Najlepsza gra roku 2008

Najlepsza gra roku 2008 to:


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

dienekes' shade

New member
Uff, tuż po Świętach, a tu taki trudny wybór ;) W skrócie, ode mnie:

Oddałem głos na Burnout Paradise, choć w tym zestawieniu, w prywatnym rankingu, pierwszym miejscem ów tytuł musiałby podzielić się z Dead Space, LBP i Prince of Persia.

Wygrały szaleństwa na ulicach Paradise City. Ze wszystkich gier ta jest najlepiej dopracowaną pozycją, pod każdym względem - najlepszy dźwięk silników, z jakim spotkałem się do tej pory w grach (a było tego, oj było :cool:), miodny signiel, miażdżący multi, cudna oprawa graficzna i niezłomny, zawsze stabilny frame rate. Do tego tony godzin rozrywki i ciągłe wsparcie developerów. Zgrzeszyłbym, głosując na inną pozycję :p BP to murowany "allrounder".

Dead Space, choć kulejąc fabularnie (klon DOOMa :(), wygrywa w kategorii NAJLEPSZY DŹWIĘK. Całość utrzymała się w napędzie przez pełne 4 przejścia.

Little Big Planet, jak żaden inny tytuł w historii mojego giercowania (20 lat), przy każdym odpaleniu, instalował wielgachny uśmiech na mojej twarzy, więc za tzw. "FUN FACTOR", produkcja MM zdobyłaby złoto.

Co do Prince of Persia, to tu palmę pierwszeństwa przyznałbym za podejście do aspektu wizualnego. Nie ukrywam, że mój fetysz na starożytną mitologię, zwłaszcza grecką i perską, pchał mój głos właśnie w stronę PoP' a. Jednakże zbyt niski poziom trudności, czy wręcz autopilotowanie gracza, nie pozwala wdrapać się na najwyższe miejsce na podium.

Przy okazji, skoro wybieramy "NAJ" możnaby pokusić się o PORAŻKĘ/ ZAWÓD ROKU :mrgreen: Powtórzę to, co proklamowałem już na łamach tego forum pare miesięcy temu - ów tytuł wędruje, w moim odczuciu, do Rockstar' a za GTA IV. Liczyłem na tę grę, ale się przeliczyłem. Trafnie ujął to Sierżant Harris - Stara Szkoła jest tu w mniejszości.

Ps. Pozdrowienia dla Starszyzny, hehe :p
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wiedziałem, że będziesz bronił murów razem ze mną, ps_user, banzai i matamanem :eek:k:
Szacunek dla eldera ;)

Pozdrawiam,
 

Banzai

New member
No cóż, nie mogło być inaczej z mojej strony. Nie zabierałem wcześniej głosu, chociaż w ankiecie wziąłem udział.
U mnie tak jak u Dienekes'a, Burnout Paradise wygrał bezapelacyjnie, chociaż obcuje z tym tytułem dopiero od miesiąca. Ale właśnie ten miesiąc dał mi najwięcej radochy z gry. A co mnie najbardziej cieszy, to to, że to jak wszyscy wiedzą, jeszcze nie koniec...:D wyspa, party, nowe furki, ach, czekam, czekam, czekam :)
Drugie miejsce jak dla mnie, to Little Big Planet i zaraz za nim Dead Space.
 

Bambolo82

Banned
Uważam, że mijający rok 2008 obfitował w wiele dobrych gier. Więcej było niespodzianek in plus (Dead Space, LBP, Burnout Paradise), niż in minus (GTA4, dla niektórych MGS4 - nie dla mnie! :cool: ).

Zwłaszcza PS3 dostała w 2008 r. wiele znakomitych gier ekskluzywnych (zarówno kontynuacje starych serii, jak i zupełnie nowe projekty - widać to po ich dobrym wyniku w ankiecie), a w kolejce czeka więcej na 2009 r. (Killzone 2, God of War 3, Uncharted 2, GT5, Heavy Rain....).

W każdym razie było w co grać w 2008 r. i będzie w co grać w 2009 r.

