Nagrywarka PIONEER DVR-555H-S

fido70

New member
darek24111 napisał:
Czy Pioneerem 555 oraz 560 moge bez problemu nagrac na płytkę DVD program telewizyjny wczesniej nagrany na HDD?
Nie dość, że jest to możliwe, to na dodatek działa bardzo wydajnie - kopia 1h materiału na HDD jest wykonywana na płycie DVD+RW w kilka minut (zapewne zależy to od trybu, testowałem na LP).
Ponadto, aby rozwiać dodatkowe wątpliwości - nie są kasowane z płyty inne, już istniejące tytuły a funkcja dotyczy chyba wszystkich modeli Pioneera tej "rodziny" nagrywarek (550,555, LX60).

A tak przy okazji, pytanko: Jak sprawdzić wersję firmware'u w 555-tce? Na stronach Pioneera ostatnio pojawiła się nowa wersja... Czy ktoś z forumowiczów już robił update?
 
Ostatnia edycja:

Chris_M

New member
fido70 napisał:
A tak przy okazji, pytanko: Jak sprawdzić wersję firmware'u w 555-tce? Na stronach Pioneera ostatnio pojawiła się nowa wersja...
W DVR-560 numer wersji wyświetla się w menu, w instrukcji obsługi jest opis gdzie tego szukać. Przypuszczam, że w 555 będzie tak samo.
Natomiast te upgrady chyba nie załatwiają nic, co by nas interesowało.
Z opisu upgrade'ów do modelu 560 wynika, że dotychczasowe aktualizacje coś zmieniały tylko przy wyświetlaniu pojedynczych tytułów filmów. Mam podejrzenia, że prędzej może to mieć związek z blokowaniem kopiowania tych filmów.
Natomiast jak na razie nic się nie zmienia w kwestii zbyt małych napisów - jak były, tak dalej są.
 

Arknet

New member
Nagrywanie programów HD

Jak przedstawia się sprawa nagrywania kanałów HD np. C+ Film HD na nagrywarkach HDD/DVD?
Szczególnie interesuje mnie tryb pause live Tv. Obecnie posiadam Kuro LX5090H, który ma wbudowany DVBS i z CAM Aston 2.19 odtwarza full pakiet C+. Zastanawiam się czy kupić nagrywarkę np. LX61 czy jednak lepiej dokupić jakiś tuner PVR. Drugi zestaw mam oparty o Toskę 42X3000 + PVR Philipsa od C+ i na zestawie z Kuro chcę uzyskać podobną funkcjonalność.
 

mataman

New member
Bez reklam
A niby jak miałbyś to zrobić ? Masz wejście HDMI w jakiejkolwiek nagrywarce ? Nie ma mozliwości nagrywania w jakości HD na stacjonarnych nagrywarkach dvd.
 

Markuss1

New member
Arknet napisał:
No co jest ? Nikt nie próbował nagrywać HD na zwykłą nagrywarkę ?

Oczywiście, że można. Mam tą nagrywarkę (model 560).
Ale nagrany obraz będzie tylko w jakości SD (po euro).
Jak już napisał kolega wcześniej nagrywarka nie ma WEJŚCIA HDMI (jest tylko wyjście) i dlatego NIE NAGRASZ NIC w jakości HD.
Obecnie chyba żadna stacjonarna nagrywarka nie ma możliwości nagrywania w HD (poza tunerami n-ki oraz C+, ale to inna bajka...)
 
Ostatnia edycja:

Arknet

New member
Koledzy dzięki i za te informacje. Wiem, że bez wyjścia z TV typu HDMI (component) OUT i wejścia w nagrywarce HDMI (component) IN nie uzyskam zapisu w HD. Pytanie dotyczy jak działa zapis obrazu w SD, a następnie odtwarzanie ze skalowaniem (oczywiście przez nagrywarkę) w przypadku trybu pause live TV. Czy to jest totalna kaszana, czy da się oglądać ?
 

mataman

New member
Bez reklam
Nagrywarka generalnie skaluje każdy sygnał wejściowy. Telewizje, dvd itd. Kablówka przez nagrywarke wygląda u mnie znacznie lepiej niz bezpośrednio z tv.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
minęło 10 miesięcy mojego użytkowania 555-ki i - jak na razie - jest to mój najbardziej udany zakup sprzętu w życiu (a jestem b.aktywny w tym obszarze :)) - zero rozczarowań, za to całe mnóstwo plusów w stosunku do oczekiwań...
 

padilo

New member
robcio napisał:
Też bawiłem sie z Guide plus + - i oczywiście nic z tego - najgorsze ze mam tunerek sat. Fergusona, którego Pioneerek nie obsługuje :( i według serwisu pioneera nic sie tu juz nie wymysli :(


Witam , przeszukujac temat wcześniej napotkałem się na taką wypowiedź i chciałem wnieść coś nowego otóż na mojej 560H udała się konfiguracja z fergusonem :)

Wystarczyło tylko uruchomić system Guide puls + na niemcach, ściagnąć aktualizacje i gotowe :)
 

Chris_M

New member
Nagrywanie płyt DVD DL

Witam!
Czy komuś udało się coś nagrać na płycie DVD DL?
Próbowałem nagrywać na płytach kilku producentów i za każdym razem komunikat, że ukończenie kopiowania było niemożliwe.
Mam nagrywarkę DVR-560, ale na pytanie zadane w wątku dotyczącym tamtej nagrywarki nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.
Może komuś udało się to na DVR-555?
 

padilo

New member
Chris_M napisał:
Witam!
Czy komuś udało się coś nagrać na płycie DVD DL?
Próbowałem nagrywać na płytach kilku producentów i za każdym razem komunikat, że ukończenie kopiowania było niemożliwe.
Mam nagrywarkę DVR-560, ale na pytanie zadane w wątku dotyczącym tamtej nagrywarki nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.
Może komuś udało się to na DVR-555?

Zapewniam Cię że się da nagrać na DL , mi to się udało (płyta verbatim)
 

Chris_M

New member
kantona napisał:
Potwierdzam, także miałem do czynienia z opisaną sprawą i się udało :)
Na płytę jakiej firmy nagrywałeś?
Specjalnie zrobiłem dzisiaj wycieczkę do Media-Marktu, ale Verbatimów nie mieli, były tylko te, na których bez powodzenia próbowałem wcześniej.
 

piterson1

New member
Potwierdzam mój pionek 555 nagrywa na płytkach DL i to zarówno + jak i - ostatnio nagrywałem na: Memorex DVD+R DL oraz Verbatim DVD+R Double Layer ze starych zapasów;) prędkość 2,4
 

Chris_M

New member
piterson1 napisał:
Potwierdzam mój pionek 555 nagrywa na płytkach DL i to zarówno + jak i - ostatnio nagrywałem na: Memorex DVD+R DL oraz Verbatim DVD+R Double Layer ze starych zapasów;) prędkość 2,4
Na Verbatimie wreszcie mi się udało!
Dzięki!
 
Do góry