Najlepsze Kino

asoz

New member
Witam,
poczukuje kina domowego 5.1. Mają być małe satelitki.
Cena której wolałbym nie przekroczyć to 10 tyś.
Pomieszczenie ma bardzo nieregularne kształty ok 30m.
Co byście poradzili.
 

don111

Banned
jakoś nie chce mi się wierzyć, że te Bose tak super grają, kosztują ekstra a patrząc na ich wymiary to ... :D
wątpie żeby ten zestaw był w stanie nagłośnić dobrze 30m...

to już wolałbym JBLe które ktoś Ci pewnie jutro poleci :mrgreen:
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
don111 napisał:
jakoś nie chce mi się wierzyć, że te Bose tak super grają, kosztują ekstra a patrząc na ich wymiary to ... :D
wątpie żeby ten zestaw był w stanie nagłośnić dobrze 30m...
Wspomniałem o Bose właśnie z tego powodu, że ww. pomieszczenie ma bardzo nieregularne kształty przy sporej powierzchni. W takich warunkach technologia direct/reflecting potrafi sprawdzić się świetnie, znacznie lepiej od wielu silnych systemów, których dźwięk zaczyna się kotłować w pułapkach akustycznych.
Oczywiście w kategoriach absolutnych byłby to z pewnością kompromis brzmieniowy.

@asoz: Bose to taka ciekawostka - zapewne to, co poleci Ci kiki bedzie miało ręce i nogi.
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
Toż ja cały czas myśle o Bose 28 ale wszyscy odradzają.

PS Słyszałem je i naprawde grają tak świetnie.

Kiki oto plan i cała reszta




PS2 Źródła to TV (Pioneer 5080XA) iPod oraz komputer stojący po drugiej stronie ścianki która ma podajże 140 cm wysokości

PS3 pomiędzo kominem o półokrągłą scianą są jeszcze schody.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do powieszenia wybierz Studio L820 lub L810. Do tego amplituner HK i fabryczna stacja dokująca do iPoda.
 

asoz

New member
Wiecie byłem ostatnio słuchać jakiś głośników Jamo no i Bose.
Jamo były to głośniki ok metra wysokości. Bose ma chyba 20 cm.
Ale wiecie co... koło bose to nawet nie stało...
Nie ma co rozmyślać i mówić że Bose są za małe aby dobrze grały.
Trzeba tego posłuchać.
 

Dio

New member
Nie twierdzę, że Bose kiepsko grają, ale z pewnością napisze, ze są lepsze opcje w równie małych gabarytach...

Ja bym postawił taki zestaw:
Amp: Marantz 7002
5.1: Kef 3005

Te Kefy to absolutnie najlepsze małe głosniki jakie słyszałem.

Sprawdź też Mission M-Cube, Tannoy Arena lub B&W MT20.
10tysi to zdecydowanie zbyt dużo, żeby zmarnować.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie Dio - ustawił też moje preferencje :

Amp: Marantz 7002
głoś : 5.1: Kef 3005

Do wielkości Twojego pomieszczenia ampli większy nie potrzebny , a skoro zaskoczy Cię swoją jakością i parametrami to również głośniki napędzane są idealnie dopasowane.

Alternatywą jest oferta blackninja - HK i Studio L820 lub L810.

W obu przypadkach będziesz szczęśliwy z każdej wydanej złotówki. Ale decyzja jak zawsze należy do Ciebie.
 

asoz

New member
A amplituner Pioneer LX60?? Pasowałby mi bardziej bo chcę miec jeszcze blu ray od pioneera. Dobry jest ten amplituner??
 

Dio

New member
Nie jestem fanem kupowania zestawów amp+dvd tej samej firmy i serii, bo chociaż czasem zakup jest trafiony, to zdecydowanie częśiej wybierając z góry jednego producenta dwóch podzespołów zamykamy sie przed możliwościami...

...Marantz 7002 jest napewno lepszy. Ostatnio czytałem jakiś test amplitunerów za około 1 funtów i Pioneer był chyba 3 na sześć i dostał 4 gwiazdki, nie pamietam gdzie to było. Do czynienia z nim nie miałem. Marantza widziałem i słyszałem, więc polecam.
Z kolei gdybyś miał zestaw BluRay i Lx 60 od pioneera a do tego Kefy 3005, to wizualnie osiagnałbyś prawie mistrzostwo świata- przepiękna kombinacja.
 

asoz

New member
745 już niestety za drogi no chyba że powiesz mi iż różnica w dźwięku będzie znacząca. A więc dużo lepiej zagrają KEF'y na 745?
 

asoz

New member
A ten zestaw Cine special 29? Jest w nim amplituner 350.
Czy będzie słychać róznice pomiędzy nim a HK645?
 
Do góry