Mam nadzieje, że kryzys nie spowoduje znaczącego obcięcia funduszy w SONY na realizację nowych gier ekskluzywnych na Playstation 3. Do tej pory rozmach i szczodrość Sony w tej kwestii był imponujący (np. inwestycja w LBP). Życzmy sobie, żeby nadal tak było.
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Forest89 napisał:
Ja głosowałem na GTA 4. Nie miałem innego wyboru. Tej lepszej gry według mnie nie ma w zestawieniu ;)
Opcje są dwie - albo nie grałeś w GTA IV, albo w żadną inną grę z tego zestawienia :p

Tak poważnie, szanuję Twój wybór. :) Choć nie ukrywam, że go nie rozumiem ;).

Pozdrawiam
 

Kent

New member
Ja też głosowałem na GTA IV :D nie wiem czemu, ale ta gra mnie najbardziej wciągnęła. Najbardziej podobało mi się, jak gra daje nam możliwość samodzielnego podejmowania decyzji, co ma wpływ na dalszą fabułę gry. Również miasto jest ładnie odwzorowane no i fizyka gry o wiele lepsza w porównaniu do poprzedniej części. Ja się na tej grze nie zawiodłem - wręcz przeciwnie - dostrzegam ogromny postęp w porównaniu do SA i doceniam Rockstar za ich starania :)

Inne gry z ankiety też na swój sposób mi się podobają :) Kraksy w BP są ekstra, ale jakoś nie umiem się odnaleźć w Paradise City. Zawsze zabraknie mi czasu przed samym końcem wyścigu, a skróty czasami tylko mnie spowalniały lub nie moge ich odnaleźć. W każdym razie nie odpuszcze tej grze i będę próbował dalej :)

Left 4 Dead też uważam za udaną grę, wreszcie normalne żywe trupy, a nie mutanty jak w Resident Evil, dzięki temu byłem przykuty do ekranu laptopa na dłużej. Nie mniej jednak z czasem staje sie nudne chodzenie i ciągłe zabijanie ich.

Dead Space wogóle do mnie nie trafiło, nie podobają mi się te potworki, aczkolwiek można się przerazić. Niemniej jednak wole poczekać na Aliens Colonial Marines :)

Każda gra ma coś w sobie ciekawego i jest na swój sposób fajna, jednak dla mnie GTA IV wygrywa. Little Big Planet badzo mnie intryguje, jednak w domu tylko ja lubie grać na PS3, a podobno LBP niektóre levele trzeba przechodzić w kilka osób. No chyba że przechodząc samemu wykorzystam część możliwości tej gry, a reszte przejde z jakąś ekipą przez Internet? Czy mimo wszystko coś strace? :D
Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli brakuje Ci czasu to raczej Burning Route no i skąd my to znamy? ;)
Trzeba próbować, czasami nie można się ani razu rozwalić, czasami trzeba obrać najbardziej optymalną trasę i to w tej grze właśnie jest piękne - Starszyzna dobrze mówię? :cool:

Pozdrawiam,
 

dienekes' shade

New member
Masta_J napisał:
Jeśli brakuje Ci czasu to raczej Burning Route no i skąd my to znamy? ;)
Trzeba próbować, czasami nie można się ani razu rozwalić, czasami trzeba obrać najbardziej optymalną trasę i to w tej grze właśnie jest piękne - Starszyzna dobrze mówię? :cool:

Pozdrawiam,

Prawdę rzeczesz, ręczę za to :cool: Zrobienie 100% wymaga cierpliwości.

