Najlepsza gra roku 2008

Najlepsza gra roku 2008 to:


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

Mefju

New member
Widzę brx'ie zrobiłeś co trzeba , dobra robota ;) Ja z tych tytułów postawiłem na GTA IV , LBP mi się mniej podoba niż GTA IV , MGS 4 to klapa totalna jak dla mnie, w Fallouta nie grałem no i zostały Xboxowe tytuły.Pozdro
 

Bambolo82

Banned
Nareszcie! Dzięki BRX!

Musze się trochę zastanowić. Mam zgryz pomiędzy MGS4 a Burnout Paradise. Obie dały mi masę radości w odchodzącym roku 2008. Burnout Paradise jest grą wspaniale wspieraną dodatkami (za darmo!), za to epicki MGS4 ciągle rośnie w siłe w trybie online (również wychodzą dodatki i ta gra jest stale "odkrywana" na nowo dzięki coraz bardziej docenianemu online). Z przyczyn estetycznych (żeby nie zepsuć ankiety), nie chciałbym głosować na grę ekskluzywną, bo wiem że to ankieta także dla posiadaczy Xbox360.

Zastanawiam się...

PS. Nie miałbym problemu, gdyby na liście było Gran Turismo 5 Prologue (premiera była 15 kwietnia 2008 r.). W zasadzie mam w domu wszystkie w/w/ gry (poza ekskluzywnymi grami na X'a), i w żadną nie grałem tyle wieczorów i godzin, ile w GT5 Prologue. Jak walczyłem o "S" na torze Suzuka to się przez 2 tygodnie w pracy nie mogłem skupić na robocie, bo cały czas myślałem jak uciułać dodatkowe 1,5 sekundy na okrążeniu. Nawet wczoraj zrobiłem sobie szybkie 80 okrążeń na torze Fuji żeby nie wypaść z wprawy, a potem kupiłem sobie samochód ze stajni TRV i uczyłem się nim jeździć oraz trochę testowałem ustawienia na torze Suzuka. Nie chcę marudzić..., ale brx czemu nie dałeś tej gry!?!?!?

Ja bym trochę lepiej sprawdził jakie gry wyszły w pierwszej połowie 2008...

Te strony sie do tego idealnie nadają:
Xbox360 (premiery 2008 ): http://www.gamespot.com/reviews.htm...st_date&dlx_type=all&sortdir=asc&official=all

Playstation 3 (premiery 2008 ): http://www.gamespot.com/reviews.htm...st_date&dlx_type=all&sortdir=asc&official=all
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Za mało gier w tej ankiecie, byle tylko nie wygrało gta4 bo to będzie świadczyło o tym że "starzy" gracze już wymarli...
 
Ostatnia edycja:

brx

New member
Szczerze mówiąc myślałem o tym tytule (GT5:prologue), ale jest to kolejny exclusive na PS3. Działałem według klucza: il. xclusiv x360 = il. xclusiv PS3 = il. multiplarform, więc doszłyby w sumie 3. Kolejny argument, dlaczego GT5: Prologue nie znalazł się w zestawieniu, to że jest to właśnie prolog - zapowiedź pełnej wersji, jakby mocno rozbudowane demo. ;)
 

Ogr

New member
Bez reklam
Ja wahałem sie miedzy GOW2 ,DS I COD5 wygrała nowość Dead Space :eek:k:
P.s Grą która dla mnie jest lepsza od całej reszty z ankiety jest wipeout HD :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
Mam GTA IV. Dobra gra, ale czy zasługuje na gre roku 2008 to bym nie powiedział. Mnie się bardzo spodobała gra wojenna Brothers in Arms: Hell's Higway. Dobra realistyka i bajeczna grafika. Szkoda, że nie ma jej w ankiecie.
 

mroziek

New member
Według mnie brakuje w sondzie tytułów tj.:

-Star Wars: The Force Unleashed
-Mirror's Edge
-MotorStorm: Pacific Rift
-Gran Turismo 5 Prologue

Dwa pierwsze tytuły to faktycznie troszkę zmarnowany potencjał który był w nie pokładany, ale ze względu na samo oczekiwanie, promocję powinny się znaleźć w sondzie. MotorStorm to naprawdę udana kontynuacja, natomiast GT5P to perełka sama w sobie. Ja nie uznaję tej gry jako demo, wiele gier na rynku nie jest nawet w połowie tak rozbudowana jak właśnie ten tytuł.
 

