Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Ja też zaprezentuję swój kącik. Tak wygląda u mnie. Póki co nie mam się czym pochwalić, jeśli chodzi o sprzęt. W niedalekiej przyszłości planuję zakup 5.1 Dali Ikon 6 Mk2 White Gloss lub Focal Chorus 816 White Gloss, do tego Yamaha Aventage RX-A2010 (może już 2020) z BD-A1010. Za plecami telewizora zainstalowane ledowe oświetlenie samoprzylepne wielokolorowe i wielofunkcyjne na pilota. Z tyłu Epson na uchwycie Vogelsa EPC 6545. Fronty DIY zamienione z plastikowymi od leciwego kina domowego, z którego został się odtwarzacz, central oraz tyły i sub. Całość podpięta pod UPS (niestety mój dostawca energii lubi często wyłączać prąd bez powiadomienia).
 

Attachments

  • bez tytułu3 (Small).jpg
    bez tytułu3 (Small).jpg
    40,5 KB · Wyś: 5381
  • DSC06416 (Small).jpg
    DSC06416 (Small).jpg
    27,7 KB · Wyś: 5321
  • DSC06417 (Small).jpg
    DSC06417 (Small).jpg
    33,8 KB · Wyś: 5396
  • DSC06420 (Small).jpg
    DSC06420 (Small).jpg
    45,7 KB · Wyś: 5357
dziś bawiłem się z oświetleniem ledowym, o to moje kombinacje, to jest samoróbka, żaden gotowy zestaw bez bajerów, ale efekt moim zdaniem jakiś tam wyszedł
 

Attachments

  • new_Obraz 009.jpg
    new_Obraz 009.jpg
    815,1 KB · Wyś: 1212
  • new_Obraz 006.jpg
    new_Obraz 006.jpg
    517 KB · Wyś: 601
  • new_Obraz 011.jpg
    new_Obraz 011.jpg
    693,1 KB · Wyś: 643
IceFly, jak Ci się sprawuje LG? Fajne sprzęty masz. Radzę Ci jednak natychmiast zdjąć n-ke z amplitunera. Zasłoniłeś całkowicie otwory wentylacyjne.

krzysztofradio, rewelacja! Pięknie urządzone pomieszczenie. Można pozazdrościć.

FFooXX5, amplituner Ci się nie grzeje w tej półce? Oświetlenie fajnie wyszło, nie wygląda na zbyt oczojebne czyli nie powinno przeszkadzać przy wieczornym oglądaniu a klimacik robi fajny.
 
Mój zestaw.
Panasonic 50VT20
Panasonic BDT300
Onkyo 5007
CD onkyo 7555
KEF R500
PS3
Cyfra+
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    47,1 KB · Wyś: 2724
  • DSC00005.JPG
    DSC00005.JPG
    49,2 KB · Wyś: 2722
  • DSC00007.JPG
    DSC00007.JPG
    39 KB · Wyś: 2796
Popieram, bardzo ładnie to wszystko wygląda. Telewizora nie chciałeś wieszać? Byłoby jeszcze ładniej. Półkę z filmami byś przewiesił ponad TV.
 
D
gebolek
Brawo za estetykę. Ale zdejm ten odtwarzacz z amplitunera!
Onkyo grzeje się okrutnie. Ugotujesz go.
krzysztofradio
Duże brawa za nowoczesne i ciekawe wzornictwo. Bardzo ładnie.
 
krazy777, nie grzeje się dopiero jak dam na wszystkie kanały i ostro podkręcę na dłuższy czas to robi się ciepło ale na takie zwykłe słuchanie muzyki i oglądanie filmów jest zaledwie delikatnie ciepły, ale i tak planuje centralny podwiesić pod tv wtedy ampli pójdzie na całkowitą swobodę hehe, ale to dopiero po wymianie tv, czyli nie prędko. Co do led to jeszcze zamontuje ściemniacz i będzie git
 
Onkyo to maly grzejnik, jedyny ampli ktory mialem i strach bylo go dotknac.
Fox: Wszystko fajnie tylko nie za wysoko ten telewizor :) ? U mnie co prawda jest znowu za nisko.
Przyznasz przydalby sie pilot do sterowania ledami? :)
Krzysztofradio: Kominek? Niech zgadne mieszkasz w domu? Pozazdroscic, my w "kwadratach" nie mozemy pozwolic sobie na takie aranzacje, nie wspominajac o sasiadach - niestety.
 
arming, siedzę wysoko i mam oczy dokładnie na środku matrycy, a siedząc niżej wysokość oczu ma tak 10cm powyżej ramki, więc jest idealnie i najwygodniej mi się patrzy wtedy, znacznie wygodniej niż jak mam oczy centralnie na środku matrycy, wtedy trochę szyja boli. Co do pilota pewnie że brakuje, ale ten problem rozwiąże listwa na pilot no i jedynie ręczny ściemniacz sobie zrobię, ale jak ustawie intensywność raz to już tak będzie na stałe hehe, więc nie odczuje zbytnio braku tych bajerów, a to co mam, mam za darmo więc też jest jakaś satysfakcja hehe :). (ściemniacz będę miał zainstalowany koło łóżka, więc nie będę musiał wstawać w razie potrzeby)
 
Kominek? Niech zgadne mieszkasz w domu? Pozazdroscic, my w "kwadratach" nie mozemy pozwolic sobie na takie aranzacje, nie wspominajac o sasiadach - niestety.

Fakt, domek. Sąsiadów już przerabiałem kilka lat temu jak mieszkałem w bloku i powiedziałem nigdy więcej. Trafiłem najgorzej jak moglem, tylko, ze to ja nie moglem spac, bo za scianą miałem gorzej niz melinę i patologię w jednym.
A aranzacje? Dzięki. Nie jest jeszcze az tak nowoczesnie jak bym chcial, ale zonka ma bardziej tradycyjny gust. Wspolnie z drugą połówką przeglądamy dziesiatki katalogow, ekspozycji, a potem patrzymy co z tego mozna przemycić do domu i tak wychodzi, oczywiscie przy mozliwie jak najmniejszym nakladzie fianansowym, dlatego 90% robie sam.
Też się pochwal. Masz zacne sprzęty, których też pozazdrościć, więc i wystrój pewnie też nie kuleje ;)

Gebolek, Jak spisują sie R500? Pewnei bajecznie. Ile masz metrow do naglosnienia? 500 to najmniejsze kolumny w serii, ale i tak mają konkretne wymiary, tylko te 13cm glosniki. Jak się u Ciebie grają?
 
Ostatnia edycja:
Grają na 23m. Jeżeli chodzi o dźwięk i nagłośnienie tego metrażu to rewelacja.
Zdaje sobie sprawę, że są warte lepszej elektroniki ( wzmacniacz ) ale nawet teraz jest dobrze.
Jedyny minus jaki dostrzegam po trzech miesiącach użytkowania to dość duża wrażliwość na jakość nagrania.
Jeśli jest dobre wydanie to szczęka opada, jednak przy słabszej jakości nagrań kef obnaża to bezlitośnie.
Nie wiem czy to subiektywne odczucie ale po przesłuchaniu dobrze nagranej płyty przy przejściu na gorzej wydaną nie chce mi się już jej słuchać.
 
No tak, przy tej klasie kolumn to raczej normalne zjawisko. Ja oczywiscie celowalbym w biale (choć BR z tyłu troche mnie odstrasza), ale Piano Black u Ciebie prezentują szalenie elegancko.
 
Ostatnia edycja:
Do góry