Co do LBP, gra zapewnia zabawęe max. 4 graczom. To, czy będziesz bawił się ze znajomymi przed jednym telewizprem u Ciebie w domu, czy z 3 osobami z sieci, zależy wyłącznie od Ciebie (i ilości padów w tym pierwszym przypadku, hehe :D). Gorąco polecam.
 

ps_user

New member
Bez reklam
Kent napisał:
Inne gry z ankiety też na swój sposób mi się podobają :) Kraksy w BP są ekstra, ale jakoś nie umiem się odnaleźć w Paradise City. Zawsze zabraknie mi czasu przed samym końcem wyścigu, a skróty czasami tylko mnie spowalniały lub nie moge ich odnaleźć. W każdym razie nie odpuszcze tej grze i będę próbował dalej :)
Kombinuj ze skrótami, czasami można przyjechać kilkadziesiąt sekund przed czasem. Dobra rada: jeśli to możliwe to wybieraj maksymalnie "prostą" trasę, czyli np. autostradę, gdzie możesz najłatwiej na boost'cie nadrobić cenne sekundy ;)
Oczywiście zauważyłeś, że optymalną (nie zawsze lepszą) trasę podpowiadają ci migające nazwy ulic ??

Ehh, tylko 8 głosów na moją ulubioną ścigałkę :cry:
 

28olobmaB

Banned
nowytj napisał:
Jak dla mnie GOW2 pozamiatał konkurencję, szkoda, że z tej ankiety wynika co innego :p

Środowisko fanów Xbox jest bardzo słabo reprezentowane na tym forum (pod wzgledem ilościowym). Dominuje tu PS3 (mniejwięcej jak 4 do 1), dlatego byłem zwolennikiem przygotowania osobnej ankiety dla PS3 oraz Xbox360.

A tak, wyszło z tego jedno wielkie przekłamanie i krzywda dla Xbox'a 360. Zwrócie uwagę, że wszystkie ekskluzywne gry na Xbox360 razem wzięte tj. Gear of war 2 + Left for Dead + Fable 2 osiągnęły porażający wynik...w sumie 6 głosów, czyli tyle ile w pojedynkę Resistance 2.

A nie mówiłem, że taka ankieta będzie przekłamana i krzywdząca? Nie wzywałem do realizmu?

Owszem, jestem gorącym fanem PS3 (przezywają mnie tu fanbojem), ale nie jestem na tyle głupi, żeby uważać rewelacyjne wyniki PS3 w tej ankiecie za reprezenatywne (choć w ogólności spodziewałem się zwycięstwa gier na tą konsolę, bo idiotyczna propaganda i czarny PR Microsoftu uprawiane na wskroś przez całą sieć ma króciutkie nóżki).
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
No chyba pierwszy raz moge się z Tobą po części zgodzić :)
GOW2 jest wspaniałą gra przebijającą jedynke pod każdym względem, ale...

Przy takim BP spędziłem jak do tej pory ok. 150h (i na tym nie koniec) więc też dlatego jest to absolutnie gra roku.
 

klopsik1988

New member
Racja, Ps 3 ma tu wiele osób bo była to najtańsza droga do filmów z blu ray. Ps 3 i xboxa 360 mam ale to pierwsze od miesiaca i żadnego exlusivu z 2008 na nia nie zaliczyłem jeszcze... ale zaliczyłem Uncharted z 2007 i mi sie bardziej chyba podobało niż GOW 2 na xboxa:) Ale biorac pod uwage sam 2008 i to co grałem to też bym chyba wybrał GOW 2 , Dead Space dopiero zaczałem i gra ma potencjał ale nie wiem jak jest dalej ale pewnie dobrze:) Burnout to dla mnie nie wypał przez brak restartu , kupie jeszcze gdy wyjdzie w tym zestawie ulepszonym o dodatki z netu i wlasnie restart. Gra bez restartu wyscigu na next genie... żal, zwłaszcza gdy tam łatwo trase zgubić , przynajmniej ja gubie się .... by nie było że każdego oceniam po sobie i ze nikt llepszy nie jest. Nauczyc by sie tego dało zapewne ale mnie gra nie zacheciła by grac w nia tyle by sie przyzwyczaić do jej wad. Pare godz uwazałem ja za b. dobrą mimo wad a potem zaczeła się nuda bo wyscigów wiekszosc miałem zaliczonych a te co nie miałem były poodalne od siebie sporo i jak sie nie udało to te wracanie było dobijajace.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jakiego restartu?
Przecież w dowolnym momencie można każdy wyścig przerwać i zacząć go od nowa :hmm:

Pozdrawiam,
 
Do góry