Nagrywarka PIONEER DVR-555H-S

TomeqK

New member
Chris_M

mam nadzieję, że nie zapomnisz napisać co z reklamacją oraz czy ostatecznie zostałeś przy Samsungu, czy też kupiłeś coś innego. Ja także jestem na etapie poszukiwania nagrywarki. Muszę jednak z żalem stwierdzić, że zbyt dużo rad na ten temat w sieci nie ma. Oczywiscie zdaje sobie sprawę, że nie ma idealnego sprzętu, ale zgadzam się z Tobą Chris_M że w miarę możliwości powinien spełniać nasze oczekiwania.
 

Chris_M

New member
TomeqK napisał:
mam nadzieję, że nie zapomnisz napisać co z reklamacją oraz czy ostatecznie zostałeś przy Samsungu, czy też kupiłeś coś innego.
Nie zapomnę :)
Jak na razie zapowiada sie ostry bój.
Sprzedawca oświadczył, ze nie przyjmuje mojego oświadczenia o odstąpieniu od umowy kupna sprzedaży z powodu niezgodności towaru z umowa, czym sobie mocno mnie zraził.
W tej sytuacji zbieram potrzebne papiery i podkładki, zeby im zrobić to, na co zasługują.
Teraz czekam na fakturę VAT oraz Kartę Gwrancyjną, które jeszcze do mnie nie dotarły.
 

tomsan07

New member
Chris_M napisał:
Wyciągnij z gniazda telewizora kabel antenowy. Jeśli obraz zniknie, to znaczy, ze oglądałeś go z tunera telewizora. Jeśli nie, to znaczy że przez kabel HDMI.
A poza tym, na pewno na pilocie masz guzik, który wyświetli Ci na ekranie wszystkie informacje o odbieranym obrazie, w tym także informację o używanym wejściu.
Dzięki za pomoc.

Mam jeszcze jedno pytanie.
Próbuję zgrać na nagrywarkę DVR-555 materiał HD z kamery jvc przez wejście DV ale nagrywarka nie widzi sygnału z kamery.
Nie mogę nawet odtworzyć tego materiału. Czy to jest w ogóle możliwe, czy nagrywarka jest po prostu za cienka.
Dzięki z góry za odpowiedź.
 

benymar

New member
Dvr_560 ?

Panowie a wiecie może jaka jest różnica między 555 a 560. Ostatnio takowa sie poawiła.

Edit: Jedną chyba podstawową różnicą jaką wyczytałem to możliwość podłączenia przez USB do kompa
i przenoszenie plików na HDD nagrywarki.

Edit2: kupilem 560 jak sprawdze mozliwosci to dam znać
 
Ostatnia edycja:

tomeczeks23

New member
Witam! zamierzam kupić LX60 lub cos z serii 555 / 560. Mam pytanie czy te modele poprawnie wspolpracują z tunerem HD Fergussona 8800? bo już jeden post w niniejszym temacie mowil o tym ze nie....

czy wogole tuner sat ktory daje sygnał po kompozycie moze robić kłopoty nagrywarce?

dzieki za odpowiedz!
 

Sid500

New member
podłaczenie 555H

witam
Prosze o pomoc w najlepszym podłączeniu n-box cyfrowy kablówki z 555H
chciał bym upskalowac obraz tv z n-box cyfrowego vectry lecz nie wiem czy podłaczyć przez EURO czy lepsze jest inne rozwiązanie.'
(Telewizor plazma 42PY80 przez HDMI z nagrywarki )
z góry dzieki za pomoc
 

plum1

New member
problem LX60

Witam. Od paru miesięcy użytkuję LX60, wszystko było OK do czasu aż podłączyłem nagrywarkę przewodem HDMI do LCDka. Pojawił się problem z nagrywaniem. Po zakończeniu nagrywania z timerem zamiast się wyłączyć nagrywarka ZAWIESZA SIĘ. Sterowniki najnowsze. Sprawdzone dwa przewody HDMI. Próbowałem namieszać w ustawieniach menu, ale nic nie pomaga. Czy to wada sprzętu, czy polączenia? Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Proszę o odpowiedź.
 

Wel001

New member
Nagrywarka HD

Witam! Chciałbym móc nagrywać filmy z n-box na DVD przez HDMI. Czy jest możliwość nagrania w HD? Czy rzeczywiście PIONEER DVR-555 jest obecnie najlepszą nagrywarką? Czy do ceny ok. 2000 można kupić coś, co będzie dobrze współpracowało z n-boxem?
 

