Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Wiesz ja miałem możliwość zobaczenia różnicy pomiędzy dokładnie tym samym projektorem co ma Kolega Bipo, a właśnie projektorem za bodajże około 4500 zl - na 120 albo 130 cali w tym salonie jest ekran . Ten sam film ten sam sprzęt tylko różnica w projektorze - uwierz na słowo że to była przepaść. Zresztą Kolega Bipo u kogoś oglądał bodajże Transformersów 4, a później u siebie. Pisał odczucia jaka jest różnica. :) pod względem projektora.


Tak jak mi mówili kiedy interesowałem się projektorem chcąc być zadowolonym w 100% na ekranie od 110 cali w górę na projektor trzeba liczyć od 10 tys w górę... w kilku naprawdę dobrych sklepach to samo mi powiedzieli.
Do tego trzeba doliczyć warunki lokalowe - to musi być jaskinia ( chyba że ma się dedykowane przystosowane do KD pomieszczenie) w innym wypadku nawet taki projektor nic nie da - u mnie w domu to było sprawdzone na dokładnie tym samym projektorze i jeszcze droższym ekranie niż ma Kolega Bipo ( a ma bardzo dobry ekran ) i po godz. 19 latem nie dało się oglądać filmu.. Także przy projektorze jak się powie A to trzeba dojść do Z :) Pozdrawiam.
Dzięki za otwarcie oczu ;-) Żył bym świadomością, że za 5tys. można mieć dobry projektor :p
 
zochu91 fajnie się sprzęt prezentuje, pokój również. Amplituner widzę Yamaha, a kolumny Canton?

Grisza HD masz chłopie cierpliwość, żeby 2 tygodnie czekać :)
 
zochu91 fajnie się sprzęt prezentuje, pokój również. Amplituner widzę Yamaha, a kolumny Canton?

Owszem, Yamaha RX-V1800, kolumny to poczciwy Canton z serii LE, w posiadaniu od 10lat :)

Martwi mnie tylko jedna rzecz, po zmniejszeniu odległości od TV z 3,8 do 2,8m oraz zwiększeniu obrazu o 13" nadal czuję lekki niedosyt :-|
 
Grisza HD masz chłopie cierpliwość, żeby 2 tygodnie czekać :)

Na siłę nie będę ich montował, nie ma jeszcze odpowiednich warunków ;-) Jedynie to co zajrzałem do kartonów czy wszystko jest ok, po transporcie kuriera. Trochę dłużej stoi niż 2 tyg :D Kompletowałem to koło miesiąca. Mam nadzieję nie zawiodę się na jakości i brzmieniu tego zestawu. W tej cenie (4200 zł REL T5 + Melodika BL 310) chyba nic wyżej klasowo bym nie złożył, jedynie brzmieniowo inaczej, tak myślę. następny skok "jakościowy" 5 - 5,5 tys +. Ale nie ma idealnego zestawu, każdy ma inne ucho, upodobania i pomieszczenie. Pewnie wszystkiego za pierwszym razem nie uda mi się podłączyć idealnie ustawić i skalibrować, żeby wycisnąć ze sprzętu 100% potencjału.
 
Ostatnia edycja:
U mnie również drobne zmiany, wydaje mi się, że na plus.
42ST60E ustąpił miejsca 55ST60E, wskoczył sub KEF PSW-2010, sofa na czas seansu wędruje metr do przodu, a surround'y powędrowały wyżej (1,8m nad ziemią jak zaleca THX) :)

Masz takie same standy jak ja, Multimebel znaczy się ;)
Ja ich nie używam, robią za podest do figurek, a miedzy szyby włożyłem filmy. Sprawdż sobie u mnie w galerii, gdzieś tam jest foto z filmami BR w środku, ale trzeba przyznać, że bardzo fajnie i porządnie wykonane.


Mój zestaw czeka. Jeszcze chyba 2 tygodnie i się dowiem jak gra i czy dobrze wydałem pieniądze.

