Nagrywarka PIONEER DVR-555H-S

Martinii

Member
Sprzet to oferuje - chocby Panasonic DMR EH-58. I ta nagrywarka chyba tez - nalezy nagrywac z wlaczonym systemem VPS/PDC. Tyle, ze chyba polskie stacje nie nadaja tego sygnalu... :( Nie wiem tez czy zalezy to od stacji czy zrodla z jakiego masz sygnal TV (kablowka, tv sat. itp). Jeszcze nie probowalem sie tym bawic, ale sprawdze to. O wynikach poinformuje.
 

Martinii

Member
Witam,

Dzis dokonalem pierwszego nagrania. Na HDD a potem na plytke DVD. Nagalo sie ladnie, obraz ladny, na TV ladnie sie odtwarza. Wzialem plytke do kompa zeby zobaczyc jak na PC to wyglada i tu rozczarowanie - obraz jest w proporcjach 4:3 (z czarnymi pasami po bokach)... O co chodzi? Cos zle zrobilem?
 

jarul777

New member
Chciałbym się dowiedzieć, czy można jakoś ominąć zabezpieczenie przed nagrywaniem zabezpieczonych audycji TV. Lokalna kablówka do której jestem podłączony prawdopodobnie niechcący zakodowała mi Ale Kino. Oni mówią, że to nie możliwe, bo dostają sygnał satelitarny, konwertują do analogowego i "żadne nagłówki tam nie przechodzą" - tak mi powiedziano. Jeżeli jest jakakolwiek możliwość to bardzo proszę o podpowiedź. Z góry dzięki.
 

spootnik

New member
witam wszytkich,
padła mi stara nagrywarka i po przeczytaniu tego i wielu innych wątków mam cały czas watpliwości, może ktoś mi pomoże:
sprzęt:
plasma panasonic 46py
decoder cyfry+ sd, nie pamiętam jaki model

1. interesuje mnie jakość obrazu przy odtwarzaniu - lepszy będzie panasonic 58 czy pioneer 555 (560)?
2. który ma lepszy upscaler
3. czy podczas nagrywania (także z timera) można oglądać film z hdd?
4. i najważniejsze: nagrywarka będzie podłaczona do cyfry+(sd) - czy po nagraniu będę miał pasy po bokach czy nie (połączenie oczywiście scart)? jeżeli tak od czego to zależy (decoder ustawiony 16:9)
5. nagrywarka będzie podłączona do tv poprzez scart i hdmi - scart do nagrywania, hdmi do odtwarzania (upscaler) dobrze rozumuję?
6. w przyszłości zamiana decodera na hd, który będzie podłaczony z nagrywarką scartem i bezpośrednio z tv hdmi - czy nie będzie jakiegoś konfliktu połączeń?

ad. 3-6 dotyczy oczywiście nagrywarki pioneera, chyba, że ktoś ma doświadczenia z panasoninkiem, chociaż podejrzewam, że odpowiedż w obu przypadkach będzie taka sama

będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi
 

betus

New member
Witam wszystkich,
chciała bym się dowiedzieć co sądzicie o PIONEER DVR-560HX -K.
Z tego co się da wyczytać z opisu, to różni się ona od PIONEER DVR-560H -K tym, że posiada wbudowany tuner dvb-t.
I teraz moje pytania (przepraszam za ich naiwność, ale ja taka prosta baba ze wsi jestem i jeszcze się na tym wszystkim nie znam):
1. czy warto mieć taki gadżet (chodzi mi o użyteczność - tak na przyszłość - dvb-t)?
2. czy potrafi zapisywać na płytach DL
3. czy jeśli oglądam TV na programie 1 to mogę równocześnie nagrywać coś z programu 2 i mieć na to podgląd (na razie mam do dyspozycji tylko antenę zbiorczą i 5 programów :(, w TV mam pip)
4. czy USB jest już 2.0
5. czy po włożeniu płytki z menu najpierw uruchomi się to menu czy od razu zastartuje odtwarzanie (tak spotkałam się w sony)
6. czy po nagraniu edytowanego materiału w miejscu wycięcia reklam pojawi się "zatrzymanie/zamrożenie" obrazu
7. czy jest opcja ustawienia harmonogramu nagrywania w tym samym dniu o podobnych godzinach, ale z różnych programów (np. o 15:00 do 15:50 z P1, a o 15:15 do 16:00 z P2 - powtórzę się tutaj, że mam tylko antenę zbiorczą)
8. czy w razie braku prądu jest podtrzymywanie zaprogramowanych rzeczy do nagrywania przez timer tak, żeby nie "straciło się" to, co zaprogramowałam
9. czy jest możliwość katalogowania rzeczy nagrywanych z TV (a nie tylko zgrywanych z płyt dvd)
10. czy podczas nagrywania (także z timera) można oglądać film z hdd

jeszcze raz przepraszam za naiwność pytań, ale dla mnie ważne jest to wiedzieć.

Pozdrawiam
betus
 

Chris_M

New member
betus napisał:
1. czy warto mieć taki gadżet (chodzi mi o użyteczność - tak na przyszłość - dvb-t)?
W obecnej sytuacji, gdy mają w ogóle wyłączyć nadawanie telewizji analogowej, to ten gadżet może być bardzo użyteczny ;)
Istotne jest pytanie, czy standard dvb-t zainstalowany w nagrywarce jest identyczny z tym, który jest wprowadzany u nas. Na to pytanie nie znam odpowiedzi.
Mam DVR-560H, więc moje następne odpowiedzi będą dotyczyły tego modelu, ale sadzę, że większych różnic nie powinno być, a jeśli już, to raczej na korzyść nowszego modelu.

2. czy potrafi zapisywać na płytach DL
Tak, ale mój akceptuje tylko Verbatimy, żadnych innych.