Markuss1

New member
Wel001 napisał:
Witam! Chciałbym móc nagrywać filmy z n-box na DVD przez HDMI. Czy jest możliwość nagrania w HD? Czy rzeczywiście PIONEER DVR-555 jest obecnie najlepszą nagrywarką? Czy do ceny ok. 2000 można kupić coś, co będzie dobrze współpracowało z n-boxem?

Nie ma opcji nagrywania po HDMI w HD. Na tą chwilę chyba nie ma nagrywarki stacjonarnej, która nagrywałaby w HD.
Możesz oczywiście podłączyć tuner z nagrywarką kablem scart, włączyć kanał HD i go nagrać, ale będzie to tak naprawdę zwykłe SD (może nieco lepsze). Ja tak robię w przypadku kanałów HD Cyfrowego Polsatu. Nie wiem jak jest z n-ką, ale chyba też niepowinno być problemów.
 

Wel001

New member
Jaka najlepsza nagrywarka DVD

Markuss1 napisał:
Nie ma opcji nagrywania po HDMI w HD. Na tą chwilę chyba nie ma nagrywarki stacjonarnej, która nagrywałaby w HD.
Możesz oczywiście podłączyć tuner z nagrywarką kablem scart, włączyć kanał HD i go nagrać, ale będzie to tak naprawdę zwykłe SD (może nieco lepsze). Ja tak robię w przypadku kanałów HD Cyfrowego Polsatu. Nie wiem jak jest z n-ką, ale chyba też niepowinno być problemów.

Dzięki za odpowiedź! A jak jest z kamerami HD? Teraz szukam dobrej nagrywarki DVD z HDD w rozsądnej cenie, chciałbym żeby również współpracowała z kamerą HD, którą mam zamiar kupić w przyszłości. Jaką nagrywarkę kupić, aby dobrze współpracowała również z taką kamerą, a także z TV Panasonic Viera TH-42PV60E. Bardzo ważne, żeby akceptowała wszystkie płyty do nagrywania (nie wieszała się). Mam od paru lat nagrywarkę Philipsa DVDR75 i od początku były różne kłopoty, np.: wyglądało, że płyta się nagrywa, a potem okazywało się, że jest czysta, albo po nagraniu ukazywał sie komunikat "Unknown data", poza tym nie czytała Divx. Zależy mi na uniknięciu podobnych problemów z nową nagrywarką, dlatego proszę o podpowiedź, co kupić.
 

Sid500

New member
proszę o pomoc w uruchomieniu obrazu przez componnet video na telewizor. Obecnie ogladam przez HDMI jedak po przeczytaniu niektórych postów chciałem porównac z obrazem przez component video. W ustawieniach nagrywarki nie znalazłem opcji componnet on/off. Konfiguracja wyjścia/wejścia dla componnet jest nieaktywna (szare) i wyświtla obraz wyświtlany przez HDMI . Wyłaczyłem zgodnie z insrukcją RGB , HDMI nie można wyłaczyc jedynie control HDMI włączyłam na off.
Może coś pominąłem
 

darek24111

New member
nagrywanie płyt z dysku

Po lekturze całego wątku mam pytanie o jedną sprawę aby rozwiać wątpliwości:
Czy Pioneerem 555 oraz 560 moge bez problemu nagrac na płytkę DVD program telewizyjny wczesniej nagrany na HDD?

Ktos pisał o problemach z nagrywaniem na płyty... Ale w jakim sensie?
 

Chris_M

New member
darek24111 napisał:
czyli bez żadnych problemów nagrywa na płyty materiał wcześniej nagrany na dysk?
Nie da sie tylko nic nagrywac na pamięć USB, natomiast program telewizyjny zarejestrowany na HDD, na płytę DVD nagrywasz bez problemu.
Największa wadą tej nagrywarki jest zbyt mała czcionka w napisach - na dłuższą metę jest to naprawde uciążliwe.
 

Slasen

New member
Chris_M napisał:
Największa wadą tej nagrywarki jest zbyt mała czcionka w napisach - na dłuższą metę jest to naprawde uciążliwe.
Używam LX60. Napisy były małe jak nagrywarka była podłączona do tv 24" po podłączeniu do 40" są ok:D . W LX60 całkowitym nieporozumieniem jest pilot. Używam pilota ze starszego modelu 530H
 
Do góry