Podobnie jak Paweł, zazdroszczę cierpliwości ;)

Dzięki za otwarcie oczu ;-) Żył bym świadomością, że za 5tys. można mieć dobry projektor :p

Bez przesady z tym projektorem. Za 4-5tys. spokojnie kupisz sprzęt z którego będziesz zadowolony.
Gdybym ja miał kupować, to brałbym 4K, ale jeszcze mi nie odbiło, żeby płacić kilkadziesiąt tyś. za kilka seansów w miesiącu i gdybym teraz celował to właśnie w taki za pare tysiaków.
 
Bez przesady z tym projektorem. Za 4-5tys. spokojnie kupisz sprzęt z którego będziesz zadowolony.
Gdybym ja miał kupować, to brałbym 4K, ale jeszcze mi nie odbiło, żeby płacić kilkadziesiąt tyś. za kilka seansów w miesiącu i gdybym teraz celował to właśnie w taki za pare tysiaków.
Gdybym teraz kupowal , napewno dolozyl bym pare groszy , Cos w tym stylu co kolega Bipo posiada pewnie by mnie zaspokoilo na chwile :oops:
Ale oczywiscie i tanszy sprzet ladnie zaswieci , ale takowy potrzebuje odpowiedniego materialu , jak to mowia z go.. bata nie ukrecisz , bo i na niektorych plytach BR taki material HD zapodany ze rece , nogi i reszta czolonkow opada .
 
Ostatnia edycja:
Nie ma co za blisko siedzieć TV bo te nasza jakość nadawania jest daleka do zagranicznych kanałów. Jedynie materiały w dobrej jakości nagrane co mają kilkadziesiąt GB wyglądają przyzwoicie.
 
Do Lobos: odnośnie oglądania 3D to włączam okulary, wkładam płytę do BR i nic nie muszę zmieniać ani zakładać jakichkolwiek filtrów. Naciskam play i cieszę się obrazem. Obraz jest taki jak powinien.

Ponadto w cenie do 5tyś. możesz kupić projektor i cieszyć się obrazem tylko nie porównuj obrazu z niego z obrazem z projektora 3-5krotnie droższego bo czar pryśnie. Ja tak miałem a zaczynałem od optomy hd131, hd25 benq1070 itd. Korciło mnie abym sobie zobaczył czy warto dopłacać do projektora z wyższej półki… i się zaczęło…;-). Tak więc jak masz zamiar kupić projektor w danym przedziale to porównuj sobie projektory z jednego przedziału cenowego a będziesz zadowolony…;-)

Ja na swoim mam koło 300h wyświetlonych filmów, kiedyś byliśmy w gościach z żoną i przy okazji kolega puścił nowych Transformersów 4. Doszliśmy wspólnie z żoną, że ta część pod względem obrazu została zrobiona najgorzej, zresztą na forum o tym wspominałem w innym wątku. Ale że ja lubię trasnów, kupiłem i dla siebie do kolekcji oraz obejrzałem u siebie wraz z żoną. To co zobaczyliśmy na wyświetlanym obrazie ni jak się nie miało do obrazu u mojego kolegi. Kolory, ostrość obrazu, płynność ruchu, głębie, ziarno które jest w filmie i wiele innych cech po prostu była dużo lepsza. Dlatego nie porównujmy sprzętu: ekran + projektor za 3tyś zł. Ze sprzętem za 15- 20tyś. Bo to niema najmniejszego sensu.

Jeśli chodzi o 4k to dla mnie na dzień dzisiejszy świat daleki, porównywałem materiały demo na projektorze 4k z moim i powiem szczerzę, że nie dałbym tyle kasy za tą różnicę co zobaczyłem. Wyświetlane było demo z 4k, a na moim film masterid 4k.

Odnośnie zaciemniania to ok.10minut pracy, żona w tedy robi popcorn…;-) Jak przychodzi to już jaskinia gotowa. Panowie tu nie ma co ukrywać, że projektor choć nie wiem jaki dobry i drogi był, w jasnym salonie obraz będzie jednym słowem do kitu. Lubię jasne salony ale zaraz mam hobby jakim jest kino domowe i trzeba to pogodzić. Niestety nie mam oddzielnego pokoju tylko wszystko w jednym: sala kinowa, pokój dzienny, jadalnia itd.

