Największe Hity lat 80-tych :)

korabek

New member
Zapomnieliście moi mili o kapelach i kawałkach z dawnego komunistycznego bloku. "Żelazna kurtyna" była na tyle szczelna, że w myśl zasady - "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" w latach 70-tych słuchało się kapel i przebojów takich jak:
- Jugosłowiawia - Bijelo Dugme (Biały Guzik)
Bijelo Dugme - Hop cup - YouTube
- Węgry - Omega-
OMEGA Gyöngyhajú lány (Dziewczyna o perłowych włosach) - YouTube
- Węgry - Locomotiv GT
Locomotiv GT - Locomotiv GT 1971 [full album] - YouTube
 

lm648

Banned
... ależ oczywiście Omega, Locomotiv GT no i jeszcze Puhdys to czołówka rocka z tej strony kurtyny ... :)
 
Ostatnia edycja:

quasimodek

Member
Bez reklam
Nie można pominąć również Bronski Beat, Shakespear's Sister, Marilion i Erasure:

[youtube]te3xtLqDf6E[/youtube]
[youtube]A-eBBlBEzus[/youtube]
[youtube]dphpDdfZUGw[/youtube]
[youtube]lWqJTKdznaM[/youtube]
 

quasimodek

Member
Bez reklam
A z rodzimego podwórka electro popu (czy może raczej synthpopu) Marek Biliński:

[youtube]ZqCOZGqf3TU[/youtube]

I nieśmiertelne Pet Shop Boys

[youtube]dRHetRTOD1Q[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
A z rodzimego podwórka electro popu (czy może raczej synthpopu) Marek Biliński:

Taka ciekawostka odnośnie tego utworu .Kiedyś Biliński zobaczył tłumy ludzi stojące w kolejce ,myślał że to za papierem toaletowym a nie za jego płytą .Wtedy wpadł na pomysł aby nagrać singla który byłby zapowiedzią drugiej płyty .Na singlu znalazły się dwa utwory "Ucieczka z tropiku /Dom w dolinie mgieł ,teledysk do ucieczki z tropiku powstaje podczas jednego dnia zdjęciowego powstało kilka scenek w które wmontowano powycinane klatki z zachodnich filmów ,był to najlepszy klip 1984r
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bilinski to byl Polski Jarre, a kawalek swietny.
A kto pamieta do jakiego programu przygrywalo Kombi, startujac od 0:50 kazdy powinen juz wiedziec:

[youtube]pw2tfcdB6Z8[/youtube]
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Pamiętam 5-10-15

Taka ciekawostka w tym programie debiutowali Krzysztof Ibisz ,Maria Niklińska ,Maciej Orłoś
 

eddielublin

New member
Bilinski to byl Polski Jarre, a kawalek swietny.
[youtube]pw2tfcdB6Z8[/youtube]
Połowa lat 80-tych ubiegłego wieku :). Lublin hala MOSIR, na start będący wtedy na fali AzylP, potem niespodzianka Marek Biliński, chwila oddechu na siedząco na parkiecie pośród kojącej muzyki a potem znowu jazda bo Lombard na scenie...Potem krajowa scena młodzieżowa, Chłopcy z Placu Broni, Proletaryat, Sztywny Pal Azji, Wańka Wstańka and the Ludojades (leżajski full), Kobranocka, Róże Europy. To była dla mnie prawdziwa muzyka. Z nisz lat 80-tych: Roxa, a początki Roberta Janowskiego? ZOO? Mr Zoob, Klincz...Dla mnie lata 80 to chyba też najważniejszy okres w muzyce zarówno polskiej jak i światowej, potem jeszcze przełomem było Seattle i od tamtego czasu niewiele no może poza krajowym black/death metalem :) bo to ciągle potęga...
 

