Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
u mnie narazie wyglada to tak ze center poszedł niżej oczywiscie jest skierowany w górę pod kątem i konsole oby dwie na leżąco . 4-ka strasznie halasuje w pionie jak właczy się wentylator
 
Ostatnia edycja:
Masz piękny klimat w pokoju:) Prawdziwy game-room, nie ma dyskusji. Przyjemnie jest odpalić konsolę w takim klimacie. Trochę zazdroszczę :) A co do konsoli, nie staw w poziomie, tylko w pionie. Dłużej posłuży, uwierz mi. Pozdrawiam.
 
dommino6: powinieneś głośnik centralny wysunąć do przodu, bo tak masz dźwięk odbity od płaszczyzny na której on stoi, ponadto linia kolumn frontowych powinna być zachowana a u ciebie jest łuk. Wysuń centrala, tak aby tworzył z kolumnami przednimi jedną płaszczyznę i będzie ok. Pozdrawiam.
 
Nie do końca bym się zgodził z tym łukiem/linią prostą. Ideałem jest ta sama odległość słuchacza od każdej z kolumn, łącznie z kolumnami efektowymi (oczywiście mało kiedy do spełnienia w domowych warunkach). Siłą rzeczy łuk jest naturalny, a kalibracja ma mniej roboty. Ponad to to każda z kolumn (w przypadku kina domowego, w stereo już niekoniecznie) powinna "patrzeć" na słuchacza, czyli słuchacz powinien widzieć jedynie frontowe ścianki kolumn.
Oczywiście u domino negatywny efekt odbicia centrala jest gorszy nić ustawienie go w jednej linii, wiec, faktycznie nieco do przodu lub (i) umieść go na jakimś statywie (opisywane niedawno).
 

Attachments

  • fonia5schemat.jpg
    fonia5schemat.jpg
    20,7 KB · Wyś: 878
Ostatnia edycja:
Krzysztofradio zgadzam się z tobą, może ja nie sprecyzowałem swojej wypowiedzi. Chodziło mi o to aby kolumny frontowe były na równo z głośnikiem centralnym, tak aby central nie był wycofany do tyłu....... ;-)
 
Krzysztofradio zgadzam się z tobą, może ja nie sprecyzowałem swojej wypowiedzi. Chodziło mi o to aby kolumny frontowe były na równo z głośnikiem centralnym, tak aby central nie był wycofany do tyłu....... ;-)

Tylko jak napisał Krzysiek, w większości przypadków jest to nie do przeskoczenia. Kolumny frontowe zaleca się odstwić od ściany te min. 25cm, a z drugiej strony mamy central podwieszony na ścianie pod TV lub postawiony na stoliku pod TV. Dziwnie to by wyglądało gdyby trzeba bylo stolik też odsuwać i central stawiać z przodu na komodzie, tak aby byl w jednej linii z frontami? Tu zadziała kalibracja, najwyżej podbije trochę głośność i tyle. U mnie jest jeszcze na tyle dziwnie, że central tez mam trochę cofnięty a kolibracja mi ustawiła go na -1, gdzie fronty mam na 0.
 
No właśnie nie ma to większego znaczenia czy central jest w jednej linii z frontami.Od tego jest kalibracja,ona ustawi opóźnienie i głośność.
Zawsze też można ustawić w/w parametry ręcznie.
 
Krzysztofradio zgadzam się z tobą, może ja nie sprecyzowałem swojej wypowiedzi. Chodziło mi o to aby kolumny frontowe były na równo z głośnikiem centralnym, tak aby central nie był wycofany do tyłu....... ;-)
Dokladnie wlasnie z tym się nie do końca zgadzam :)
Jestem zwolennikiem łuku, nie linii prostej, ale mniejsza o to, kalibracja jest tez od tego.
Tak jak pisałem będzie podstawa, a poza tym mój central jest ustawiony pod kątem posiada regulacje
Fajna sprawa z tą regulacja. Nie wiedziałem, że Klipsche tak mają ;)
 
Dokladnie wlasnie z tym się nie do końca zgadzam :)
Jestem zwolennikiem łuku, nie linii prostej, ale mniejsza o to, kalibracja jest tez od tego.

Fajna sprawa z tą regulacja. Nie wiedziałem, że Klipsche tak mają ;)

W sumie dzisiaj łuk czy prosta to i tak kalibracja to zweryfikuję....:)
Bardziej będzie miała wpływ powierzchnia płaska przed samym głośnikiem na której on stoi, im większa tym gorzej ze względu na pierwsze odbicia. Dlatego nie jest wskazane umieszczać głośnika centralnego na środku lub końcu płaskiej powierzchni szafki....:) Biorąc nasze realia to i tak każdy umieści go w taki sposób na jaki mu pozwala aktualny wystrój pokoju...
 
Do góry