Najlepszy subwoofer na świecie;) (JL audio)

Nicaraguall

New member
Witam, mam pytanie czy aby przypadkiem ktoś z Was miał jakąś stycznoś badź posiada w domu subwoofer JL audio fathom f112/f113 (o Gotham nie śmiem pytać:) Czytałem kilka recenzji (jest ich bardzo mało) na zagranicznych portalach i wywarły one na mnie ogromne wrażenie! Odnoszę wrażenie, że jest to być może jeden z najlepszych subwooferów na świecie:)
Gdyby ktoś takowy posiadał, byłbym wniebowzięty jakby się ze mną podzielił wrażeniami z użytkowania go:)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dobre i drogie :)

Gotham_MI.jpg
 

Nicaraguall

New member
Fathom f113 jest w cenie 3400$ a Gotham 11 000$. To są ceny podane przez JL audio, ale mysle ze gdzies w salonie rtv w stanach mozna by je dostac troche taniej :)
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Napotkawszy na ten temat nie mogłem się powstrzymac aby nie dorzucic swoich kilku groszy:) W swoim aucie mam JL Audio 13w1 czyli 13" z podstawowej linii w bass reflexie o mocy 200 W rms. Powiem krótko... straaaaszna bomba! JL Audio potrafi zejśc okropnie nisko a przy tym kocha jak mu się dokopie mocą i głośnością, do tej pory nie udało mi się go wytrącic z równowagi i sprawic aby zaczoł się dławic. To raczej on przezwicięża mnie i samochód:) Podczas głośnego słuchania robi się już efekt tłoku:) Słuchałem wyższych serii JL Audio i tam oprócz potężnego uderzenia, które "urywa głowę" bass jest super ułożony. Te suby do domu widze że są robione najprawdopodobniej na głośnikach serii W7 lub podobnych a to już jest high end jeżeli chodzi o głośnik subbassowy i zapewne w KD robi niesamowitą rewolucję. Gdyby mnie było stac na pewno bym był pierwszym do odsłuchu, kto wie może za jakiś czas...:)

Dla ciekawostki kiedyś ogladałem matrixa w samochodzie w ktorym system był zrobiony z podzespołów JL Audio-"fronty" oraz sub serii w3(druga od dołu, moc 300w rms)wrażenia? MIAZGA:) Czy to w muzyce czy w kinie samochodowym, uderzenie z suba było niemiłośierne.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Jestem pewien że te suby nie są gorsze....

mój faworyt;) i potencjalny do kupienia..

SUB 15 - Welcome to the New Official Paradigm

czołg...

SUB 2 - Welcome to the New Official Paradigm

Paradigm Signature SUB-25 - Ceneo.pl

i to jest podobno najlepszy sub na świecie....i tylko o nich piszą na forach , paradigm i veleodyne i reszta się nie liczy...

Velodyne Digital Drive DD-18, Subwoofer Velodyne

mając jednego z nich z tego co wiem ciśnienie jakie wytwarzają w kinie jest niesamowite i nie do opisania trzeba posłuchać ehhh
 

robertuss

Active member
Bez reklam
mały głośnik i mała moc....konstrukcja podobna do paradigm sb 2 , Paradigm go zjada..:) wolałbym mojego sub-15....i te HZ coś słabe....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robertuss

Active member
Bez reklam
to jak mówisz o jakości to te suby to do muzyki tylko widzę....poniżej 20 hz żaden pewnie nie schodzi....i nigdy o nich nie słyszałem , i jeszcze raz powtarzam te co podałem suby to czołówka i tylko o nich zawsze dyskutują na wielkich forach internetowych...reszta się nie liczy...;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To że się dyskutuje nie oznacza że są najlepsze .Podobnie w kwestii kina domowego ,czy ktoś na tym forum słyszał o firmie Burmester ? ,pod koniec lat 90-tych miałem okazję widzieć kompletny zestaw kina tego producenta ,kosztował 0,5 mln marek ( wtedy marka kosztowała 1,80 - 2zł ) to daje wyobrażenie o jakości tego sprzętu Burmester Audiosysteme GmbH | Art For The Ear
 

robertuss

Active member
Bez reklam
teraz to pojechałeś....te suby co ja wymieniłem to są w zasięgu ręki i dla tego o nich piszą , ale to jednak nie szczyty technologi basowej hehe...

ja nic lepszego nie znam...

