Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Bipo jeszcze Subik i central i już na kilka lat masz kolumny :) a na szybkiego napisz mi czy podczas np. koncertu słyszysz różnicę na barwie miedzy podłogowymi a centralnym głośnikiem. Ja mam kilku znajomych co mają właśnie inne przody i inny centralny ( w tym dwóch co naprawdę mają klasowy sprzęt i jak dla mnie to powiem, że przy tych dwóch zestawach dla mnie nie miałoby znaczenia inny centralny jak przody) jak jest z tym u Ciebie...
 
Bipo jeszcze Subik i central i już na kilka lat masz kolumny :) a na szybkiego napisz mi czy podczas np. koncertu słyszysz różnicę na barwie miedzy podłogowymi a centralnym głośnikiem. Ja mam kilku znajomych co mają właśnie inne przody i inny centralny ( w tym dwóch co naprawdę mają klasowy sprzęt i jak dla mnie to powiem, że przy tych dwóch zestawach dla mnie nie miałoby znaczenia inny centralny jak przody) jak jest z tym u Ciebie...

Lolek na razie nic nie porównywałem, kolumny się wygrzewają przez ok.100h. Włączam je rano i sobie grają a ja idę do pracy...;-) Po wygrzaniu opiszę wrażenia. Ps. jak tylko włączyłem kolumny prosto z kartonu pojawił się mocny dół.....:-D Zobaczymy co będzie później....:roll:


Lobos miałeś dobre przeczucie...:eek:k:

W przyszłości tak jak wcześniej pisałem dokupię resztę, najbardziej mi zależało aby poprawić stereo a pomału wymienię resztę... Jak to jeden kolega z forum powiedział nie tylko sprzętem człowiek żyje.... jest jeszcze kupa innych potrzebnych i przyjemnych rzeczy... Na dzień dzisiejszy jakiś tam obraz już jest, dźwięk z pięciu kanałów plumka a ja z tego wszystkiego już jestem bardzo zadowolony. Teraz już zostało dopieszczanie....:grin:
 
Dokładnie Bipo, dobrą drogą kroczysz.
Ja kompletowałem swój zestaw kolumn również dosyć długo.
Kiedyś pisałem dlaczego, a założyłem, że kupię najpierw fronty, a całą resztę dokompletuje z czasem, natomiast w międzyczasie posiłkowałem poprzednim zestawem. Tym sposobem można sobie złożyć zestaw o wiele wyższej klasy, jak przy jednorazowym zakupie.
Na "raty" jakoś tak nie boli, a sprzęt to nie wszystko co się w życiu liczy i są o wiele ważniejsze wydatki. Ot, chociażby jak ktoś tu ostatnio wspomniał, jedno tankowanie to kilkaset zł. Tych pieniędzy to chyba mi najbardziej żal ;)
 
Ciekawi mnie jak bardzo odbijają światło od ekranu te białe kolumny. Koloru nie skomentuje bo to kwestia gustu :)

Wysłane z mojego Note 3
 
Niestety potwierdzam, od białego lakieru w nocy światło się odbija, ale nie przeszkadza to jakos specjalnie, a pewno nie jest o takie odbicie jak z białej ściany czy sufitu. Po prostu w ciemnicy kolumny zaznaczają swoja obecność ;)
 
Pewnie tak, ale Bipo kupując szary dywan sprawdzał wpływ na odbicie światła, a tu nagle białe kolumny.

P.s. Jeżeli pomyliłem osoby to z góry przepraszam :)

Wysłane z mojego Note 3
 
Może i odbijają światło ale dzięki temu zaznaczają swoje miejsce w salonie- cieszą oko podwójnie- bo o dźwięku juz nie muszę wspominać.
 
Osobiście na projektorze nie oglądałem, ale z projektora już tak, wszystko zależy od tego jak są usytuowane kolumny i jaki jest ekran. Przy bardzo dobrym( np. MagicScreen) ekranie , to nie ma znaczenia.
 
Na temat DiamondScreen to już tu piszę od lat, ale jak widzę cena i ew.dostępność skutecznie zniechęca kinomaniaków, a ja chętnie bym się przeprosił z takim ekranem. Magic działa na podobnej zasadzie i mamy go na miejscu.
To już nawet nie chodzi o odbicia, a o poziom czerni przy lekkim oświetleniu.
 
Odnośnie białych kolumn to jest to świadoma decyzja ponieważ najbardziej mi się podobały oraz pasują do wystroju salonu. Kupując w białym kolorze już miałem na to pomysł. Gwarantuję wam że nie będą miały żadnego wpływu na obraz...;-) Domyślacie się zapewne...;-) Oglądam filmy tylko w weekend więc mój patent wymaga ok.2,minut pracy...;-) Zapewne znajdą się tacy co im by się w życiu tego nie chciało robić, ale to mi sprawia frajdę....;-)
 
Do góry