałość 16:9)już nie drażnią, zniknęły :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry