Najlepsze Kino

asoz

New member
Ja kupiłem "jajka", Pioneer'a SC-LX71 i BDP-LX71. W 12 tyś. się zmieściłem i mogę Ci powiedzieć, że gra super. Niestety, nie wiem jak będzie na 50m.
Moje pomieszczenie jest dość nietypowe i ciężko mi powiedzieć, ile ma metrów. Nie skłamałbym mówiąc, że ok. 10m, ale nie skłamał bym też, że powyżej 200m ;)
 

panheniu

New member
10m2 to nie 50m2 ;) hehe poza tym mam płytki i salon wpada do koljnego pokoju i robi się 100 ;) wiec nie wiem c ty zrobic. Pioneer by pasowal do jajek i kuro ale kurcze 7tys ! chyba ich pogieło, chyba wezmę coś z onkyo albo denona.

Ale co z tymi jajkami ? czy ktos to ma na jakims duzym pomieszceniu ?
 

panheniu

New member
10m2 to nie 50m2 ;) hehe poza tym mam płytki i salon wpada do koljnego pokoju i robi się 100 ;) wiec nie wiem c ty zrobic. Pioneer by pasowal do jajek i kuro ale kurcze 7tys ! chyba ich pogieło, chyba wezmę coś z onkyo albo denona.

Ale co z tymi jajkami ? czy ktos to ma na jakims duzym pomieszceniu ?
 

asoz

New member
U mnie te 10m2 wpada w 200m2 i 7m wysokości, więc... :D

Te głośniki dają radę na 30m2, później już coraz gorzej.

Fajne testy amplitunerów masz na audio.com.pl
 

panheniu

New member
Kolego ASOZ :) Jak się okazało pomieszczenie ma 27m2 :) tak to jest jak się po pijaku plany czyta i słabe oceny z matmy miało.

Kefy jajka 3005SE i podstawki już zamówione. Kuro też, teraz pytanie co dalej ?

Onkyo odpadło i Yamaha mimo iż cenię te firmy i ich sprzęt posiadam. Z nowymi onkyo problemy itd. a yamaha niczym nowym mnie nie zachwyciła ;)

Zostało Danonek i Pioneer. I tutaj pytanie co robić ? Danonek myślałem 2809 ale ponoć 3808 to inna bajka ale czy warto ? Czy będzie różnica na jajach ? Na plus na pewno łatwość konfiguracji itd.

Mam możliwość w dobrej cenie wyczaić sc-lx71 fakt, że nadal będzie drożej niż 2809 ale tylko minimalnie niż 3808 i teraz nie wie, wizualnie było by idealnie. SC-LX71 ponoć wymiata i ten system mccac też mi się podoba tylko czy to nie będzie przerost formy nad treścią do takich kolumienek ? Wiem, że ty masz i chwalisz ale...

No i czy brać ps3 ( jedno już mam do grania ) czy blue-raya od pionka też np 71 ? Ponoć nie ma różnicy cena 2 razy taka a playstation 3 możliwości mam 100 razy więcej, updatey nowe funkcje granie 7 cellow itd, które według mnie będą robić miazgę niż nawet grube przetworniki, no i ciągle sprzęt żyje przez updaty.

Proszę o opinię ;)

Pozdrawiam

Heniek
 

AvataR

Banned
Powiem tak PS3 w zyciu bym nie zamienil na zaden stacjonarny odtwarzacz - po prostu nie ma to zadnego sensu :D Jakosc obrazu jest doslownie w 99,999% taka sama jak na normalnym stacjonarnym i drogim odtwarzaczu, dzwiek i tak obrabia ampli .... dla mnie PS3 radzi sobie genialnie z odtwarzaniem i do tego ma milion funkcji wiecej niz odtwarzacz ....

Co do ampli to po pierwsze napisz mi na priv gdzie masz taka super cenke na ampli Pioniera SC-LX71 (i jaka to cena heh :) ) a po drugie dlaczego tylko miedzy DENONem i Pionierem ? Denonki sa dziwne - bo jakosc/cena nie bardzo sie sprawdza w ich przypadku. Moze powinienes rozwazyc Pionier LX71 a najwyzszy ONKYO 906. Piekny kawalek klocka szczegolnie w tym do czego jest dedykowany czyli w kinie.
 

gryzio

New member
Zamienić PS3 na stacjonarny to raczej nie, ale kupić stacjonarny obok to ja się już będę zastanawiał. PS3 ma dla mnie jedną wadę przy słuchaniu muzy - stosunkowo głośny wentylator - muszę podkręcać głośniej żeby go zagłuszyć... - nie zawsze mi to pasuje. Poza tym sprzęt wymiata.
Swoją drogą gwarancja mi już chyba minęła, więc może sam coś z tym spróbuję sobie zrobić ;-)
 
Do góry