Bambolo82

Banned
Spoko brx, podjełeś się sam, i nikt nie ma pretensji. Spoko. Fajnie że jest ankieta. ;)

Mając na wadzę możliwe przekłamania i manipulacje, popieram pomysł wprowadzenia parytetu gier ekskluzywnych w proporcji 1:1 pomiędzy PS3 a Xbox360.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
OK. Zagłosowałem.

Moja gra roku:

LittleBigPlanet (Media Molecule)

Uzasadnienie: Na wstępie chciałem podkreślić, że nie głosowałem na tą grę jako na tytuł ekskluzywny na PS3. Chciałbym nagrodzić LittleBigPlanet z uwagi na jej nowatorski charakter i pionierskie podejście w do wykorzystania potencjału nowoczesnych platform konsolowych. Mam na myśli próbę stworzenia społeczności graczy i dopuszczenie ich twórczości do głosu oraz umożliwienie dzielenia się z innymi graczami. Zabawa w przemierzanie plansz "MałejDużejPlanety" jest tylko pretekstem do rzucenia się w wir przygody wspólnie z przyjaciółmi i zmaterializowania swoich fantazji o grach komputerowych. LittleBigPlanet ma zapewne swoje niedoskonałości, a ambitny cel jaki sobie stawia zostanie pewnie kiedyś jeszcze lepiej zrealizowany (w formule innej niż zwyczajna platformówka), ale Media Molecule zasłużyło na wielkie brawa za odwagę, ciężka pracę wykonaną w terminie i za to że udało im się przekonać włodarzy Sony do zaryzykowania masy pieniędzy w produkcję i promocję tak pozytywnie "zakręconej" gry. Jak na nowoczesny tytuł godny XXI wieku przystało, gra jest cały czas wspierana w formie dodatków via online za free lub za drobną opłatą. Gracz kupuje zatem znacznie więcej niż to co mieści się w pudełku z płytą. Media Molecule, byliście pierwsi i za to oddaje Wam głos!

Inne gry które chciałbym wyróżnić za rok 2008: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots/Metal Gear Online (Konami/Hideo Kojima Productions), Burnout Paradise (Criterion Games), Gran Turismo 5: Prologue (Polyphony Digital), NBA 2k9 (2k Sports), Mass Effect (BioWare).
 
Ostatnia edycja:

Mefju

New member
Widzę , LBP na razie króluje ;) a za nim GTA IV , na które "obstawiłem" , no cóż moją grą roku było GTA , ale jest i Little Big Plannet, więc wg. mnie 2 najlepsze gierki roku to GTA I LBP :).Teraz idę pomęczyć jakieś mapki w małej dużej planecie :)
 

Ogr

New member
Bez reklam
Poczekaj moze obudza sie kolesie z xbox,a:) W tym dziale cisza ,oby nie przegapili bo koniec ankiety niedługo ;)
 

brx

New member
No właśnie, ja taki ukłon w stronę x'a, a tu cisza... :cool: Może szybka ankieta na exclusivy ps3? Gt5 by się zmieściło i WHD. :D
 

Ogr

New member
Bez reklam
Od dawna w dziale xbox 360 ludzie przestali czynnie sie udzielac a w sumie od czasu jak X stał sie bezawaryjny hahahah
BRX to dobry pomysł :eek:k:
 
Do góry