sentyzibi

Well-known member
Ha!. Tak chyba przypadkowo wlazłem w ten temat, zaczytałem się... i mnie też wzięło na wspomnienia.
Przypomniałem sobie, jak w IV albo V klasie powszechniaka na szkolnych zabawach "andrzejkowych" przygrywał nam któryś z nauczycieli - zapaleńców Dancing'owych i uszczęśliwiał nas kawałkami typu:
"Napisz do mnie chociaż krótki list" albo nieśmiertelnym Krawczykiem, a my chcieliśmy Boney M, Suzi Quatro albo Afric Simone czy chociaż Goombay Dance Band, albo Bee Gees.
http://www.youtube.com/watch?v=9e1Lz829grk
Jednak już w kolejnych latach większość z nas nabrała doświadczeń na dyskotekach kolonijnych ( ach te ostatnie wieczory i potańcówki na koloniach ), albo na prywatkach ( bo tak się nazywały wtedy imprezki w domach bez rodziców ) i repertuar nam się zmienił.
Było już wtedy trochę po polsku: "Nie płacz Ewka" Perfectu, albo "Przeżyj to sam" Lombardu
PERFECT - NIE PŁACZ EWKA 1981 - YouTube
Było obowiązkowe "italo-pościelo", np:
Umberto Tozzi-Ti Amo - YouTube
A jak chcieliśmy pomachać trochę grzywkami i potupać nogami to był KISS:
Kiss - I was made for lovin' you -official video clip (HD) - YouTube
albo Joan Jett i "I love Rock'n Roll":
JOAN JETT - I LOVE ROCK N ROLL - 1982 - YouTube

A potem była juz połowa lat 80-tych, awans do szkoły średniej i nowe szkolne "dyskoteki" w których królowały przytaczane już tu wcześniej gwiazdy: Modern Talking, Sandra, Bad Boys Blue, Savage ... itp.
Jednak były też inne trochę rzadziej grane, ale jak mnie wzięło na wspomnienia to sobie je przypomniałem. Jest ich strasznie dużo i pewnie nocki by mi nie starczyło na wklejanie linków, lecz kilka zapodam Wam, może też sobie je przypomnicie, np.:
Secret Service - Flash In The Night (1981) - YouTube
Laura Branigan - Self Control - YouTube
Alphaville - Big In Japan [1984] - YouTube
A Flock Of Seagulls - I Ran - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=SmVjG6EJ86Q
starczy tymczasem, bo trza dozować doznania;-) .
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
A Flock Of A Seagulls (stadko mew) to moja ulubiona kapela nurtu New-Romantic podobnie jak Camouflage czyli taki niemiecki Depeche Mode

Nie wiem czy pamiętacie była taka audycja "Romantycy muzyki rozrywkowej" program prowadził Tomasz Beksiński ,a audycja leciała w poniedziałek po 22.00 w II Programie PR - to tam można było posłuchać takiej muzyki

Jest jeszcze jedna wybitna postać - Jerzy Kordowicz człowiek który o muzyce elektronicznej wie wszystko .W III Programie PR prowadził audycje "Studio EL-muzyki " a potem Fanatycy Elektronicznego Rocka .Niewiele osób wie ,że Jerzy Kordowicz był recenzentem audio i publikował testy na początku lat 90-tych w czasopiśmie Sat-Audio Video (obecnie Audio-Video)
 

sentyzibi

Well-known member
Uff. Troszkę sobie powspominałem ostatniej nocki, zwłaszcza posłuchałem sobie muzyczki, która leciała właśnie na dyskotekach w latach 80, bo tak się akurat u mnie składało, że w domu słuchałem zupełnie innej muzy, a taką taneczną tylko na tychże potupajach. Zresztą tak już zostało do dziś i się już pewnie nie zmieni.
A dla każdego kto słuchał listy radiowej "trójki" Marka Niedźwieckiego, wielkim przebojem lat 80 było pewnie i to:
https://www.youtube.com/watch?v=lg6J5VT5VRM

Kurczę i przez te wspominki w sieci odnalazłem kawałek którego szukałem już wiele lat, a nawet nikt go już nie kojarzył, bo aż tak wielkim hitem nie był. A teraz się okazało że miesiąc temu doczekał się wydania na CD. Po 32 latach. Już w nocy zdążyłem złożyć zamówienie na egzemplarz z limitowanej i numerowanej serii z podpisami...
https://www.youtube.com/watch?v=EtC6LRW0Vr8

Ach, przepraszam za post pod postem... ale się zaaferowałem i jestem niewyspany.
 
Ostatnia edycja:
Do góry