3. czy jeśli oglądam TV na programie 1 to mogę równocześnie nagrywać coś z programu 2 i mieć na to podgląd (na razie mam do dyspozycji tylko antenę zbiorczą i 5 programów :(, w TV mam pip)
Nagrywarka ma własny tuner, więc co innego możesz oglądać na telewizorze, a całkiem co innego się może nagrywać.

4. czy USB jest już 2.0
U mnie jest 1.1

5. czy po włożeniu płytki z menu najpierw uruchomi się to menu czy od razu zastartuje odtwarzanie (tak spotkałam się w sony)
Nie wiem.

6. czy po nagraniu edytowanego materiału w miejscu wycięcia reklam pojawi się "zatrzymanie/zamrożenie" obrazu
Nie, połączenie jest czyste.

7. czy jest opcja ustawienia harmonogramu nagrywania w tym samym dniu o podobnych godzinach, ale z różnych programów (np. o 15:00 do 15:50 z P1, a o 15:15 do 16:00 z P2 - powtórzę się tutaj, że mam tylko antenę zbiorczą)
Dwóch różnych programów nagrywarka nie jest w stanie równocześnie nagrywać, trzeba wybrać który z programów ma być nagrywany.

8. czy w razie braku prądu jest podtrzymywanie zaprogramowanych rzeczy do nagrywania przez timer tak, żeby nie "straciło się" to, co zaprogramowałam
Jest podtrzymanie pamięci, więc nic nie ginie.

9. czy jest możliwość katalogowania rzeczy nagrywanych z TV (a nie tylko zgrywanych z płyt dvd)
Jeśli chodzi Ci o tworzenie katalogów, to nie, natomiast mozna katalogi tworzyć przy kopiowaniu filmów AVI.

10. czy podczas nagrywania (także z timera) można oglądać film z hdd
Tak. Można nawet ogladać ten sam film, który aktualnie jest nagrywany.

jeszcze raz przepraszam za naiwność pytań, ale dla mnie ważne jest to wiedzieć.
Pytania wcale nie były naiwne, były bardzo rzeczowe.

Pozdrowienia,
Krzysztof
 

betus

New member
Dzięki Krzyś, już prawie jestem zdecydowana na kupno tej nagrywareczki, ale jeszcze jedno spędza mi sen z powiek...
Czy mój 65-letni tato poradzi sobie z edycją materiału, który zgra z kamery? Czy w miarę intuicyjne jest tworzenie tytułów i "podtytułów" do filmu, czy można tworzyć przejścia pomiędzy scenami, dodawać zdjęcia i własną ścieżkę dźwiękową?
Ja do tego mam komputer, ale już coraz mniej czasu na taka zabawę (mam 18-miesięczną córeczkę wymagającą rehabilitacji) i dlatego postanowiłam zrobić tacie taki bogatszy prezent (z zaznaczeniem, że już mikołaj nie przyjdzie do Niego przez najbliższe 10 lat :grin: ).

Jeśli znacie odpowiedzi i na te pytania, proszę, podzielcie się doświadczeniem!

Pozdrawiam
Beata
 

darekn12

Member
dvr 560

hej a ja mam inne pytanie,

gdzie w nagrywarce skaluje si eobraz z dvd?mam ja podlaczona przez hdmi do 42s10e ale obraz mam 576 a chcialbyl wlaczyc skalowanie i zobaczyc czy jest roznica.
gdzie to moge zrobic,ustawic?
instrukcja mi przepadla przy przeprowadzce.
dzieki za odp i pozdrawiam
darek
 

Chris_M

New member
betus napisał:
Czy mój 65-letni tato poradzi sobie z edycją materiału, który zgra z kamery? Czy w miarę intuicyjne jest tworzenie tytułów i "podtytułów" do filmu, czy można tworzyć przejścia pomiędzy scenami, dodawać zdjęcia i własną ścieżkę dźwiękową?
Ja do tego mam komputer, ale już coraz mniej czasu na taka zabawę.
Obawiam się, ze masz zbyt duże oczekiwania w stosunku do nagrywarki.
Co prawda nigdy nie próbowałem robić nic z tych rzeczy, o których piszesz, ale w instrukcji obsługi również nic nie widziałem na ten temat.
Jej możliwości edycyjne ograniczają się do wycinania fragmentów, dzielenia nagrania na części oraz ewentualnie przy pomocy playlisty można stworzyć nagranie składające się z kilku połączonych części. Innych możliwości edycyjnych nie dostrzegam i nie sadzę, żeby inne nagrywarki je posiadały.
 

betus

New member
Dzięki Krzyś, to dla mnie bardzo cenny kubełek "zimnej wody",ale lepiej się mile zaskoczyć niż niemile rozczarować :D
Masz rację, chyba się zagalopowałam i za wiele wymagałam nie tyle od tej, ale od jakiejkolwiek nagrywarki (a mój komp to potrafi... :p), ale wiesz, z kobietami to tak już jest...
A pytałam, bo ja tylko korzystam z kompa, a z taką nagrywarką nie miałam jeszcze nigdy do czynienia, więc wolę troszkę wcześniej być przygotowana na "wszelkie" niespodzianki. Ale gdyby mi się udało odkryć, że nagrywareczka potrafi którąś z wymienionych przeze mnie rzeczy, to Wam zaraz dam znać. Tyle, że będzie to najwcześniej za dwa tygodnie, bo we wtorek odbieramy nagrywarkę, a we środę wyjeżdżamy na tydzień :(
buuu, nic się nie pobawię nowym cacuszkiem...
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
-darekn12-
Wciskasz HomeMenu potem ustawienia początkowe i szukasz zakładki wyjście HDMI i tam dokonujesz ustawień - pozdrawiam :)
 
Do góry