Krell Industries, Incorporated, America's premiere manufacturer of high-end audio equipment: award-winning amplifiers, preamplifiers, CD players, DVD players, surround/sound processors, loudspeakers

używka...szok!!!

http://www.ebay.com/itm/Krell-MRS-M...05?pt=Speakers_Subwoofers&hash=item19d6b7fde1


ten burmester to stara konstrukcja jakaś....jeszcze raz podkreślam że ma małą moc i schodzi zaledwie do 25-200hz i to się tyczy wszystkich powyżej co podałeś , ja tylko patrzę na parametry techniczne...zobacz do ilu schodzi paradigm sub 2 , a schodzi do 9hz!!!

Paradigm - Signature SUB 2 - Subwoofery - Testy sprztu audio

lepszych parametrów nie widziałem w subach....chętnie poczytam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

palusik

Member
Niech schodzi nawet do -5 Hz, tylko Ty nie schodzisz poniżej 20-16 Hz, taka jest granica dla Ucha. Zatem zachwycanie się nad cyferkami jest mało ciekawe...Jak kiedyś posłucham takiego sprzętu to się wypowiem, inaczej nie ma po co zaczynać rozmowy/
 

robertuss

Active member
Bez reklam
wnioskuję że nie jesteś kino maniakiem , wszystkie konstrukcje zaprezentowane przez ciebie to do stereo nadają się.I odnośnie tych subów co zaproponowałem nie musisz się wypowiadać , bo za ciebie to zrobiono już;) wypowiedzieli się ludzie których stać na wydanie tych marnych 20 tys na suba...i posłuchaj każdy wie że poniżej 20hz nic nie usłyszysz to fakt...więc po co schodzić niżej??Poniżej nie słyszysz tego pasma ale odczuwasz falę akustyczną....która ma za zadanie wprawić z drżenie otoczenie powietrze :) kapujesz??Jak wybucha bomba co się dzieje??Słyszysz huk..błysk i co dalej??chyba dzieciak wie co dalej....(dochodzi fala akustyczna którą CZUJESZ)czyli w kinie im niżej tym lepiej i tylko najlepsze suby są w stanie wytworzyć bas który poczujesz który będziesz mógł "dotknąć" nie usłyszeć ale dotknąć...i te pierdawki co zaprezentowałeś to większość ma 20 lub 25hz bas.To tylko moje zdanie...jak uraziłem to wybacz..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
dobra już zakończ tą jałową dyskusję najlepiej kup subwoofer o mocy 10KW i postaw go sobie w domu - sąsiedzi tez skorzystają na takim rozwiązaniu
 

robertuss

Active member
Bez reklam
a jak ci powiem ze ludzie mają po dwa takie potwory w domu z głośnikiem 38cm każdy!! jeden mój znajomy na konkurencyjnym forum..;) i każdy z nich kosztuje 10 tys...jeden się zadowoli 30hz drugi 20hz a trzeci będzie chciał 10hz razy 2 hehe,,,każdy ma inne wymagania i preferencie...jeden z moich znajomych pisze mi tak..."mam wrażenie jakby chciał roznieść pomieszczenie" jemu nie chodziło o pasmo 25hz słyszalne, jemu chodziło o ciśnienie jakie jest generowane przez potwora Paradigm signature 25...tyle w temacie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
Mam w domu Velodyne DD12. Polecam jakość i moc tego urządzenia. A jest jeszcze w ofercie DD15 i DD18.
Spotkałem ostatnio ofertę tanich,a wydaje się że moonstrualnych subów
Definitive Technology.
Popatrzcie na ten:
SuperCube Trinity | Definitive TechnologyŽ
dolny zakres od 10Hz i prawie 90kg wagi.
I to cudo kosztuje tylko 3t USD
 

robertuss

Active member
Bez reklam
ale tych firm jest na tym świecie....twoja propozycja już bardziej do mnie przemawia 10hz..;0 100KG To mówi samo za siebie.I może ty wytłumaczysz mi i innym czy warto schodzić poniżej 20hz przecież tego nie słychać....
A twój nick to kojarzy mi się z ostatnim najlepszym kineskopem sony...pożegnanie firmy i hołd złożony tej technologi gdzie wiedli prym...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry