Najlepsze Kino

oppiz

New member
KEF KHT 3005, 5005 czy M/A Radius ?

blackninja, dzięki za info i ofertę na priv-a ale nadal nie mogę się zdecydować... . Jak pisałem wyżej mam pokój 20 mkw, sprzęt posłuży do wszystkiego... filmy, muzyka wszelkiego rodzaju. Decyzja odnośnie ampli właściwie zapadła, HK AVR255. Chciałbym do tego zestaw glośnikowy możliwie mały, mam trzy kandydatury:

-KEF KHT 3005
-KEF KHT 5005
-MONITOR AUDIO Radius R270 AV-12

Czy jest istotna różnica między tymi KEF-ami ? Czy warto dołożyć do modelu 5005 ? A może jednak najrozsądniejszym wyjściem będą Radius-y ? Nie ukrywam, że estetyka też jest dla mnie istotna (wszystkie są do przyjęcia ;) . Będę wdzięczny za wszelkie opinie (tu lub na priv-a).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

asoz

New member
Ja byłem odsłuchiwać KEF'y 3005, to odrazu posłuchałem KEF KIT 100 ( chyba ), gdzie zainstalowane są głośniki z serii 5000. Mi dużo bardziej spodobały się 3005. Jeśli ktoś liczy się z wielkością, a co ważniejsze estetyką kolumn, to wydaję mi się, że 3005SE to jest to. Nie warto dopłacać do 5005, przynajmniej z moich odczuć. Jedyne co postawił bym ponad KEF'ami 3000 to te B&W.

http://www.bowers-wilkins.co.uk/display.aspx?infid=1480&sc=ht

Ale są strasznie drogie, i ciężko dostępne. ( W Polsce )
 

asoz

New member
Pewnie lepsze, ale są większe, i wizualnie dla mnie KEF'y to mistrzostwo świata:

107488.jpg


A jak byś brał, to poszukaj w wersji SE, takich jak wyżej na obrazku a nie takich jak niżej.
Można je dostać w tej samej cenie, a SE są ponoć zauważalnie lepsze.

Kef-KHT3005.jpg
 

panheniu

New member
Panowie mam pytanko :

Posiadam salon ok.50m2 niestety podłogi w płytkach dużo okien salon łączy się z dużą kuchnią. Prowadzę teraz kable w ścianach itd. i myślałem nad kefami KHT3500SE czyli popularne jajka i coś z Onkyo lub Denona jako wzmak.

Teraz tylko nie wiem czy te jajka podołają zadaniu, preferencje 90% kino 10% muzyka.

Czy sub z tego zestawu nie będzie za słaby ? Czy iść w normalny duży zestaw?
Mój max to 10 000 za całość.

Padła opcja z zestawem MA bronz i czymś z Denona i tutaj jako opcja dipole by zrobić niby 7.1 puszczone już mam kable pod 5.1 teraz pytanie czy warto ? kombinować i dodawać kabla itd ?

Z góry dzięki za pomoc !
 

Mike_D

New member
Przy tej wielkości pomieszczenia na pewno warto; łatwiej Ci będzie w kinie stworzyć ciągłą scenę dźwięku z siedmioma głośnikami. (potem pewnie ciężko Ci będzie zdecydować się na prucie ścian ;))
 

panheniu

New member
7.1 jednak nie da rady dzis patrzylem czyli jednak 5.1 ponawiam pytanie czy jajka podolaja temu ? 50m2 ? czy isc w cos z bowersa jesli tak to co 600seria 700 ? cm ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
odsluchaj MA bronze - mialem okazje odluchac ich podlaczonych do onkyo 606 w pomieszczeniu okolo 35-40 i poradzilo to sobie ... trudno cokolwiek wyrokowac bez odsluchu , zreszta kazde kolumny graja inaczej wiec nie jest to tylko kwestia wielkosci pomieszczenia
 

panheniu

New member
A czy ktoś może mi powiedzieć czy jajka kefa bedą za słabe ? bo taka ciekawostak jak patrzylem na zestaw MA to sub ma 150W i jest wieki a ten od kefa mały a niby 250W czyli jednak da radę na tych 50m2 ? bo już sam nie wiem co o tym myśleć...
 

asoz

New member
Sprawdź Monitor Audio Bronze, ewentualnie Silver. Może coś jeszcze
z B&W 600 lub Focal 800 ? Musisz jednak do tego mieć amplituner, który pociągnie to wszystko. Jeśli chodzi o połączenie mocy, dynamiki i basu to chyba najlepiej wypadają Pioneer'y SC. Poczytaj test na audio.com.pl
 

panheniu

New member
Dzięki bardzo ale MA to jakaś porażka jest wygląda jak kupa g**** i gra tak jakoś bez wyrazu nie rozumiem czemu pół ludzi z tego forum się tym podnieca ;)

Zapytam jeszcze razy czy Kefy jajka starczą do 50m2 ?
 

panheniu

New member
Dokładnie JBL to też nie to. Myśle o Bowersach lub Focalach 800 ale to już duży wydatek a co z tymi Kefami ? BlackNinja czy potrafisz powiedzieć czy dadzą radę w salonie 50m2 ?
 

panheniu

New member
Czyli jeśli do kina dadzą radę to przy nich zostanę. Mam nadzieję, że sub też da radę bo pokój duży i w płytkach. A jaki wzmacniacz polecacie do tego 5.1 ?

Myślałem o czymś z Onkyo lub Denona, można dobrą serię 800 Onkyo teraz jeszcze znaleźć, czy może iśc w coś z Pioneera co by ładnie do Kuro pasowało ? ;D

BlackNinja miałbyś jakieś dobre ceny na to i na Kefy ?
 

asoz

New member
Jak chcesz więcej mocy z tych KEF'ów to dokup parę satelitek i jeszcze jednego HTB2, czyli zrób 7.2 ;)

Co do amplitunera, w Pioneer'y, poza SC, nie warto się pchać. Powiedz ile chcesz wydać.
 

panheniu

New member
Chciałem tak do 12 tys z elektroniką.

7.2 odpada nie ma miejsca na głośniki. Kefy jajka są super tyko czy będzie salon trzeszczał przy filmach ? czy Sub da radę ? jeśli da na 50m2 to biore jajka podstawki i kupuje pioneera sc.
 
Do góry