Do Zochu: ładnie i schludnie, ja bym coś dał na ścianę za sofą bo pustawo np.: obraz, półkę na płyty, ustrój akustyczny i będzie git..;-)
 
Dzięki Bipo za odpowiedź. Jasne, że nie ma co porównywać sprzętów o kilka klas różnych. Mówisz, że "czego oczy nie widzą tego sercu nie żal"? :) Twoje zobaczyły i poszło 13tys. na zabawkę ;-) Ważne, że Żona akceptuje takie zakupy ;-) Teraz to nawet do tego projektora dają PS4 gratis ;-)
Pozdrawiam.
 
U mnie zaciemnianie trwa na biegu 5 minut (wieszanie kurtyn blackout). Upierdliwe ale warto. Nawet do telewizora lcd. Zaslaniam nawet wyswietlacze sprzętów. Czasem się zastanawiam czy ktoś to też robi?
 
O to właśnie mi chodziło co napisałeś Bipo pewnie można się cieszyć i projektorem za 4-5 tys do czasu kiedy się nie zobaczy czegoś lepszego i na pewno ten projektor za taką cenę nie nadaję się do ekranu 120 cali i odl. 4,5 m. Dla mnie to jest tragedia... a nie jakość ... ale ja mam tego pecha że oglądałem filmy z dobrych projektorów i miałem możliwość w tym samym miejscu porównać znacznie słabszy projektor.
Ale to jest moje zdanie - podkreślam.
Znam ludzi którzy są zadowoleni z jakości filmów na dvd i twierdzą, że im jakość filmów z bluray jest nie potrzebna bo to im wystarcza...
Znam też człowieka który niemalże całe życie jeździł lipnymi samochodami, a kiedy przesiadł się na dwuletniego Golfa powiedział że to jest jak wygranie w piłkę nożną Mistrzostw Europy. I będzie tak uważał do momentu aż nie przesiądzie się na cos lepszego... Takie jest życie.. i ciężko się nie zgodzić z nim że jest mega zadowolony z tego samochodu.
Wszystko zależy od pewnych rzeczy (w wypadku projektora) to co zobaczymy pierwszy raz bo będziemy uważać że to jest już coś patrząc na ekran 100 cali kiedy w domu mamy np. 50 cali tv...
 
Ostatnia edycja:
Tylko jedna ważna sprawa, porównywać projektory trzeba w dedykowanym do tego pomieszczeniu, a najlepiej u siebie w domu. W MM, czy innych tego typu marketach, jak gość z obsługi wyciągnie i cos puści na ścianę trzymając w ręce lub na kolanie, z obrazem o przekątnej może 120 cm, to nawet taki za 2 tyś wygląda pięknie. Kiedyś byłem tego świadkiem :)
 
Masz takie same standy jak ja, Multimebel znaczy się ;)
Ja ich nie używam, robią za podest do figurek, a miedzy szyby włożyłem filmy. Sprawdż sobie u mnie w galerii, gdzieś tam jest foto z filmami BR w środku, ale trzeba przyznać, że bardzo fajnie i porządnie wykonane.
Armanig,
Fakt, wykonanie prima sort.
Patrząc na ceny standów rzekłbym że cena w miarę rozsądna :)
W Twoją galerię staram się często nie wchodzić bo za każdym razem kopara opada mi z wrażenia. Po co ma się człowiek denerwować ? :-D Dla mnie Twoja instalacja to wzór do naśladowania. I te 80" :cool:. Oglądanie filmów staje się czystą przyjemnością :)

Na tylną ścianę szykuje się duże zdjęcie panoramy, jednak nie doszukałem się jeszcze takiej panoramy, na widok której zapiałbym z wrażenia, dlatego ściana na razie pusta.
 
Do góry